Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Google Pixel 8 Pro vs. Samsug Galaxy s24 Ultra
#26

Факт, с извит е. Не видях обаче авторът да поставя като изискване плосък дисплей. Иначе набързо по изискванията :

"Нещо, което искам от телефона е:
Много добра камера - предна, задна
Много добра батерия - с айфона вечер съм на 40-45% а го спуквам - поне това е ок при него
Дисплей - възможно най- ярък и опресняване 120 - но мисля че и двата са с такъв
ОБХВАТ! - и вкъщи и в офиса имам по 1, 2 черти обхват. В офиса обикалям като цветарка за да ме чуват хората. Тук нямам представа от модеми и какво да гледам, ако може малко помощ. "

Задната камера беше номер 1 в класацията на DxO Mark, когато излезе на пазара, сега е шеста или седма. Селфи камерата също е топ, плюс това е доста широка като обхват. Батерия - над 6 часа на 5G, 7-8 часа смесена употреба, само на уай фай досега не съм успял да го източа, със сигурност ще мине 10 часа. Ярък дисплей, 120 херца, LTPO, с нова технология за подтискане на ШИМ, щадящ очите. С първата в света отделна архитектура на антените за по-добър обхват. С айфоните вкъщи бях на 1-2 чертички, с хонора съм на 3-4. Та така. Наясно съм, че всеки си хвали телефона, но аз не съм фен на никоя конкретна марка. Около 25 смартфона от всякакви марки съм сменил, някои даже 99 процента от хората не са и чували за тях, та мога да претендирам за някаква обективност. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • justvank0
Цитирай
Аксесоари
#27

(2024-02-02, 13:48:01)Victormihov написа:  Не си откачалка и аз съм същият и не съм архитект и пак детайла и дизайна ми е важен.
Не ти харесва китайчоци, не се взимат китайчоци.
Като цяло от години няма нищо интересно в смартфон индустрията. Айфоните тъпчат на едно място от десетилетие. Китайците са си китайците, Сони, Пиксел, Нокия, Моторола са чист постен сив андроид, никакъв цвят нищо ново и интересно.
Хуавей нямат Гугъл само за Китай е.
Остава Самсунг там флагманите са три: малък, голям и ултра квадратен екран и тези трита ако не те кефят, няма какво да си вземеш.

ТА НЕ, не си откачалка Big Grin просто няма нищо на пазара.


Едит: Хонора, обаче е с извит екранSmile
Оранжевият Honor изглежда топ, обаче с този извит екран няма да се разберем... Ако ми трябва телефон до 400 500лв, никакви претенции нямам ако ще и с триъгълен екран да е, но като ще се дават пари предпочитам да е както трябва всичко. 
Проблемът ми да остана с айфона не един или два ами направо глобален... Имам проблеми с Airplay към някои устройства, с колата не иска да се върже, изпозлвам Garmin часовник и от време на време има драма, пробелеми с файловете. Получавам много по имейл, записват се уж в документи, от там не мога да ги шерна понякога, аутокадски чертежи, изтеглил съм си AutoCAD, едни файлове отваря други не, когато каквото му скимне. Ако някой ме търси и екрана ми е изключен НЕ МОГА ДА МУ ЗАТВОРЯ Big Grin. Нямам червена слушалка на дисплея и два пъти ако натисна копчето за вкл/изкл пак нищо не става и още доста такива недоразумения. Хардуерно ми остава в топ телефоните, но софтуерно е ужас. Мечтата ми беше мак, купих мак, два месеца беше страшна драма и го продадох. Просто тази марка не е за моето потребление. Не съм разглеждал s 23,23+, утре ще отида до технотата да поразгледам пак какво има.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#28

Да, това е основният проблем на Иос - доста е затворен и не винаги комуникира успешно с други екосистеми. Иначе като взаимодействие на програми и устройства вътре в самия Иос - няма равен. Перфектен и безпроблемен. Обаче светът не е само Иос... Да, ако те притеснява извития екран, не е за теб Хонора. Честно казано, на мен ми е дори удобен, особено при жестовете с плъзгане настрани най-вече. Иначе андроид пазарът верно е много ограничен откъм предложения от високия клас. Преди време имаше силни Sony, HTC, LG, сега има само Самсунг и китайци. Сони не ги броя изобщо, те са на изкуствено дишане и пускат по 3 модела годишно, колкото да ги броят за живи. С тези изисквания нямаш друг избор освен S24 Ultra май...
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#29

Нещата с телефоните в момента стоят по начин, който те принуждава да направиш компромис с нещо. Аз лично направих компромис с размера и извития екран, нито исках да ми е толкова голям телефона, нито исках това извито недоразумение, но пък не ми се даваха парите, които й търсят на S24 ultra, а плюса е с ексинос. Като се спрях на миналогодишен модел си казах поне да е ултрата, че 2 3 години няма да имам грижи. След 2 3 години мисля, че нещата при Pixel ще са достатъчно подобрени и ще се върна там. Между другото и аз смятам, че си струва да разгледаш и Honor Magic 5 Pro или ако ти се чака до края на месеца да видиш и шестицата, но пък после докато дойде в продажба предполагам, че ще мине време.

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

whitehart
Факт, с извит е. Не видях обаче авторът да поставя като изискване плосък дисплей. Иначе набързо по изискванията :

(2024-01-31, 12:13:42)justvank0 написа:   Много държа и на плосък екран. Заоблените буквално ми правят очите на мармалад, започват да ми текат сълзи след 5 10 мин ползване.

Да не съм черна станция, но автора каза, че иска с плосък екран Big Grin

Аз мисля, че компромис няма има перфектен модел и това е S24U, батерия, камера, всичко е отворено, най-добрият плосък квадратен екран на пазара. Да голям е, но за мен това е плюс, а не минус.
Едит:
Телефон с извит екран, не бих си го причинил отново, картината отстрани е размазана и слагане на протектор е невъзможно.
И аз чета чертежи на телефона и мисля, че най-доброто за това е Фолд, но продавача на Самсунг магазина ме предупреди, че на Флип и Фолд екраните се късат. Реших да го послушам, знам ли.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#31

(2024-02-02, 14:04:19)justvank0 написа:  Оранжевият Honor изглежда топ, обаче с този извит екран няма да се разберем... Ако ми трябва телефон до 400 500лв, никакви претенции нямам ако ще и с триъгълен екран да е, но като ще се дават пари предпочитам да е както трябва всичко. 
Проблемът ми да остана с айфона не един или два ами направо глобален... Имам проблеми с Airplay към някои устройства, с колата не иска да се върже, изпозлвам Garmin часовник и от време на време има драма, пробелеми с файловете. Получавам много по имейл, записват се уж в документи, от там не мога да ги шерна понякога, аутокадски чертежи, изтеглил съм си AutoCAD, едни файлове отваря други не, когато каквото му скимне. Ако някой ме търси и екрана ми е изключен НЕ МОГА ДА МУ ЗАТВОРЯ Big Grin. Нямам червена слушалка на дисплея и два пъти ако натисна копчето за вкл/изкл пак нищо не става и още доста такива недоразумения. Хардуерно ми остава в топ телефоните, но софтуерно е ужас. Мечтата ми беше мак, купих мак, два месеца беше страшна драма и го продадох. Просто тази марка не е за моето потребление. Не съм разглеждал s 23,23+, утре ще отида до технотата да поразгледам пак какво има.
S24 Ultra е създаден за теб и ежедневието ти на архитект/дизайнер/много файлове/превюта/etc Wink.
С размерите и формата се свиква за 1 ден, аз минах от S21FE на Ултра и имах същите опасения - от обяд до вечерта бях свикнал с размера (дори и с малко по-дебел калъф).
Сега като хвана S21FE или дори S22+, който ползвам редовно ми малеят доста.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#32

Ами колеги взех ултрата… Предадох се. Само ме е яд, че се прецаках и не го взех на преодър.
Благодаря много на всички за отзивите, определено бяха много полезни. 🏻
Първи впечатления - телефона е извънземен Уникален е. Айфона до него стои като… да не казвам.
Надавам се добрите ми впечатления да останат и за напред. Взех сивия, просто е разкошен.
Поръчах скрийн протектор, чудно ми е дали ще се запази ефекта на ниски отблясъци с проектор?
Предполагам, че не но все пак имам някаква надежда

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
[-] 6 потребители изказват благодарност на justvank0 за това мнение:
  • bobbymarinovv, iwan33, Marto.g, Victormihov, whitehart, [15]Peshew
Цитирай
#33

Честито, колега, със здраве и удоволствие да го ползваш.

HONOR Magic5 Pro
Цитирай
#34

Амии колкото и да съм фен на пикселите, определено самсунга е по-добър. Честито със здраве!

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#35

(2024-02-02, 13:28:36)justvank0 написа:  ...Днес говорих с приятел от Зора и ме зарибява по новите Xiaomi 14 Pro, очакват ги...

Доколко достоверна е тази информация?  Някъде четох, че Xiaomi 14 Pro ще се продава само в Китай.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на iwan33 за това мнение:
  • justvank0
Цитирай
#36

(2024-02-04, 09:06:17)iwan33 написа:  Доколко достоверна е тази информация?  Някъде четох, че Xiaomi 14 Pro ще се продава само в Китай.
Ще ги обявят на MWC 2024 най-вероятно, тийзнаха в Туитър преди 2-3 дни.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#37

(2024-02-04, 09:06:17)iwan33 написа:  Доколко достоверна е тази информация?  Някъде четох, че Xiaomi 14 Pro ще се продава само в Китай.

Той и няколко колеги чакали 14 и 14 про и им казали (някои от управителите), че средата или края на март ще ги заредят. Няма да се зарежда само керамичния, този който е с оранжевото около камерата.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
[-] 1 потребител изказва благодарност на justvank0 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#38

(2024-02-04, 13:47:08)justvank0 написа:  Той и няколко колеги чакали 14 и 14 про и им казали (някои от управителите), че средата или края на март ще ги заредят. Няма да се зарежда само керамичния, този който е с оранжевото около камерата.
Pro версията е ексклузивна само за Китай. Но ще има Ultra версия, която заедно с Xiaomi 14 се очаква да се появи и в Европа.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)