Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Unroot и S-on Htc Sensation
#26

Sad Така е, уж винаги изпълнявам всички точки, но мамка му, даде ми ши*аната грешка, а само ако бях прочел темата на mishellbg... утре телефона отива в сервиз и се надявам да не го държат цял месец.. вече ми липсва Sad
Цитирай
Аксесоари
#27

При условие,че не съм слагал никакъв custom ROM нали няма да си брикна телефона,ако направя директно s-on и unroot? Да попитам и друго-при s-on и unroot Super SID-a ще се премахне ли?

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#28

Опасно е, защото ако не си 100% сигурен, че имаш Stock HTC ROM, е много опасно.
Освен това, смисъла да го правиш е да го даваш в сервиз, иначе за нищо няма да ти върши работа. Предполагам, целта ти е да получиш OTA (Over The Air) ъпдейт, но това няма да работи ако имаш сменен CID към SuperCID, защото този SuperCID го прави без регион, универсален за цялата земя, и не може да се определи кой ъпдейт да се сложи по въздуха. Това последното обезсмисля опитите да се връща S-ON, като опасно и безполезно.
Цитирай
#29

Герчев написа:При условие,че не съм слагал никакъв custom ROM нали няма да си брикна телефона,ако направя директно s-on и unroot? Да попитам и друго-при s-on и unroot Super SID-a ще се премахне ли?
Колега, инсталирай си RUU-то от първите три стъпки на гайда... Защото аз след къстъм рома върнах стоковия с бекъп и като продължих по стъпките се получи хард брик. Прочети тази тема. Случая на mishellbg с брикнатия телефон може да бъде и твоя, защото той също не е инсталирал custom rom. Be careful!
Цитирай
#30

Ще се изгуби ли българския език на телефона ми при инсталацията на RUU? Благодаря и на двама ви,че откликнахте на въпросите ми! Между другото прочетох темата на колегата Mishellbg и видях,че той е пробвал да слага custom ROM,а аз дори не съм пробвал-само s-on,ruut и super sid съм направил и това е. При това положение задължително ли трябва да инсталирам наново стоковия си ром? Извинявам се,ако съм ви станал досаден,но виждам,че можете да ми помогнете.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#31

Да, колега, задължително трябва през RUU да си инсталираш HTC Stock ROM.
Няма никакъв друг начин да си сигурен, че не си със преправен ROM.
A eто това по-долу ме притеснява, понякога бъркаш S-OFF и S-ON, което е изключително опасно!
Много е важно да даваш точна и вярна информация! За машинки говорим, те не прощават човешки грешки, нетолерантни са, така сме ги направили ние, хората. Добре би било да свалиш батерията, после да я върнеш обратно, да натиснеш непрекъснато VolumeDown+Power бутоните докато влезеш в белия екран.
Там вече моля те, изрядно си запиши какво пише, и ни го напиши тук, от него зависи дали имаш S-OFF или S-ON, а това е критично важно за всички съвети, по каквито и да е въпроси.
Недопустимо е да бъркаш двете, просто тебе си ще въведеш в заблуждение, както и другите, които ще ти дадат съвета. S-OFF означава Security OFF, т.е. телефона е отключен за слагане на други Firmware, Radio, или ROM-ове.

Дай, моля те, да си изясним базата, какъв ти е HBOOT(номер), имаш ли S-ON наистина, дали случайно най-отгоре на ти пише ***** LOCKED *****, или там, на този бял екран всичко започва с ***** UNLOCKED *****

И да завърша с най-важното, за теб сравнително безопасен начин е да пробваш през USB кабел

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.50.401.1-Radio-10.56.9035.00U-10.14.9035.01-M-release-223042-signed.exe - 612 MB (642,343,800 bytes)

Ето това е последното пуснато като тест от hTC, с по-новия Sense 3.6, на него са базирани нашите ROM-ове:
RUU_Pyramid_ICS_HTC_Europe_3.30.401.1_Radio_11.69.3504.00U_11.22.3504.07_M_test_240585.exe - 446,213,488 bytes

Малко по-стара версия, от лятото на 2011 има ето тук, тя е само 383 MB (402,025,840 bytes):
Europe_1.45.401.3_Radio_10.56.9035.00U_10.14.9035.01_Sense_3.0

Ако имаш Европа в името, това ти гарантира подръжка на български език, никакъв проблем нямаш с езика, и затова чак за най-накрая ти оставих този отговор на въпроса, защото това е маловажно, на фона на евентуални други проблеми, в които можеш да попаднеш. Когато си инсталирах RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.50.401.1 нямаше Български, поне с такова впечатление останах. Вътре може да се пише и чете български, но менютата не са. Не намерих българска версия да кача, засега.
Всичко най-добро!
Виктор

Герчев написа:А аз дори не съм пробвал-само s-on,ruut и super sid съм направил и това е.
Цитирай
#32

Чак сега видях каква глупост съм ти писал - вместо да напиша s-off съм писал s-on,за,което ти се извинявам,че съм те подвел. Иначе в синьото меню си пише,че телефона е s-off,unlocked. Целта ми е да получа официалния ъпдейт на HTC за ICS 4.0 и затова те питам да знам дали си заслужава да връщам тела на s-on,locked и какво мога да прецакам при условие,че не съм правил опити да слагам сготвени ромове.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#33

Благодаря ти за помощта!

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#34

Зравейте! Искам да попитам следното. След успешен руут се върнах на стоковия ром.
Вече нямам руут, това ми е ясно, но когато влезна в bootloader-a ми изписва s-off.
Та въпроса ми е дали ще мога да получавам, разбира се и успешно да инсталирам ICS когато го пуснат. И другото което е когато руутнах телефона си направих и supercid. Изобщо дали ще стигне до мен ъпдейта?
Цитирай
#35

Stock ROM не сменя S-OFF, за root не знам. Инсталирах няколко RUU, винаги имаше S-OFF.

Когато пуснат за нашите телефони Android 4 няма да можеш да го получиш по въздуха (OTA-Over The Air), но това е по друга причина - защото най-вероятно имаш вече SuperCID, което прави телефона с универсална локализация, и от сървърите на hTC не могат да определят какъв ъпдейт да предложат.
Няма страшно, ще има за всички нас официални RUU ъпдейти, които ще инсталираме пак от PC, както горните RUU.
Цитирай
#36

Ясно! Добре де, защо тогава не мога да ползвам приложения изискващи руут?
Цитирай
#37

Искам да попитам още нещо. След като сложих стоковия ром, стартирах телефона и ми изпищя че има ъпдейт. Не видях какво точно обнови но си го инсталира успешно. Затова ми хрумна да попитам дали ще мога да получа ъпдейт от въздуха. И дали няма да има проблем при инсталацията след като телефона не е S-ON?
Цитирай
#38

Ако нямаш root, ще се ъпдейтва. При S-OFF и когато няма root, ако има валиден CID (Carrier Identification Descriptor) успява да се ъпдейтне през OTA. Забелязах това от постовете на колеги тук.

А този ъпдейт, който мисля, че е около 9 MB просто изтрива една система за непрестанни логове, казват, че подобрява сигурността, и е част от 1.50.401.1 но версията на ROM-а си остава същата.

Тоест, това е малък ъпдейт. Не зная и засега никъде не съм срещнал уверения, че по-големите ъпдейти през OTA ще работят на подобни конфигурации като твоята. Интересно е, затова казвай, ако забележиш нещо. Успех!
Цитирай
#39

Успях да си брикна телефона с програмата font instaler-при активиране на един от шрифтовете !!!В сервиза не ми се размина и не ми признаха гаранцията.Има ли начин с който мога да оправя нещата или ще трябва да броя 380 лв.?С RUU дали ще стане нещо?

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#40

Опитай с RUU-Pyramid-HTC-Europe-1.50.401.1, достатъчно е, да е пуснат телефона, закачен с USB, и да е в BootMode за да го вижда програмата RUU. Може и да успее да го флашне.
Цитирай
#41

Едва ли е чак толкова повреден (Brick е много по-тежка ситуация, повреден bootloader).
1.) Пробвай дали се пуска до влизане в Recovery, може да си инсталираш пак някой ROM.

2.) Или ако искаш влез в Safe-Mode. Pестартирай, и се държи натиснат напрекъснато Volume-Down, докато зареди в Safe-Mode, тогава всички апликации са дезактивирани, само системните работят.
Можеш c Android Assistant да деинсталираш куците апликации, влизаш в него, после в Tools, и после в Batch Uninstall.
Цитирай
#42

Герчев написа:Успях да си брикна телефона с програмата font instaler-при активиране на един от шрифтовете !!!В сервиза не ми се размина и не ми признаха гаранцията.Има ли начин с който мога да оправя нещата или ще трябва да броя 380 лв.?С RUU дали ще стане нещо?
Ако наистина си беше брикнал телефона, няма как да ти "отрежат квитанциите", защото няма как да докажат, че си с-оф и съответно, че вината е в теб. Писа ли във форума преди да го занесеш в сервиза? Защо бързаш. Сега какво? Гаранцията ти не е валидна и толкова или другия път ако им го занесеш с гръмнал говорител с с-он, без руут ще ти го приемат?
Не даде информация какво по-точно се случи, като си приложил тея шрифтове.... как реши, че е брик :unknw:
Дай малко по-подробна информация... аз може и да не успея да помогна, но например колегата vickfred разбира и ако не предоставиш подробна и ясна информация за състоянието на телефона, той няма как да гадае и да помогне на сляпо..... :huh2: И току виж излезнало, че пускането на един .exe файл от компютъра ти струва 380лв. Надявай се да не ти се налага да си използваш гаранцията, която вече нямаш.... аз също се надявам :facepalm: :/ Sad
Цитирай
#43

Показаха ми снимки на bootloader-a.Пишеше s-off и root.Видели са и super sid-а.Направо ми казаха,че има нелицензиран софтуер и ми показаха снимките.Искаха ми 380 лв. за инсталация на нов софтуер,ама ми видяха гърба :coffee: .Намерих човек,който ми инсталира софта наново за 30 лв-сега всичко е ОК.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#44

Аз даже и в рекавъри не можах да вляза!

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#45

Да не е вирус тази програма, че такива неща прави?! От Market ли я свали или от някакво мрачно място?
Цитирай
#46

От тук от форума я свалих-искаше ми инсталация на ром туулбокс и бъси бокс за да тръгне-инсталирах ги и при активиране на единия от шрифтовете ми заби-не реагираше на нищо тела,дори на бутона пауър,нито на комбинацията за влизане в рекавъри.Вадих батерията няколко пъти,но ми зареждаше до логото на htc.Не реагираше дори на зарядното.Писах в раздела от където я дръпнах да внимават с тая програма,който ще си я слага!

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#47

След като флашна сток рома трябва ли да си въвеждам данните като google акаунт и т.н.?
Цитирай
#48

Зависи доколко си предвидлив. Все някакви малки данни трябва да се въведат, Gmail адреса и паролата, оттам нататък може всичко да се автоматизира, било в Google Mail, било с Backup програми, каквито има много. Зад това "и т.н." може на практика да няма нищо, или абсолютно всичко. Зависи доколко мислещ потребител си бил. :thumbup: Успех!
Цитирай
#49

Въпроса ми по-скоро беше дали въвеждането на някакви данни след като флашна сток рома преди да опитам да върна s-on-a може да доведе до брик. И мога ли да си върна CID-а освен ако не съм го записал (което за съжаление не направих ConfusedtupidSmile
Цитирай
#50

Не. Недей! Просто недей се мъчи да си връщаш S-ON, това е най-опасната част, която е напълно лишена от смисъл!
Флашни си RUU на hTC, това е Stock ROM, прави се от компютър. Но недей да се мъчиш да връщаш S-ON, това няма смисъл, опасно е много, и е нужно само в един случай, ако много искаш да го върнеш в сервиз, и искаш да имитираш, че не е бил пипан.
Остави си го S-OFF, това не пречи на никого, може да си слагаш hTC RUU без проблем, те ще се инсталират на телефона и няма да променят нищо по S-OFF, ще си го оставят отключен. Пак ще си със Stock hTC ROM, няма да имаш root, няма да можеш да си ъпдейтваш по въздуха (OTA-Over The Air ъпдейтите работят само ако имаш истински CID). Но какъв проблем е това? След месец ще има официален RUU от hTC за новата система, пак с кабел ще си го инсталираш, няма да има разлика.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)