Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OLED дисплей вреден ли е за дете?
#1

Здравейте!
Бих искал да Ви попитам вредни ли са OLED дисплеите за деца? То е ясно, че по принцип всички дипслеи са си малко или много вредни, но питането ми е за OLED дисплеите поради една дилема. А тя е следната : взех на сина си, който е на 10 г., телефон Motorola G14 256/8. След по-обстоен преглед у дома на телефона малко ме е яд, че се прекарах и не му взех G54. Аз имам G72, който ползвам за работен и се чудя дали да не му го оставя него, а аз да ползвам G14. Единствено ме притеснява OLED дисплея на G72, дали няма да е вреден за него. Макар че си има опция dc dimming, а и преди да му взема телефона играеше на телефона на майка си много време, който е Huawei P30 - пак с OLED. Детето играе вече доста игри и гледам все пак да го ограничаваме до 2 часа макс на ден.
Цитирай
Аксесоари
#2

Много е индивидуално, някои ги дразни повече, други - по-малко... Евентуална консултация с офталмолог, но и те едва ли са наясно с тези технологии. Ограничи му часовете за ползване да не се тюхкате след време...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#3

Да, вариант е да му огранича часовете. А другия вариант е да продам G14 и G72 и да му взема G54 Power edition-а. Поне е с IPS дисплей.
Между другото - какъвто и дисплей да е си трябва ограничение на часовете, но това е друга тема.
Цитирай
#4

Е той LCD дисплея не е безвреден.
Цитирай
#5

Мойте от бебета са на айпадите, айфоните, таблетите и телевизорите, даже и супер марио играят на конзолата.
Каквото да ти кажа, това поколение е друго. Знам, че правим грешка, но и ние с жена ми не сме по-добре, след работа гледаме телевизия, а и по време на работа съм само в телефона забит.

Истината е, че в последно време като тръгнаха на училище изпитват повече интерес към ученето и книгите и има дни по цял ден само това правят. Всички е вредно и да продаваш и да не продаваш това е екран. Не виждам особен смисъл да сменяш телефони, освен ако не искаш точно този модел по някаква причина.

Темата с екраните е гадна, нямат ли нещо да гледат не знаят какво да правят със себе си, за жалост как да му кажа, че това не е хубаво като и аз съм същият.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

OLED не е по вреден от LCD, мен даже ми е по-лек на очите заради дълбоките черни цветове. Иначе ако трябва да изпадаме в подробности, опреснителната честота е по-важна за комфорта на очите, а и винаги можеш да му включиш филтъра на синята светлина.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#7

Мобилните игри и зрението – Какво трябва да знаем?

Източник

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)