Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Unroot и S-on Htc Sensation
#51

Късно, върнах си S-ON-a успешно! :cheers: Wink
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте колеги! Преди няколко месеца си направих на моята сензация S-off и ROOT,но не съм качвал друг ром и от известно време започна да ми прави проблеми,гаси се сам и то често. Та искам да попитам преди да започна с S-on-a и UNROOTa( за да не направя някаква беля) трябва ли ми бакъпа от S-offa и ROOTa ?
Благодаря предварително за съдействието и сори ако са ви се сторили тъпички въпросите ама съм още пресен! Smile
Цитирай
#53

По-добре си сложи Custom Rom.

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#54

AMON написа:По-добре си сложи Custom Rom.

Колега,качих си InsertCoin 5.4.0 ,но проблема си остава. Sad Продължава да си се гаси сам и всеки път като го включа ми показва различни проценти на батерията. Дайте някакво друго предложение!!!!!!
Цитирай
#55

А направи ли wipe+dalvik cashe ?
Цитирай
#56

Изтрити ли са показанията на батерията? Ако си сложил нашия Firmware, знаи имаш 4Ext Recovery. Като се влезе в него, на 4-то място стои менюто "Wipe | Format". Влиза се вътре в него, на 3-то място стоят "Wipe Cache+Dalvik", и на 5-то "Wipe Battery Stats". Пробвай и двете, стават бързичко, после при пускане телефона ще ги създаде наново.
Просто може да опиташ и това. Ако пак продължава, значи си има някакъв хардуерен проблем. Предполагам, че при смяната на ROM-а си направил в Recovery пълен Wipe Data/Factory Reset. Ако не си, не е късно и сега да го направиш.
Преди всички операции, се увери, че в Settings=>Account&Sync=>Google си включил запазване на контактите онлайн.
Цитирай
#57

Dance Мерси vickfred !!! :thumbup: При подмяна на ROM-a направих в Recovery пълен Wipe Data/Factory Reset,но со беше все същото. Вчера направих в менюто "Wipe | Format" - "Wipe Cache+Dalvik" и "Wipe Battery Stats" и до сега нямам нито едно гасене, да чукна на дърво понеже беше адски досадно непрекъснато да го включвам,а той веднага да ми се гаси ( особено като влезе в серия от 5 до 10 пъти последователно) Ако се задържи така имате едно черпене момчета от мен !!!!!!! :cheers:
Цитирай
#58

Подкарах всички стъпки в началото но когато стигна до инсталацията на оригиналния ром, през .exe то, стигам до момент в който софтуера стартиран на компютъра ми казва, че това не е за моя телефон и да изтегля друг. Идеи?
Телефона е чиста сензация, с ICS
Цитирай
#59

Да. Тези RUU, които имаме са само за Европа, затова пише Europe в тях. Има телефони, които са от Азиатския регион, например понякога от Germanos продават hTC Sensation със Сингапурски CID 622, който няма да позволи инсталация на Европейско RUU.
Може да се пробва това:
Телефона е в bootmenu (белия екран), тогава се закача за USB и компютъра, пуска се RUU файла и се дава напред.
Не бива да забравяме, че заключените телефони не позволяват никакви инсталации.
Цитирай
#60

Директно през буутлоудъра стана. Благодаря.
Цитирай
#61

vickfred написа:Да. Тези RUU, които имаме са само за Европа, затова пише Europe в тях. Има телефони, които са от Азиатския регион, например Germanos продават само hTC Sensation със Сингапурски CID 622, който няма да позволи инсталация на Европейско RUU.
Моята сензация е от германос и си беше за източна евроа CID 032(сега е SuperCID) Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#62

Твърдо реших да си сложа по-стария андроид, с надеждата да се оправи всичко.
Телефона е HTC Sensation Z710E
Android 4.0.3
HTC sense 3.6
Software number 3.32.401.5

Всичко ми е стоково-ROM и S-ON

Това ли е файла с който да си сложа стария софтуер:

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.50.401.1_Radio_10.56.9035.00U_10.14.9035.01_M_release_223042_signed

Nokia 6800->Nokia6230i->Nokia E51->HTC Sensation
следва: ТАП-77
Цитирай
#63

Да, това е. Но за да е възможно, трябва да има някаква форма на "отключване" за да се позволи смяната на ROM-a от файла RUU (ROM Update Utility). За такова отключване обикновено човек отива на hTCdev.com и с това си губи гаранцията, това е сигурно, просто го имай предвид. Алтернатива е, обаче, да си го отключи по темата тук на BateRay. Изобщо не чети тук в темата как се връща S-ON, това е опасна част и единствено нужна, ако се връща в сервиз, иначе твърдо се избягва да се прави!
Пробвай при телефон, който се намира в bootmenu, дали RUU файла ще започне да прави ъпдейта!
Второто важно е дали CID на телефона ти е за Европейски страни, защото това RUU е наше, европейско. Германос продават 50% от телефоните си от нелегален внос от Азия, и те имат Сингапурски CID - HTC__622 Затова е възможно това RUU да откаже да продължи, ако открие чужд CID. Детайлите са много, както обикновено при техниката. Успех!
Цитирай
#64

Заваля ме дъжда яко..... Целия бях мокър. Добре имах раница че пуснах сензацията там иначе май изобщо нямаше да запали... Раницата пропуснала вода, то каква буря беше..... Телефона го разкчих(батерия карти и т.н) макар че беше много малко намокрено. Силиконовото калъфче май доста е помогнало. 2 часа съхнене, реших да го пусна. Всичко беше ОК но на 15-20 минутка....оп екрана угасна, а сенсзорите доло работят(светят си ) Ще изкчакам и утре да го сложа на припек да съхне колкото може, дано помогне. Ако не тръгне екрана ще трябва сервиз...обаче с къстъм ром s-off root как да мине номера...Та някакъв шанс без диспей да върна S-on unroot и да сложа стоков ром преди сервиза ? Rock

Ако може и съвет как до оставя да съхне - с дисплея на горе или надолу

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#65

Връщаш стоков чрез RUU и после от тази тема S-ON.

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
#66

Това е хубаво, обаче как ще разбера дали съм постигнал резултата?>
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#67

Кой резултат?

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
#68

Успешно връщане на S-on
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#69

Ами то пише в bootloader мисля че ти в него можеш да влезнеш и без тъч.

П.П. Оп извинявай то не ти работи дисплея.Еми изчакай малко да видя нещо и ще пиша.

П.П2.Да намерих начин.С адб пишеш

adb reboot bootloader

и след като се резтартира пишеш

fastboot getvar all

и ти се появава това

C:\adb>fastboot getvar all
INFOversion: 0.5
INFOversion-bootloader: 1.27.1111
INFOversion-baseband: 11.24A.3504.31_M
INFOversion-cpld: None
INFOversion-microp: None
INFOversion-main: 9.99.999.999
INFOserialno: HT15*******
INFOimei: 3564********
INFOproduct: pyramid
INFOplatform: HBOOT-8260
INFOmodelid: PG5813000
INFOcidnum: 11111111
INFObattery-status: good
INFObattery-voltage: 4179mV
INFOpartition-layout: Generic
INFOsecurity: off
INFObuild-mode: SHIP
INFOboot-mode: FASTBOOT
INFOcommitno-bootloader: 617f0a98
INFOhbootpreupdate: 11
INFOgencheckpt: 0
all: Done!

и ето виждаш че си или S-OFF или S-ON.

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
#70

Супер!!! Мерси, пък дано се светне утре Smile Те май от намокряне не приемат гаранцията....
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#71

Те малко трудно ще разберат,че е мокрен.

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
#72

Лесно ще разберат за намокрянето от белия индикатор на батерията Smile Променя цвета си при контакр с вода Smile
Цитирай
#73

Не съм 100% сигурен мисля за Антон беше с Anker Big Grin

| hTC One X+, Unlocked, S-ON, ROM: Android Revolution HD, Kernel: hXORe, Recovery: TWRP, Hboot: 1.35 | Nokia Lumia 820 |
Цитирай
#74

Анкер нямат ли въпросния бял индикатор ?
Цитирай
#75

Всъщност съм Антоан и имам анкер Big Grin
Пък и да има голяма работа. За сервиз оставям само телефон + батерия (оригиналната, но даже и нея не съм оставял с другите ми телефони). Доста от частите на телефона, като капаци батерии, корпус и т.н са ми маркирани. Веднага мога да ги хвана кое е сменено без мое знание Smile
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)