Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Edge 40 neo - резолюция на снимките.
#1

Здравейте. Имам телефона от около месец и половин и като цяло съм доволен. Прави ми впечатление обаче, че когато проверявам информацията за снимките, направени със задна камера, то винаги резолюцията е 9,4 мегапиксела (2304*4096). Според спецификациите на телефона обче, задната камера е с резолюция 50,18 мегапиксела (8120*6180). Никъде в настройките не виждам опция за промята на резолюцията в снимките на задната камера. Такава настройка има единствено за предната камера и там вариантите са два: висока - 32 мегапиксела и стандартна - 8 мегапиксела. За задната обаче настройки няма и се чудя дали моя телефон е дефектен или аз не знам от къде да пусна снимките с 50 пискелова резолюция от задната камера! 
 Някой ако е запознат, моля нека сподели!
[-] 1 потребител изказва благодарност на dorsy за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Това намирам като инфо от едно ревю:

Цитат:По подразбиране с камерата получавате 12.5МР снимки, които въпреки обещаващия хардуер на камерата не са особено впечатляващи. Това се дължи главно на цветопредаването, което е малко по-сдържано и така снимките изглеждат скучни. Това обаче може да се коригира до известна степен чрез иконата в горния край на екрана за предпочитан стил на снимане – по подразбиране се снима в естествен, но можете да изберете да се прави автоматично подобряване, което осигурява малко по-цветни кадри, но не очаквайте чудеса.
 Виж цялото ревю - тук.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

В Камера приложението , над бутона за снимане прелиствате  до менюто More  и от опциите избирате Ultra-Res
https://imgur.com/a/QJaQCMQ

Always looking forward
[-] 2 потребители изказват благодарност на BeyondHorizont за това мнение:
  • Be6i4, Monipeev
Цитирай
#4

(2024-03-12, 11:45:48)BeyondHorizont написа:  В Камера приложението , над бутона за снимане прелиствате  до менюто More  и от опциите избирате Ultra-Res
https://imgur.com/a/QJaQCMQ

Стана, мерси много! Обаче май няма вариант да го настроя, така че винаги да снима така, а трябва непосредствено преди всяка снимка да избирам опцията Ultra-Res?
[-] 1 потребител изказва благодарност на dorsy за това мнение:
  • кром
Цитирай
#5

(2024-03-12, 17:14:04)dorsy написа:  Стана, мерси много! Обаче май няма вариант да го настроя, така че винаги да снима така, а трябва непосредствено преди всяка снимка да избирам опцията Ultra-Res?
Има начин. От настройки на камерата избираш запазване на последния използван режим преди изключване.

Android addictive 
[-] 1 потребител изказва благодарност на кром за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#6

Пробвах го няколко пъти и всеки следващ камерата се отваря в стандартен режим с по-ниската резолюция. Ти пробвал ли си го на твоя телефон? Но дори да се налага при нужда всеки път да активирам ръчно Ultra-Res режима, не е кой знае какъв проблем. Все пак и режима с по-ниската резолюция прави задоволителни снимки, а когато се налага ще въвеждам другия ръчно.
Поздрави!
Цитирай
#7

(2024-03-14, 15:32:45)dorsy написа:  Пробвах го няколко пъти и всеки следващ камерата се отваря в стандартен режим с по-ниската резолюция. Ти пробвал ли си го на твоя телефон? Но дори да се налага при нужда всеки път да активирам ръчно Ultra-Res режима, не е кой знае какъв проблем. Все пак и режима с по-ниската резолюция прави задоволителни снимки, а когато се налага ще въвеждам другия ръчно.
Поздрави!
Ето тази е опцията. При мен си работи. Провери дали си я маркирал?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Android addictive 
Цитирай
#8

Колега, чак сега виждам, че си ми писал. Изпробвах отметката, която си показал и въприки това всеки следващ път камерата пак се включва в другия режим. Не знам каква е причината, но както бях писал по-горе това не е прочбем. Благодаря ти въпреки всичко и поздрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на dorsy за това мнение:
  • кром
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)