Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За какво използвате записа на разговор?
#1

От много време се чудя над този въпрос - всеки втори пост за някой телефон е "поддържа ли запис на разговори". Аз, като човек, който никога не е използвал тази екстра, не мога да си обясня защо ви е толкова важна. Обяснявам си го единствено с това, че е възможно да водите дълги и сложни служебни разговори и после да си ги прослушвате, или пък да ви звънне жената и да ви изброи петнайсе неща да купите от магазина..  Big Grin  Осветлете ме, моля.
Цитирай
Аксесоари
#2

За служебни цели най вече, не си играя да записвам почти нищо, казвам, да да и просто после си прослушвам записа.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#3

Много разговори, специфични подробности, а с особенности като "аз ти казах" помагаш и на други (в последствие) да са по-сериозни и по-малко да се опитват да те лъжат.
Ако си в движение, вършиш няколко неща или си си намерил време да се разсееш малко от забързания живот, а на за накой друг е много важно точно сега да ти разкаже нещо си с много безсмилени (за теб) подробности, но някъде измежду тях трябва да схванеш смисъла или същественото!
Спестява доста записване, най-вече време. После на спокойствие да си подредиш плана и напомняния за важние неща.

Само положителни неща (от моя гледна точка).

Довода "нямаш право да ме записваш" само показва, колко несеризно е отношението на острещната страна към теб (или колко глупости може да ти наговори, че чак да се притенява дали е казано нещо неподходящо/злепоставящо). Да не може да се позлва правно. но е достатъчно да посъкрати доста излишни неща.

Вече доста години е едно от най-важните неща, от които не бих си позволил да се лиша в телефона.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#4

Записвам за нещо ако не съм разбрал,примерно-говоря с личен лекар,на скоро ми се наложи,и той ми обяснява,ако не съм разбрал,после пускам да прослушам.Най вече за нещо ако не съм запомнил,или някоя поръчка,за бройки,но нямам под ръка за записване.Не ми е чак толкова необходимо,но ми се е случвало,преди години,за важни неща да не запомня нещо,не е като да се обадиш на познат,да питаш пак.В годината да се наложи 5-6 пъти,но човек не знае кога ще му потрябва.

Huawei P30
Цитирай
#5

За служебни цели - само казвам по телефона:
Моля, изпратете ми цялата информация в писмен вид, на мейла. С дата и подател.
Записан разговор е само „за лична употреба“ - иначе следват експертизи и уговорки „Не бях аз на телефона“.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#6

помага на някои да се чувствуват значими....

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#7

Преди много години бях ползвал пач за Sony Ericsson (несмартфон) с опция за записване на разговорите. Освен, че ми ги трупаше *.amr формат и си ги триех, за да не ми заемат място. Общо взето ми беше безполезно въпреки, че имах тази опция.
В ябълката я няма, но и да я имаше едва ли щях да я ползвам. Не водя бизнес преговори, нито да се лъжем с роднини за нещо.
Списък за пазаруване винаги си правя в One Note, защото мога да го редактирам от PC версията, мога от приложението на телефона и е удобно с отметки/празни квадратчета като си направиш списък с желаните продукти. Такива хартийки с химикалка са отдавна в историята или ако някой нещо иска да ми поръчва по телефона - ползвам bluetooth слушалки и си пиша в One Note приложението списъка.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

За разговори с клиенти - така си сигурен, че няма да изпуснеш нито дума от техните искания и проблеми. Особено полезно е и в комбинация с функция за транскрибция, където направо ти създава текстов файл на разговора.
Цитирай
#9

(2024-01-17, 09:56:10)yankoa написа:  За разговори с клиенти - така си сигурен, че няма да изпуснеш нито дума от техните искания и проблеми. Особено полезно е и в комбинация с функция за транскрибция, където направо ти създава текстов файл на разговора.

Има една приказка - „По телефон работа не се върши!“ - само се уточняват подробности.
Иначе става
Цитат:Звъни тeлефона. Вдигам. Чувам непознат глас:
- Да тръгвам ли?
- Тръгвай! - отговарям аз без да се замислям.
Затварям и си мисля:
- Айдееее, някой тръгна на някъде...

Клиента си идва при теб (или обратното), всичко се записва и подписва! И чак тогава се започва работа.
Утре като се фръцне - „Т'ва не съм го искал!“ - ко праим?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

Тук говорим само за самия разговор и ползата му от записването.

Вършенето на работата и всичко, което е говорено по телефона, след това се уточнява и потвърждава по мейл, преди изобщо да почне да се работи. Просто записът на разговора, особено ако е по-дълъг, или ако е конферентен с повече хора помага при отговора на мейла, като директно копираш текста и редактираш където има нужда. Това е.

.png Mask Group 2.png Размер: 40.59 KB  Сваляния: 151
Цитирай
#11

И аз я ползвам, но много рядко ми се е налагало да преслушвам разговорите само и само да запиша някой адрес правилно, или пък някоя по важна информация.Е случвало ми се е и да се поядосвам като записването на разговорите не се е получило,но и това сме коригирали някак си.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#12

Не записвам, не виждам приложение за мен.
Цитирай
#13

Записвам не само разговори на телефона, а и работни срещи на компютъра. Имам проблеми с паметта и това ми е единствения начин да си припомням разни неща от съответния разговор/среща в последствие.
Цитирай
#14

(2024-01-17, 09:56:10)yankoa написа:  За разговори с клиенти - така си сигурен, че няма да изпуснеш нито дума от техните искания и проблеми. Особено полезно е и в комбинация с функция за транскрипция, където направо ти създава текстов файл на разговора.
Аз търся от доста време такъв апп- но за гласови бележки?!

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)