Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Arc S

Вижда мрежата и не може да се свърже....
или изобщо не се вижда мрежата при сканиране?
Цитирай
Аксесоари

GH0STFACE написа:Вижда мрежата и не може да се свърже....
или изобщо не се вижда мрежата при сканиране?

Вижда се мрежата въвеждам си паролата и давам свържи и само ми дава удостоверяване и до там не иска да се свърже.
Цитирай

IoanaR написа:
GH0STFACE написа:Вижда мрежата и не може да се свърже....
или изобщо не се вижда мрежата при сканиране?

Вижда се мрежата въвеждам си паролата и давам свържи и само ми дава удостоверяване и до там не иска да се свърже.
Като си по-наблизо свързваш ли се?!?И като се отдалечиш на тези 30м. губи ли ти се WI-FI ?!?
Цитирай

Здравейте,
от известно време ми се появи проблем с музикалният плеър.При натискането на иконите,тези които са над бутоните на телефона ми изписва,че музикалната библиотека е празна. В началото неми правеше впечатление,защото съм свалила Winamp и ползвам него.Сега обаче се появи един друг проблем,настройките на мелодиите към определени абонати,както и тези за известия и съобщения изведнъж изчезнаха и трябваше да ги правя на ново.С контактите нямам проблем,излиза ми всичката качена музика,но когато се опитам да настроя известията и съобщенията ми излизат само фабричните мелодии,а когато натисна бутона на музикалната библиотека ми дава,че е празна.Музиката ,която съм си качила е само за звънене,ако има някакво значение,мястото на което е качена ще кажа,че се намира в папка bluetooth,направила съм няколко отделни папки със снимки,клипове и музика.Някой може ли да ми даде някаква яснота по въпроса,плеъра не ми е толкова важен,но настройките на повикванията поне да мога да си оправя.

Sony Ericsson Xperia Arc S
Samsung Galaxy S3 mini
Huawei Honor 6,P9,P20 Pro
Цитирай

Сложи мелодиите, които искаш да избереш за известия в папка sdcard/media/audio/notifications и ще ти излизат в списъка с останалите Notifications. (ако ги нямаш тези папки, направи ги)
Цитирай

GH0STFACE написа:Сложи мелодиите, които искаш да избереш за известия в папка sdcard/media/audio/notifications и ще ти излизат в списъка с останалите Notifications. (ако ги нямаш тези папки, направи ги)

Благодаря,
Получи се.Също така сложих музика в правилната папка и медия плеъра също ми се оправи Smile

Sony Ericsson Xperia Arc S
Samsung Galaxy S3 mini
Huawei Honor 6,P9,P20 Pro
Цитирай

GH0STFACE написа:Вижда мрежата и не може да се свърже....
или изобщо не се вижда мрежата при сканиране?

Да като съм по близо се свързва но като се отдалеча изчезва а на Самсунга не
Цитирай

IoanaR написа:
GH0STFACE написа:Вижда мрежата и не може да се свърже....
или изобщо не се вижда мрежата при сканиране?

Да като съм по близо се свързва но като се отдалеча изчезва а на Самсунга не
Може би толкова си може Арката?!? :whistle:
Ако имаш възможност да тестваш с подобен на твоя телефон ще разбереш дали е за сервиз или просто толкова си може :cheers:
Цитирай

offroadwarrior написа:
IoanaR написа:
GH0STFACE написа:Вижда мрежата и не може да се свърже....
или изобщо не се вижда мрежата при сканиране?

Да като съм по близо се свързва но като се отдалеча изчезва а на Самсунга не
Може би толкова си може Арката?!? :whistle:
Ако имаш възможност да тестваш с подобен на твоя телефон ще разбереш дали е за сервиз или просто толкова си може :cheers:

Благодаря нямам познати с подобен тел, но ще проверя
Цитирай

Здравейте, да се извиня ако въпросът ми не е за тук, но съм нов във форума, ще се науча Smile
Все още не съм притежател на въпросния модел, но предпочитам да се информирам добре преди покупка защото телефони сменям рядко. Изчетох доста теми включително и тази (цялата от до) и горе долу разбрах какво да очаквам. Едно нещо обаче ме притеснява, разпитах тук таме, но никой нищо не казва. Системната памет е доста малко (свободната). Аз съм от хората които обичат да си качват какво ли не, а приложения за андроид колкото щеш. А пък знам, че не всичко може да се инсталира на карта или да се премести. Та ми е интересно стига ли ви тази памет или все пак има начин да се слагат на картата?
Цитирай

Има начин, обаче със руутнат телефон. Разчети се какво значи ако незнаеш и след това вече имаш доста богат избор от софтуер за телефона със който можеш да извършиш преместване на СД картата на приложения, както и да деинсталираш такива, било то и системни Smile

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

И аз имам проблем и не знам към кого да се обърна. Въпроса вероятно е доста тъп, но телефона го имам от 2 дни, та проблема е следния.. като си го ъпдейтнах и настройките ми заминаха, та като си ги правих на ново без да искам там на началното ми меню, където с преплъзване трябва да са времето, музикалния плейър, галерията, гугъл и тнт, на първия скрийн добавих "Настройки", а исках " Графичен обект" и ако може някой по- разбиращ да ми каже как да се оттърва от тези "настройки". Иии освен това като получих телефона при отключването, преди да направя ъпдейта, другата опция беше, чрез преплъчване на другата страна да спра звука, а сега е да включа фотоапарата.. Как мога да си го върна, да ми прави на беззвучен? Последния ми въпрос е, нормално ли е каот натискам копчето за камерата от страни нищо да не става, а ако опитма да снимам с него да ми се пуска само светкавица, без да прави снимка? Благодаря ви предварително за отделеното време Smile
Цитирай

ivelinpetrov написа:Има начин, обаче със руутнат телефон.
Защо да не можеш да преместиш приложение в картата памет, ако нямаш руут?


vici0us написа:И аз имам проблем и не знам към кого да се обърна. Въпроса вероятно е доста тъп, но телефона го имам от 2 дни, та проблема е следния.. като си го ъпдейтнах и настройките ми заминаха, та като си ги правих на ново без да искам там на началното ми меню, където с преплъзване трябва да са времето, музикалния плейър, галерията, гугъл и тнт, на първия скрийн добавих "Настройки", а исках " Графичен обект" и ако може някой по- разбиращ да ми каже как да се оттърва от тези "настройки". Иии освен това като получих телефона при отключването, преди да направя ъпдейта, другата опция беше, чрез преплъчване на другата страна да спра звука, а сега е да включа фотоапарата.. Как мога да си го върна, да ми прави на беззвучен? Последния ми въпрос е, нормално ли е каот натискам копчето за камерата от страни нищо да не става, а ако опитма да снимам с него да ми се пуска само светкавица, без да прави снимка? Благодаря ви предварително за отделеното време Smile

Задръж пръст върху Настройките, които са на началния ти екран и провлачи иконата до появилото се долу в средата кошче.
Не можеш да върнеш старата настройка на локскрийна, за съжаление, освен ако не си сложиш модифициран локскрийн.
За другото не мога да помогна, съжалявам. Smile
Цитирай

За първото мъ хванах цаката. Какво значи модифициран лок скрийн и как се слага? Мерси за бързия отговор.
Цитирай

Модифициран значи - направен по твой вкус Smile
Трябва да имаш достъп до системни файлове, което значи, че трябва много добре да знаеш какво правиш Smile
Цитирай

Здравейте, искам да ви попитам дали може да се провежда видео разговор в скайп с SE Xperia Arc S. Имам предвид с задната камера. Благодаря за отговорите. Wink
Цитирай

Да, може Smile
Цитирай

Цитат: Защо да не можеш да преместиш приложение в картата памет, ако нямаш руут?

Да, не съм се доизказал... Визирах системните проложения, които ако го тъпчеш със софтуер телефона, рано или късно ще ти се наложи да ги местиш Smile

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

kokibr написа:Здравейте, да се извиня ако въпросът ми не е за тук, но съм нов във форума, ще се науча Smile
Все още не съм притежател на въпросния модел, но предпочитам да се информирам добре преди покупка защото телефони сменям рядко. Изчетох доста теми включително и тази (цялата от до) и горе долу разбрах какво да очаквам. Едно нещо обаче ме притеснява, разпитах тук таме, но никой нищо не казва. Системната памет е доста малко (свободната). Аз съм от хората които обичат да си качват какво ли не, а приложения за андроид колкото щеш. А пък знам, че не всичко може да се инсталира на карта или да се премести. Та ми е интересно стига ли ви тази памет или все пак има начин да се слагат на картата?

Аз съм с точно същия проблем - падам си клошар и обичам да праскам яко приложения и ти обещавам, че Арката няма да ти е достатъчна, както и на мен ми е недостатъчна, въпреки всичките шмекерии, които използвам за увеличаване на паметта за приложения.

Другото лошо е, че производителите нещо не обичат да пишат точно колко свободна памет за приложения се дава на потребителя за конкретния модел, та се налага да се чопли яко в нета за тази информация.

ПП. Ще докладвам допълнително като (ако) тествам и Link2SD най-накрая, но съм скептичен (заради скоростта), а и при сегашната ми клас 4 или 6 SD карта съм крайно скептичен, та въобще да го пробвам.
Цитирай

Това е единственото нещо което ме притеснява и жалко защото като характерестики телефона е много добър. Дето се вика, настроил съм се за него, не ми се купува друг. В комплекта картата се съмнявам да е клас 10, така че ще трябва да се вложат още едни пари. Готов съм на всякакви схеми за увеличаване на паметта, стига да работят наистина и безпроблемно най - важното.
Сподели какво е станало, ако пробваш програмката.
Цитирай

Искам да попитам нещо: на екрана ми се появи незнайно как при положение, че го пазя адкси много някаква драскотина, и сега това нещо е одрало протектора, обаче под определен ъгъл се вижда малко кофти. Чудя се ако реша да сваля протектора, който е оригинален, как става това? И също да попитам това , че дават че Arc S има минерално стъкло против надраскване, дали наистина е така или не?
Цитирай

Подхвани някой от ъглите с нещо остро и прастмасово.

Дисплея има защита от надраскване, но зависи от колко е сериозно. Вземи си нов протектор по-добре.
Цитирай

аха, благодаря за съвета Smile
Цитирай

Много бърза консултация ми трябва, че отивам за телефона Big Grin Проблема с паметта наистина ли се оправя, няма значение по какъв начин. Няма да качвам целия андроид маркет, но все пак. Ако инсталирам игра къде отива? И още един въпрос който отива вече на офтопик, но се извинявам в последния момент винаги излизат много въпроси. Съвсем накратко - какво мислите за Ескпериа сола?
Цитирай

Отивай и го взимай. Не се притеснявай за паметта.

Сола е с по-добър хардуер, но е с 3,7'' дисплей.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 6 гост(и)