Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запис на разговори (вграден за S22/S23/S24 и други серии и модели на Samsung)

Аз на 23 се махнах от THL щото мрежите не бяха ок. Писал съм го вече, не можеше да се изключи волте на 5г, и имаше разлика в избора на режими. Така че за мен THL не е ок АКО и на 24-те е същото като на 23-те! В момента съм на ILO тоест израел и всичко е ок, само няма опция или по - точно отметка за автоматично теглене на ОТА, не знам дали обаче сам си проверява, аз си проверявам ръчно като се сетя или някой пише в темите...
Цитирай
Аксесоари

(2024-01-28, 15:20:51)degman написа:   и имаше разлика в избора на режими

 Това какво ще рече, Аз съм с 24U и THL и тук волте на 5 г не може да се изключи

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Еми значи и избора на мрежа е различен от нашите CSC. Не можеш и примерно да избереш само 2G. Както казах има разлика и мен ме дразнеше и минах на ILO.
Цитирай

(2024-01-28, 08:24:06)TNTKZ написа:  https://www.sammobile.com/wp-content/the...-5file.pdf
Слагаш Home_csc , ако не искаш се ресетне после

Правя всичко така. Три пъти му давам старт с Один, и приложението се затваря... Имам инсталирани самсунг драйверите. Е за тва не ми се занимава с тея дивотии... Один е  v3.10.7. Чо ми писа да сваля EUX версията, въпреки че съм със SEK регион, нали така?...
Цитирай

(2024-01-28, 17:49:43)eksoldier написа:  Правя всичко така. Три пъти му давам старт с Один, и приложението се затваря... Имам инсталирани самсунг драйверите. Е за тва не ми се занимава с тея дивотии... Один е  v3.10.7. Чо ми писа да сваля EUX версията, въпреки че съм със SEK регион, нали така?...

 Аз съм с THL регион и си бачка записът, не съм флашвал, ако не дойде ъпдейт тогава ще видим. На S23 У пак бях с ТХЛ и си идваха нормално ъпдейтите

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Аз проблеми с ъпдейтите нямам, имам с плащанията...

Samsung Fold 5 and Tapatalk
Цитирай

(2024-01-28, 18:07:18)eksoldier написа:  Аз проблеми с ъпдейтите нямам, имам с плащанията...

Samsung Fold 5 and Tapatalk

Смени региона. Аз съм с тайланд и към дск и нямам дерт с Gwallet

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

(2024-01-28, 18:07:18)eksoldier написа:  Аз проблеми с ъпдейтите нямам, имам с плащанията...

Samsung Fold 5 and Tapatalk

С какво приложение плащаш? И коя банка? Че бившите ОББ райфайзен е мазало, или поне беше допреди да се махна от тях.
Цитирай

Няма общо банката в случая, но пиб.

Samsung Fold 5 and Tapatalk
Цитирай

Смених CSC на ILO, няма проблеми засега, записа си работи.

Имам питанка за един S23U. В момента е с А13, ако сменя на SEK или ILO ще стои ли актуализацията до А14 или първо е добре да се актуализира и тогава да сме смени CSC?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Аз нямах проблем на 23U от 13 на 14, слагай си го ако искаш.
На фолда има развитие, но пак на камък: Complete (write) operation failed.
Пуснах дебъгването, махнах паролите и все тая... Чета какво ли не за тая грешка ама...    

Samsung S23 Ultra & Tapatalk

Чо, като вържа frija на auto ми дава да сваля SEK, който се различава от EUX версията... Предполагам няма смисъл да мъча один със SEK щото го имам вече...
       

Samsung Fold 5 and Tapatalk
Цитирай

(2024-01-28, 23:18:41)eksoldier написа:  Аз нямах проблем на 23U от 13 на 14, слагай си го ако искаш.
На фолда има развитие, но пак на камък: Complete (write) operation failed.
Пуснах дебъгването, махнах паролите и все тая... Чета какво ли не за тая грешка ама...

Samsung S23 Ultra & Tapatalk

Чо, като вържа frija на auto ми дава да сваля SEK, който се различава от EUX версията... Предполагам няма смисъл да мъча один със SEK щото го имам вече...


Samsung Fold 5 and Tapatalk

Така, трябва ти ODIN 3.14.4, за предпочитане не по-ниска версия.
(няколко дни може да я свалиш от тук или от другаде) 

Frija явно я променят постоянно, свали си файловете от samfw сайта
https://samfw.com/firmware/SM-F946B/EUX/F946BXXS1BWL7
Може и наведнъж/целия (три опции) или поотделно всеки файл (CSC_fфайла не ти трябва).

Цeлия firmware има 5 файла: BL_, AP_, CP_, CSC_ и HOME_CSC_
В зависимост кой от последните два сложиш в CSC секцията: в единия случай (с CSC_) flash-ването завърва с reset, а във втория (с HOME_CSC) БЕЗ reset  - .т.е. все едно Update.

Flash-вайки с тези файлове, ще остане SEK активното CSC, ще работи GPay, но няма да има последваща OTA.
За да тръгнe и ОТА с SamFw смени на INS, THL, XXV или ILO - и OTA ще работи, когато пускат update "избрания" от теб CSC. (може да ги сменяш неограничен брой пъти).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 7 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, Compare, desielenkova, eksoldier, milss, sapiora, TNTKZ
Цитирай

Много благодаря, ще сменя региона по-късно, че имам задачи.

Samsung Fold 5 and Tapatalk
Цитирай

Мисля, че колегата ЧО е гений, и много му благодаря затова, че е толкова отзивчив. Наздраве

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • Be6i4, desielenkova, eksoldier
Цитирай

Смених региона на INS, всичко топ.
С Чо се знаем от ерата на All4SmartPhone.com. Още тогава ми е помагал, даже си чатихме у Fring, един от малкото чатове за symbian по онова време.
Цитирай

Днес забелязах нещо странно, ама се усетих, че е нормално Big Grin . След смяна на CSC на ILO (Израел) уикендите вече са отбелязани като петък и събота, а не събота и неделя Big Grin
При THL както колегата по-горе е споменал има разлики в подбора на мрежите и volte на 5G не се изключва. Мисля да пробвам и INS (там пък трябва да блокирам някакви номера като чета първото мнение) и XXV (не знам дали ще има ОТА ъпдейти) и да се спра на това, което най-ми върши работа. 
Има ли някакъв списък, където може да видим наличните функции за всяко CSC или положението е проба-грешка?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

(2024-02-01, 16:54:01)krasimiretov написа:  Днес забелязах нещо странно, ама се усетих, че е нормално Big Grin . След смяна на CSC на ILO (Израел) уикендите вече са отбелязани като петък и събота, а не събота и неделя Big Grin
При THL както колегата по-горе е споменал има разлики в подбора на мрежите и volte на 5G не се изключва. Мисля да пробвам и INS (там пък трябва да блокирам някакви номера като чета първото мнение) и XXV (не знам дали ще има ОТА ъпдейти) и да се спра на това, което най-ми върши работа. 
Има ли някакъв списък, където може да видим наличните функции за всяко CSC или положението е проба-грешка?

Какъв е проблемът , че volte на 5G не се изключва. Дали смяната на csc - то се отразява на батерията, примерно търсене на мрежи и т.н.

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

(2024-02-01, 16:54:01)krasimiretov написа:  ... XXV (не знам дали ще има ОТА ъпдейти) и да се спра на това, което най-ми върши работа. 
Има ли някакъв списък, където може да видим наличните функции за всяко CSC или положението е проба-грешка?

Имат OTA всички. Има разликите в 1 post.

Firmware е същия, показват/скриват се функции - батерията е същата, поне доколкото дадени фунции евентуално не изискват допълнително (примерно лисата на VoLTE кара телефона да търси 3G/2G мрежи при всеки ихзодящ и входящ разговор).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • krasimiretov, TNTKZ
Цитирай

Тъй като сложих XXV за тест и сега ударих друга греда - върнах си се на THL, но в календара ми останаха някакви виетнамски празници... И нямат триене, мога само да ги деактивирам, за да не се виждат, но си стоят като опция. Има ли някакъв начин да се изтрият или ще иска нещо от сорта на фабрични настройки?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Пробва ли триене на кеш и данни на календарът

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

(2024-02-01, 16:54:01)krasimiretov написа:  Днес забелязах нещо странно, ама се усетих, че е нормално Big Grin . След смяна на CSC на ILO (Израел) уикендите вече са отбелязани като петък и събота, а не събота и неделя Big Grin
При THL както колегата по-горе е споменал има разлики в подбора на мрежите и volte на 5G не се изключва. Мисля да пробвам и INS (там пък трябва да блокирам някакви номера като чета първото мнение) и XXV (не знам дали ще има ОТА ъпдейти) и да се спра на това, което най-ми върши работа. 
Има ли някакъв списък, където може да видим наличните функции за всяко CSC или положението е проба-грешка?

По принцип аз се спрях на ILO защото няма нищо чак толкова дразнещо, има всичко без Spay който тук е безполезен, мрежите са ок, няма опция за автоматично обновяване на софтуера(така и не разбрах защо не че има голямо значение), и това с календара. INS не ми се слагаше само заради номерата които трябва да се блокират. Иначе може би SEK е най - удачния избор след като има CallID в андроид 14. Но пък не ми се занимава да го сменям Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

(2024-02-01, 20:14:11)TNTKZ написа:  Пробва ли триене на кеш и данни на календарът
Пробвах да, дори изтрих приложението, но без успех.
Иначе, ако имаше SEK щях да сложа на 24-ките, но уви тази година не са пуснали.

Намерих решение. Има скрито системно приложение - Calendar Storage, изтрих му данните и се оправи.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • losh1
Цитирай

Здравейте, възможно ли е това с S24 Ultra, подобно на гимнастиката със смяна на CSC и определен РОМ за друг регион, както беше с S23U?
Ако колегата Чо отново помогне ще е чудесно Smile
Благодаря предварително !

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай

(2024-02-08, 16:28:02)duron написа:  Здравейте, възможно ли е това с S24 Ultra, подобно на гимнастиката със смяна на CSC и определен РОМ за друг регион, както беше с S23U?
Ако колегата Чо отново помогне ще е чудесно Smile
Благодаря предварително !

Има си тема за запис на разговори
https://forum.androidbg.com/showthread.p...76&page=13

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

@duron
Преместиха темата за запис в общ раздел, защото е идентична за всички телефони на Samsung.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)