Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola g200 battery drain помощ
#1

Здравейте. Имам проблем с посоченият телефон. Нищо не помага ,а телефона ми харесва като производилност и не искам да се отказвам все още от него. Досега заводски настройки,нова батерия, различни зарядни и всичко описано във форуми наши и чужди не и повлия по никакъв начин. Прави 2-3 часа екран и припада...С андроид 12 е ако има значение.
Цитирай
Аксесоари
#2

Тествай устройството си с Wakelock Detector или BetterBatteryStats за дрейн на батерията.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • 2222
Цитирай
#3

(2024-03-27, 11:14:26)NoMaD написа:  Тествай устройството си с Wakelock Detector или BetterBatteryStats за дрейн на батерията.

Нямам root и не мога да се справя и с двете приложения. Благодаря все пак.
Цитирай
#4

(2024-03-27, 14:22:02)2222 написа:  Нямам root и не мога да се справя и с двете приложения. Благодаря все пак.
За BetterBatteryStats не се изискво root. Може да си го свалиш оттук - Цък

 
Цитирай
#5

Телефона има корава батерия по принцип.Да не е нещо проблем с мрежата и това да точи батерията.Как е обхвата?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

(2024-03-27, 14:53:08)NoMaD написа:  За BetterBatteryStats не се изискво root. Може да си го свалиш оттук - Цък

Благодаря,но не се справям и с ADB shell нямам достъп също и до компютър съжалявам. Навсякъде с работещите за мен приложения най-голям консуматор е екрана(20%час) пример[attachment=39031]

(2024-03-28, 01:20:16)nanobanano написа:  Телефона има корава батерия по принцип.Да не е нещо проблем с мрежата и това да точи батерията.Как е обхвата?
В регион с добро покритие съм. Изключено 5g и няма значение wifi или мобилна мрежа батерията пада почти с еднаква скорост. Дори това е втори оператор с този телефон пак без разлика.
Цитирай
#7

Инсталирай си,от google play accu battery,дай му разрешенията и ти показва клнсйматорите.Активираи от настройки опция за разработчици-настройки-за телефона-номер на версия,или нещо такова-чукаш 7 пъти и опцията се появява,виж течащи процеси,може да ти подскаже нещо.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#8

(2024-03-28, 13:22:33)DoryanY написа:  Инсталирай си,от google play accu battery,дай му разрешенията и ти показва клнсйматорите.Активираи от настройки опция за разработчици-настройки-за телефона-номер на версия,или нещо такова-чукаш 7 пъти и опцията се появява,виж течащи процеси,може да ти подскаже нещо.

За мен въпреки,че съм повече на ти с хардуера и в случая дори съм елиминирал възможните проблеми в него проблемът се крие някъде в андроид. Предполагам чиста инсталация би била полезна,но не е в мойте възможности. Това е положението в accu battery ...


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#9

По някой път и самите процеси на Гугле-като архивиране,за циклят.Може да се провери в настройки-акаунти-Гугле да  се спрат и пуснат на ново.Това са предположения,може и да не е от там.Най-вероятно си е от софтуера,и ще чакаш за ъпдейт.

Huawei P30
Цитирай
#10

Ъпдейтите за Моторола са като вода в пустинята. Получи само един главен и това беше, секюрити актуализациите не помагат минаха няколко.Ще се оглеждам за друг телефон,но не може да се намери подходящ с лсд и производителност. Амолед и олед не е за мен очите ми стават каша.
Цитирай
#11

Honor 90 уж го хвалят като щадящ очите,а и батерията му е добра.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • 2222
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)