Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF, ROOT и SUPER CID за Android 2.3.x на hTC Sensation

Нали пробваш да направиш стъпка 9 при изключен телефон. Или така:" Стъпка 8:
Отваряме телефона, сваляме му батерията
Стъпка 9:
Трябва да стартираме телефона в boot mode. Това става по следният начин:
Задържаме Vol(ume) Down и натискаме Power за 3-4 секунди.
Ефектът е, че трябва да ни се появи едно бяло меню. "

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
Аксесоари

Записах си S/N,слагам си батерията после и натискам Vol down + power бутона и задържам даже 6-7 секунди.Като го направя ми излиза нормалния скрийн за включването на HTC.
Затова питах дали действа тази процедура при XE.
Цитирай

TyppucTa написа:Записах си S/N,слагам си батерията после и натискам Vol down + power бутона и задържам даже 6-7 секунди.Като го направя ми излиза нормалния скрийн за включването на HTC.
Затова питах дали действа тази процедура при XE.
Тези ги натискаш едновременно Vol down + power бутона и задържаш докато се появи едно бяло меню .

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

махнал ли си чавката на батерията за бързо първоначално стартиране?
Цитирай

Само искам да вметна,че телефона е закупен от Азия.
Нещата,които ми пишете да направя, ги няма в менюто. Cry
Baseband: MAUI.11AMD.W11.37.SP.V4.F1.P1,2011/11/23 23:57
Kernel: 2.6.35.7 user@linux-user #1
Не знам дали това ще помогне по някакъв начин.
Съжалявам,че досаждам толкова,но от 2 дена чета на лято и надясно и нищо ... Sad
Цитирай

Дай пак да пробваме ама правиш точно каквото ще прочетеш :
1. Гасиш телефона
2. вадиш батерията за 10 секунди
3. слагаш батерията
4.натискаш едновременно Vol down + power бутона и ги задържаш ( Важно е да ги натиснеш едновременно)

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

TyppucTa
Но за да стане тази работа -
"4.натискаш едновременно Vol down + power бутона и ги задържаш ( Важно е да ги натиснеш едновременно)", преди това трябва да си изключил "Бързо първоначално стартиране" - трябва да е без "" и "Отстраняване на грешки при USB" трябва да е включено - тоест да има "". Успех ;-))

Цитирай

Просто изпълни Стъпка 5, и тогава ще можеш да влезеш в bootloader.

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай

Здравейте,

Имам следния казус. Преди да излезе база 3.33 от ХТЦ бях с рутнат тел и къстъм ром. Съответно базата ми беше 3.32. КОгато изле 3.33 си сложих САМО нова версия на къстъм ром, който беше базиран на 3.33. След като инсталирах новия ром, в About Phone ми показа, че вече съм с 3.33. Въпроса ми е, ъпдейтнала ли се е базата в действителност или трябва да си го направя ръчно ? Мерси Предварително.

Xiaomi Mi 3
Цитирай

chriser7677 написа:Здравейте,

Имам следния казус. Преди да излезе база 3.33 от ХТЦ бях с рутнат тел и къстъм ром. Съответно базата ми беше 3.32. КОгато изле 3.33 си сложих САМО нова версия на къстъм ром, който беше базиран на 3.33. След като инсталирах новия ром, в About Phone ми показа, че вече съм с 3.33. Въпроса ми е, ъпдейтнала ли се е базата в действителност или трябва да си го направя ръчно ? Мерси Предварително.
Най-добре си го флашни 3.33. Не пречи 3.32, но може някои неща да не работят както трябва Smile
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Firmware from 3.33.401.6 for ICS ROM's (HBOOT-1.29, Radio 11.24A, 4Ext Recovery 1.0.0.5, ADSP)
Цитирай

Не знам дали е проблем, но нещо не се получава при мен.Имам super cid, въпреки че cid getter ми показва vodap001, когато дам през cmd fastboot getvar cid ми показва 11111111.Та пробвам да флашна PG58IMG.zip, най-новото, но се променя само радиото (11.24A) и HBOOT-1.29, а номер на компилация продъжава да стои 3.32.401.3.Какво трябва още да направя или къде греша, та не ще да се флашне3.33.401.6 (или пък е флашнато но аз не знам къде да гледам).S-off съм, insert coin, и не стоково рековери.Всичко по темата за super cid съм го направил.

PS.Оправих се, с 3.33.401.6 съм, просто е трябвало да напиша fastboot getvar version-main в cmd, за да го проверя наистина. Smile

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

ok
Цитирай

Успешен S-OFF и ROOT и от мен следвайки стъпките от началото темата. Всичко мина гладко и без проблеми, сега преминавам към инсталиране на някой РОМ. Rock
П.П.
Бейкъпите от точка 16 и 19 могат ли да се ползват при евентуален (дано не се налага ) S-ON или да не ги пазя ?

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай

Не се налага да ги пазиш, защото винаги можеш да си инсталираш от RUU файл оригинален Stock hTC ROM. :thumbup:
Връщане на евентуален S-ON има смисъл само на оригинална система със Stock hTC ROM, иначе следва Brick. Confusedtupid:
Цитирай

Благодаря за полезния пост! Успешно S-OFF-нах T-Mobile-ският ми Sensation 4G, след което пък успешно го отключих да работи с всякакви оператори с помощта на тази тема от XDA. :cheers:

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай

колеги защо немога да го направя с-оф следвам всичко но нестава хбоот 1.27 сам

samsung galaxy s 2 plus blue
android 4.2.2 s-on
Цитирай

ceco2311 написа:колеги защо немога да го направя с-оф следвам всичко но нестава хбоот 1.27 сам
Ей с'а ще хвърлим по един боб, да видим защо! :wall: :angry:

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай

Smile Дали човекът е забелязал, че това е тема за S-OFF за Android 2.3.x на hTC Sensation. При тази версия просто няма никакви проблеми, тя е лесна, защото е от времето преди да бъде заключен от hTC телефона.

Както е написал "хбоот 1.27 сам", искал е да каже, че има HBOOT 1.27, т.е. защо не използва правилната тема S-OFF?!
Цитирай

1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)