Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 14 vs OnePlus 12
#1

Здравейте,

След месец, два, мисля да си взема един от двата телефона. Като цяло и двата ми харесват, като ще се купуват от tradingshenzhen, което ме навява на мисълта, че може да помисля евентуално за Xiaomi 14 Ultra, но за момента е само идея.

Та, какво мислите, дали да е Xiaomi 14 или OnePlus 12, в момента съм с Poco F2 Pro. Какво търся:

- добра камера
- издръжлива батерия
- много добър мултитаскинг
- поддръжката от към ъпдейти също е важна, защото не сменям телефоните всеки ден

П.П. Не се интересувам от други марки и модели за момента, така че да не разводняваме темата с други предложения.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Прецени размерите добре, там е огромната разлика.
Батерията на OP12 е по-добра. Вероятно камерата на Xiao 12 ще е малко по-добра, но е въпрос на процесинг, OP12 е супер също.
Xiaomi от TRSZ значи да го ползваш само с xiaomi.eu или с китайският фърм - и двете си имат недостатъци. OP12 ще дойде с глобален фърмуер и всичко работещо.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

Бих препоръчал OnePlus 12, но евроверсия, Xiaomi 14 към момента все още е проблемен като модел.

 
Цитирай
#4

(2024-04-02, 14:34:55)NoMaD написа:  Бих препоръчал OnePlus 12, но евроверсия, Xiaomi 14 към момента все още е проблемен като модел.

От trazdingshenzhen с global firmware няма ли да свърши работа? Знам, че липсват някоя и друга честота, но не мисля, че би било проблем.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#5

(2024-04-03, 05:59:52)hamilcar написа:  От trazdingshenzhen с global firmware няма ли да свърши работа? Знам, че липсват някоя и друга честота, но не мисля, че би било проблем.

Проблем е, щото няма такава опция. Wink 
От Китай се купува само с Xiaomi.eu (доплаща се ако не си обрънал внимание) или с китайският. Този телефон тук се продава от операторите за под 1500 лв - имаш далеч по-голям шанс да си намериш официална EU версия за същите пари като от Китай. Отделно, имай предвид, че отключването на бутлоудър при HyperOS вече не е както беше - струва пари и е далеч по-тегаво.
След всички тези неща аз ПАК бих избрал Oneplus 12 с OxygenOS.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#6

Проблем наистина няма да има, ще се спести и някой друг лев. Всичко зависи от личната преценка в случая и ако не държиш на eSim - също.

 
Цитирай
#7

Не, не държа на esim.

Като цяло май клоня повече към OnePlus 12.

Интересува ме дали флашването, което правят tradingshenzhen е като хората. Не че не мога да се оправя и сам, но ако мога да си го спестя защо пък не.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#8

(2024-04-03, 21:16:40)hamilcar написа:  Не, не държа на esim.

Като цяло май клоня повече към OnePlus 12.

Интересува ме дали флашването, което правят tradingshenzhen е като хората. Не че не мога да се оправя и сам, но ако мога да си го спестя защо пък не.

Отлично е това, което правят от години. Телефонът ти идва флашнат и тестван и не го мислиш.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#9

(2024-04-03, 21:16:40)hamilcar написа:  Като цяло май клоня повече към OnePlus 12.
Ако не те притеснява и леко съмнителната сглобка около модула на основната камера, тогава - да.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#10

(2024-04-08, 20:48:29)NoMaD написа:  Ако не те притеснява и леко съмнителната сглобка около модула на основната камера, тогава - да.

Това съм го пропуснал, но ще го проверя Smile

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#11

В съответната тема за модела има видеа по този въпрос.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)