Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой телефон до 600 лв да избера?
#1

Здравейте! Ще се радвам да получа съвет относно покупка на нов телефон. Бюджетът, който съм си определил е да не надхвърля 600 лв, като тук включвам и необходимите аксесоари, т.е. за моделите които пристигат с повече неща в комплекта мога да им заделя по-висока цена. За мен най-важна е камерата, искам да взема телефона, който прави най-хубави снимки и клипове за тези пари. Поне 40% от снимките които правя са нощни, на слаба светлина - снимам фонтани, концерти, залези, светлините на града. Също често заснемам растителност, забележителности по екскурзии и т.н. А почти никога себе си и възможностите за селфи и "портретен режим" със замъгляване на фона не ме вълнуват особено. За мен "фонът" е най-интересното нещо във фотоса. 

Също бих предпочел телефонът да разполага с 3,5 мм жак за слушалки и батерията да е издръжлива. На игри не играя. Рядко го ползвам за повече от 2-3 часа на ден, основно за социални мрежи, гледане на ютуб клипове и разговори. Когато пътувам може и за повече. Надявам се да ми служи минимум 2-3 години, защото нямам навика да си сменям често устройствата.

Гледайки стотици видеа през последните 2 седмици съм се спрял на 3 модела:
-Samsung Galaxy A25 5G.
-Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G
-Oppo Reno 8t 4G

Много приятели притежават Шаомита и съм забелязал, че качеството на снимките на по-скъпите модели напълно ме задоволява, а на по-евтините - не. Трудно ми е да преценя обаче къде е границата. Параметрите на този модел са впечатляващи, но ще се радвам ако някой от вас го има или пък друг от Redmi Note 13 серията да сподели заслужава ли си или не.

Самсунг аз никога не съм имал, дори с копчета. Приятели имат, но главно стари модели, доволни са от продължителната им експлоатация, но за новите модели и техните камери информация не могат да ми дадат. От всичко корейско, с което разполагам вкъщи обаче съм повече от доволен.

Oppo-то пък гледам че попада в класации за най-добри нощни снимки, изключително интересна ми изглежда микроскопската му камера, но отзиви у нас за него почти не намирам.

Кой от тези модели бихте ми препоръчали, кой - не? Кой е най-добрият от тях? Може и някои други модели да ми предложите. В момента съм с един по-стар модел Hwawei, от който съм доста разочарован и качеството на снимките му спадна с времето, дори на дневните.

Благодаря ви предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Samsung-а го махай от класацията, до средата на А клас снимките там са потресаващи. Samsung не могат да правят нисък и среден клас и не знам това нарочно ли е.

Xiaomi и Oppo са ти вариантите, аз бих дал шанс на Oppo-то но бюджета до 600 лв. все пак е ограничен за добри снимки.
Цитирай
#3

недостатък и на орро и на редми-то са че са 4г, което е странно в днешно време.
аз бих избрал самсунга въпреки всичко
що не провериш дали няма някъде самсунг м55 той трябва да е на тази цена горе долу

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#4

(2024-04-08, 09:01:10)thomas25 написа:  ...Oppo-то пък гледам че попада в класации за най-добри нощни снимки, изключително интересна ми изглежда микроскопската му камера, но отзиви у нас за него почти не намирам...
В случая бих се спрял на OPPO, но на Oppo Reno8 T 5G. Моделът няма жак, но в случая ще свърши работа и един адаптор към него също.

 
Цитирай
#5

Като не е 5G чудо голямо. 5G само навън и зависи от плана - като си на план с 50/100/2000mbps все тая 5 ли е 4 ли е. Малко да препречи някоя сграда и пада, не живеем отвън - за някой пикник е добре ама в сгради положението е отвратително при всички оператори, едва ли не мобилните мрежи са само за навън. Имам един Honor X8b за 500 лв. и като е 4G не усещам разлика интернета спрямо S22 Ultra 5G.

Това щеше да ми е и другото предложение - хубав телефон, с красив и съвременен дизайн, тънки рамки и 108MP HM6 сензор с по-добро фокусиране от стария HM2, който е абсолютна издънка. Много чист и приятен 90hz AMOLED екран с прекрасна калибровка на цветовете, издръжлива батерия и много плавен като работа. За снимки е добър но до тази сума наистина не се очакват чудеса. За видео - не, OIS или поне EIS няма и всяко трептене поклаща здраво камерата, не бих снимал видео с него освен ако не е нещо да пратя на някой в чат, за да му го покажа. Нищо повече. И то не заради качеството а заради на практика липсващата стабилизация от какъвто и да е вид. Но това му е кусура всъщност, всичко останало е доста добре.

X8b е модела.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#6

Noting phone 2a в момента на промоция в Т..ис.
Цитирай
#7

(2024-04-08, 21:03:57)retyrn написа:  Noting phone 2a в момента на промоция в Т..ис.
И кое му е промоционалното? От както са го пуснали е на тая цена. Аз го дебна да го намалят ама още не са.

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

А по принцип възможно ли е да има разлика в самите камери между 4G и 5G моделите от една и съща серия, в случая както са Oppo-тата и Xiaomi-тата или по-скоро тя е незначителна?
Цитирай
#9

(2024-04-08, 22:04:41)BlackBone написа:  И кое му е промоционалното? От както са го пуснали е на тая цена. Аз го дебна да го намалят ама още не са.

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk

60 лева надолу спрямо другите оферти в нета+възможност за безлихвено изплащане.Не е много,но е нещо.
Цитирай
#10

(2024-04-08, 22:43:32)thomas25 написа:  А по принцип възможно ли е да има разлика в самите камери между 4G и 5G моделите от една и съща серия, в случая както са Oppo-тата и Xiaomi-тата или по-скоро тя е незначителна?
Не толкова при камерите е разликата, колкото е от платформата, на която са изградени.

 
Цитирай
#11

(2024-04-09, 08:25:57)retyrn написа:  60 лева надолу спрямо другите оферти в нета+възможност за безлихвено изплащане.Не е много,но е нещо.
Технополис и озонебг са официалните места от където можеш да си го закупиш. Скоро ще го има и при операторите. Всички останали го препродават и затова е по-скъп.

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

(2024-04-09, 10:52:59)BlackBone написа:  Технополис и озонебг са официалните места от където можеш да си го закупиш. Скоро ще го има и при операторите. Всички останали го препродават и затова е по-скъп.
И при операторите не е по-различно. При A1 е на цена 720 лв. без договор.

 
Цитирай
#13

Благодаря на всички за отговорите! Взех шаомито. След известно време може да споделя впечатленията си.
Цитирай
#14

Доволен съм от телефона, прави хубави снимки, батерията държи много. Имам обаче един по-страничен въпрос и ще съм благодарен ако получа някакви насоки. Купих си също така един mp4 плейър: Sencor sfp 5870. Изчетох му задълбочено ръководството, в Интернет е пълно със същото ръководство, но в него не намирам отговора на въпроса който ме интересува. Става въпрос за неговото зареждане. В комплекта са оставили USB кабел за тази цел и доколкото разбирам начинът е зареждане през компютъра, както ми бяха казали и за подобно устройство от много по-нисък клас, което си бях взел преди време. Въпросът е обаче има ли го варианта зареждане със зарядно за телефон и ако да от колко вата трябва да бъде то? На този новия шаомито 67W-вото силно се съмнявам че няма да ми изпържи батерията, както ако се включи на телефон който не поддържа бързо зареждане, но 5W-вото на стария дали ще мога да го използвам, дали и то няма да му е много и къде изобщо мога да намеря такава информация? Работили ли сте с подобни устройства? Ще искам да използвам активно плейъра в рамките на няколко дни, в които няма да имам достъп до компютър, но зарядни всякакви ще мога да си взема.
Цитирай
#15

Оригиналното зарядно в комплекта, ще ти свърши работа, ползвай си го него.

 
Цитирай
#16

(2024-04-27, 20:32:17)NoMaD написа:  Оригиналното зарядно в комплекта, ще ти свърши работа, ползвай си го него.

Няма такова. Има само USB кабел.
Цитирай
#17

(2024-04-27, 21:03:47)thomas25 написа:  Няма такова. Има само USB кабел.
Нали за Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G става въпрос? В комплекта би трябвало да има и зарядно 67W. Търси например такъв модел, ако в комплекта няма.

 
Цитирай
#18

(2024-04-27, 20:32:17)NoMaD написа:  Оригиналното зарядно в комплекта, ще ти свърши работа, ползвай си го него.
(2024-04-27, 21:03:47)thomas25 написа:  Няма такова. Има само USB кабел.
(2024-04-27, 21:07:38)NoMaD написа:  Нали за Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G става въпрос? В комплекта би трябвало да има и зарядно 67W. 

Не се разбрахте!
Питащия хем казва
(2024-04-27, 19:27:22)thomas25 написа:  На този новия шаомито 67W-вото силно се съмнявам че няма да ми изпържи батерията, както ако се включи на телефон който не поддържа бързо зареждане
хем се оплаква, че няма адаптер.
Според мен няма в комплекта на плеъра???

Колкото до „пърженето“ - това, че адаптера/зарядното е 67 W - изобщо не означава, че ще всеки път ще подава голям ток.
Обратното обаче е кофти - устройството да иска по-голяма мощност, отколкото адаптера може да осигури.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#19

Телефонът ми Шаоми има 67W адаптер и ми върши чудесна работа, зарежда го за по-малко от час, но аз не питам за него. Питам за новия ми mp4 плейър. В неговия комплект няма зарядно, а само USB кабел и се чудя дали въпросният 67W на шаомито би го изпържил ако го включа към него. Ако да дали зарядното на стария ми телефон от 5W може да ми свърши работа или пак има някакъв риск, тъй като не мога от никъде да намеря информация с какво мога и с какво не бива да го зареждам, никаква информация няма за волтове, ампери, ватове с които може да борави в ръководството. Чудя се освен включване в компютър с нещо друго ще мога ли да го зареждам, защото както казах ще имам нужда от това за известен период. Най-добре ако някой е ползвал подобни устройства да сподели опита си.
Цитирай
#20

Няма да го "изпържи", а ще го зареди с толкова напрежение, колкото поддъра самото плейърче.
Да речем, че е 1 ампер - през компютър ще ти го зареди по-бавно, защото USB портовете зареждат с около 400 - 500 mAh, а през зарядното ще е по-бързо, но не заради технологията на зарядното, а защото е по-бързо от USB-то на компютър.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#21

(2024-04-27, 19:27:22)thomas25 написа:  На този новия шаомито 67W-вото силно се съмнявам че няма да ми изпържи батерията, както ако се включи на телефон който не поддържа бързо зареждане
(2024-04-27, 23:02:54)thomas25 написа:   и се чудя дали въпросният 67W на шаомито би го изпържил ако го включа към него.

Понеже два пъти задаваш един и същ въпрос - явно никак те няма с техниката. Ще обясня по-просто.

Това е  все едно да се притесняваш, че лампата е 40 вата, а инсталацията издържа до 15 000 вата! Или че кофата събира 10 литра, пък ти ще налееш само един.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#22

Ако те притеснява зарядното, който иначе пак ще ти свърши работа, то тогава зареждай плейъра си чрез лаптоп или ползвай power bank.

 
Цитирай
#23

Накратко - зареждай си плейъра със зарядното от телефона и не се притеснявай. Зарядното ще му даде толкова ток, колкото му е необходим, без да го "изпържи".


Изпратено от моят SM-S911B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)