Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблет DIVA не зарежда ОС
#1

Здравейте – таблет DIVA Premium 10.1 inch QC-10BHN при включване излиза: Tablet PC Keep Moving Forward и така си остава – не зарежда системата! Трябва да прекъсна захранването от батерията за да изключи - помогнете
Цитирай
Аксесоари
#2

На тези устройства вносител и сервиз е Дигитален свят

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#3

(2024-04-10, 09:00:59)Alex9981a написа:  Здравейте – таблет DIVA Premium 10.1 inch QC-10BHN при включване излиза: Tablet PC Keep Moving Forward и така си остава – не зарежда системата! Трябва да прекъсна захранването от батерията за да изключи - помогнете
Марка DIVA? Според мен въпросния модел, който е от далечната 2017 г. и е с 1 GB RAM, малка разделителна способност и малка батерия би трябвало отдавна да бъде сменен с друг, а не да се търси възможност за неговата реанимация.

 
Цитирай
#4

Машинката не е толкова лоша Smile С подходящ ром става чудесна навигация и рутиращ асистент.Можеш да си го оправиш Alex9981a , но те чака много четене в нета.Рзбери какво е ADB driver,ROM, "що е флашване и как да го направя",влизане в рековъри дял и т.н.
Цитирай
#5

Благодаря, ще видя, но ако е хардуерен проблема не вярвам, че нещо ще се получи - няма как да сменя някоя ИС! Просто аз няма как да вляза с лаптопа в таблета, за да преинсталирам Андроид ОС или нещо друго. Ако може напр. да поставя флашка със инсталационен файл и таблета я захапе - тогава може би!
Цитирай
#6

(2024-04-16, 07:14:44)Alex9981a написа:  Благодаря, ще видя, но ако е хардуерен проблема не вярвам, че нещо ще се получи - няма как да сменя някоя ИС! Просто аз няма как да вляза с лаптопа в таблета, за да преинсталирам Андроид ОС или нещо друго. Ако може напр. да поставя флашка със инсталационен файл и таблета я захапе - тогава може би!

Няма как да стане толкова лесно . Ако някой ти го направи срещу заплащане не мисля че си заслужава инвестицията (30 лв)
Цитирай
#7

Това наистина е с 1GB RAM четейки по тази тема и весия на Андроид 5.1. Зарежи този таблет. Повечето приложения искат поне Андроид 8.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Препоръчвам да си вземеш например CHUWI Hi10X Pro. За скромна сума пари, ще свърши добра работа.

 
Цитирай
#9

Аз имам друг DIVA 10" - нов, който работи. Имам и още един подобен, на който изчезна изображението на дисплея - тъмен екран. Зарежда ОС - излиза звука за поздрав, подсветка има. Но самия дисплей работи - сложих го на работещ таблет. Дали чипа за изображението се е повредил? Може ли да се влезе с компютъра с ADB driver и как става?
Цитирай
#10

(2024-04-17, 06:54:16)Alex9981a написа:  Аз имам друг DIVA 10" - нов,  който работи. Имам и още един подобен, на който изчезна изображението на дисплея - тъмен екран. Зарежда ОС - излиза звука за поздрав, подсветка има. Но самия дисплей работи - сложих го на работещ таблет. Дали чипа за изображението се е повредил? Може ли да се влезе с компютъра с ADB driver и как става?

Може но трябва да прочетеш как става . Пробвай да му върнеш фабрични настройки през рековери то преди да зареди андроида .
Цитирай
#11

Здравейте пак – аз успях чрез VIZOR да отворя таблета DIVA 10” с неработещо видео на компютъра и работи! Може ли да го свържа към RGB монитор да речем с Адаптер, USB-C мъжки към VGA женски конвертор - eMAG.bg
И
Адаптер Roline 12.99.3192, от USB Micro B(м) към USB Type-C(ж),
Адаптер Roline 12.99.3192 от USB - ниска цена от JAR Computers, понеже таблета има само USB Micro? – трябва ли някаква програма за това да се инсталира на таблета или няма да стане?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)