Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запис на разговори (вграден за S22/S23/S24 и други серии и модели на Samsung)

(2022-11-30, 18:39:08)Krash4yy написа:  Защо е недостъпно пренасянето на данни с други кабели usb към typeC. Успях само с оригиналния, но не на всички машини имам typeC

Стига да е качествен USB-A - USB-C кабел - работи без проблем транфера на данни.
За всеки нов компютър на телефона излиза съобщение, трябва дасе отключи и  потвърди/позволи достъпа до данните.
Дори, ако е USB3 кабела и port-a може с доста по-високи скорости.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
Аксесоари

(2022-11-30, 18:39:08)Krash4yy написа:  Защо е недостъпно пренасянето на данни с други кабели usb към typeC. Успях само с оригиналния, но не на всички машини имам typeC
Аз съм на същото дередже с липсата на USB C портове на PC-то. Затова, за да не се чудя ще проработи ли смяната на CSC-то с този или онзи кабел, няма ли да проработи, минах през Samsung Experience Store в един от МОЛ-овете, прежалих 15 лв. и си купих USB A/USB C кабел от там. И целият процес си мина без проблеми.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

Аз ползвам стария ми кабел от Note 9. Ако имате случайно стар Самсунг да го имате предвид Wink

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай

Аз ползвам от слушалките Бъдс Про.
Цитирай

(2022-05-10, 20:34:05)marti написа:  Устройството не е сертифицирано от Play Protect. Това на кой модел ти го дава?
Същия проблем се появи на С20+ с виетнамски csc и wallet спря да работи. Много кофти. Върнах BGL и проблема остана- "телефонът не отговаря на изискванията за сигурност". По устройството не е правено нищо друго освен еднократна смяна на CSC на виетнамско и облатно към Бг.
Цитирай

(2022-12-18, 15:44:35)etog написа:  Същия проблем се появи на С20+ с виетнамски csc и wallet спря да работи. Много кофти. Върнах BGL  и проблема остана- "телефонът не отговаря на изискванията за сигурност". По устройството не е правено нищо друго освен еднократна смяна на CSC на виетнамско и облатно към Бг.

Направи му едни фабрични и трябва да се оправи.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

Телефонът не е мой и нямам време после половин ден да го настройвам отново както е бил.
Цитирай

(2022-12-18, 15:44:35)etog написа:  Същия проблем се появи на С20+ с виетнамски csc и wallet спря да работи. Много кофти. Върнах BGL  и проблема остана- "телефонът не отговаря на изискванията за сигурност". По устройството не е правено нищо друго освен еднократна смяна на CSC на виетнамско и облатно към Бг.

Проблема е в Samsung - пускат нов firmware, в който са променили нещо, но са проуснали да уведомят Google и Play Protect смята тази версия за "проблемна" - съотвено спира някои sеcurity услуги.

Случвало ми се е на няколко телефона - писал съм, на Samsung, на Google - но докато изобщо отговорят нещо смислено - различно от отидете до оторизиран сервиз, в който първо преинсталират всичко - е общо взето загуба на време.
Няма общо със CSC, или поне при опитите ми с промяната към друго - не е оправяло нещата.

Варианти:
1. чака се следващата firmware версия. Не се ползва GPay. Кофти.
2. връща се по-стара версия (BL_, AP_, CP_, HOME_CSC_) с Odin (ако може, т.е. bootloader-a не е по-голям на новата). Не се обновява докато не излезе по-следващия. (Има вероятност да не иска да тръгне с по-стара версия, тогава с Odin сложе пак текущата (проблемната). При всички положения - запазвайте предварително нещата (пр. снимки), които нямате копия другаде.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • etog
Цитирай

Понеже темата е за запис на разговори за S22 и други, то нека дам малко пресно инфо.
Днес взех S23 Ultra SM-S918B. Закачих го с SamFW и ще видите в прикачения файл кои CSC са налични в OXM multi CSC на S23 Ultra.

Тествах THL, INS, ILO, SEK го пропуснах понеже съм с него на S22 Ultra и липсва вградения Hiya Caller ID, а той ми липсва още от Note9 който ми беше с ILO.
Ето и разбивка на моите констатации:

THL
- Call recorder - работи
- Hiya Caller ID - работи
- Bixby text call - не може да се свали английски език, може само корейски
- Samsung Wallet - не се появява в Galaxy Store
- Good Lock - уж е пуснат за Тайланд, но не се появява в Galaxy Store
- Health Monitor - работи в Тайланд

INS
- Call recorder - работи
- Hiya Caller ID - работи
- Bixby text call - може да се свали английски език, както и корейски
- Samsung Wallet - работи
- Good Lock - не се появява в Galaxy Store
- Health Monitor - за момента не работи още в Индия

ILO
- Call recorder - работи
- Hiya Caller ID - работи
- Bixby text call - не може да се свали английски език, може само корейски
- Samsung Wallet - не се появява в Galaxy Store
- Good Lock - не се появява в Galaxy Store
- Health Monitor - работи в Израел

Относто ОТА ъпдейтите, за сега май и Господ не знае дали ще работят защото за момента не е пускан още ъпдейт за S23 Ultra. Като пуснат ще ъпдейтна инфото.

Аз лично за сега ще се спра на ILO, тъй като Samsung Pay не се поддържа от български карти, доколкото знам. А на мен лично Health Monitor ми трябва за Galaxy Watch 4 Classic.[Изображение: ce5345ed8ea5c93d9bd97c14fdb1058a.jpg]

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
[-] 8 потребители изказват благодарност на SpLiT за това мнение:
  • alexkara, bobbymarinovv, Compare, losh1, Maxpainus, Monipeev, sharkybg, Чо :)
Цитирай

Здравейте, от 4 дни съм S 23 Ultra. Благодаря за информацията споделена от SpLiT както и от Чо който ми помогна преди 2 години с предишния телефон. Прочетох  споделената информация за регионите. Някъде ми се мерна може би в XDA че промяната на csc може да доведе до отпадане на HD Voice ако го има. Та как стоят нещата от тази гледна точка и описаните по-горе кодове. Благодаря.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай

При CSC ILO ми изписва HD при разговори с контактите с които винаги ми го е изписвало. При SEK на S22 Ultra също работеше. На други региони това не го тествах, понеже нямаше с кой да тествам по нощите, по разбираеми причини Smile

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай

Тоест със SEK ще си имам запис на 23U и всичко останало ще си работи от сега наличните услуги, както си бях с 22U?

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
Цитирай

SEK на мен лично не ми харесва заради липсата на Hiya Caller ID and Spam protection, но да - би трябвало всичко да ти е както на S22 Ultra. Само да вметна, че S23 още не е получил нито един ъпдейт и за момента не се знае как ще седят нещата с OTA ъпдейтите.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай

Няма да бързам. Ще се радвам и Чо да се включи...

Изпратено от моят SM-S918B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • SpLiT
Цитирай

За S23U има тестови версии в разработка за INS, THL I и ILO (XXV и SEK все още няма), така че поне за тези трите ще има OTA, но нищо не предполага , че няма има и за останилте от списъка на OXM MultiCSC-то.

Аз лично предпочитам INS и го ползвам и на своя S23U и на жената на S23+, защото освен записа има вградената callerID на Hiya и SPay.
VoLTE си работи има HD (WB 16k) и HD+ (SWB 32k EVS), HD Voice си работи на 3G (ако случайно няма 4G/5G покритие), 5G на A1, Yettel и Viva с агрегацията, VoWiFi на Viva работи, NFC, UWB ... - минах тези дни и през Сърбия, Хърватия, Словения и Италия имах много добър интернет. Bluetooth ме изненада доста - хваща колата от 6я етаж. Бетерията също е по-добре от S22U, снимки, GPS.

Недостатъци:
Предварително съм си добавил в блокирани трите номера на Индийските оператори да не праща SMS при нова SIM:
+919560345888
+918424098931
+919176905802
Не работи Health Monitor - но нямам Galaxy часовник - така, че за мен не е важно. (Може би THL с тези, с Galaxy Watch, но без SPay - преди имашe SPay, но в края на 2021 го спряха ... Макар, че в началото на февруари Samsung обяви, че пак добавя няколко пазара, вкл. и Тайланд - ще видим.)

* * *

За европейския S22* единствения вариант за запис беше SEK (който няма вградена callerID и го ползвам Hiya като app).

* * *
П.П.
Към момента може да ве сменя на друг CSC по всяко време без загуба на данни Wink

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • andriann, SpLiT
Цитирай

Благодаря за отговорите - както винаги точни и полезни. На note 20 бях сложил THL но на watch 4 не работи измерване на кръвно налягане и ЕКГ. Проблема го реших чрез темата поддържана от Dante63 в XDA за watch 4 - перфектно си работят неговите модове и периодично ги ъпдейтва.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай

И с какво ви е толкова важен този запис на разговор първо?
И второ, след като това записване на разговора, не уведомява отсрещната страна, това не е ли подсъдими? Утре ако говоря с Вас и ме запиши те и аз не зная не бих останал безучастен!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Първо, върши страхотна работа, когато телефона се ползва за служебен, като например за:
- ако по сто пъти на ден ти звънят да ти кажат "я запиши тоя номер на фактура", а ти си зад волана;
- когато те наклепат пред шефа, че не си звъннал, а същия този ти е дигнал и казал "к'во искаш БЕ, имам сто пропуснати от теб";
- лично ползване - жената ти звънне и ти изтреля дълъг списък за пазаруване
Второ, ако те запишем, няма да можем да го ползваме в съда срещу теб, тъй като СРС е ползвано неправомерно, а за използване на СРС като доказателство трябва разрешение от съд Wink
А ти можеш да се опиташ да ни съдиш, само ако си претърпял някакви вреди от този запис, материални или не материални.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на SpLiT за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

И все пак, не законно!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Такаа значи след гимнастиката и INS код -  не виждам бутончето за запис, но при активиране на автоматичен запис от настройките го прави !? Втори опит с THL - има си бутонче и прави запис Smile А най-чудно ми беше как така си работи и ЕКГ и кръвното без модове само с оригиналните файлове -  нищо не пипам повече Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай

Това с ЕКГ и кръвното как става на С22У?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-02-12, 22:31:57)duron написа:  Такаа значи след гимнастиката и INS код -  не виждам бутончето за запис, но при активиране на автоматичен запис от настройките го прави !? Втори опит с THL - има си бутонче и прави запис Smile А най-чудно ми беше как така си работи и ЕКГ и кръвното без модове само с оригиналните файлове -  нищо не пипам повече Smile

На INS - Започване на запис (неавтоматично) е на трите точки горе вдясно, а "+ добвяне" на 3ти (конференция) е на бутона.
На THL - на бутона е за запис, а добавяне на конференцията е горе.
(т.е. разменени са) 

При мен записва всичко автоматично, а често ползвам добавяне на 3ти, дори се е случвало до шестима (1+5).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2023-02-12, 22:47:25)Nikito82 написа:  Това с ЕКГ и кръвното как става на С22У?

Да става

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай

Как става, с кое приложение, че ми е важно?
Благодаря.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Става с часовник Galaxy Watch 3, 4, 5 или Galaxy Watch Active2. След това се сваля Health Monitor на телефона от Galaxy Store и се мери с часовника. Спирам до тук, че бая спам се насъбра в тема за запис на разговори

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на SpLiT за това мнение:
  • Nikito82
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)