Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

преминаването от S22 ultra към S24 ultra
#1

Здравейте, не знам дали тук е мястото за този пост, ако не е нека бъде премествн. Обмислям преминаването от S22 ultra към S24 ultra и започнах да гледан ревюта в youtube. Попаднах на едно ревю, което сравнява камерите на S24 ultra и Iphone 15 pro max. На една от снимките ми направи много лошо впечатление раликата в полза на Айфона. Не мога да разбера дали снимката е манипулирана от правещия ревюто или просто това е реалността. В интерес на истината в другата част от ревюто беше дадено предимство и на Самсунг. На снимката от Самсунга сякаш някой е сложил бял филтър т.е.. баланса на бялото е повече, отколкото трябва. Другия вариант е аз да не разбирам нищо от снимки. Прилагам 2 такива - въпросната нощна и една дневна, където Самсунга пак издиша.


Прикачени файлове Миниатюри
   
.jpg SmartSelect_20240120_090519_Gallery.jpg Размер: 158.04 KB  Сваляния: 235

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Има нужда от софтуерни ъпдейти, засега е mixed bag. Това не трябва да те спира, ще я понагласят в следващите месеци.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

@slavia_13 Преместих публикацията ти в този раздел.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Това със камерата с някой-друг ъпдейт ще се оправи. Иначе няма особени промени в дизайна, но пък предлага друг процесор, нова 50 МР камера за 5х оптичен зуум, добавки с изкуствен интелект и по-дълга софтуерна поддръжка. Така че е въпрос на личен избор, предпочитания и дали си фен на бранда.

 
Цитирай
#5

Не, просто самсунг си е средно качество, дори и да струва 2600 лева.
Ако искаш нещо сериозно с андроид - пиксел 8 про.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на scenic за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#6

И мен ми допадат пикселите, но това ми звучи малко несериозно. Аз пиксел взимам от гледна точка на маниак, но за телефон, който да вземеш и да ползваш без да дропва разговори и другите там работи не бих избрал 8 pro пред S24 ultra.

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Пикселите, макар и "само" на 4G, държат перфектна връзка без значение от условията. Точно самсунгите при най-малък спад на сигнала губят връзка. Лично го изпитах на S23 и S22, с е-сим карта на А1.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#8

(2024-01-20, 20:49:57)scenic написа:  Пикселите, макар и "само" на 4G, държат перфектна връзка без значение от условията. Точно самсунгите при най-малък спад на сигнала губят връзка. Лично го изпитах на S23 и S22, с е-сим карта на А1.

Дори веднаъж не съм губил връзка. Със s23 съм. Не заблуждавайте хората. Изключително несериозно.
Цитирай
#9

(2024-01-20, 20:49:57)scenic написа:  Пикселите, макар и "само" на 4G, държат перфектна връзка без значение от условията. Точно самсунгите при най-малък спад на сигнала губят връзка. Лично го изпитах на S23 и S22, с е-сим карта на А1.
На Pixel 5 съм съгласен за стабилната връзка, но за новите им модели съм скептичен. Ползват се модемите, които са и в Samsung Eksinos процесорите, с които имам сравнително богат опит и се съмнявам Google да са направили кой знае какво. В тази ценова категория със сигурност бих взел S24 ultra пред 8 Pro.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2024-01-20, 21:38:36)Sho Gun написа:  Дори веднаъж не съм губил връзка. Със s23 съм. Не заблуждавайте хората. Изключително несе

къде това, в Япония ли?

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#11

S23 Ultra по лични наблюдения има много добър обхват. Сравнено с айфони разни и доста андроиди. Модема на снап 8 ген 2 е доста добър. Така че определено нещо бъркаш евентуално с предишни модели.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#12

(2024-01-20, 09:06:24)slavia_13 написа:  Здравейте, не знам дали тук е мястото за този пост, ако не е нека бъде премествн. Обмислям преминаването от S22 ultra към S24 ultra и започнах да гледан ревюта в youtube. Попаднах на едно ревю, което сравнява камерите на S24 ultra и Iphone 15 pro max. На една от снимките ми направи много лошо впечатление раликата в полза на Айфона. Не мога да разбера дали снимката е манипулирана от правещия ревюто или просто това е реалността. В интерес на истината в другата част от ревюто беше дадено предимство и на Самсунг. На снимката от Самсунга сякаш някой е сложил бял филтър т.е.. баланса на бялото е повече, отколкото трябва. Другия вариант е аз да не разбирам нищо от снимки. Прилагам 2 такива - въпросната нощна и една дневна, където Самсунга пак издиша.
Днес гледах това сравнение между S23U ясно се вижда че камерата на S24U има предимство.А и това което казва @scenic че обхвата на телефоните на Самсунг  е по слаб -Snapdragon 8 Gen 3 с най-новия си 5G модем, Snapdragon X75, Въпросният нов клетъчен стандарт обещава значително подобрение по отношение на покритието, надеждността, управление на трафика и повишена пропускателна способност. Това на практика означава реално по-високи скорости на трансфер, по-малко прекъсвания и по-добро представяне при натоварване на мрежата.не е вярно,имаше сравнение точно с Pixel 8 използва Exynos 5300 modem .Техния Tensor отстъпва при слаб сигнал,а и като цяло. https://www.reddit.com/r/GooglePixel/com...erform_on/

Huawei P30
Цитирай
#13

Аз пък не се влияя вече от клипчета в ютуб кой какво казал и видял, следващият модел винаги е по-добър от предишният колкото и да ги сравнявам.
Спрях и да се допитвам до хора, харесва ли ми някой телефон, отивам и го купувам, допитвам се единствено, ако е някаква незнайна марка, но тях ги отбягвам.
По темата, определено S24U си заслужава и е прекрасно изглеждащ телефон, равни рамки от всички страни на екрана, плосък екран на който ще се лепят лесно протектори, най-новият Снапдрагон процесор и 7г поддръжка. Няма какво повече да искам или да очаквам. И не на последно място АНДРОИД отворена система всичко се инсталира лесно.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Тези дни се очаква ъпдейт на камерата за цялата серия, дано нещата се оправят в този план.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)