Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF, ROOT и SUPER CID за Android 2.3.x на hTC Sensation
#51

Остава само и флашване на нов firmware, за сандвича :}}}

| Device: Gigabyte GSmart Sierra S1
Цитирай
Аксесоари
#52

Абе колеги, я давайте малко помощ. Реших се най-накрая да рутна Sensation XE-то най- накрая и ''те'' - блокаж :O . Всичко е ток докато не стартирам Revolutionary Tool-0.4. Открива ми телефона всички кодове съм преписал правилно ( и от гърба на телефона, и HBOOT-a, който ми е 1.18.0000 и beta key-a от сайта на Revolutionary ) - въвеждам си бета ключа и ми изписва "Инвалиден ключ''...Пробвах 5 пъти, сверявах 5 пъти всички кодове (даже викнах приятелката да свери и тя, да не съм окьоровял на 21год. вече, ама не съм - и тя каза същите кодове дето и аз виждам Big Grin ) и пак не ще и не ще . Кат въведа кода и то си знае неговото - ''Invalid beta key'' и тва си е. А сега де :capitulation:

Мен ми се вижда едно място проблемно в цялата история - при задаването на ОС, модел телефон, и S/N в сайта на Revolutionary за получаване на бета кий в падащия прозорец за модел телефон няма Sensation XE. Има само Sensation, него и избирам разбира се. Всичко останало правя както трябва ъмъ ни ще :unknw:


П.П. - Да кажа, че съм се насочил към този РОМ http://www.youtube.com/watch?v=qEinqB1ai...re=related - просто ми напълни душицата, но това е друга тема. Да питам, ако не дай си Боже това мое рутване вземе, че сполучи - удачен ли е този РОМ за мен или ше ми окастри телефона ?

Happy with my Z5
Цитирай
#53

Ха, потръгна...и какъв бил проблема :angry: >>> В бета ключа генериран в revolutionary има буквата " l " [ л ]. Аз съм го преписал като ''I'' и ето... разчетох се малко из xda и се оказа, че други нещастни души са попадали в същото положение Sad . Направо трагедия.

От друга страна процеса започна - да видим какво ще излезе Android

Happy with my Z5
Цитирай
#54

Еми по принцип не измислят нищо ново .. просто усъвършенстват старото. Т.е автоматизират ръчното писане... така че е нормално да НЕ работят, след като защитата е пусната Smile (s-on) Тази стъпка трябва да се направи предварително Smile

mi11
Цитирай
#55

Пичове ( и мадами ако има ), що си губите времето с програми, описал съм точен и работещ начин. Ако следвате стъпките точно - няма как да сгрешите...

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#56

Брат, AMON просто си златен :thumbup: !!
Вече и аз най-после мога да се възползвам от пълните възможности на телефона си Tongue .
И имам още 1 въпрос :capitulation: .. бакъпа след роот не съм го правил ,защото не ми достига паметта мога ли да го направя на компа или въобще да го изпусна.
Бакупа преди роот е 1,4GB което си е доста(дори нямам и представа къде ги не намерило и тези)
И друго .. другите програми за бакуп случайно да правят по малки бакупи?
Edit: и друго ме притеснява след бакупа нямах АБСОЛИУТНО никакво място на картата но пък в същото време ми изписа backup succesful .. възможно ли е да не му е стигнало мястото и да не си е направил пълен backup?
Направо ме побиха тръпки като го видях това Huh .

[box] Device: HTC Sensation | Rom: ViperS 200a_test_10032013 | Kernel: SebastianFM 1.5.2
Device: Samsung Galaxy Tab | Rom: CyanogenMod 9.1.1 | Kernel: CM9 stock
[/box]
Цитирай
#57

Бекъпът не е задължителен, което ме наведе на мисълта къде имам 1,5 GB заети... Сега ще се поровя да си изтрия моя. Колегата @megat0n добре е описал обратния процес и няма нужда от бекъп.

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#58

Направения бекъп може и да го прехвърлиш на компютъра Smile Хубаво е и да си с по-голяма мемори карта Smile
Цитирай
#59

Оправих се вече с 1 час четене в xda и се ограмотих малко Tongue
Толкова се стресирах че направих 4 backupa за цялата процедура
Boby13 написа:Хубаво е и да си с по-голяма мемори карта Smile
Няма да е зле ама ми свидят тези 40-50лв(се пак телефонът го взех "безплатно").
Ако излезе някоя промоция в мост може и да си взема Tongue .

[box] Device: HTC Sensation | Rom: ViperS 200a_test_10032013 | Kernel: SebastianFM 1.5.2
Device: Samsung Galaxy Tab | Rom: CyanogenMod 9.1.1 | Kernel: CM9 stock
[/box]
Цитирай
#60

При мен се получава много странен проблем. Когато въведа "Beta Key"-я, ми изписва следния надпис: "Zerging Root... this might take a minute or so.. Failed to get Root! Sad" и дотам. Спазвам всяка една стъпка. Упдейтнах софтуера до версия 1.52.720.3. Дали е възможнж това да е причината?
Цитирай
#61

@ AMON, значи как да проверя дали съм си сложил Super CID, че не помня и флашването на Firmware за 6.1.0 на AR HD, какво трябва да се направи, тъй като нещо немога да му разбера на тоя mike ...

Благодаря Wink

hTC One М9
Цитирай
#62

Първи пост, от наръчника за Super CID - изпълни го и като стигнеш до командите - изпълни само getvar cid, която е. И трябва да ти върне какъв ти е текущият CID.

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#63

AMON написа:Първи пост, от наръчника за Super CID - изпълни го и като стигнеш до командите - изпълни само getvar cid, която е. И трябва да ти върне какъв ти е текущият CID.

А за нов Firmware, от сорта на 3.24.ххх бля бля, трябва ли да имам SuperCID?

hTC One М9
Цитирай
#64

Хора помогнете че нещо има разминаване (така да го кажа) моят HBOOT e v. 1.25.0004 а такъв не намирам в http://revolutionary.io/ за "Beta Keys" . Да ви идва нещо на ум ?!

Siemens A 50 ===> Nokia 3120 ===> Nokia 5300 ===> Nokia 5530 ===> Nokia 5530 ===> HTC Sensation XL
Цитирай
#65

Доколкото знам над 1.18 HBOOT от революционерите не се поддържа Smile
Цитирай
#66

Ами примерно да ми кажете какво да правя сега ?!

Siemens A 50 ===> Nokia 3120 ===> Nokia 5300 ===> Nokia 5530 ===> Nokia 5530 ===> HTC Sensation XL
Цитирай
#67

Освен на моя да пробвам някакви стратегии, друго не виждам. Но за съжаление вече съм го отключил S-OFF, a да връщам S-ON малко ме е страх.
Тук сложих най-долу два дошли от HTC RUU файла, ъпдейтват се през PC само, и е доста безопасно.
Единия е 1.50...
Другия отдолу е вече Release Candidate1 на IceCream Sandwich.
Пакетиран е в .RAR за всеки случай, но големината остана същата.
Пробвай, макар, че без да имаш S-OFF не знам дали ще стане.
На сайта на HTC има кратък начин да се отключи телефона, пробвай го - http://htcdev.com
Регистрира се човек, после отива на "Unlock Boot-Loader" иконката в зелено.
Цитирай
#68

След като имаш вече Unlock Boot-Loader, предполагам е възможно, че можеш да си ъпдейтнеш с последния RUU, сложих и 3 картинки, за да се вижда какви съобщения обменя програмата, внимателно действа, информира какво вижда и с какво ще го смени, като версии, така, че човек може да спре във всеки момент, ако реши.
Цитирай
#69

Аз съм си Unlock Boot-loader по този начин http://htcdev.com . Обаче единственото нещо което ме спря да продължа беше , като четох темата за Insert coin 4.5.x ICS следното : "Тук вече изключваме телефона напълно, за да изтрием от sdcard ненужния вече файл PG58IMG.zip защото ако го оставим там ще ни пречи. Слагаме картата с преходник на компютър, изтриваме файла PG58IMG.zip и я връщаме обратно в телефона" така като XL-а не мога да му искарам SD card . Но сега ще се пробвам по този вариант , а и също SuperCID не мога да си направя а правя всичко както трябва но то сигурно първо трябва да имам S-off . Ще пиша какви са последствията .... Благодаря все пак vickfred



ПС : Пише ми че ми трябва друг ром или нещо от рода беше с една дума не става ...

Siemens A 50 ===> Nokia 3120 ===> Nokia 5300 ===> Nokia 5530 ===> Nokia 5530 ===> HTC Sensation XL
Цитирай
#70

Трябва s-off Smile
Цитирай
#71

Fun_Call - поздравления за внимателното четене, много разумно си постъпил да не пробваш, особено ако имаш телефон без карта, какъвто е XL. В една предишна тема един малък колега питаше дали да си смени нормалния Sensation с друг, който е XL. Там точно тази особеност мен лично би ме отказала, липсата на sdcard спира желанието за смяна на ROM-ове. Никак не е лош телефона, по-голям, много бърза вътрешна памет 16 GB, което не е малко, за използване е чудесен, само дето играта с други ROM-ове е почти невъзможна. Тогава още не знаех за проблема с по-новия и вече много по-сериозно заключен S-ON на тези телефони. Добре, че така са го направили, иначе невероятно много хора щяха да ходят до сервиз. Съвсем различен bootloader е необходим за такова заключване, може би такъв, подобен на GRUB при Linux, но за телефони още не съм чувал да има такива експерименти. Всичко добро, радвай се на XL-a си, какъвто е, проблеми с него явно само на ниво апликации ще можеш да решаваш, радикалните опити не са за него. Cool
Цитирай
#72

Ще те послушам и ще се примеря с телефончето такова каквото е. Просто исках да пробвам каква ще е разликата с някои сготвен ROM , но явно няма да я бъде . Няма значение здраве да е и все пак благодаря vickfred за информацията наистина много ми помогна .

Siemens A 50 ===> Nokia 3120 ===> Nokia 5300 ===> Nokia 5530 ===> Nokia 5530 ===> HTC Sensation XL
Цитирай
#73

Здравейте колеги,
имам под ръка един HTC Sensation който има някакъв проблем с дисплея, един път светва друг път не. Ако някои се обажда примерно светна само, но целия дисплей е тъмен и се налага няколко пъти да се цъка по Power бутона докато дисплея светна.
Та идеята ми беше да го рутна и да му сложа друг ром, защото се надявам проблема да е софтуерен, но кофтито в случая е че при boot mode дисплея отново стои черен и не мога да видя менюто. Може ли някои да ме упъти като се зареди boot mode колко пъти трябва да се цъкне volumu up/down бутоните и за да мога "наспяло" да рутна.
Разбира се всякакви други идеи са добре дошли. Smile

------------------
HTC Sensation
Цитирай
#74

Леко невъзможна е тази мисия, понеже няма как да отгатнем с кой Recovery си в момента, различават се доста менютата. После, нали трябва да се разходиш вътре в картата да посочиш къде е пакета с ROM-a, това не успявам да си представя как по памет го правиш и уцелваш. Smile
Може да вземеш фенерче, и да осветяваш челно, като няма отзад осветление, това все пак ще ти покаже нещо на екрана, по принцип леко под ъгъл като го местиш ще виждаш LCD пикселчета, и се надявам така да успееш.
Цитирай
#75

На мен по-скоро ми прилича на хардуерен проблем, но все пак в твоите ръце е, ти имаш по-правдиво усещане. Ако е в гаранция - си струва да се върне в сервиз, особено пък ако още не е отключван S-OFF и root-ван, даже е по-добре да не се пипа и пробва, ами в сервиз да иде. Но ти знаеш най-добре детайлите по него, а уви, в детайлите е всичко. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)