Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung S23 Ultra vs OnePlus 12 512GB vs Honor Magic 6 Pro
#1

Здравейте,

След двудневно ровене на ревюта, видеа, четене на форуми и т.н. остана да се колебая между тези 3 модела за нов телефон. От групата отпаднаха Xiaomi 14 и Asus ROG 8 Pro.

Та, доста ми е трудно да взема решение, защото последните 5-6 години с оглед на работата ми бях минал на по-бюджетни телефони и съответно не следях пазара и съм изостанал с факти, информация и т.н. Какво точно търся, не знам. Нито камерата ми е топ приоритет, нито батерията (стига да държи поне 1 ден сравнително интензивно използване без тежки приложения или постоянно гледане на видеа), нито бързината. По-скоро ми се иска да избера най-комплексния модел от тези трите, който потенциално ще ми създава най-малко главоболия.

От гледна точка на параметри, най-много ме тегли към OnePlus, чисто интуитивно към Honor (не мога да обясня какво ме привлича в този телефон), а разумът към доказаното име и модел (не съм готов за спорове, така че моля без нападки за това мнение спрямо Samsung). Видно е, че ми се ще да е със Snapdragon (без значение дали 2 или 3).

Ще бъда благодарен на всякакви мнения и съвети, включително препоръки евентуално да хвърля едно око и на друг телефон с подобни характеристики на горепосочените. Иска ми се до края на седмицата да взема решение, така че същевременно ще продължа и аз да си се ровя насам-натам и да събирам информация.

Хубав следобед!
Цитирай
Аксесоари
#2

Уан+ прогресивно западат като качество и софтуер от няколко години насам. От интересни и иновативни пионери се превърнаха в китайци от масОвката. Нищо интересно.
С23 Ултра - изключително комплексен и безпроблемен телефон, вградената писалка е много полезна за някои хора, дисплеят е топ, батерията е топ, камерата е умерено добра, под нивото обаче на Хонора.
Хонор Меджик 6 про - Хуавей от висок клас с Гугъл услуги и 5 джи. Най-добрата камера от трите сравнявани телефона, чудесни екран, батерия, процесор, звук, истинско face id като на айфоните. Голямата слабост на Хонор е софтуерът. Чака се много за актуализации и понякога си има малки дразнещи бъгчета.

Ако търсиш най-новото и мощно устройство, с топ камера - Хонър. Ако търсиш all-round устройство от доказан производител - Самсунга. УанПлюс бих пропуснал. Навремето ме привличаха с Oxygen OS, сега са си ребрандирано Oppo.
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#3

ако ще се дават много пари бих заложил на самсунг
те имат и други благинки от тяхната система които работят много добре по-между си, например самсунг таговете работят само със самсунг телефон
да не забравяме и ДЕХ на самсунг, което няма аналог от тия три телефона в момента
само ако е голяма разликата в парите бих се замислил за Хонор-а

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#4

Че на EMUI десктопа, какво му е ?

с23у е вече стар, ако ще сраняваме, да сравняваме със с24у Smile
Цитирай
#5

Хонора също има десктоп режим. И е доста по иновативен и лесен за употреба от декса на самсунга. Определено от трите honora e най-добрия избор.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#6

S23U без да се замисля, освен извитият екран за мен друг недостатък няма.
А ако искаш прав екран и мазен телефон с прекрасни снимки като на Айфон само че имаш пълна свобода, тогава си вземи S24U - извънземен. Ако можех щях да ползвам 2 такива. Невероятен апарат, нищо общо с моделите на Самсунг отпреди 3г.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#7

(2024-04-09, 16:25:41)emzo написа:  Че на EMUI десктопа, какво му  е ?

с23у е вече стар, ако ще сраняваме, да сравняваме със с24у Smile

Стар? Може да е по-стар от s24u но разликата е само един екран! За 1000 лв отгоре не си заслужава!

(2024-04-09, 13:12:28)S1ckness написа:  Здравейте,
След двудневно ровене на ревюта, видеа, четене на форуми и т.н. остана да се колебая между тези 3 модела за нов телефон. От групата отпаднаха Xiaomi 14 и Asus ROG 8 Pro.
Та, доста ми е трудно да взема решение, защото последните 5-6 години с оглед на работата ми бях минал на по-бюджетни телефони и съответно не следях пазара и съм изостанал с факти, информация и т.н. Какво точно търся, не знам. Нито камерата ми е топ приоритет, нито батерията (стига да държи поне 1 ден сравнително интензивно използване без тежки приложения или постоянно гледане на видеа), нито бързината. По-скоро ми се иска да избера най-комплексния модел от тези трите, който потенциално ще ми създава най-малко главоболия.
От гледна точка на параметри, най-много ме тегли към OnePlus, чисто интуитивно към Honor (не мога да обясня какво ме привлича в този телефон), а разумът към доказаното име и модел (не съм готов за спорове, така че моля без нападки за това мнение спрямо Samsung). Видно е, че ми се ще да е със Snapdragon (без значение дали 2 или 3).
Ще бъда благодарен на всякакви мнения и съвети, включително препоръки евентуално да хвърля едно око и на друг телефон с подобни характеристики на горепосочените. Иска ми се до края на седмицата да взема решение, така че същевременно ще продължа и аз да си се ровя насам-натам и да събирам информация.
Хубав следобед!

Asus ROG във никакъв случай! Баща ми имаше такъв и освен че не е видял ъпдейти се скапа зареждането и след консултация със сервиз са му казали че не си заслужава ремонтът!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)