Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Моля за съвет между андроид и иос
#1

Привет, интересува ме какво Ви е мнението между тези два телефона, цената им е еднаква/сходна:
За мен няма смисъл да взимам по-новите модели от въпросните макри защото цена/получаване на нещо "уау" не е оправдана - поне за мен!
- айфон 12 про
- самсунг z фолд 3
Спрял съм се на тези модели, ще ги взема 2ра употреба със 6м гаранция, кой е по-надежден и като цяло по малко би ми създавал проблем според Вас?
Харесва ми иновативен дизайн и комбинацията от голям екран при отваряне и малък такъв при z fold 3 и като цяло леко клоня към него.
Но като здравина/технически проблеми дали не е по-удачен вариант да заложа на 12 про версията,като евентуално при продажба бих го махнал и по-лесно ?
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Айфоня. Самсунга с тоя сгъваеми дисплей ще береш големи ядове Smile


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на falio за това мнение:
  • Mobile24
Цитирай
#3

Сърбал съм попарата и на фолд и на флип, по няколко модела. Дисплея може да те предаде по всяко време.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dardanov за това мнение:
  • Mobile24
Цитирай
#4

Ползвам samsung galaxy z fold 3 като втори телефон от доста време, нямам забележки.
Ако те интересува още нещо по конкретно питай.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 2 потребители изказват благодарност на Compare за това мнение:
  • Mobile24, sapiora
Цитирай
#5

Благодаря за мненията, просто ще взема до 700/800лв 2ра ръка телефон и се чудя кой от двата да бъде защото се спрях на тях. Като цяло по дизайн ми харесва самсунга но здравината, евентуално препродажба и технически клоня към айфона.
Цитирай
#6

Напъни се още малко за 13 Про.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#7

(2024-01-25, 14:51:56)Mobile24 написа:  Благодаря за мненията, просто ще взема до 700/800лв 2ра ръка телефон и се чудя кой от двата да бъде защото се спрях на тях. Като цяло по дизайн ми харесва самсунга но здравината, евентуално препродажба и технически клоня към айфона.

Пиша само като фен на Samsung, ползваме и Z FLIP 3 вече може би повече от две години ,забележки няма като изключим батерията .За хубаво или лошо ако наклони везната за Samsung Galaxy Z Fold 3 гледай да е с повече гаранция от рода над една година,като минеш с един S-Pen по дисплея леко не трябва да пропуска никакви точки,като цяло ползвал съм като тест телефон Aplle 7plus преди години и не бях очарован а по скоро разочарован.
Ако трябва да бъда откровен не ме грабна с нищо това Aplle 7plus,но това си е лично мое мнение.
Интерестно ми е и ще се радвам да споделиш какъв телефон си избра и закупи.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#8

Разбира се, че по-надежден е iPhone. Само гледай батерията ако е сменяна да е в оторизиран сервиз, за да показва процентите.
Повече години ще има актуализации, по-малък риск от счупване, по-бърза продажба.

Samsung Galaxy Z Fold 3 и то втора употреба си е трън в гащите.
Те на новите модели гледат всичко възможно да не признаят гаранцията, а какво остава за втора употреба.
От друга страна има много по-голям риск нещо да стане с дисплея по време или след гаранцията. Също така не държат цена при препродажба.
А не държат, защото Samsung вече пета година се учат как да ги правят. Отделно механизна на затваряне и отваряне също може да създаде проблем.

Но какъвто и телефон да вземеш с прав дисплей, със сигурност ще е по-надежден от сгъваемите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Трудна дилема, макар, че харесвам повече Андроид заради свободата на действия, бих ти препоръчал Айфона или друг не сгаваем телефон, бях се запътил да купувам Фолд от оторизиран магазин на Самсунг и самият продавач ми подшушна да купя Ноут и да отбягвам Фолд/Флип моделите.

Задължително само тези модели ли трябва са, защотото и двата ще са с умрели батерии.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#10

Фолд 4-ката на мой приятел му се прецака дисплея след година ползване. Почнаха да го мотаят, ама ти си го мокрил, ти си го изпускал, удрян е и прочее глупости, а телефонът е като нов. Добре, че му беше застрахован, та му го оправиха по застраховката. Казали му по гаранция нямаше да ти го оправим. Взимай айфона да ти е мирна главата.

HONOR Magic5 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#11

Чета коменгарите и се чудя.
Уж темата е за сравнение на операционни системи, а всъщност се коментират два-три конкретни апарата/конструкции.

Рядко купувам подобна техника "2 ръка", а за препродажба ... изобщо не мисля.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

Автора попита ТОЧНО за тези два модела Самсунг Фолд 3 и Айфон 12 про и като по случайност са от две различни операционни системи.
Това и коментираме, за какво е точно забележката ти, че не я разбрах?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

Предполагам че ще ги взимаш 2-ра употреба. И ще ти препоръчам този с по-добрата батерия. Специално 12-ката е от 3-4 години модел. Ако е била ползвана активно батерията си е отишла. А и дори да е седяла в кутийката мисля пак. А на айфоните смяната на батерията е ... трудна работа.

Аз лично бих си взел текущ или от миналата година модел (дори и да не е "про") ама нов заради батерията.
Цитирай
#14

За стабилност между устройствата не мога да кажа, че ще намериш впечатляваща разлика ... има, но не е нещо с което не може да се справиш.

Аз лично не съм почитател на Fold, а на Flip. Някак не намирам за удобен този разгъващ се телефон, още повече, че като е разгъната не е нито телефон, нито таблет.

Не съм и голям почитател на старите модели iPhone защото в момента в който спрат да ги поддържат и ги деактивират и ще можеш да подпираш прозореца с него. Android също биват деактивирани, но много по-късно от iOS.

В крайна сметка, както обичам да казвам, вземи това на което си свикнал.
Цитирай
#15

[mention]sapiora [/mention]как тей ги деактивират тия айфони?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#16

Z Fold 3 все пак е стар,и тези сгъваеми телефони не са издръжливи-панти,дисплеи на по-старите модели,не са толкова надеждни,не те съветвам.По-добре между S серията на Samsung да се насочиш,спрямо цената.

Huawei P30
Цитирай
#17

(2024-01-30, 17:38:22)falio написа:  [mention]sapiora [/mention]как тей ги деактивират тия айфони?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Никак, разбира се. Аз лично деактивиран айфон не съм виждал, каквото и да значи това.

HONOR Magic5 Pro
Цитирай
#18

(2024-01-30, 15:59:56)sapiora написа:  Не съм и голям почитател на старите модели iPhone защото в момента в който спрат да ги поддържат и ги деактивират и ще можеш да подпираш прозореца с него. Android също биват деактивирани, но много по-късно от iOS.

Извинявайте, в грешка съм. Става въпрос за iPhone устройства, които не се ползват от дълго време, че биват деактивирани.
Цитирай
#19

Ако са крадени и деактивирани от собствениците им е друг случай, но да спре да работи, защото не е получил най-новото издание няма как. Някои приложения, които се поддържат от разработчиците им също могат да продължат да си работят въпреки старата версия на iOS (имам предвид iPhone над 5 години).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#20

С риск да ме нахейтите малко, бих казал, че тук по-удачно е дилемата да е между S23 128GB и 12/13 Pro. Имайки предвид, че казуса е дали да е Android или iOS, тук зависи изцяло от потребителя какво очаква от този телефон. Тук никъде не е споменато за какво ще се използва? За мен S23 си е конкурент на 13 Pro поради ред причини. Ако искаш повече свобода и гъвкавост, запис на разговори примерно, обичаш да човъркаш постоянно някакви неща и ти допада повече интерфейса на Samsung - отговора би бил S23. Ако телефона ще се използва за браузване, гледане на клипчета, Facebook и такива други социални мрежи, и нямаш никакъв мерак да бърникаш по каквото и да е, може би 13 Pro/12 Pro би ти свършил не лоша работа, макар че за мен S23 може да ги прави същите тия неща не по-лошо от 12/13 Pro. А и S23 е модел на 1 година, не на 3. Аз лично бих се спрял на такъв вариант. За 800-900 лева се намират гаранционни телефони в перфектно състояние. А даже може и за по-малко, но ще е по-трудно със сигурност и трябва да се внимава все пак.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)