Анкета: Бихте ли си купили Samsung Galaxy S24 Ultra? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, даже го поръчах на Pre-order
13.54%
13
13.54%
Да, защото се предлага отново с чип на Snapdragon
2.08%
2
2.08%
Да, защото е време да си сменя телефона
1.04%
1
1.04%
Да, защото ще предложи много AI възможности
1.04%
1
1.04%
Да, но първо ще изчакам за реални впечатления
1.04%
1
1.04%
Не, защото имам Samsung Galaxy S23 Ultra
34.38%
33
34.38%
Не, защото мисля да си купя Samsung Galaxy S24/S24+
3.13%
3
3.13%
Не, защото нямам нужда от нов телефон
12.50%
12
12.50%
Не, не бих си купил телефон на Samsung
11.46%
11
11.46%
Не, защото е много скъп
13.54%
13
13.54%
Друго
6.25%
6
6.25%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили Samsung Galaxy S24 Ultra?
#1

[Изображение: Titanium-Yellow-removebg-preview.png]

Бихте ли си купили Samsung Galaxy S24 Ultra?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Гледах на живо представянето и мога да го опиша с думите "скучно и разороващо". AI-то е просто гимик който на дали някой би ползвал в ежедневието. Радвах се, че дисплея ще е плосък, но не очаквах да има такива грозни рамки. Ъпгрейд си струва, ако си с S21 Ultra или по-стар модел. Определно тази година се пропуска. И цената е по-висока, миналта година на пре ордър S23 Ultra 512 GB беше 2500лв., а сега 2800лв.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#3

Не, най-вероятно ще карам със С23У докато не се скапе, просто не виждам смисъл от ъпгрейд вече през година ли две дори.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#4

Не, имам S23 Ultra и засега не мисля за смяна - не ми се налага, а и не виждам реално с какво 24-та серия е по-привлекателна.
Цитирай
#5

Дори и S24U да беше WOW, то пак нямаше да планирам покупка. Ползвам си телефоните по 2-3 години. Сега, с тоя крайно скучен модел, не съм изкушен по никакъв начин.

Ако скоро Samsung не почнат да пускат софтуерни гъдели-функционалности с отличен дизайн за тийнейджърите, не е грешка, точно за тях, щото неправилно го таегитираха тоя телефон в миналото като бизнес, ще ядат яко дървото от Apple.

Потърсете, примерно, как се споделя безжично контакт между два андроид телефона, аз се отказах да чета след 5та стъпка.

Но при корейците проблемът е манталитетен, там всеки по кариерната стълбица не само ближе .gz на тоя над него, ами цялата му глава е завряна на тъмно. Друг пример: колко години бяха необходими, за да махнат кривата тъпотия?! Няма кой да им каже, че преди 10 години може да е изглеждало готино, но отдавна е предизвикателство как да си задържиш протектора за поне 2-3 месеца и да не причукаш тъпата извивка-сапун на някой ръб.... И да чистиш мръсното "под ноктите" което се събира между кейса и извития екран.

Аз не съм много обнадежден да има някаква промяна в скоро време, ще действат под натиска на Apple и ще копират всички лоши за клиента практики. Добрите - много по-бавно, ако въобще се случат.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#6

Харесва ми, ще видим лятото, ако останат мангизи, защо не? Плосък, ръбат екран със Снапдрагон процесор= всички мечти сбъднатиSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#7

Може да съм мазохист, но продължавам с моя Note 9, обичам си го.
[-] 3 потребители изказват благодарност на gogaresko за това мнение:
  • Be6i4, sapiora, valkov2
Цитирай
#8

Повечето от приятелите ми наричат Самсунга "Гнусмас" ("още гнус" на испански) и по тази причина не мисля да поемам риск с тази марка изобщо. По-добре малкото зло Шиоми, че него поне вече го познавам. [Изображение: icon_mrgreen.gif]

Без Боза от 14 Юли 2022 г.
Цитирай
#9

Колкото и да критикувам Samsung, че са заспали копиращи азиатци, имат две неща на софтуерноя фронт, които са без алтернатива:
1. Режими и рутини. Има бая приложения, които имат подобна функционалност, но да е вградено и толкова лесно за настройване, с приятен нтерфейс... Не бих ползвал повече телефон без тази функционалност. Много е удобно за автоматизиране на повтарящи се действия, понякога дори забравям, че в началото съм ги настроил. Няма да давам примери, който се интересува, ще намери много полезни сценарии за ползване.

2. GoodLock. Тук, огромният недостатък е, че не е наличен за всички пазари. Не виждам логика, да не кажа, че е направо тъпо. Има начин да се инсталира, но... корейска му работа.
В страни от това, персонализацията на телефона е на ниво, което никоя друга марка няма. Буквално всеки аспект от телефона може да се персонализра и да се добавят много полезни функционалности. И без тази функционалност ще ми е трудно да ползвам Андроид, предвид, че си персонализирам телефона по моите нужди.

Искам да ми е удобно, бързо, да е наистина смарт т.е. да автоматизира дейности, а не да цъкам като маймуна; да е персонализиран по моите нужди и начин на ползване. AI има потенциала да разшири в много голяма степен този аспект, но Samsung не са точно компанията в случая. Най-малкото, че не очаквам локализация на български в обозримо бъдеще. Някои неща ще им се наложи да ги направят, стига да могат, когато Apple пуснат техния AI и, ако има наистина полезни неща. 

П.П. Честно, 2023 сме и снимката на контактите в Андроид е като от 2015та, да не кажа 2010. Някакъв мизерен малък кръг в центъра на шарено празно поле. Ясно, че. Гугъл и дизайн в едно изречение е нонсенс, ама тук е работата на Самсинг да направят нещо... Красиви колеми екрани и после една цвъкня в средата. После се чудим защо Апъл изпреварили Самсунг. Ами хората се впечатляват от добрия дизайн и консистентност през всички приложения, а не нахвърлян турлю-гювеч.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#10

Не, защото имам 23U. Не, защото не искам да ми се пробутва претоплена манджа, която особено тази година лъха на най-долното поведение на Епъл. Не, защото не желая в телефона ми да има AI (за което да плащам) под никаква форма, камо ли неща, които няма да ползвам, а на всичкото отгоре се планира да стане и платено удоволствие.
Ако желая подобно устройство и подобно поведение на компанията-производител, има безкрайно по-добра алтернатива, наречена Pro Max.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#11

Изненадах се от това, как се плюе Apple за липсата на иновации но сега болшинството щели да си купуват iPhone...защото там иновацията е каква, че не разбрахме? Type-C ли? За 2 бона смартфони още не са открили 120-те hz, да не орежат продажбите на Pro-то... Айде стига.

Харесва ми философията на Samsung този път, няма да си купя S24 Ultra просто защото имам S22 Ultra, върши прекрасна работа и тъй като го купих малко след премиерата на 23 ми е на под годинка (14 февруари всъщност). Смятам да изкарам гаранцията а и за да усетя повече разликата в генерациите. Да, батерията си е типично Exynos-ска но с последните ъпдейти вече го бутаме до 5 ч. SOT, което до 6.0 беше доста по-немислимо и началото едва е изкарвало между 3 и 4 часа.

Философията на Samsung този път ни връща малко по-назад във времето - не случайно върнаха звездичките от старото лого и направиха Fold 5 със някаква темичка от стар техен Flip модел от 2003 г. ако не се лъжа. Хубаво е да се погледне миналото, за да се начертае и бъдещето. Във S24 Ultra виждам у-во , смесило актуалните стандарти (голям екран, камера и т.н.) и изчистената линия на онова време, този vibe който имаха у-ва като тези на HTC и собствените им смартфони със WM/Symbian. Матовата рамка , плоския екран, това преплитане на старо и ново ми харесва адски много.

Всъщност в този тон, какво прави смартфона смарт? Това да улеснява нашето ежедневие, да го прави по-интуитивно и да бъде наш "съюзник" навсякъде. Това е и философията тази година. За пръв път не се говореше за числа (споменаха се, разбира се но не бяха главната тема) както беше с S20 линията да речем - у-во, което на хартия беше като от 2025. и изпълнение като за демо (особено чипа, камерата... абе май всичко без прекрасния екран, и дизайна, който май само на мен ми хареса). Този път не се говореше за херцове, пиксели и поредния парад на числата - 12GB RAM и UFS4 памет са от последно поколение, процесорите Exynos/Snapdragon също и ще ви донесат безкрайно забавление. Този път се акцентира върху това с какво може да ти е полезен този смартфон, че всъщност това не е компютърна конфигурация, на която да се хвалиш с числата , върнаха се във времената, в която си говорихме - с какво е полезен? Той вече е преводач, ограждаш и намираш, той е органайзер - правиш си гласова бележка , той ти я прави на текст, дори ти прави нещата по категории и ти прави обосновка. AI и целия софтуерен парад се грижат за улесненията в деня ни.

Дали и кой ще ги ползва? Със сигурност аз бих. Много от нещата, които станаха ежедневие са неща, от които се отричахме и си казвахме "това изобщо няма да го ползвам/няма смисъл" а вече не можем без тях. Първите 4К телевизори - "имаме си Full HD, къде е разликата? Това не ми трябва"...
Сега е същото и с 8К а след няколко години такъв ще има във всеки втори дом с падането на цените.

Да си плащаш за музика и да ползваш streaming услуги? Какво пък е това Spotify? Помните ли как теглехме .mp3-ки...
Streaming-а е вече навсякъде - HBO Max, Netflix, Deezer, Spotify, Storytel и т.н. А го отричахме...

Мога да дам безкрайно много примери за толкова колко много неща отричахме, наричахме ги "gimmick" и смятахме, че не са полезни а вече са част от всеки смартфон, всеки потребител и всяко домакинство.

Радвам се, че Samsung най-сетне заговори за това, което трябва - как смартфона действително ще стане по-умен, как ще ни помогне в комуникацията и организацията и как ще бъде по-добър в това от предишния. Ето това развитие искам да видя, а не поредния парад на цифрите с поредния 18-20GB RAM смартфон...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
#12

Цели романи се пишат, без да се прекарат 5 секунди в мислене, защо не се говори за числа. Елементарно е - ще повтарят същите неща от миналата година. Такъв цирк на никой няма да му се гледа. Тази година цирка е на тема AI и е трагично.

Самсунг, подобно на Епъл, поеха по пътя на минималната "иновация" много отдавна. И докато в 23 серията и 24U не наредиха Ексинос, защото не можаха (по различни причини), набързо се върнаха към корените си в чистото 24 и плюса.

Колкото до покупките на епълски у-ва, не е готино да четеш по диагонал и да преиначаваш думи. Ако не си доловил тънката нотка ирония за претоплените манджи и долното поведение на ябълките, то е много жалко. Аз съм направил своят избор с 23U, именно защото не подкрепям подобно нещо.
Ще бъда честен обаче. Ако Самсунг наистина поемат по пътя на Епъл с липсата на реални иновации и започнат да бълват по 2-3 поколения еднакви устройства, то аз лично бих избрал Епъл. Не ме кефи да го призная, обаче всеки Про Макс е по-добре рафинирано устойство със също толкова рафинирана ОС (защото е затворена) спрямо това, което Самсунг могат да предложат. Така е, защото в основата си са еднакви всяка година.
По тази логика, дано и 24U е добър, защото реално е миналогодишната манджа, претоплена. Имам чувството обаче, че си губя времето, затова приключвам с обясненията до тук. А и пълним темата с глупости.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#13

Не мисля, че е точно така. Имаш ли подобренията - имаш ги, имаш ли нов Snapdragon, имаш го..

Какви други числа очаквате пък не разбирам? И ако Exynos-а нищо му няма и си работи нормално, какъв е проблема с него? Времената на 990 минаха...
Цитирай
#14

Ексиноса е добър, Снапдрагон е по-добър

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#15

Няколко изречения и с моето мнение по въпроса, защо и как оправдавам отказа си да сменя S23U с S24U.
За протокола маркирал съм в анкетата "Не, защото имам S23 Ultra".
Бях върху бурона КУПИ S24U Titanium Yelow и съпоставях същото си желание да сменя S22U с S23U преди година. Тогава разликите бяха няколко, вида процесор, като се решиха най-накрая да пуснат по-добрния си, не компромислния вариант и за Европа, последван от уж по-добрата поддръжка с приложения за Санп, съответно ревюта с по-добра камера при същия процесор, значителна разлика в издържливост на батерията при него, понижено греене при използване в ежедневието, уж по-додбър обхват в полза на Снап, цветове на екрана, по-енергоефективен, много от разликите относителни за всеки потребител и в крайна сметка според избоените се навих за смяна към S23U.
Тази година дизайна е същия както прдходните 2 години, липсата на заоблено стъкло не ми е нито +, нито -, сигурен съм, че нямаше да се отрази при използване в ежедневието ми, освежени цветове на корпуса, процесора за ултрата отново е Снап, не коментирам поколението им, паметта към която се бях насочил щеше да е същата, повече не ми е необходима, продължавам да имам 2/3 свободни и сега след година използване на сегашният апарат, камерата както всяка година с нещо уж по-добра, но за момента ревютата са в полза на 23У, разбирам поради ранния софтуер на 24У, дисплея също вероятно леко пипнат, като ми допада най-вече намаленото отражение, батерията като капацитет същата, останалото изглежда еднакво и ще се съпоставя във времето с реални отзиви на потребители. С други думи, не се намери нещо, което категорично в параметрите да ме жегне и да натисна бутона Купи.
Надявам се с 25-то поколение да видим по-драстична разлика в мододула за камерата, която трудно да бъде конкурирана от други производители, и говорейки за S25U, то той да бъде образец за най-добрата камера в устройсво, процесор отново Снап, дизайна да е променен, не да ги сравняват с друга марака, която за поредни години пуска един и същ дизайн, батерията по възможност да е с увеличен капацитет, но може да заложат и на уж по енергоефективен процесор и дисплей, което ако има резултати на издържливост поне като при S23u, ще е чудесно.
Желанието за преминаване към следващият би било в полза и от подобрения по софтуера, полезни за потребителя опиции в ежедневието за всеки, защото според мен AI, на който много наблегнаха тази година, има още път да извърви и да бъде доизгладен и не само, да сме включени като страна във възможностите конкретно, за да е част от причина към преминавване към нов модел и не само.
Имаше вероятно какво още да се направи в S24U, което да наклони везните към него към още много потренители.
Отклоних се до някъде с по моему искани разлики в S25U, именно за да покажа какво не ми достигна сега към S24U.
Ако нещо ме кара да се двоумя твърде много и да търся с лупа разлики, които да някланят везната към него, то то не е моето.
Трябва да има причина, която да ме накара да натисна БУТОНА директно, а не да търся причина за да го натисна или като само за да съм с най-новия за пред заобикалящите ме хора.
Надявам се в бъдеще да се намери такава. За себе си знам ,че това е моето обяснение.
Иначе честито на вече поръчалите новата серия.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#16

И да добавим - Note дизайна след сливането на сериите в общи линии е този. Надали ще се измени особено. Отзад-може, отпред си е същия правоъгълник, boxy deisgn както му казват. Нормално е.

Какви са тия гранд разлики дето ги търсите от година на година...
Цитирай
#17

Търсите, е може би не точно, защото идеята поне при мен е, ако ще взимам ново устройство, то да не се налага да се вглъбявам в сравнения между двете си устройства (новото евентуално и старото), за да обоснова покупката си на "НОВОТО" и да съм спокоен ,че съм взел нещо ново.

П.П. Едва ли има човек, който да не се е запитал след дадена покупка "заслужаваше ли си", е, с S23U не се запитах, уверих се, че си заслужаваше, доказа го и липсата на съмнение преди да го поръчам.
Тук, сега, това не е така за мен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#18

След като още по слухове се знаеше почти всичко за 24 ултра, също така с огромната цена в България (в Англия на преордър го даваха с кейс, с часовник и това на под цената в България за която получаваш едно нищо) която е доста над цената на която взех 23 ултра това е за мен доста безсмислена покупка. Даже дори да бях изчакал щях да взема пак 23 ултра.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • OliQueenBG, sapiora
Цитирай
#19

От два дена съм с S24 Ultra, преминах от S 22 Ultra, има си много голяма разлика, но все пак са си две поколения. Може би няма да е толкова фрапиращо сравнимо със S23 Ultra, но за мен си заслужава отвсякъде телефона. Просто екрана е феноменален, честно, немислех, че ще се впечатял толкова от екран, но е факт. Снимките са мнооого добре пипнати, като с AI наистина ти се отварят невероятни опции за редактиране, но пък не е нещо без което видиш ли вече неможеш и определено не е тая революция, която твърдят. Отделно за БГ всички рекламирани екстри не бачкат, щото не се поддържа езика ни все още (дано скоро го включат, ама ме съмнява). Другото иначе не е вече чак пък толкоз брутлално, то е ясно премиум материали, но много тел. са така, безупречна работа, осеща се осезаема разлика със S22 Ultra, стилуса не виждам кой знае колко по-добре да е, а забравих, звука някак си е също много пипнат и телефона звучи много добре.Общо взето това е, страхотна джаджа,която може би не си заслужава ако сте на S23 Ultra, но с предходното поколение е мнооого голяма разликата. И както казах, този екран е просто феноменален, сигурен съм, че е най-доброто в момента в света, но това няма как да го обясня и в магазина ако човек си поиграе 5-10 мин. няма да може да го оцени, но малко по-дълго като прекарате пред него, ще видите, че другите яко бледнеят, особенно на дневна светлина.

Samsung Galaxy Note 10 Plus
Цитирай
#20

Не,не ми се занимава с настройки по програми и по самият телефон.
Не, на ''старият'' ми телефон Samsung Galaxy S23 Ultra батерията изкарва ден ,което още ме радва и не мисля ще е нещо доста по добро от към батерия на Samsung-а Galaxy S24 Ultra.
Не, защото е много скъп,и не виждам нещо кой знае по впечатляващо от S23 Ultra, по характеристика.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • midor
Цитирай
#21

Не, тъй като притежавам 23 Ultra. Противник съм на идеята изкуственият интелект (AI) под каквато и да е форма да се превърне в платено предимство на моя телефон, особено за функции, които никога не бих използвал.
Цитирай
#22

Корейците май-май дават отговор на въпроса... Историята накратко: 66% пазарен дял за Samsung в Корея срещу само 29 за Ябълката. Но продажбите на iPhone15 серията са нараснали с 41,9% спрямо iPhone 14.

Изводите, които си вадя: масовият потребител не търси 1001 функционалности, а такива, които имат значение за него и ги ползва всекидневно, а не да ги пробва веднъж и да ги забрави. Плюс безпроблемна интеграция между различните устройства. [Изображение: 1e98b3e8c4bc2cdabd5116d249a636da.jpg]

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#23

Не, доста ниски оценки събирa и слабо се предстравя, с изключение на екрана.

https://www.dxomark.com/smartphones/Sams...ra#battery

[Изображение: image.png]online gif hosting

[Изображение: image.png]free image hosting ebay

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#24

Продажбите на S24 серията вървят нагоре: https://www.gsmarena.com/counterpoint_sa...-61952.php

А ако гледаме тази класация на DXOMark, то тогава значи само Honor Magic6 Pro трябва да купуваме.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)