Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: s22-ultra-red-prod.png]

Дизайнът се базира на метална рамка и стъклен гръб, като и задният, и лицевият панел са покрити от новото поколение Gorilla Glass Victus+ на Corning. Корпусът е с традиционната за Samsung висока защита от прах и вода IP68, а дебелината му е 8.9 мм при тегло 229 грама, така че тук говорим за доста солиден модел. Galaxy S22 Ultra изглежда много по-близък до Galaxy Note 20 Ultra, отколкото до S21 Ultra. Това се изразява най-вече в по-правоъгълната и не толкова заоблена форма на апарата, както и по-широкият екран, който дава по-удобно поле за ползване на стилуса S Pen.

[Изображение: 1-26-Galaxy-S22-Ultra-Front2-Burgundy-design-HI.jpg]

А S Pen всъщност е един от ключовите акценти тук, защото за първи път той не просто може да се използва върху дисплей на смартфон извън серията Note, но и се прибира в корпуса му. С това можем окончателно да приемем, че Galaxy S22 Ultra е продължението на серията Note и пълноценен неин представител, макар и без да носи името й. Стилусът обаче е сериозно надграден спрямо този при Note 20 Ultra, като времезакъснението му е намалено повече от 3 пъти от 9 на 2.8 милисекунди. Това означава, че писането с него се усеща още по-близко до това с химикал, тъй като забавянето е минимално. Друга разлика с предишните стилуси е, че при новия имаме по-различно матово покритие, което дава по-добър захват.

[Изображение: 4abd1463de53c4b3aac27c0129a9baa4-L.jpg]

Екранът на Galaxy S22 Ultra е вероятно най-добрият, който сте виждали в смартфон. Той е с 6.8" диагонал и леки извивки от двете му страни, има Dynamic AMOLED 2X панел с висока Quad HD+ резолюция, адаптивно опресняване от 1 до 120 Hz и най-интересната новост - цели 1750 нита пикова яркост. Samsung добавя и технологията Vision Booster, която позволява на екрана на Galaxy S22 Ultra интелигентно да регулира яркостта през целия ден ,така че образът да е добре видим, дори при ярка слънчева светлина.

[Изображение: 1-04-Galaxy-S22-Ultra-Back4-Burgundy-design-HI.jpg]

В долната част на екрана е вграден скенер за пръстови отпечатъци, който е ултразвуков и работи доста пъргаво, а в централната горна част е 40 МР селфи камера с обхват 80 градуса.
Така стигам до основната камера, която е друг важен акцент в арсенала на смартфоните от серията Galaxy S. S22 Ultra до голяма степен повтаря хардуера на миналогодишния модел, като отново залага на 108 МР главен сензор с широка бленда на обектива от f/1.8 и Dual Pixel автофокусна технология, 12 MP камера с ултраширок обхват от 120 градуса, 10 МР камера за 3х оптичен зуум и още една 10 МР камера за 10х оптичен зуум. Последната, заедно с цифров зуум и изкуствен интелект, се използва и за постигането на 100-кратно приближение Space Zoom.

[Изображение: 789004.jpg]

Основната камера на S22 Ultra използва нов Super Clear Glass обектив, който помага за по-гладки и по-ясни нощни видеоклипове без отблясъци. Поддържа се и автоматично кадриране на видеото.
Подобно на Galaxy S22 и S22+, Galaxy S22 Ultra предлага ексклузивен достъп до приложението Expert RAW, което включва разнообразен набор от инструменти за редактиране още по време на заснемане с камерата. Приложението дава възможност за запазване на снимки в RAW формат до 16 бита.
[Изображение: FLKc8q0-X0-AMov-VP.jpg]

Конфигурацията на Samsung Galaxy S22 Ultra се базира на произведения по 4-нанометров процес чипсет Exynos 2200 с графичен чип, съвместно разработен с AMD. Конфигурацията се допълва от 8 GB RAM и 128 GB за базовата версия, но има и други три модификации с 12 GB RAM и 256 GB, 512 GB и 1 TB вградена памет. Налице е 5G модем, Wi-Fi 6E свързаност, Bluetooth 5.2 и технологията Ultra Wide Band (UWB).

[Изображение: cwelch-220204-5008-0024-0.jpg]

Батерията е все така солидните 5000 mAh, но има добри новини при зареждането, което е по-бързо от предходните модели на Samsung. Поддържа се 45 W бързо жично зареждане, като зарядно в комплекта няма, така че въпросното ще трябва да си закупите допълнително. Разбира се, има опция за безжично зареждане до 15 W, както и обърнато безжично зареждане. Според Samsung 10-минутно зареждане с 45 W зарядно осигурява запис на 54 минути видео или гледане на четири епизода.

[Изображение: 789325.jpg]

Galaxy S22 Ultra ще се продава в България в цветовете Phantom Black, Phantom White, Green и Burgundy в следните варианти и цени: 128 GB + 8 GB на цена от 2449 лв., 256 GB + 12 GB на цена от 2649 лв. и 512 GB + 12 GB на цена от 2849 лв.
Кампанията по предварителните поръчки на Galaxy S22 Ultra продължава от 18:00 часа на 09.02 до 23.59 часа на 24.02.2022 г. В комплект с телефона при преордер клиентите ще получат Galaxy Buds Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • ivanov_km, OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

Сравнение на Samsung Galaxy S22 Ultra с S21 Ultra
https://mobilebulgaria.com/news/kakvi-sa...-s21-ultra

Пс:И едно видео. https://www.youtube.com/watch?v=kfWVrWgeNDY

Huawei P30
Цитирай
#3

Това е толкова повърхностно сравнение.....
Цитирай
#4

Видях ги днес всичките на живо във Франкфурт. От S22 Ultra съм по скоро разочарован като физическо усещане. Голям , ръбат и нищо по различно от Note 20 ultra. Тези матове гърбове изглеждат някак глуповато на голям и извит телефон. Сякаш е пластмаса. На малките S22 им седи добре, щото страничната лайстна е полирана и прави много приятен и луксозен акцент. Също камерите изглеждат като някви капачки от бира. На Note 20 островчето имаше луксозни акценти ,а тези простеят. Бургунди цвета е твърде мътен като евтино и развалено вино. Да, твърде критичен съм, но очаквах повече УАУ ефект от флагман за 1300 евро. Може би просто защото е по бизнес ориентиран точно като Ноут, но няма Ултра усещане както му е името и както беше при S21 Ultra.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Sho Gun
Цитирай
#5

Много се радвам, че не ти е харесал, тъкмо няма да оспамиш още един раздел Smile .
[-] 10 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • BGDropche, Dowper, fernando, ivanov_km, kokolaicho, luchko15, milss, OliQueenBG, Pelikana, TNTKZ
Цитирай
#6


SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#7

Нещо, което ме интересува да попитам вече някой от притежаващите модела, увеличението до х100 може ли да се прави на по-малки интервали (в случая предходното ми устройство увеличаваше през множество малки интервали до максимума си), или след х30 директно скача на х100?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Може да се прескача на малки интервали. При моя S20 Ultra става с плъзгач, не вярвам да са променили интерфейса. Просто плъзгаш от 1 към 100 и телефона си приближава плавно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#9

Надявам се. Въпроса ми беше съпроводен от клип, в който на дисплея се индикира положение до 30 и след това директно 100.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

(2022-02-13, 16:03:24)Monipeev написа:  Нещо,  което ме интересува да попитам вече някой от притежаващите модела, увеличението до х100 може ли да се прави на по-малки интервали (в случая предходното ми устройство увеличаваше през множество малки интервали до максимума си), или след х30 директно скача на х100?

Може на малки стъпки и след 30х

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • milss, Monipeev, OliQueenBG
Цитирай
#11

В интерфейса има предварително зададени 10х, 30х и 100х за по-лесен достъп до тях, но може и с плъзгача плавно да преминаваш през тях.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 3 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • martoo, milss, Monipeev
Цитирай
#12

Ето едно видео.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#13

Според информацията на PCMag, след тестовете на Geekbench Galaxy S22 Ultra на базата на Snapdragon 8 Gen 1 събра едва 3433 точки спрямо iPhone 13 Pro Max, който в същите тестове се отчете с 4647 точки.

[Изображение: galaxy-s22-series-geekbench-scores-pcmag-large.png]

 
Цитирай
#14

Пак с тия бенчове безсмислени

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • milss, OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
#15

Появи се и гейминг ревю - Genshin Impact само 40 кадъра, което е много зле. Само че Iphone 13 pro max прави 38 кадъра със всичката тая мощ от тестовете. И Айфоните е +3 градуса, както и дисплея се затъмнява.
Тези тестове имат ограничен смисъл ако знаеш как да ги интерпретираш. Същото важи за антуту, който обаче е доста по-показателен.
Цитирай
#16

тези от теленор са уникални - първо поръчакта щеше да е изпълнена в 7 дневен срок, свга ми казаха, че телефона, който съм поръчал на 10 ще е наличен след 25.02,пълни идиоти
Цитирай
#17

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102648 Който иска, може да гласува.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

(2022-02-14, 11:25:37)juventusarl написа:  тези от теленор са уникални - първо поръчакта щеше да е изпълнена в 7 дневен срок, свга ми казаха, че телефона, който съм поръчал на 10 ще е наличен след 25.02,пълни идиоти
Точно получих същия мейл от А1. Така казаха и в магазина и по телефона преди да поръчам, затова се учудих Теленор как може да са толкова напред.
Пише и че цените не били гарантирани, за което се съмнявам да има промяна...
Цитирай
#19

Само на мене ли Виваком искат да подпиша ВТОРИ договор за да си купя телефона? Имал съм още 3 месеца от текущия ми договор и нямало как да съм го купил, освен ако не подпиша втори договор.
Цитирай
#20

Ясно , аз моя съм го платил при поръчакта, така че не виждам как може да има пеомяна в цената
Цитирай
#21

(2022-02-14, 12:32:39)Sosa написа:  Само на мене ли Виваком искат да подпиша ВТОРИ договор за да си купя телефона? Имал съм още 3 месеца от текущия ми договор и нямало как да съм го купил, освен ако не подпиша втори договор.

Условието е да остават не повече от 3 месеца до изтичането, кога точно ти изтича договора?
Цитирай
#22

Ако са над 3 месеца телефона струва +200лв и преподписване. Поне при А1, при другите вероятно е подобна схемата.
Цитирай
#23

Не знам дали си втълпявам, обаче ми се струва, че доста по - бързо отваря страниците от S21Ultra

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#24

(2022-02-14, 12:49:49)Dowper написа:  Условието е да остават не повече от 3 месеца до изтичането, кога точно ти изтича договора?

Изтича Май месец. Ходих във три различни техни офиса и никой не ми каза за това условие. Всички казаха, че ще мога чак Май месец.
Цитирай
#25

(2022-02-14, 13:22:33)Sosa написа:  Изтича Май месец. Ходих във три различни техни офиса и никой не ми каза за това условие. Всички казаха, че ще мога чак Май месец.

Пише го в условията не преордъра, аз ги прочетох. Ако изтича преди 25 май ще можеш да се възползваш, затова си виж точната дата, до 24 февруари имаш още 10 дни, за да се възползваш от офертата, при условие, че не са се изчерпали слушалките, защото са ограничен брой.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)