Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor Magic 6 Pro или Xiaomi 14?
#1

Здравейте, колеги!

Наясно съм, че има доста разлики между двата телефона. Размери, батерия, цена... Но като теглим чертата, реално кой е по-добрия телефон? 
Най-важни са ми камерата и батерията.
Всички други разлики не ме вълнуват особено.

От два месеца съм решил, че ще сменям Huawei с Xiaomi. Исках 14 Pro, но тъй като няма глобална версия и не мога да използвам Android Auto, се примирих с по-малкия размер и поръчах 14.
Жена ми реши, че й харесва и иска същият телефон. Тъкмо щях да поръчвам и за нея, когато видях че е излязъл и Honor-а. Прецених, че разликата в цената не е прекалено голяма и мога да взема и него.
Въпроса е, струва ли си? Не съм ползвал телефони от марката. Знам, че много си приличат с Huawei, въпреки че отдавна се разделиха. Но съм имал и Xiaomi и харесвам и техните телефони...
Абстрахирайки се от цената и външния вид, кой бихте избрали?

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не е Ultra, тогава бих се спрял на Honor Magic6 Pro: отличен дисплей и по-голяма батерия.

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid, L1892, tynata2
Цитирай
#3

Определено Honor Magic 6 Pro ще е с по-добра батерия силициево-въглеродна 5600 mAh,камера също.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • greenandroid, tynata2
Цитирай
#4

Това е все едно да питаш кой да избера между Samsung Galaxy S24 и Samsung Galaxy S24 Ultra. Само че в твоя случай са различни марки.
От доста години по-добрата камера и батерия са при по-големите модели.
А и единия е 6,36 инча, а другия е 6,8. Писал си, че големината на дисплея не е от значение, но разликата не е малка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Батерията със сигурност е по-добра от тази на Xiaomi-то, но реално и двата телефона са с по-добра батерия от тази, с която съм свикнал - Huawei P30 Pro и Mate 20 Pro. А и двата ме изкарват спокойно цял ден с интензивно ползване.
Камерата обаче ме притеснява. Гледах няколко сравнения онлайн и не мога да преценя кой снима по-добре. В някои ревюта Xiaomi-то се представя по-добре и като снимки и като видео. На други Honor-а... За съжаление няма как да тествам от първа ръка, още няма бройки от Honor-а.
Мога да изчакам, но никой не знае кога ще има, а не съм от търпеливите. Решил съм до края на седмицата да съм поръчал нещо Smile

hazART написа:Това е все едно да питаш кой да избера между Samsung Galaxy S24 и Samsung Galaxy S24 Ultra. Само че в твоя случай са различни марки.
От доста години по-добрата камера и батерия са при по-големите модели.
А и единия е 6,36 инча, а другия е 6,8. Писал си, че големината на дисплея не е от значение, но разликата не е малка.

Примера не е много добър. При двата модела на Samsung, прилика има само в името. Различават се по кажи речи всеки параметър. Докато аз сравнявам два сравнително сходни телефона, разликата е основно в пропорциите - размер на екрана, капацитет на батерията, мегапиксели в камерите, цена... Big Grin
Затова и попитах, ако се абстрахираме от тези разлики, кой е по-добрия избор? Да речем, че и двата ми допадат. И като визия, и като характеристики, но от кой ще остана по-доволен? Не съм се докосвал до нито една от двете марки от поне 6 години. Интересно ми е да чуя какво би избрал някой, който е имал досег с предишните им модели и не се вълнува от неща като размери и цени, а по-скоро със самия "експириънс" да притежаваш някоя от въпросните марки.

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай
#6

В тестовете на DxOMark Honor Magic6 Pro оглави класацията на смартфоните с най-добрия дисплей: наложи се над Samsung Galaxy S24 Ultra с две точки. Моделът има и 157 точки срещу iPhone 15 Pro Max, който е с 149 точки.

[Изображение: Disp-large.png]

Honor Magic6 Pro на челно място по автономност.

[Изображение: Bat-large.png]

Селфи тест. Magic 6 Pro събра 151 точки и победи всички флагмани на Apple (iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 Pro, iPhone 14 Pro Max и iPhone 14 Pro).

[Изображение: Self-large.png]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#7

Мисля, че колебание би могло да има ако сравняваме 6Pro с 14 Ultra, при това с изричната уговорка, че вторият е все още почти пълна загадка. Но при чистата 14-ка (а и не само), изборът ми би бил еднозначно към 6 Pro.
Цитирай
#8

За по запознатите. Как седи въпроса с ъпдейтите на Honor? Имат ли често ъпдейти и въобще как е техния андроид скин?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#9

Посети примерно темата "Honor Magic 5 pro - софтуерни актуализации" тук и ще видиш как е. Wink
Аз бих избрал Honor-а без да се замисля - Xiaomi 14 е по-нисък клас апарат, който тази година се опитват да продават скъпо. Единственото му предимство за мен е много компактният размер.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#10

Аз съм пред същата дилема за жената, и май ще взимам Honor. Много искам да взема зеления или каквъто цвят се води там, но ме притеснява качеството. С тия веган кожи... явсни са ми нещата. Да не се протърка на втория месец и после да ми се мрънка нон стоп Big Grin

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#11

@justvank0Аз същото съм си го мислил,Епъл се издъниха с техните калъф чета от еко кожа,белят се за 3 месеца,не знам тук как е.

Huawei P30
Цитирай
#12

(2024-03-01, 13:07:34)DoryanY написа:  @justvank0Аз същото съм си го мислил,Епъл се издъниха с техните калъф чета от еко кожа,белят се за 3 месеца,не знам тук как е.

В неделя, ще отида да го видя на живо. Определено черният не искам да е. Може би ще взема 14 бял ако honor не е ок. Дано да имат мостра на този цвят.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#13

Honor-а

Sent from my 22081212UG using Tapatalk
Цитирай
#14

(2024-03-01, 12:08:11)justvank0 написа:  Аз съм пред същата дилема за жената, и май ще взимам Honor. Много искам да взема зеления или каквъто цвят се води там, но ме притеснява качеството. С тия веган кожи... явсни са ми нещата. Да не се протърка на втория месец и после да ми се мрънка нон стоп Big Grin


Едно време имах Бери с такъв гръб. Беше си пластмаса, която имитираше кожа. Не знам сега от какво ги правят, но едва ли е много по-различно. Захабяване нямаше и се чистеше сравнително лесно, но в моя случай гръбчето беше черно.

В крайна сметка, всичко зависи от това дали ще се носи с кейс или без. Ако ще е "облечен" телефона, няма какво толкова да му се захаби. Макар че, ако ще е с кейс, какво значение има какъв цвят е Smile

My lack of punctuation is purely intentional.
Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)