Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Игрална конзола за телевизор със вградени 50-100 игри
#1

Привет колеги, едно време преди 20-тина години, ако си спомняте се продаваха игрова конзола със два класически джойстика и със вградени 100 игри, покрай децата се сетих, към днешна дата има ли такава конзола със простички игри но със по-добра графика към днешно време, конзолата да има поне 50 вградени игри, тези дето са на нинтендо и плейстейшън ги изключвам, абсурд да дам толкова пари и отделно куп пари само за една игра, просто не ми е такъв приоритет не за друго, затова търся като от едно време игрите но да е с по-добра графика, има ли такава конзола със два джойстика и вградени 50-100 игри, само да не е от алито или амазон, по възможност да го купя от тук?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
Аксесоари
#2

STELS Arcade Box. Миналата година взех на внука подобна от тази марка но и с вграден екран. После обаче купувах и PS5 защото стелса беше захвърлен бързо. Отговаря на изискванията ви но не очаквайте чудеса.
Цитирай
#3

@veskovalkov  Благодаря за линка, точно такова търсех, в случая мисля че този модел е малко по-добър: https://www.emag.bg/igrova-konzola-stels...fam#128-GB

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#4

Говоренето за игрови конзоли наистина ми навява много спомени. geometry dash world
Цитирай
#5

Аз заради тях ползвам Андроид, емулацията на айфон е трудна работа.
На Самсунг дори можеш да играеш игри на Xbox на телевизора, с джойстик и кабел посредством DEX.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

https://kupisi.bg/tv-игри - тук има няколко модела такива игри
Цитирай
#7

Благодаря за линка, убедиха ме че за сина ми 7 г. ще е по-добре да му купя PlayStation 5, та ще му взема него, но ще изчакаме малко време че съпругата ми е против от сега да се зарибява с игри, че ще е първокласник живи и здрави тази година и да не се разсейва много с игрите тепърва отсега Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#8

Моя опит показва, че като тръгнат на училище, започват да си говорят за игри и искат да играят заедно. Ако неговите съученици имат плейстейшън-и ще купуваш PS и ти. Обаче си мисля, че вероятността да играят на компютри е по-голяма.

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Избягвайте продуктите на Stels. Всички са ребрандирани, нискокачествени китайски конзоли, но за сметка на това с изключително завишени цени.
Самите конзоли пък представляват преработени Андроид ТВ боксове със слаби процесори. Еквивалентна конзола/тв бокс струва 30-40 евро, тази на Stels от линка горе към момента е 230 лева. Пари на вятъра.

Имат лош софтуер с лошо подбрани ромове. "Конзолата" от линка горе е продукт от 2020г., трудно подкарва PS1 или N64 игри, за по-нови е изключено.

За готови конзоли, от типа на класическите, за игра на телевизор, относително добър избор са тези на Kinhank. Значително по-ниска цена от Stels - за 50-80 лева са добре конфигурирани "out of the box". Използват добри емулатори и фронтенд, ромовете са добре подбрани, подкарват всичко до PS1 и N64.

За портативни конзоли - Anbernic и Powkiddy - имат продукти за почти всички цени. Имат добра софтуерна подръжка, лесно се модифицират, оптимизират. настройват.

Най-добрият вариант за ретро конзола, поне за мен, е употребявано MiniPC. Нещо от класа на HP ProDesk/Dell Optiplex MiniPC. Намират се за около 150лв. и предоставят огромни възможности за използване като конзола под/до/зад телевизора.
Процесор с видео HD610 е евтин и ще може да емулира почти всичко до PS3 (за него вече трябват доста мощни компоненти). Може да се използват всевъзможни фронтенд/бекенд комбинации, операционни системи, емулатори, оптимизации, настройки, пълна свобода Big Grin
С dual-boot пък компютъра може да се ползва и за мултимедия/стрийминг/интернет.

Има стотици видеа с упътвания и настройки стъпка по стъпка, изключително лесно е и не отнема много време.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)