Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM]InsertCoin-Evolution-Sense-4-&-InsertCoin-5.5.0-Sense-3.6

Един въпрос, тъй като съм с EvolutionCoin 2.2 дали може без да уайпвам, демек качвам и инсталирам ?

hTC One М9
Цитирай
Аксесоари

FXTG написа:Един въпрос, тъй като съм с EvolutionCoin 2.2 дали може без да уайпвам, демек качвам и инсталирам ?
По принцип може но аз бих те посъветвал да си го инсталираш на чисто с Full Wipe той излиза все по рядко за един час ще си накачиш програми и настройките и после го ползваш доста време до къде излезе нова версия сега не излизат като преди пред ден или седмица но не знам как си решиш

Huawei P40 PRO
Цитирай

cuci8202 написа:
FXTG написа:Един въпрос, тъй като съм с EvolutionCoin 2.2 дали може без да уайпвам, демек качвам и инсталирам ?
По принцип може но аз бих те посъветвал да си го инсталираш на чисто с Full Wipe той излиза все по рядко за един час ще си накачиш програми и настройките и после го ползваш доста време до къде излезе нова версия сега не излизат като преди пред ден или седмица но не знам как си решиш

Сега го сложих но с Bricked нещо ми бавеше и сложих Overcloked на SebastianFM. Мн стабилно се държи този kernel. Също така много щади батерията Wink

Едит: Пробвах Google Now, не е зле Wink

hTC One М9
Цитирай

Използвал ли си друг ROM със Sense 4 ?! Лично впечатление можеш ли да споделиш...
Цитирай

Имам същите впечатления от Bricked,доста бави,себастиян оправи нещата.
Цитирай

vickfred написа:Използвал ли си друг ROM със Sense 4 ?! Лично впечатление можеш ли да споделиш...

От както излезе EvolutionCoin, не. Даже със 2.2 съм от доста доста време и не ми е крашнал сенс-а или да ми ресне телефона нито 1. Апък от както сложих Overclocked, направо летя, батерията е супер и съм много доволен.

Колкото до Google Now, малко бави и мисли но г/д работи. Жалко, че го няма все още на БГ Wink. Но да се надяваме скоро Smile

hTC One М9
Цитирай

Здравейте, Google now си работи на български, просто гласовото търсене при SENSE 4 още не е на български. Когато бях с SENSE 3.6 имах гласово търсене на български. Не знам дали няма нещо като крак/ръка/ Big Grin което да оправя това. Иначе и аз съм много доволен от настоящият си Ром/може да се види в подписът ми/ .Много ми се иска да пробвам рома на RCMiX някой може ли да даде някакви отзиви? :cheers:

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

Здарвейте, от Вчера съм с Анкер 1900 и си сложих Insert Coin evolution 2.3. Не знам в мен ли е проблемът но ромът е супер нестабилен. Когато вляза в някое приложение, при връщане в Home сенса се презарежда ! Само аз ли го имам този проблем или се е случвал и на някой друг? :capitulation:

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

miroone написа:Здарвейте, от Вчера съм с Анкер 1900 и си сложих Insert Coin evolution 2.3. Не знам в мен ли е проблемът но ромът е супер нестабилен. Когато вляза в някое приложение, при връщане в Home сенса се презарежда ! Само аз ли го имам този проблем или се е случвал и на някой друг? :capitulation:
Направи ли full wipe? От какъв ром идваш? Пробва ли хард ресет?
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Направих всичко, идвам от Elegancia 2.7. Мигрирах на IS 2,3 понеже чух че бил по-бърз и стабилен. Но не съм доволен!
А хард ресет как се правеше?

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

През буутлоудъра.
Цитирай

мисля да се връщам на елегансиа, там такива глупости нямаше

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

miroone написа:мисля да се връщам на елегансиа, там такива глупости нямаше

Бях с елегансията, но от днес съм с insert coin 2.3.Нямам нито един от твойте проблеми, рома работи много по-добре от елгансията за мен.Виж да не си объркал нещо при настройките при инсталацията.Още нещо, ядрото не е брикед, а е на себастиян + мода за него.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Дали при прехода е направил full wipe ? Ако не е, то това са нормални проблеми Smile
Цитирай

Да, хубаво е да се прави сериозен Full Wipe! Правя го от 4Ext Recovery, трия и Cache + Dalvik, и после при инсталацията също избирам да се прави Full Wipe. Нормални проблеми, хубаво, че се е върнал на Elegancia, много по-леко работи!
Цитирай

InsertCoin Evolution Sense 4 v2.4 – Sensation
Бг линк

Huawei P40 PRO
Цитирай

Всъщност всеки път преди да си инсталирам нов ром правя пълен wipe- from 4ext -трия всичко без картата! Затова че чудих защо ми се получиха такива сривове с сенса?

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

Ами и на мен ми е чудно, но все пак имай предвид, че Sense пише непрекъснато в дяла Cache, който е на телефона.
Затова, при неясни причини за рестартиране на Sense, човек е добре да изтрие Cache+Dalvik през 4Ext Recovery.
С изтриването на Dalvik ще принуди телефона да извърши Zip-Aligning на всички инсталирани програми, което означава да бъде преровен целия код от библиотеки, за да бъде построен наново индекс кои ресурси, къде се намират.
Цитирай

благодаря за информацията! Ще го имам в предвид за бъдеще :cheers:

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

Някой може ли да ми намери стоковата картина на Sense 4.0. След инсталация на IC Evo, телефонът тръгва с нея. Няма я в тапетите на Elegancia Sad
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

My-hTC+Wallpapers
Вдясно долу имаш бутон "Download".
Или използваш "Full Screen" до него, за да ти се отвори в пълен размер.
Цитирай

искам да попитам ъпдейтнах PG58IMG.zip всичко мина добре но си остана HBOOT-1.27 а пише че ще стане HBOOT-1.29 има нужда да се притеснявам или всичко си е добре :cheers:

║ Device: XIOMI 12T Pro 256Gb ║ Android 13 ║ MIUI 14.0.15 ║
║  ║  Huawei Watch GT3 Pro
Цитирай

vickfred написа:My-hTC+Wallpapers
Вдясно долу имаш бутон "Download".
Или използваш "Full Screen" до него, за да ти се отвори в пълен размер.
А къде да го поставя, за да ми е при другите стокови картини? Или няма така възможност? Huh
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Тони, то не е много препоръчително да го правиш. По-добре ги копирай на sdcard в една папка, пак ще ги намираш.
Но понеже попита, ще ти отговоря, може да помогна на друг. Супер противния син Wallpaper с голямата синя буква b в средата се намира на телефона в - /system/customize/resource/scene_wallpaper_htc_default.jpg
Значи, ако вземеш този, дето ти допада, златистия Tuscany, и му смениш името, може да го поставиш там, ако си направил system да бъде read-write-able.

evileyes написа:Ъпдейтнах PG58IMG.zip, но си остана HBOOT-1.27
И моя е така, това не е никакъв проблем, от hTC са пуснали HBOOT-1.29 - той е заключен. Преправения, отключен, е този предишния HBOOT-1.27.1100, който имам и аз. С официален ъпдейт по въздуха идва 1.29, и е заключен. Ако намеря отключен такъв ще го сложа в този файл, но засега няма смисъл, няма да даде нищо. Ще потърся, но просто не виждах необходимост да го правя. Някой ако види такъв във XDA, нека даде линк.
Цитирай

Нещо не можах да се справя, но не ми пречи постоянно да опитвам, накрая може и да стане Big Grin Иначе мерси!! :thumbup:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)