Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei mate 50pro/S23+/Iphone 14 pro max
#1

Моят Huawei mate 20 pro леко започна да сигнализира, че му е време за смяна, след 5 години вярна служба.

Дилемата ми е между
Samsung galaxy S23+
Huawei mate 50 pro
IPhone 14 pro max

Нещото което ме притеснява в Huawei е липсата на GMS и забавянето на известията, за което четох.
Гугъл ползвам за Maps, YouTube, Gmail. Съответно ме притеснява как ще работят всички приложения, които изискват гугъл, карти в сайтове и т.н.

Причината да искам отново Huawei е че много харесвам облака им и че никой не може да стъпи на малкия пръст на камерите им, особено на нощния режим. Mate 20 pro прави по добри снимки от s23+ нощем. 

Samsung ме печели с GMS, Iphone ме печелят и те с облака, макар и по-скъп и може би защото са ме оставили с впечатлението, че е телефон, който отново да ме изкара 5 години.
Цитирай
Аксесоари
#2

Алтернативата на Mate серията на Huawei е Honor. Виж Honor Magic 50 Pro. Той идва с Google Play.
Samsung Galaxy S23+ е добър, но не е в класа на Mate и Pro Max. S23 Ultra е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Хуавея е супер телефон за снимки. Оттам нататък - гимнастики, за да подкараш гугъл приложения, гимнастики, за да ти идват коректно известията, и пак не е сигурно, че всичко ще работи както трябва. Ако си авантюристично настроен и ти се занимава, мятай му се.
С23+ е надежден и хубав телефон, но пък ако ще е Самсунг, защо да не е С23 Ултра? Получаваш по-мощна система камери, по-добра батерия и писалка, разбира се.
14 Про Макс съм ползвал близо година и е адски безпроблемен телефон, много близо до перфектния смартфон във всички отношения. Батерия, камери, звук, стабилност, сигурност. Страхотен е. Големият плюс и големият минус на айфоните е IOS. Затворена екосистема, с минимални опции за персонализиране и много бързо доскучава. Ако си търсиш нещо за дългосрочно ползване, което след 2 години да не лагва и забива, и не те притеснява затворената система, това е телефонът.
А ако си свикнал с интерфейса на Хуавей, но държиш да има гугълски услуги и чудесна камера - Honor Magic5 Pro. Това си е Хуавей, само че с Гугъл. Мощен, бърз, перфектни камери, много добра батерия. Сега излиза и Magic6 Pro, но предполагам, че първоначално ще държи висока цена, докато петицата може да се намери на добри пари втора ръка в олх. Snapdragon 8 Gen2, 512/12 ram, телефонът със сигурност ще е актуален и безпроблемен в близките години.
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • iwan33, tynata2
Цитирай
#4

Можеш също и да погледнеш Honor Magic 5 Pro Добър вариант с услуги на Google.Представиха вече и 6 скоро се очаква и тук.

Huawei P30
Цитирай
#5

И аз бях на подобна дилема изоставих Хуавей за 3 години, но преди две седмици се престраших и си взех мате50про. Всичко си тръгна без проблем единствено безконтактните плащания с Wallet не тръгнаха, но намерих алтернатива. Няма нужда да си някакъв спец, за да си подкараш всичко.

Huawei Mate 50 pro 
Huawei Watch GT 2
Цитирай
#6

P60 Pro.
Всичко му е по-добро от на Мейт 50 Про.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#7

Разгледах опцията Honor magic 5 pro, никога не бих погледнала Honor ако не го бяхтр споменали. Още го мисля, но благодаря за идеята.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)