Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запис на разговори (вграден за S22/S23/S24 и други серии и модели на Samsung)

Нещо обаче пропускам явно в стъпките, защото за момента успявам да сложа например анимиран екран еднакъв за всеки, който аз набирам, но не и място, където отделно да настройвам за всеки позвънял към мен, както иначе се показва малката кръгла снимка от контакта.
Ще си поиграя тези дни повече. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

(2022-08-19, 18:44:03)Monipeev написа:  Нещо обаче пропускам явно в стъпките, защото за момента успявам да сложа например анимиран екран еднакъв за всеки, който аз набирам, но не и място, където отделно да настройвам за всеки позвънял към мен, както иначе се показва малката кръгла снимка от контакта.
Ще си поиграя тези дни повече. Smile

Телефон > трите точки (горе вдясно) > Фон за обаждане > Фон > трябва да е избран първия синьозелен фон (а не някой друг от анимираните!)

Така при входящо и изходящо обаждане към всеки - фона ще е индивидуален - снимката/картинката на контакта (същата като малката кръгла в момента. (Добре е и да са с по-хубава резолюция, иначе разпъва/пикселизира малките.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай

Изчетох цялата тема, само не ми стана ясно дали по описаният начин могат да се записват разговори през VoIP приложения,примерно Вайбър,Телеграм,WhatsApp?

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

(2022-08-19, 22:47:00)Nilson написа:  Изчетох цялата тема, само не ми стана ясно дали по описаният начин могат да се записват разговори през VoIP приложения,примерно Вайбър,Телеграм,WhatsApp?

Според мен, не.... Аз съм с INS регион и имам единствено в приложението ''Телефон'', което е логично. Все пак е вградено в Адроид

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай

Един бърз въпрос, най-вече към Чо Smile. Днес реших да си направя един пълен бекъп (преди години ми изгоря един Note 9 и загубих 2 години много ценни снимки), който да запазя на компютъра и ми излезе, че има ъпдейт над 8Гб phone version VG9... странното е че нито в sammobile, нито където и да е намирам инфо за този ъпдейт. Иначе телефона е с последния ОТА ъпдейт от началото на август.
Реших първо тук да питам и не го инсталирах за да не се бъгне нещо записа на разговори и SEK региона.[Изображение: 4a9a93a62dfb98aec461b2305ba3ac86.jpg]

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай

(2022-08-24, 18:02:25)SpLiT написа:  Един бърз въпрос, най-вече към Чо Smile. Днес реших да си направя един пълен бекъп (преди години ми изгоря един Note 9 и загубих 2 години много ценни снимки), който да запазя на компютъра и ми излезе, че има ъпдейт над 8Гб phone version VG9... странното е че нито в sammobile, нито където и да е намирам инфо за този ъпдейт. Иначе телефона е с последния ОТА ъпдейт от началото на август.
Реших първо тук да питам и не го инсталирах за да не се бъгне нещо записа на разговори и SEK региона.[Изображение: 4a9a93a62dfb98aec461b2305ba3ac86.jpg]

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Вероятно са пуснали някакви нови настроки (и/или услуги) за някой от украинските оператори и има втори VGx (2022 07) update само за SEK.
Дори да го обновиш няма да изчезне записа, нито ще има нещо ново, освен ако не ползваш украинска карта (или обновена тяхна услуга). В следващия месец с VHx update ще ги има включени тези нови украински настройки/услуги във всички CSC.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • SpLiT
Цитирай
Exclamation 

За тези, които на S22 SM-S90*B (Exynos) са ползват INS (India) CSC и обновяват ръчно с EUX при нова версия:
Лоши новини - променили са нещо и от версия S90*BXXU2AVH9 вече няма не може да се ползва INS от E (Snapdragn модела).

Единственото работещо CSC със запис за S22 SM-S90*B (Exynos) моделите е SEK (Украйна).
- няма да има вгардено CallerID от Hiya (може с Hiya приложението от PlayStore да се ползва)
- няма да има Samsung Pay (няма вариант да се ползва)
+ ще работи ОТА Update (ще може се самообновява при нов update от менюто на телефона)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • andriann, GM™
Цитирай

(2022-03-25, 12:47:22)Mikk написа:  Ползвай XID

Чрез ODIN (безплатно):

XID - флашва се HOME_CSC_... в CSC секцията само (ако текущата версия и свалената XID са еднакви)

С коя версия да го флашная че да има запис. Коя страна? Н с21 беше с Индонезия, беше перфектно. Даже и гаранцията ми признаха, смениха ми дисплея, че нещо дефектитра!

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай

(2022-09-04, 07:38:50)Renx_02 написа:  С коя версия да го флашная че да има запис. Коя страна? Н с21 беше с Индонезия, беше перфектно. Даже и гаранцията ми признаха, смениха ми дисплея, че нещо дефектитра!

Чо
Единственото работещо CSC със запис за S22 SM-S90*B (Exynos) моделите е SEK (Украйна).
- няма да има вгардено CallerID от Hiya (може с Hiya приложението от PlayStore да се ползва)
- няма да има Samsung Pay (няма вариант да се ползва)
+ ще работи ОТА Update (ще може се самообновява при нов update от менюто на телефона)


Ползвай това:
Успях да подкарам записа с https://samfw.com/blog/samfw-frp-tool-1-...-one-click
Смених CSC на SEK, за да е сполочливо упражнението, СИМ картата трябва да е извадена.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

(2022-09-04, 07:38:50)Renx_02 написа:  С коя версия да го флашная че да има запис. Коя страна? Н с21 беше с Индонезия, беше перфектно. Даже и гаранцията ми признаха, смениха ми дисплея, че нещо дефектитра!

За S22/+/Ultra  SM-S90*B с SamFW се сменя CSC към SEK.
Ако е за друг модел - напишете ТОЧНИЯ МОДЕЛ SM-XabcY

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2022-07-28, 08:57:52)Чо написа:  Отдаде ми се възможност да си поиграя с SamFW за смяна на CSC безплатно.
На някоко телефона - 100% успеваемост.
Безплатно Wink

Необходими неща:
Приложението SamFW 3.0 може да се свали от тук.
Разархивира се.

Телефона може да е със или без sim карти (т.е. за това приложение няма значение).
Телефона може да има или няма заключване на екрана (т.е. за това приложение няма значение).

Отключете екрана и влезте в приложението Телефон (Phone).
Наберете *#0*# с което се влиза е менюто за тестване на хадуерни компоненти.

Свързвате телефона с USB кабел към компютъра.

Стартира SamFwFRPTool (Изисква администраторски права.)
Секциятa |Test Mode| отляво на [Info] трябва да има "[MTP] SAMSUNG Mobile USB Modem (COM*)". [1]

(Ако е празно (няма нещо) кабелна връзка не е добра (проверете или пробвайте с друг кабел) или драйверите не са наред, може да инсталирате драйверите от секцията |Misc| Install Samsung USB Driver.

Вдясно на бутона "Change CSC" има бяло поле, на което се пише ЖЕЛАНИЯ CSC. [2]
Примерно: SEK, INU, INS, XXV, THL, ILO, EGY, BNG, CAM, MYM, LAO, LYS, NPL, TMC, WTL, TUN - според модела на телефона и регионите, това са CSC в които при някои модели се поддържат запис на раговор, някои имат и Samsung Pay, някои имат и вграден ID идентификация от Hiya - Не всеки модел има всеки или изобщо някой от горните CSC.)

Натиска се Change CSC. [3]
Може да поиска на телефона и разрешаване на достъпа за компютъра.

Телефона ще се саморестартира (при някои не го прави сам и трявба вие да го рестартирате).
Не се губят данни. (Но ВИНАГИ е добре предварително да сте си запазили нещата, които не може да си позволите да загубите!!!)

Успех Smile

С това май е по лесно, но искаш да кажеш, че няма да получаваме ъпдейт повече през тела и трябва да го правим ръчно през один?

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай

(2022-09-05, 14:44:24)Renx_02 написа:  С това май е по лесно, но искаш да кажеш, че няма да получаваме ъпдейт повече през тела и трябва да го правим ръчно през один?

CSC INS за S22 серията с Exynos вече спря - т.е. не работи, само SEK и ОТА работи.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

добре де ако му сложа украинския през один, няма ли да стане записа на разговори? ще го има ли?
и друго, ако е е през самкей, трябва ли да свалям нещо, освен самия самкей и драйвъри, или просто пиша сек и сменям региона?

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай

(2022-09-11, 11:24:52)Renx_02 написа:  добре де ако му сложа украинския през один, няма ли да стане записа на разговори? ще го има ли?
и друго, ако е е през самкей, трябва ли да свалям нещо, освен самия самкей и драйвъри, или просто пиша сек и сменям региона?

Ако разгледаш по-внимателно мнението ми, което си цитирал (по-горе) ще видиш как (стъпките) може да ползваш SamFW (безплатен софтуер, алтернатива на платение Samkey), за да смениш CSC на SEK. Би могъл да прочетеш и в седващото, че че при SEK - ще работи ОТА (това е On The Air Update - обновяването през телефона).

П.П.
Предполагам, че питаш за телефон от S22 серията, защото темата е за S22*
Ако питаш за телефона от подписа S21U - използвай същата програма, но като CSC регион INU, XXV или THL.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Renx_02, valeri
Цитирай

(2022-09-11, 13:48:51)Чо написа:  Ако разгледаш по-внимателно мнението ми, което си цитирал (по-горе) ще видиш как (стъпките) може да ползваш SamFW (безплатен софтуер, алтернатива на платение Samkey), за да смениш CSC на SEK. Би могъл да прочетеш и в седващото, че че при SEK - ще работи ОТА (това е On The Air Update - обновяването през телефона).

П.П.
Предполагам, че питаш за телефон от S22 серията, защото темата е за S22*
Ако питаш за телефона от подписа S21U - използвай същата програма, но като CSC регион INU, XXV или THL.

С s 22 съм. Но нали беше писал, че безплатната не работи вече аз затова. Но ако през самкей ще работи  ОТА значи там ще е по добре.

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай

(2022-09-11, 13:59:27)Renx_02 написа:  С s 22 съм. Но нали беше писал, че безплатната не работи вече аз затова. Но ако през самкей ще работи  ОТА значи там ще е по добре.

Не работи (вече) смяната към CSC INS (Индия).
Смяната към CSC SEK (Украйна) работи.

Може да се смени със:
SamFW - безплатно.
Samkey - платено.
FuckYourFRP - безплатно, но има има открити вирус(и) в нея (ползването ѝ е на лична отговорност).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Renx_02, valeri
Цитирай

Стана супер със самкей. 7$ платих.

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай

За информация, SamFW работи и на таблети с гласов модул. Смених на един Galaxy tab s8 на THL.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
[-] 1 потребител изказва благодарност на marti за това мнение:
  • kayovas
Цитирай

Някой дали е пробвал дали процедурата ще стане на Galaxy Z Fold 4?

Cognosce te ipsum!
Цитирай

(2022-09-26, 09:22:30)kayovas написа:  Някой дали е пробвал дали процедурата ще стане на Galaxy Z Fold 4?

На Flip4 (SM-F721B) стана на INS.

Не би трябвало да има проблем и на Fold4 (SM-F936B).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • kayovas
Цитирай

Здравейте, някой може ли да даде отзив след ъпдейта на андроид 13  и O UI5 (s22 ultra) двата метода за смяна на регионалния код не работят ли нормално и съответно да се обобщят предимствата и недостатъците на двата метода :
1.SamFW - безплатно.
2.Samkey - платено.
Благодаря и поздрави на всички.
Цитирай

(2022-11-05, 00:38:26)sauronnet написа:  Здравейте, някой може ли да даде отзив след ъпдейта на андроид 13  и O UI5 (s22 ultra) двата метода за смяна на регионалния код не работят ли нормално и съответно да се обобщят предимствата и недостатъците на двата метода :
1.SamFW - безплатно.
2.Samkey - платено.
Благодаря и поздрави на всички.

И двата работят към момента (в първата версия на S22 серията, за B, E, 0, U, U1, W моделите, за N не работи; само B и E имат CSC, за които е разрешен записа).
Правят едно и също, по един и същ начин - пращат няколко команди през adb за промяна на параметър в телефона. (при единия се заплаща)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Здравейте,
Горд собственик съм на А13. Бихте ли ми казали какъв CSC да запиша за да ми работи записа на разговори?

SamFw Tool 3.31

Rename to SamFw Tool for add other brand next version
[ADB] - Fix command on Windows 7
[TESTMODE] - Fix change CSC bug on 3.2
[TESTMODE] - Optimize Remove FRP New method
[ADB] - Optimize Read list supported CSC
[ADB] - Optimize Change CSC
Fix some bugs
SamFw Tool 3.31

Rename to SamFw Tool for add other brand next version
[ADB] - Fix command on Windows 7
[TESTMODE] - Fix change CSC bug on 3.2
[TESTMODE] - Optimize Remove FRP New method
[ADB] - Optimize Read list supported CSC
[ADB] - Optimize Change CSC
Fix some bugs


Checking ADB connection...
Reading list CSC...OK
BTB | BTE | EVR | MEO | SFR | BOG | CPW | EUX | EUY | MET | MOT | MSR | O2C | PLS | PRT | SIM | TIM | TOP | TSI | TUR | VIP | XSG

SamFw Tool 3.31

Rename to SamFw Tool for add other brand next version
[ADB] - Fix command on Windows 7
[TESTMODE] - Fix change CSC bug on 3.2
[TESTMODE] - Optimize Remove FRP New method
[ADB] - Optimize Read list supported CSC
[ADB] - Optimize Change CSC
Fix some bugs


Checking ADB connection...
Reading list CSC...OK
BTB | BTE | EVR | MEO | SFR | BOG | CPW | EUX | EUY | MET | MOT | MSR | O2C | PLS | PRT | SIM | TIM | TOP | TSI | TUR | VIP | XSG


Using port SAMSUNG Mobile USB Modem #2 (COM9)
Reading... OK
Detect mode: MTP

Model : SM-A137F
CSC : EUX
AP version : A137FXXS1AVJ1
BL version : A137FXXS1AVJ1
CP version : A137FXXS1AVJ1
CSC version : A137FOXM1AVH2
IMEI : 353725740119768
SN : RF8T90CW97T
Lock status : NONE
Phone number : ,
Country : BG
MCC : ,284
MNC : ,03
USB mode : AT,MTP
Unique number : CDV00064DD05169
Firmware : https://samfw.com/firmware/SM-A137F/EUX
Цитирай

(2022-11-09, 16:02:46)ceci1@abv.bg написа:  Здравейте,
Горд собственик съм на А13. Бихте ли ми казали какъв CSC да запиша за да ми работи записа на разговори?

Reading list CSC...OK
BTB | BTE | EVR | MEO | SFR | BOG | CPW | EUX | EUY | MET | MOT | MSR | O2C | PLS | PRT | SIM | TIM | TOP | TSI | TUR | VIP | XSG

Model : SM-A137F

От възможните CSC за MultiCSC OXM, в който е и EUX - нито един няма разрешен запис.

За SM-A137F е възможен запис с ILO (Израел), EGY (Екгипет) и LYS (Либия)
Но тъй като са от друг MultiCSC OJM първо трябва да се смени firmware.
(С това не отпада гаранцията (не поменя knox), т.к. firmware е официален, само за друг MultiCSC регион.)
Сваляте с Frija SM-A137F някои от трите EGY, ILO или LYS. (Може и от SamFw.com сайта да се свалят.)
С Odin обновявате (BL, CP, AP, HOME_CSC)
После ще може с SamFw да смените на EGY, ILO или LYS и ще има запис.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • ceci1@abv.bg, Compare
Цитирай

Защо е недостъпно пренасянето на данни с други кабели usb към typeC. Успях само с оригиналния, но не на всички машини имам typeC

HUAWEI P30 / samsung s22 ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)