Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Arc S

Не се притесняваи колега пак казвам ако надвиши повече от допустимата си температура телефона ще се рестартира .. Аз съм с 2ghz оверклок и ми загрява също досто и се рестартира не се притесняваи ... Lol Lol Lol Lol Lol

LG G2 16GB BLACK
Цитирай
Аксесоари

Моя е стигал до 60 градуса, нищо му няма. 1,4Ghz процесорите на настолните компютри, имат радиаторчета + вентилатори, тук няма, отделно че е доста нагъсто всичко. Няма да се стряскате от тези температури :cheers:
Цитирай

Имам въпрос. Понеже за момента нямам намерение да сменям microSD картата, смятам да root-на телефона и да преместя почти всички системни приложения на картата с памет. Но може би след месец и нещо ще си купя по-голяма карта с памет искам да знам как се процедира с приложенията и по-точно системните. Трябва отново да ги прехвърлям на телефона и след това да ги преместя на новата карта или има друг по-удобен начин?

iPhone 7 Plus
Цитирай

За кои системни приложения говориш? Тези, които са свързани неразделно с ОС не можеш да ги преместиш. Ако говориш за нормални приложения, но не позволяващи триене сега без руут, то да, тях може да местиш, а после на новата карта ще си прекопираш всичко от старата и си готов.
Цитирай

при 4.0.3 синхронизацията с фб защо не ми известява с мелодия ? и как да го направя то ми показва известията обаче без звук

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай

Като вляза в Приложения > Използване на батерията и ми показва, че дисплеят е използвал 77% от батерията. :huh2: Това нормално ли е?

Edit: Също така си направих експеримент. Оставих телефона на 100% батерия, заключен и след три часа забелязах, че батерията е паднала на 80%.

iPhone 7 Plus
Цитирай

20 процента за 3 часа :О моя със синхронизация на фб ми пада 7 процента 8 часа

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай

Може би, защото до сега е зареждан само един път, знам ли. :huh2: Може някое друго приложение да дърпа батерия.
Снимки на процесите ще дам отдолу. Има ли някой излишен и кой дърпа най-много? Също така има и един Facebook процес, който не съм го хванал, защото не ми се правеше трети скрийншот само заради него. Има някой приложения, които ги спирам, а са си пак включени. Такъв е Facebook. Сега след второто зареждане не съм засичал, но се задържа повече. Качих и снимка за използването на батерията. Нормално ли е в неактивен режим да черпи толкова ресурс? Двете игри съм ги пуснал за по-малко от минута. Мисля, че вече започна да се стабилизира. Вчера батерията си падна с 15% без да съм пипал телефона.

iPhone 7 Plus
Цитирай

аз след всяка игра влизам в изтеглени и я спирам ! Влезни в съветник на настройки инструменти и махни всичките тикчета.Ако използваш таск киллер направо го махай аз уж го използвах да спира приложения по малко да харчи друг път...харчеше 2 пъти повече.Сега съм забелязал една програма която свалих от апк мания Батерия + има я и в андроид маркет Battery HD с програмта телефона държи 2 пъти повече има някой път ми е показвало за 10 часа 1-2 процента което ме е учудвало много.Най-дълго съм изкарвал 4 дена с 2 3 разговора на ден

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай

А тези процеси някой излишен виждаш? И нещо не можах да намеря откъде да махна тези тикчета, за които говориш. Иначе сложих таск килър днес, да видя за какво става въпрос и след като изключа някой приложения, те отново се появяват след 10-15 минути. :unknw:

iPhone 7 Plus
Цитирай

@ExclusiveX
Колега, руутвай и почвай да махаш ненужните приложения, които идват със стоковия ром.

LG G3
Цитирай

Имам роот имам сичко когато избера да премахне приложение рестартирва се телефона и приложенията още ги има ??

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай

Бих искала да попитам може ли да си сложа снимка за фон без да я разтяга на всички страници и ако да как става?
Цитирай

mr.sime написа:Имам роот имам сичко когато избера да премахне приложение рестартирва се телефона и приложенията още ги има ??

Какво е приложението което искаш да махнеш и с какво точно го махаш?

IoanaR написа:Бих искала да попитам може ли да си сложа снимка за фон без да я разтяга на всички страници и ако да как става?

Може. Свали си wallpaper wizardii от Play и с нея си слагай тапети. Има опции дали да скролва, дали да е статична и т.н.
Цитирай

това вече го оправих инсталирах старата версия на флаштоол и се оправи обаче сега стана лошооо....Когато му дам да изтегли настройките за интернет ми дава ерор

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай

Какви са тези настройки дето ги теглите за интернет . Попринцип на този телефон (арк с ) и преди имах едно галакси мини не ми трябваха никакви настройки за нет . Единствено когато си прекарвах WAP на не смартфони Big Grin ,тогава ми трябваха настройки .

Xperia Arc S™   Xperia Z™    Xperia XZ1
Nexus 7 II 16GB
Цитирай

е не знам от колко време го имаш телефона обаче като цъкнеш на настройки хпериа има настройки на интернет и избираш и те пита искате ли да изтеглите настройките да не.За щастие се оправи Smile

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай

Как да го разбирам това? За определен регион, или?

http://www.nixanbal.com/%D0%BE%D1%84%D0%...jelly-bean

Ако е вярно, ще остане да чакаме XDA.
Цитирай

ChillToucH написа:Как да го разбирам това? За определен регион, или?

http://www.nixanbal.com/%D0%BE%D1%84%D0%...jelly-bean

Ако е вярно, ще остане да чакаме XDA.

Някъде бях чел че този ъпдейт е само за британския п-в но не съм сигурен.

LG G3
Цитирай

Да ви кажа за батерията. След като ъпдейтнах на 4.0.4 батерията ми държеше жалко малко време. Но така се случи един ден че нямаше как да заредя телефона и той се изключи от изтощение. След това като го заредих до горе и сега батерията ми е на 2 дена и е изхабено само 50% Big Grin доста приятно. Остана да ми се оправи проблема с покритието че постоянно ми пише че мога да правя спешни повиквания и по някога не могат да ме набират...
Цитирай

https://www.androidbg.com/forum/topic262...drave.html
Тук има доста изписано за батерията на телефоните. :thumbup:
Цитирай

Здравейте Smile Имам проблем с PC Companion-а. Дава ми, че иска да ми ъпдейтне софтуера на телефона, но след като започне ъпдейтването прекъсва по средата и ми дава, че не може да продължи. Вече повече от два месеца все едно и също... Някакъв съвет как да го оправя?
Цитирай

Пишеш в гуугъл Sony Update Service. Сваляш, пускаш и следваш инструкциите.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

Сега ако може някой да ми каже как да си върна по-старата версия на софтуера, защото този Update Service не знам какво ми направи телефона, но вече все едно не е моя телефон, тотална промяна на всичко.... :X:X:X:X
Цитирай

Телефона постоянно ми показва различни проценти на батерията постоянно спада рязко и после се покачва използвах https://play.google.com/store/apps/detai...JhdGlvbiJd
i tova https://play.google.com/store/apps/detai...YXRpb24iXQ..
но нищо не се оправи ако някой може да даде идея как да го оправя ще е супер.Имам роот !

Samsung Galaxy S4 I9505 Mist Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)