Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Unroot и S-on Htc Sensation

koceto0000 написа:може,само флашваш оригиналното ruu,за товя телефон
Понеже гледам, че тези руу са разширение(.exe) как по-точно става това и не трябва ли да се върне стрият CID ?

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай
Аксесоари

ecok написа:
koceto0000 написа:може,само флашваш оригиналното ruu,за товя телефон
Понеже гледам, че тези руу са разширение(.exe) как по-точно става това и не трябва ли да се върне стрият CID ?
Влизаш в Bootloader mode и стартираш ехе-то. Ако си със Super CID (т.е. 11111111) няма нужда да сменяш CID-а - можеш да флашнеш RUU от всеки регион. Ако не си със Super CID, CID-a ти трябва да съвпада с този на RUU-то, иначе ще ти даде грешка и няма да те пусне да продължиш.

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай

Auris 1.6 vvt-i написа:
ecok написа:
koceto0000 написа:може,само флашваш оригиналното ruu,за товя телефон
Понеже гледам, че тези руу са разширение(.exe) как по-точно става това и не трябва ли да се върне стрият CID ?
Влизаш в Bootloader mode и стартираш ехе-то. Ако си със Super CID (т.е. 11111111) няма нужда да сменяш CID-а - можеш да флашнеш RUU от всеки регион. Ако не си със Super CID, CID-a ти трябва да съвпада с този на RUU-то, иначе ще ти даде грешка и няма да те пусне да продължиш.
Спомням си, че когато го с-оффнах му направих супер сид. Иначе може ли да се провери по някакъв начин какъв ми е сид-а ?
edit:кой руу, според вас да изтегля от подписа на vickfred ?
edit:и трябва ли да направя wipe и format allpartions except sd card преди да инсталирам ruu ?

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай

Влизаш в команд промпт на Уин боза, навигираш до adb папката си, закачаш телефона и изпълняваш следната команда:

fastboot getvar cid

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай

Auris 1.6 vvt-i написа:Влизаш в команд промпт на Уин боза, навигираш до adb папката си, закачаш телефона и изпълняваш следната команда:

fastboot getvar cid
Опитах се да инсталирам ruu-то но нещо не стана.

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай

Телефона в bootloader ли е когато опита да го инсталираш ??
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

AntoanStankov написа:Телефона в bootloader ли е когато опита да го инсталираш ??
Rock
ДА.

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай

А какво изписва като грешка, нещо снимка да качиш ? :unknw:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

AntoanStankov написа:А какво изписва като грешка, нещо снимка да качиш ? :unknw:
Rock
след малко ще опитам пак и ще покажа ккаво става Smile Мерси за помощта Smile
edit:нали bootloader е това от което се избира fastboot, recovery, factory reset и тн.
седи си тъка след като го стартирам ruu-то [Изображение: Untitled.png]
free pic

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай

Да, точно това е. Само че сега няма да мога да помогна тъй като излизам, но довечера ако не си се справил и не е помогнал никой, бих ударил едно рамо. Успех! :thumbup:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Инсталирах Ruu, за да видя дали проблема с (камерата, wifi, bluetooth и светкавица) не е софтуерен, но за съжаление пак не работят.
edit: Оправих се Smile Инсталирах recovery-то на ново и си върнах рома(inspiration1.01) :power: Сега вече знам, че със сигурност проблема не е софтуерен и тези дни ще го дам на сервиз за да видим какво му е Smile

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
Цитирай

Някой, ако е наясно моля да помага. Има ли начин след инсталиране на стоковото RUU при неработещ екран да се активира USB Debugging.
Подозирам че няма отметка на тази настройка, защото компютърът вече не разпознава телефона. Иначе звъни при повикване, но без работещ екран на сляпо...
Дали поради тази причина не мога да го заредя в Bootloader?
Пробвах времена от (volume down + Power) 1 до 5 сек. но всеки път зарежда ОС.
Ситуацията е warranty out за момента, малко помощ или разяснение?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Вадиш батерията, връщаш я, натискаш двата бутона за да ти влезе в Recovery.
Ако пак не виждаш нищо - дисплея има проблем, защото Recovery е собствена OS, която е независима от Android GUI.
Цитирай

Имам опит с екран, който не работи. Провери дали не е изгоряла само подсветката, т.е огледай екрана под всякакви ъгли на д/г прилична светлина, но може и на силна. Важното е да видиш поне някакви букви или нещо, което да те светва д/г къде се намираш. При мен се получи така след намокряне, леко ме хвана жесток дъжд и си бягах докато вали и слушах музика :whistle:
Успех, дано проблема е бил като моя, че поне малко да виждаш :thumbup:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Антоан, имаше отначало някакви моментни загадки на проблясък на екрана. В момента струи съвсем лека светлина от нивото на резистивните бутончета. Екранът е абсолютно тъмен. Не зная дали е подсветка или друга причина, случи след опит за заснемане на видеоклип. След второто пускане на камерата, екранът почерня на 90%, след рестарт на телефона нещата се сведоха до окончателно черно.
Въпросът е да го Онн_ем и да го хвърлям на сервиз.
Вик, сигурно поне седмица е бил без батерия, след случката... Стана през почивката ми. Успях да го докарам до суперсид с адб командите у нас, но с новата ОС след РУУ явно е ЮеСБи дибъгинг офф, заради което не влиза в буутлоудъра. Това ми е питането, как да го докарам до вкл. дибъгинг. После мисля е лесно...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз бих пробвал да налуичкам къде е дебъгинг опцията, ако работи тъча де. Не е на сложно място, но гаранция за успех няма :/ . През adb няма ли начин да се пусне ? :unknw:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Всичко работи, само няма екран. :wall: Пробвах да налучкам Настройките на разработчика с един Dизая Eс успоредно до мен, ама познай колко съм успял. Crazy
Лошото в случая е, че за да се свърже adb явно зависи от дибъга, на adb devices няма никой.
Поука: правете си сметка какво може да се повреди толкова неприятно, че да си загубите гаранцията!
Във форумът на хда няма нищо по въпроса, явно с теб сме 1вите, а аз съм по-големия карък. :capitulation:

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Кофти е, че не си спомням къде точно се намираше тази опция на 2.3.4. Аз не бих се отказал да налучквам, все ще се успее. Успех! :thumbup:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Антоан, благодаря за моралната подкрепа!.. :cheers: Offtopic

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Здравейте,
Имам проблем с точка 7 . Телефонът не се стартира в bootloader и немога да направя s on.

Samsung Galaxy A3  2016
Цитирай

Забравил си включен "Fastboot". Батерията извади, и ще го вкараш в bootmenu с VolumeDown+Power за 5 сек.
Цитирай

Fastboot е изключен.Няколко пъти проверих.Аз ли трябвя да го вкарам в bootmenu или с adb.exe,защото при изпълнявяне на:   adb reboot bootloader или adb reboot-bootloader няма никкакъв резултат и немога да се сетя къде греша.

Samsung Galaxy A3  2016
Цитирай

Задължително преди това си инсталирал Stock hTC RUU!
Стартира се Command Prompt винаги с десен клавиш и "Run As Administrator..."
Oтива се в папката с програмите adb.exe и fastboot.exe, при мен това е на C:\adb, затова в отворения вече Command Prompt изпълнявам командата cd C:\adb. Щом съм скочил там вече всички команди се изпълняват перфектно, започвам с adb devices за да се уверя, че телефона се вижда перфектно. Резултата ми извежда серийния номер на телефона. После изпълнявам adb reboot bootloader за да го рестартирам само до bootloader. След това изпълнявам fastboot oem writesecureflag 3 и после го рестартирам.

Няма друго, всичко е страшно просто и логично. Но за да работи всичко това трябва на компютъра да са махнати всички пречещи програми, като hTC Sync и всякакви повтарящи се драйвери на hTC, и да има само два (погледни в инсталираните програми в контролния панел Programs and Features или Add Remove Programs при XP) - (1) hTC BMP USB Driver и още един (2) hTC Driver Installer.
Цитирай

Успешно заключен по темата, много благодарности за помощта на @Kmn, който ми помогна със съвети кое как да стане, понеже имах доста спънки. Ще помоля колегата @megat0n или модератора @Vickfred да поправят началния пост, за да е максимално актуален.

Ето и стъпките, които направих.

1. Деинсталирах HTCDriver3.0.0.007.exe, и сложих hTCDriver-4.2.0.001.exe.

2. Премахнах версията ADB Tools, която имах и сложих android-windows-adb_fastboot-16.01.zip в дял C: на хард диска на компютъра ми.

3. Свързах си телефона към PC (USB Debugging Enabled + Fastboot Disabled + Charge Only Mode).

4. Стартирах Command Prompt на компютъра

- Windows XP - от Start се избира Run, пише се в него cmd, натиска се Enter
- Windows Vista/7 - от Start в търсачката се пише cmd и се натиска Enter

От тук нататък бях само в Command Prompt.
Писах:

Код:
cd C:\adb\

Код:
adb devices

Телефонът ми беше успешно разпознат

Код:
adb reboot bootloader

Код:
fastboot oem writecid HTC__032

Код:
fastboot reboot-bootloader

Код:
fastboot getvar cid

И ми показа, че текущият ми CID е HTC__032

5. Оставих телефона в режим на Bootloader и стартирах като администратор (клик с десен бутон - Run as Administrator/Изпълни като Администратор) RUU-Pyramid-ICS-hTC-Europe-3.33.401.53-Radio-11.76A.3504.00U-11.24A.3504.31-M-release-280871-signed.exe

6. Следвах инструкциите, като най-важната е да имате повече от 30% заряд в батерията.

7. Инсталацията отне около 10 минути и след това телефонът се рестартира и зареди нормално.

8. Минах през първоначалните настройки и отново направих USB Debugging Enabled + Fastboot Disabled + Charge Only Mode.

9. Стартирах Command Prompt на компютъра

- Windows XP - от Start се избира Run, пише се в него cmd, натиска се Enter
- Windows Vista/7 - от Start в търсачката се пише cmd и се натиска Enter

От тук нататък бях само в Command Prompt.
Писах:

Код:
cd C:\adb\

Код:
adb devices

Телефонът ми беше успешно разпознат

Код:
adb reboot bootloader

Внимание! Следващият ред е от изключителна важност, много внимателно и точно се уверете, че сте изпълнили всичко до тук и НАИСТИНА сте със стоков ром! Ако не сте - СПРЕТЕ ВЕДНАГА!!!

Код:
fastboot oem writesecureflag 3

След това написах

Код:
fastboot reboot-bootloader

И вече горе пишеше S-ON. Отдъхнах си и написах последната команда

Код:
fastboot reboot

10. Изчаках телефона да зареди, изключих го, извадих за 5 минути батерията и го включих.

===================================================================================

Това бяха моите мъки, но се надявам да съм бил полезен на всички. @megat0n, уважавам труда ти и темата ти, и се надявам да вземеш предвид моя пост, защото има тънкости, с които някой може да се сблъска като мен - проблемни драйвъри и SuperCID, който трябваше да сменя преди всичко друго.


Поздрави на всички,
Иво

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)