Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IPhone 14ProMax vs Honor Magic 6 Pro
#1

Здравейте, колеги. Знам, че е андроид форум, но понеже съм убеден, че ще получа адекватни отговори, се обръщам към вас. В момента имам iPhone 14ProMax и се чудя дали си заслужава смяната му с Honor Magic 6 Pro???

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
Аксесоари
#2

Питай въпроса така, защо ти е? Какво искаш друго което нямаш, а там го има?
Ако е камера, не си струваSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#3

От 14 Pro Max минах на Magic 5 pro и си заслужаваше за мен, а следващото поколение със сигурност е още по-добро. Въпросът е иос срещу андроид вече - какво търсиш в една операционна система, дали сигурност и лесно боравене, или персонализация и множество опции. На хардуерно ниво си заслужава абсолютно.
И точно за камерата си струва според мен, правих сравнения с iPhone 14 Pro на жена ми и меджика вади по-хубави снимки в трудни условия. Навън е ясно, че и двата снимат перфектно.
HONOR Magic5 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • milenvn, tynata2
Цитирай
#4

Смяната на ОС не ми е никакъв проблем...освен Айфона имам и Самсунг и Виво...
Камерата е основното, което търся и смяна на самото изживяване...не знам дали ме разбирате какво искам да кажа...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#5

Ако търсиш камерата огледай се в китайските Oppo X7 Ultra и Vivo X100 Pro, а се чака и ултимейт скоро...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#6

Разбирам. Значи камерата със сигурност е по-добра. При слаба светлина най-вече, зума също. Говоря за Magic5 Pro, шестицата със сигурност ще е малко отгоре като качество. Бързото зареждане е голяма благинка, нещо, което много ми липсваше с айфона. Софтуерно иос ми допадаше основно като плавност и безпроблемност на работа, но пък ми беше леко скучна. Андроид предлага много повече като изживяване и опции за персонализиране. Лошото конкретно на Хонър е, че са бавни с актуализациите и се чака много. Още съм на Андроид 13, а говорим за флагман. Разни средняци на други компании отдавна получиха 14-ката. Иначе все едно съм с Хуавей. Меджик ОС си е като ЕМУИ, само че с гугълски услуги и 5G, начинът на обработка на снимките също си е типична хуавейска история, снимките са все едно като от P60 Pro или Mate 50 Pro, много балансирани, натурални и добре развити. За мен си струва тази замяна, говоря на база личен опит и предпочитания, разбира се...
[-] 3 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • milenvn, RiseOfTheLycan, tynata2
Цитирай
#7

Заслужава си и прехода няма да ти е много труден, MagicOS малко взаимства от ios.
Цитирай
#8

(2024-03-14, 09:12:38)stenlius написа:  Ако търсиш камерата огледай се в китайските Oppo X7 Ultra и Vivo X100 Pro, а се чака и ултимейт скоро...

Няма да се предлагат в България, а с китайски софт не искам да се занимавам...Предполагам VivoX100Pro ще е скандал при положение, че имам 80 и съм адски изненадан как снима...бруталка е...
Oppo е брутално як телефон...ама и цена кърти...

(2024-03-14, 09:56:55)emzo написа:  Заслужава си и прехода няма да ти е много труден, MagicOS малко взаимства от ios.

Преходът не ми е проблем никак...ползвам други два телефона с андроид...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#9

Vivo X100 Pro се предлага глобалка в Австрия и Чехия - 1079 евро е, колкото Magic 6 Pro (освен ако не го купуваш от оператор с промото). Трябва да го дебнеш за наличност, постничко е...
Magic 6 Pro е по-разумният избор заради гаранция и начин на придобиване тук.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#10

(2024-03-14, 09:15:11)whitehart написа:  Разбирам. Значи камерата със сигурност е по-добра. При слаба светлина най-вече, зума също. Говоря за Magic5 Pro, шестицата със сигурност ще е малко отгоре като качество. Бързото зареждане е голяма благинка, нещо, което много ми липсваше с айфона. Софтуерно иос ми допадаше основно като плавност и безпроблемност на работа, но пък ми беше леко скучна. Андроид предлага много повече като изживяване и опции за персонализиране. Лошото конкретно на Хонър е, че са бавни с актуализациите и се чака много. Още съм на Андроид 13, а говорим за флагман. Разни средняци на други компании отдавна получиха 14-ката. Иначе все едно съм с Хуавей. Меджик ОС си е като ЕМУИ, само че с гугълски услуги и 5G, начинът на обработка на снимките също си е типична хуавейска история, снимките са все едно като от P60 Pro или Mate 50 Pro, много балансирани, натурални и добре развити. За мен си струва тази замяна, говоря на база личен опит и предпочитания, разбира се...

Аз, лично, от снимането на iPhone 14ProMax съм адски доволен. Занимавам се предимно с мобилна фотография и след като успях да активирам и трите камери да снимат, останах очарован от макро, от широкоъгълната...въобще от всичко. Нощните снимки ги прави брутална яки...
Предполагам, че Хонора ще е една идея или две по - добър...все пак имал съм Хаувей с гугъл и знам какво могат...но дето викаш актуализациите на софта ме притесняват така доста понеже наистина са адски бавни...

(2024-03-14, 12:20:32)stenlius написа:  Vivo X100 Pro се предлага глобалка в Австрия и Чехия - 1079 евро е, колкото Magic 6 Pro (освен ако не го купуваш от оператор с промото). Трябва да го дебнеш за наличност, постничко е...
Magic 6 Pro е по-разумният избор заради гаранция и начин на придобиване тук.

Ето това е. X80Pro е купуван от Емаг...наистина доволен съм...
Ще видим и Хонора само да се появи някъде...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#11

https://iili.io/J5GrN1t.jpg
https://iili.io/J5GrwBI.jpg

Ето ти сравнение между Iphone 14 Pro и Honor Magic5 Pro - нощна снимка. Обърни внимание на детайлите - звездичките по къщата и Дядо Коледа горе вляво - колко по-детайлни са при Хонора, докато при Айфона са замазани и blow-нати. Иначе на пръв поглед и двете снимки са супер, просто ако зумнеш малко, и се виждат разликите.
Цитирай
#12

(2024-03-14, 12:24:45)RiseOfTheLycan написа:  от снимането на iPhone 14ProMax съм адски доволен.Нощните снимки ги прави брутална яки...



Аз пък мисля, че тук може и да останеш леко разочарован.
Когато е много тъмно 5цата се дъни спрямо 14п/15п/с23/

Малко светлина да има и снима ок, но не прави вечерта ден както е при самсунг и айфон. Това за 5цата, 6цата е с по-светла леща.

Ето пример с бета фирмуера на 5цата:
[Изображение: IMG-20240309-233125.jpg]

За мен е много зле.

С малко повече светлина е малко по-добре:
[Изображение: IMG-20240309-195739.jpg]


Но го няма ей този:
[Изображение: 431074868-25827374090194666-8132276469843136481-n.jpg]
айфонски/самсунгски ефект с небето
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • RiseOfTheLycan, tynata2
Цитирай
#13

Мен пък именно това с правенето на нощта ден ме дразни. То некъв мрак, а снимката излиза, все едно си на осветен стадион. Пък и извинявай, ама кой снима нещо в пълен мрак? Сигурно 0.00001 процент от хората...
Цитирай
#14

(2024-03-14, 13:08:48)emzo написа:  Аз пък мисля, че тук може и да останеш леко разочарован.
Когато е много тъмно 5цата се дъни спрямо 14п/15п/с23/

Малко светлина да има и снима ок, но не прави вечерта ден както е при самсунг и айфон. Това за 5цата, 6цата е с по-светла леща.

Ето пример с бета фирмуера на 5цата:
[Изображение: IMG-20240309-233125.jpg]

За мен е много зле.

С малко повече светлина е малко по-добре:
[Изображение: IMG-20240309-195739.jpg]


Но го няма ей този:
[Изображение: 431074868-25827374090194666-8132276469843136481-n.jpg]
айфонски/самсунгски ефект с небето

Снимките на пълен мрак не са чак толкова зле...смисъл да няма го светлия ефект както при другите, но аз лично го намирам за плюс че черното си остава черно така да се каже...
Имам още време преди да се появи...за мислене...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

[-] 1 потребител изказва благодарност на RiseOfTheLycan за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#15

Чакам 6цата, ще щракна няколко кадъра и с двата, като/ако пристигне.
Цитирай
#16

(2024-03-15, 07:19:29)emzo написа:  Чакам 6цата, ще щракна няколко кадъра и с двата, като/ако пристигне.

Дано дойде скоро...от Хонор казаха, че ще се почака доста един вид...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#17

Колеги...доста противоречиви ревюта за Хонора...все още не се е появил, за да го видя на живо...но в едно сравнение на снимане...14ProMax направо го размаза...а уж е с най - добрата камера в момента...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#18

Кой ти каза,че е с най-добрата камера DXO ли ? Няма телефон с най-добра камера, в едни условия даден модел се представя по-добре, в други условия по-зле. Ако взимаш телефон само за камерата вземи си Айфон. За мен има най-добрия авто режим. На жената 15 про-то на авто почти винаги изкарва супер кадри,докато на моя 23 Ултра ми трябва 2-3 опита да постигна подобен резултат.
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • iwan33, tynata2
Цитирай
#19

(2024-03-25, 19:30:15)RiseOfTheLycan написа:  но в едно сравнение на снимане...14ProMax направо го размаза...а уж е с най - добрата камера в момента...


Тия ютуб сравнения ги зарежи, той 5цата снимаше по-добре от айфонЯ.
6цата си снима по-добре от 5цата.

Дебни тук и си решавай:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104750
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • RiseOfTheLycan
Цитирай
#20

(2024-03-26, 10:22:30)martoo написа:  Кой ти каза,че е с най-добрата камера DXO ли ? Няма телефон с най-добра камера, в едни условия даден модел се представя по-добре, в други условия по-зле. Ако взимаш телефон само за камерата вземи си Айфон. За мен има най-добрия авто режим. На жената 15 про-то на авто почти винаги изкарва супер кадри,докато на моя 23 Ултра ми трябва 2-3 опита да постигна подобен резултат.

Да нали там ги тестват уж...не че може да им се вярва много, ама...
Аз имам Айфон...дилемата е да го сменя ли за Хонора...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#21

(2024-03-26, 15:32:29)emzo написа:  Тия ютуб сравнения ги зарежи, той 5цата снимаше по-добре от айфонЯ.
6цата си снима по-добре от 5цата.

Дебни тук и си решавай:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104750

Реално има ли последно камерата проблеми или не. От няколко дена чета из форумите, че има проблем с цветовете...фокуса...макрото...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#22

Не, няма проблем.

Единствения проблем е, че имаш 5х зуум от 180Мп сензор.

Докато при 5цата имаш в 90% от случаите читав зуум 10х от 50мп.


Всичко с апарата е ок. Нямам нито един несполучлив кадър.

Тепърва тихомълком ще оптимизират някои неща, но вече всички така правят.
Цитирай
#23

Ок...а при макро как се справя. Сори, че така питам все, но толкова негативи изчетох за тая камера на Хонора...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#24

@emzo сигурно може да даде нещо, което е реално макро за да се види.
Четенето на твърде много ревюта и потребителски отзиви тук не е добре Wink. Създава грешно впечатление.
Отделно идвайки от 14PM недей да имаш мега очаквания как Honor или който и да било друг ще ти даде много по-добро качество от айфона.
Ако искаш по-добро изживяване при снимане - Vivo X100 Pro или X7 Ultra китаец... Tongue Или пък Xiaomi 14 Ultra китаец/европеец. Изобщо 1 инчови сензори гледай, иначе няма от къде да дойде разликата.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • RiseOfTheLycan, tynata2
Цитирай
#25

(2024-04-01, 10:13:30)RiseOfTheLycan написа:  Ок...а при макро как се справя. Сори, че така питам все, но толкова негативи изчетох за тая камера на Хонора...

Ще дам линк, за да не стават 2 теми със снимки:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1753472
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)