Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Arc S

Пипал си, където не трябва! Lol

Влез в менюто за дивелъпърите (Developer options в Settings) и виж какви отметки си направил. В момента не съм със сандвича, затова не мога да ти кажа какво конкретно си пипал. Доколкото си спомням по дифолт нищо не трябва да е маркирано.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари

xn3k благодаря за помощта просто е било маркирано да се показват тези процеси там въобще не съм барал нищо тоя андроидец понякога си прави каквото иска. :cheers:

Xperia™ Arc S (Black) LT18i, 4.0.4, 4.1.B.0.587
Цитирай

xn3k написа:Пипал си, където не трябва! Lol

Влез в менюто за дивелъпърите (Developer options в Settings) и виж какви отметки си направил. В момента не съм със сандвича, затова не мога да ти кажа какво конкретно си пипал. Доколкото си спомням по дифолт нищо не трябва да е маркирано.
Да, сложил е отметка на Show CPU usage в Developer options, по памет карам, ама съм 100% сигурен, че така се казва... Lol
Цитирай

Автоматичното сверяване не ми работи ????

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай

Автоматичното сверяване е когато се местиш от една часова зона в друга. След като седиш на едно място какво трябва да се сверява?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Нещо май не си ме разбрал ??? не може часа да е 12 то да ми показва 6 сутринта

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай

mr.sime написа:Нещо май не си ме разбрал ??? не може часа да е 12 то да ми показва 6 сутринта


По точно ти не си разбрал... Колегата имаше в предвид, че автоматичното сверяване не ти сверява часовника така да се каже. Използва се само когато сменяш часови зони. Изключи го, настрой си часовника от компютъра примерно и после пак го включи.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

Със сигурно има писано по този въпрос, но не знам какво да търся - искам да премахна функцията, която при писане на текст ми излизат автоматично думи. Това е при съобщения, скайп и др.

SAMSUNG Galaxy Note 5 32GB SM-N920C
Цитирай

Влизаш в настройките на клавиатурата и махаш всички видове предвиждания не текста.
Цитирай

Задържаш на кръглата топка на клавиатурата.Отваря ти се меню.Натискаш настойки за въвеждане на текст.Избираш предложения за думи и избираш Да не се използва речник и проблема е решен Smile

Добре защо да го сверявам като преди сам се сверяваше ? Като му дадох рестор ми се свери часа 4 вместо 6 и датата вместо да е 26 е 25 ?


Забранено е дублирането на постове! Използвай бутона "Редактирай"!

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай

Стана, благодаря.

SAMSUNG Galaxy Note 5 32GB SM-N920C
Цитирай

mr.sime написа:Задържаш на кръглата топка на клавиатурата.Отваря ти се меню.Натискаш настойки за въвеждане на текст.Избираш предложения за думи и избираш Да не се използва речник и проблема е решен Smile

Добре защо да го сверявам като преди сам се сверяваше ? Като му дадох рестор ми се свери часа 4 вместо 6 и датата вместо да е 26 е 25 ?


Забранено е дублирането на постове! Използвай бутона "Редактирай"!

Да не би часовата зона да не ти е настроена на нашия пояс?
Цитирай

AlienWarE написа:Със сигурно има писано по този въпрос, но не знам какво да търся - искам да премахна функцията, която при писане на текст ми излизат автоматично думи. Това е при съобщения, скайп и др.
Аз имам този проблем при WhatsApp-само при това приложение-и когато пиша на кирилица-някой знае ли как да махна автоматично излизащите думи ?
Цитирай

Здравейте,имам проблем ,като подкарам някоя игра не се появява V-stick за управление иначе се върти камерата, случва ми се вече на 3-4 игри така.Някои има ли този проблем?

Става на eternal legacy, shadow guardian и още 2 имаше/ :wall:

Xperia arc S HTC Desire 500
Цитирай

Първо здравейте на всички! Преди около 2 месеца си купих Xperia Arc S и си бях супер доволен. До един момент обаче.. Преди 2 седмици някъде реших най-после да сложа Android 4. Като цяло нямам ядове. Обаче миналата седмица, си извадих телефона да видя нещо и изведнъж заби. Извадих му батерията, сложих я, пуснах го и пак забива след 10тина секунди. Сещате се колко бях доволен. Оставих го в нас изключен, без батерия. И след около 2 часа реших да го пробвам и си тръгна нормално. И така стигаме до снощи, когато го бях изключил, за да не ми падне батерията и когато го включих същата история. Държах го пак без батерия, не става. Цяла нощ беше изключен и на сутринта пак. А дори сега и memory card не ми познава, понеже снощи го бях извадил по едно време. Та, въпрса ми е - можете ли да ме посъветвате да направя нещо сам, за да не гледам гадните мутри на M-tel и да го чакам 1 месец или е неизбежно? Благодаря предварително!
Цитирай

Ами колега, освен един фактори рисет от телефона със форматиране на мемори картата, дурго не можем да ти препоръчаме. Имай в предвид, че ще ти се изтрият ВСИЧКИ неща от телефона, като контакти, програми и т.н. А нещата като снимки, видео и други разни неща от СД картата, си ги качи на компютър за да си ги върнеш после. Но недей да качваш всички папки от картата. Само музиката, снимки и там друга медиа която искаш да запазиш. Контактите си ги бекъпни по някой от изброените начини там. Или с гуугъл, или на СД картата, като след това си качи файла от картата на компютъра, тя се създава в главната директория, тоест не в някоя папка. Качи си и това за да си ги импортнеш после пак в телефона. Помогнало е на доста хора тази процедура, включително и на мен, така че нищо не ти пречи да я направиш, освен главоболията по последващото инсталиране на програми и т.н. Но така или иначе ако го закараш в Мтел пак същото ще направят...

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

Не е от часовата зона

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай

Да споделя и моя проблем. От Виваком ми смениха стария телефон с Арк С (бил ползван 1 месец, всички части му били сменени др бр като нов 1 вид, но напрактика си е стар), и първото нещо което ми направи впечатление беше, че телефона се рестартира сам когато се опитах да го включа, но реших, че е от батерията. Прибрах се заредих го на 100% и от тук започнаха проблемите:
1. Телефона както си му пада батерията 100-99-98.... изведнъж пада на под 40% както е бил около 70-80% ... има случай даже в който пада на 1% директно.
2. Телефона продължава да се рестартира, ъпгрейднах софтуера остана си проблема... Някаква представа дали е от софтуера, или на 100% си е хардуерен проблем и да го връщам в сервиза.
Цитирай

Незнам дали мястото на въпросът ми е тук, извинявам се ако не е...
Днес реших да си проверя SI номера за ъпдейт към ICS, но забелязах, че под батерията и на кутията от телефона пише: SI 1154-1148, а в buid.prop пише: ro.product.name=LT18i_1255-2509
И в двата случая нямам ъпдейт, но не това ме тревожи, а разликата в номерата?
Телефона ми е напълно стоков Arc S с Android 2.3.4, Компилация 4.0.2.A.0.62 купен от Mtel без модове и т.н.
Някой да има идея защо има разлика в номерата и дали трябва/не трябва да е така?
Цитирай

MKolev написа:Незнам дали мястото на въпросът ми е тук, извинявам се ако не е...
Днес реших да си проверя SI номера за ъпдейт към ICS, но забелязах, че под батерията и на кутията от телефона пише: SI 1154-1148, а в buid.prop пише: ro.product.name=LT18i_1255-2509
И в двата случая нямам ъпдейт, но не това ме тревожи, а разликата в номерата?
Телефона ми е напълно стоков Arc S с Android 2.3.4, Компилация 4.0.2.A.0.62 купен от Mtel без модове и т.н.
Някой да има идея защо има разлика в номерата и дали трябва/не трябва да е така?


Защото едното е SI номера а другия номер е съвсем друго нещо не се плаши ..... :thumbup:


krapolax написа:Първо здравейте на всички! Преди около 2 месеца си купих Xperia Arc S и си бях супер доволен. До един момент обаче.. Преди 2 седмици някъде реших най-после да сложа Android 4. Като цяло нямам ядове. Обаче миналата седмица, си извадих телефона да видя нещо и изведнъж заби. Извадих му батерията, сложих я, пуснах го и пак забива след 10тина секунди. Сещате се колко бях доволен. Оставих го в нас изключен, без батерия. И след около 2 часа реших да го пробвам и си тръгна нормално. И така стигаме до снощи, когато го бях изключил, за да не ми падне батерията и когато го включих същата история. Държах го пак без батерия, не става. Цяла нощ беше изключен и на сутринта пак. А дори сега и memory card не ми познава, понеже снощи го бях извадил по едно време. Та, въпрса ми е - можете ли да ме посъветвате да направя нещо сам, за да не гледам гадните мутри на M-tel и да го чакам 1 месец или е неизбежно? Благодаря предварително!

Колега просто си направи един бекъп на нещата и си готов после си правиш ресета и ресторваш и си готов ... Smile

Модедит: Ползвай бутон "Редактирай"

LG G2 16GB BLACK
Цитирай

MKolev написа:Незнам дали мястото на въпросът ми е тук, извинявам се ако не е...
Днес реших да си проверя SI номера за ъпдейт към ICS, но забелязах, че под батерията и на кутията от телефона пише: SI 1154-1148, а в buid.prop пише: ro.product.name=LT18i_1255-2509
И в двата случая нямам ъпдейт, но не това ме тревожи, а разликата в номерата?
Телефона ми е напълно стоков Arc S с Android 2.3.4, Компилация 4.0.2.A.0.62 купен от Mtel без модове и т.н.
Някой да има идея защо има разлика в номерата и дали трябва/не трябва да е така?

При мен се получи абсолютно същото.Страх ме е да не ми признаят гаранцията от М-Тел,ако се наложи.Ъпдейтнах го през ПС Компаньона от 4.0.2.A.0.42 до 4.0.2.A.0.62,след това до 4.0.3.Обаче не ми хареса как работи и след време му върнах 4.0.2.A.0.62 (М-телския файл от форума),през Флаш-тула.Само това съм правил.Лошо е ,че не съм проверил в buid.prop какво е писало в началото.А сега е както при колегата на батерията SI 1154-1148,а на buid.prop LT18i_1255-2509.Благодаря предварително

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай

Не гледайте в build.prop какво пише, а в сервизното меню.
В build.prop пише CDA, а не SI.
Цитирай

GH0STFACE написа:Не гледайте в build.prop какво пише, а в сервизното меню.
В build.prop пише CDA, а не SI.

В сервизното меню с тази комбинация,*#*#7378423#*#* пише това:
Customization version: 1255-2509_R4D
Active customization: 1255-2509_R4D

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай

В build.prop пише същото като в сервизното меню, което пък е различно от SI номера. Той е за конкретен регион и оператор. Customization version е съвсем друг номер. Нормално е да са различни. Освен това, доколкото разбирам един CID може да се сложи на няколко SI-та.

https://www.androidbg.com/forum/post497189.html#p497189

@rds, и аз съм минал през същото като теб. Не се притеснявай - това са правилните номера за телефон на Мтел:
https://www.androidbg.com/forum/post496942.html#p496942
(проследи дискусията надолу)

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

xn3k написа:В build.prop пише същото като в сервизното меню, което пък е различно от SI номера. Той е за конкретен регион и оператор. Customization version е съвсем друг номер. Нормално е да са различни. Освен това, доколкото разбирам един CID може да се сложи на няколко SI-та.

https://www.androidbg.com/forum/post497189.html#p497189

@rds, и аз съм минал през същото като теб. Не се притеснявай - това са правилните номера за телефон на Мтел:
https://www.androidbg.com/forum/post496942.html#p496942
(проследи дискусията надолу)

Ок! Мерси xn3k, сега съм по-спокоен.

Huawei Mate 10 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)