Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон за 8г момче
#26

Motorola Edge 40 Neo, 256GB, 12GB RAM, 5G
Около 600лв е в Технополис, можеш и оттам да го вземеш на изплащане
Ако не е план над 30лв ми се струва, че е по-добре от техно верига

P.S. Процесорът е MediaTek Dimensity 7030 (6nm),
Не е Snapdragon, но пък процесорите на MediaTek не са това което бяха,
а станаха много равностойни на SD
Цитирай
Аксесоари
#27

(2024-02-08, 17:04:20)whitehart написа:  За дете е екстра. Не виждам смисъл да се трошат излишни пари за нещо скъпо.

Много вярно, но се чудя - как разбирате смисъла на сумата "екстра"?

В българския език се използва за нещо много добпо, а всъщнждт означава нещо допълнително, непредвидено. В случая - даже излишно.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#28

Имах предвид, че е напълно подходящ за целта. Благодаря за лингвистичната лекция, работя в издателския бизнес от 20 години и добре разбирам значението на повечето думи Smile))
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#29

За Неото и аз се замислих, но четох за доста загряване на телефона и малко се двуумя. Засега съм се спрял на А34 и на мото G54 и Нео

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#30

(2024-02-09, 08:57:38)whitehart написа:  Имах предвид, че е напълно подходящ за целта. Благодаря за лингвистичната лекция, работя в издателския бизнес от 20 години и добре разбирам значението на повечето думи Smile))

Това е добпе, обаче... тук виждам само едни "ник неймоне" и "аватари" - без професия, месторабота и интереси.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#31

Realme GT... например Realme GT2 5G нов или втора употреба най-евтиното Realme GT Master предполагам.
Цитирай
#32

Ако парите не те бъркат самсунга. Бюджетно - мотото Г54
Цитирай
#33

Neo-то е най-добро според мен, а и най-компактен за малката ръчичка на 8 годишно дете
Щерката скоро ще стане на 12 и е с Edge 30 Neo.
Навърта му сериозен километраж в игрите всеки ден. Справя се превъзходно.
Моторолите имат много готин панел в самите игри, който дава бърз достъп до:
- блокиране на повикванията
- блокиране на известията
- заключен режим
- екранна снимка
- записване на екрана
- акустични светлини
- споделяне
- предаване в Twitch
- игри
- настройки
- добавяне на приложение

И всичко това докато си цъкаш в играта
Аз от 2 години въртя един Moto G100, който даже е по-добър за целта, но вече не се намират

P.S. Ако си с ограничен бюджет взимай G54
Щерката на 8г и дадох Huawei p8 lite, след това беше Honor 10 lite и от 1 година е с Edge 30 Neo
Ако не го счупи ще е с него поне още 1-2 години
Цитирай
#34

А какъв протектор слагаш на извити дисплей, аз сега за моя телефон не мога да намеря. Харесвам ги извити те дисплей, но само заради протектора много не ги искам. Даже вече ме е яд че с24у е с равен дисплей, тъй като моя го ползвам от 1 година и мисля да карам с него поне още 2.

Между другото сега видях и. САМСУНГ А 25 какво мислите за нвго

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#35

не ползвам протектори
Цитирай
#36

Туко що му купих А34 256Гб черен. Дано излезе сполучлив.

Да не отварям нова тема, някой ползвали на Иеттел план тотал за 26лв.6месеца на макс скорост нета и за останалите 18 2mbp. Зле ли е много така, че нещо не ми се дават 40лв на месец за нормален план

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#37

Съвременните деца използват само интернета от плановете. Моята щерка, дори когато иска да ми се обади, често ми звъни на вайбър. Предполагам, че и с предплатен план на А1 за по 8лв (плащаш 10, взимат ти 8лв и 2лв остават в сметката) на 20 дни щеше си ок. Със специалния план за предплатена карта на А1 получаваш по 12GB нет, 400 минути към всички мрежи и 100 минути към А1 (след 3-тото зареждане) Най-хубавото е че неизразходен нет и минути се прехвърят към следващ месец, а с остатъка от сумата по сметката може да се купуват приложения. Единственото неудобство е самото зареждане, защото ако пропуснеш губиш всички натрупани минути и мегабайти
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#38

Ами той сега е на план джуниър за часовник 16лв. То няма планове. Най-евтиният е 38лв с Интернет на Иеттел

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#39

(2024-02-10, 17:41:30)Nikito82 написа:  Ами той сега е на план джуниър за часовник 16лв. То няма планове. Най-евтиният е 38лв с Интернет на Иеттел

Тия измислици за часовник са много неудачни, с някакви 50MB нет и някакви минути, които не се използват от часовника. И аз навремето плащах подобен, но беше на 12лв. След това открих, че предплатената карта дава повече за часовника :-) А като мина на смартфон предплатената остана и така 4-та година май сме вече. Най-якото е че не ми пука кога свършва плана и на каква цена ще се налага да го преподписвам. Всичко тръгна от една много нагла служителка на Виваком, заради която си прехвърлих нета и тв към булсат, а 2 телефона прехвърлих на предплатена на А1 и закрих един домашен телефон
Операторите най-много обичат да не дават нищо. Колко пъти звънят на телефона на детето, защото си мислят че след като номера и е първи е на титуляра. Предлагат и някакви смешни пакети и като им кажа че за два-три пъти по-малка сума детето разполага с 3 пъти повече нет и 2 пъти повече минути мълчат и се чудят какво да измислят.
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#40

(2024-02-10, 17:37:21)solo5 написа:  Съвременните деца използват само интернета от плановете. Моята щерка, дори когато иска да ми се обади, често ми звъни на вайбър. Предполагам, че и с предплатен план на А1 за по 8лв (плащаш 10, взимат ти 8лв и 2лв остават в сметката) на 20 дни щеше си ок. Със специалния план за предплатена карта на А1 получаваш по 12GB нет, 400 минути към всички мрежи и 100 минути към А1 (след 3-тото зареждане) Най-хубавото е че неизразходен нет и минути се прехвърят към следващ месец, а с остатъка от сумата по сметката може да се купуват приложения. Единственото неудобство е самото зареждане, защото ако пропуснеш губиш всички натрупани минути и мегабайти

Внука го пуснах на този план преди доста време. За дете е перфектен. Най хубавото е че не могат да вземат повече кинти от натрупаните в сметката. Понеже понякога забравям да презаредя навреме и тези кинти се изхарчват та по принцип не остава почти нищо за вземане. Така месечната сметка на детето е около 16 кинта.
Цитирай
#41

Малко не ми е ясно с тия предплатените. Аз дали мога да го направя? Договорът е изтекъл за тоя номер, а ето и какво предлага Иеттел https://www.yettel.bg/planove/predplateni-planove/

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#42

(2024-02-10, 23:17:45)Nikito82 написа:  Малко не ми е ясно с тия предплатените. Аз дали мога да го направя? Договорът е изтекъл за тоя номер, а ето и какво предлага Иеттел https://www.yettel.bg/planove/predplateni-planove/

Щом договорът е безсрочен - може, но обърнете внимание на времето за Валидност на минутите и MB.

При презареждане на предплатен план Yettel
Цитат:При презареждане от 8 до 14.99 лв. -  14 дни
При презареждане над 15 лв.            -  20 дни

При презареждане на Стандартен предплатен план валидността е 30 дни.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#43

Трябва да имаш предвид, че никой оператор няма да ти мигрира плана от платен към предплатен. Имаш право, но ще те мотаят и няма да го направят. Става единствено ако прехвърлиш плана от един оператор към друг. Аз имам опит само с предплатеният на А1, като там минутите и мегабайтите са за 20 дни, но ако презаредиш преди да изтекат се прехвърлят за следващ период с натрупване

P.S. Общо взето никой не иска да пуска предплатени карти, щото явно не им дават бонуси за това
Цитирай
#44

(2024-02-11, 17:14:11)solo5 написа:  Трябва да имаш предвид, че никой оператор няма да ти мигрира плана от платен към предплатен

Дали?

Говорим за миграция на нОмера! Миграция на плана ... такова животно НЕМА!

Нямаш грижи - от абонаментен ставаш предплатен, просто - цялата ти история се губи. Вече не си в графа „Лоялен клиент“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#45

Да, моя грешка
Не става дума за лоялен клиент, мен ме въртяха и накрая смених оператора.
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro, veskovalkov
Цитирай
#46

"Лоялен клиент" е само прах в очите на кьоравите. За 14 години клиент на виваком не съм видял никаква полза. Точно обратното - предлагаха ми все по неизгодни условия в сравнение с новите абонати затова и ги смених с йеттел. След две години ще се огледам и ако има по изгодна оферта пак ще мигрирам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#47

Като цяло българите не сме лоялни клиенти. Навремето имах досег до изследване на нагласите за лоялност при домакините за прах за пране и България се нареждаше между първите места в Европа по нелоялност, т.е. домакините са склонни да сменят праха си за пране или с други думи да опитат нов такъв. Това беше и причината на новият играч тогава да пробва да навлезе на българският пазар. Не знам, може тази нелоялност да е и заради това, че не се прави почти нищо за клиента, за да се задържи...
Цитирай
#48

Какво значи лоялен? Който предлага най-евтино и същевременно еднакво качество там отивам.
И с работата действам така, където плащат най-много за труда ми там почвам.
Утре ще дойде по-добър от мен и ще иска по-малко за моята работа, дали шефа ще ЛОЯЛЕН към мен? Smile
Лоялен клиент е измислено с цел доене без край и то на каквато цена ти кажат.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Nikito82
Цитирай
#49

За това ти говоря    Big Grin 
В някои страни като хванат някоя марка и вали-трещи не я сменят
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)