Анкета: Коя китайска марка за телефони Ви допада най-много? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Huawei
14.29%
9
14.29%
Xiaomi
36.51%
23
36.51%
OnePlus
12.70%
8
12.70%
Honor
11.11%
7
11.11%
Realme
0%
0
0%
Oppo
3.17%
2
3.17%
Друга китайска марка
3.17%
2
3.17%
Не знам, не мога да преценя
4.76%
3
4.76%
Не ми допада нито една китайска марка
14.29%
9
14.29%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя китайска марка за телефони Ви допада най-много?
#1

[Изображение: chinese-smartphone-industry.webp]

Коя китайска марка за телефони Ви допада най-много?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Гласувам за HONOR по ред причини но симпатизирам и на групата на BBK /Realme, Oppo, Vivo, iQOO, OnePlus/. Xiaomi ми харесват но с MIUI не мога да се разбера по никакъв начин и повод и просто ги прескачам и това е единствената причина, всъщност.
Цитирай
#3

Huawei без колебание, но без гугълските услуги не е особено добра идея. Така че - Honor, където гласувах.

Минах през няколко модела от двете (доколкото са 2) марки и имам само отлични впечатления, при това, и тук е основната разлика с останалите, не само от флагманите.
Цитирай
#4

Huawei.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#5

Huawei само защото се противопоставят на американските боклуци...
Цитирай
#6

Гласувах с Не ми допада нито една китайска марка! Имам китайски телефон и знам какво е положението и колкото и в този форум хора с прекалено много пари и малко друго да ги хвалят имат още много път да извървят! Има и нещо друго с което китайските телефони трябва да се борят, освен с другите проблеми, е названието КИТАЙСКИ ТЕЛЕФОН!
[-] 2 потребители изказват благодарност на midor за това мнение:
  • Bavarche, Victormihov
Цитирай
#7

Гласувах за Xiaomi, по простота причина че съм с MIUI вече 10тина години. Все още няма за мен HyperOS, но подозирам, че може да сменя бранда в даден модел със всички заключвания които направиха за китайските им телефони.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Единствената китайска фирма в момента която бих пробвал са Nothing.
Пробвал съм Xiaomi, Oneplus, Motorola и не ми допадат, според мен са слаби телефони, дори и скъпите им модели.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#9

Nothing не са китайска фирма. Базирани са в Лондон и ги сглобяват в Индия. Поне последния 2а там го правят.

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#10

Да, просто Карл Пей беше част от OnePlus, а сега той и други създадоха Nothing.
Телефони като Motorola с чист Android, но и с добавки от компанията. Разбира се и прозрачния дизайн.

А от китайците от години доста стабилно се представят Xiaomi.
Силен среден и средно-висок клас, привлекателни флагмани. А Ultra модела в колаборация с Leica (колкото и не/значителна да е тя) не отстъпва много на другите флагманите като Samsung и Apple.

Honor също си разгръщат потенциала.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#11

Преди не мислих че Китайските телефони си заслужават,но от разговор с мой колега,на който жена му е имала P9 Lite после го е дала на сина им,да си играе.Та колегата каза че е много стабилен,друг също ползваше по-стар  Huawei Lite,и той беше доволен,че е без проблемен.Тогава реших и аз да пробвам с Р30,нямам забележки-5та година си работи,но заради ограниченията,не гласувах за тях,а за Honor,мисля че си заслужават.

Huawei P30
Цитирай
#12

За мен проблема на всичи китайски марки е софта и гръмките думи на "собствениците на компаниите" всички помним как почнаха хуавей и какво се случи после. Няма как да предлагаш едно и също нещо на една цена в Европа и на друга в Китай и Индия и да очакваш огромни продажби и печалби. Тук нещата издишат много. Няма как да се съревноваваш с Епъл и Самсунг. Желязото е почти еднакво, ама това което го управлява.... имат много хляб да ядат още. Давам пример с хуавей уоч 4, много от функциите му са налични само за Китай/говорим за андроид, по специално плащането с часовник/ въпреки че може да се върже и за Епъл, там пък ножицата е още по-голяма! Какъв е моя извод, когато гепиш патенти и не плащаш за тях, продаваш само на вътрешния пазар. Колега ходил натам ми каза: имат всичко което познаваш тук, и много за което не си си помислил, но замо за техния пазар. Пък и е публична тайна, че правителството ги дотира много, нямат регулациите на САЩ и Европа. Та не ми допада никоя поради тези причини.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#13

Няколко пъти съм давал шанс на Китаец и винаги оставам със смесени чуства и се връщам на Самсунг. Не съм фен на корейците, но всичко им работи както трябва и това е. С китайците винаги имаш нещо супер, което си е повод да си дадеш 1000та евро и много последващи дребни и средни разочарования. Не си изпипват нещата и това е. Напоследък тия турбо зарядни, наистина много интересни камери, но пък си имат бъгове, ъпдейти чакаш, четеш че излязъл, пък не идва...изнервящо е. Връзката с часовник от същата марка е също изнервяща. Никога не тръгва всичко като хората. РЕИНСТАЛ, РЕИНСТАЛ, един път едно не върви, после друго, таман тръгне всичко и след няколко часа пак бъгва...Абе за авнатюристи са, за хора с желание и време да им търпят бъговете, но пък да имат някой уникални функции.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#14

Айфон


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#15

Е, то е произведено в Китай, но не е китайска марка!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

(2024-04-12, 19:13:38)Bavarche написа:  Няколко пъти съм давал шанс на Китаец и винаги оставам със смесени чуства и се връщам на Самсунг. Не съм фен на корейците, но всичко им работи както трябва и това е. 
Преди твърдеше че при Самсунг си имал проблеми със сигнала,които при Huawei не ги е имало,сега твърдиш обратното,и точно софтуера им е силната страна-без бъгове.

Huawei P30
Цитирай
#17

Xiaomi

Изпратено от моят SM-A546B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Xiaomi, защото има голямо присъствие във всеки клас, а и софтуера им ми допада.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

(2024-04-29, 00:37:42)hazART написа:  Xiaomi, защото има голямо присъствие във всеки клас, а и софтуера им ми допада.

Защо тогава не смениш Айфон с Шаоми?
Цитирай
#20

След близо 5 години вярна служба му смених батерията и не виждам смисъл да купувам нещо на мястото на Хубавейчето П30про, ясен е вотът предполагам... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)