Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM]InsertCoin-Evolution-Sense-4-&-InsertCoin-5.5.0-Sense-3.6
#76

И аз съм с този ром Smile Още нямам впечатления, защото току що зареди системата и започвам сетъп, но като добия впечатления ще пиша пак Smile
-логото на Beats Audio в началото мноооого кефи
-За първи път виждам Сенс да работи толкова бързо :thumbup:
това е за сега
Цитирай
Аксесоари
#77

Има ли подобрение в снимките ?

Xiaomi Mi 3
Цитирай
#78

Да, доста голямо подобрение, както в снимането (подобрена чувствителност на камерата), така и в компресията JPEG на снимката след това. Примера е от Ивайло от друга тема за (преди месец) "лоши снимки". Сега темата може да се преименува на "добри снимки", поне така изглежда всичко с този ROM.

ivailo0 написа:Снимката е 4MB. Всичко е на AUTO. НЕ е в макро режим. Снимката е със светкавица и на тъмно (до лаптопа). Ще кача още снимки Smile Предполагам, че през деня ще са още по-добри. Удиви ме размера на тази снимка, която качих, не толкова, че е нещо уникална.
[Изображение: imag0037d.jpg]
Цитирай
#79

Здр. искам да попитам следното.Преди време инсталирах този РОМ беше 4.5.0 като следвах инсрукцийте в началото на темата.Това е първият РОМ който изобщо съм инсталирал и не съм много на ясно.Сега искам да инсталирам 4.5.3.Въпроса ми е трябва ли да повтарям всичко от начало или може да поставя новия РОМ в дадена директория на SD картата да влезна в recovery менюто и да го инсталирам с install zip?

HTC Sensation
Цитирай
#80

Не се повтаря всичко отначало, защото вече имаш сменен Firmware. Reboot в Recovery, и оттам "Install from .ZIP"
Всичко ще бъде изтрито и форматирано наново, затова е добре да си направиш Backup на Mail акаунтите поне, ако използваш. За Backup използвам Ultimate Backup, MyBackup Pro и Titanium Backup, достатъчно е само едно от тях да имаш. И трите по един начин работят, след пускане натискаш 4-те чертички и влизаш в Batch, после избираш "Backup All System Apps", и вече тук деселектираш всички чек-маркове с бутончето най-горе вдясно. Надолу скролваш и селектираш само 2-3. Моите предпочитани са 1.) "HTC Sense" 2.) "HTC Sense" и 3.) "Mail".
След инсталацията на новия ROM, инсталираш и този Backup, който предпочиташ и правиш Restore на тези горе.
Мисля, че това са настройки на 1.) Desktop-a, 2.) иконки и Shortcuts, и 3.) настройки на мейл-акаунти
Цитирай
#81

Инсталирах го,но ми се появи много странен проблем.Не мога да включа wi-fi и да се свържа към рутера.Дава ми грешка при опитване да го вкюча.Какъв може да е проблема?

HTC Sensation
Цитирай
#82

Пълен Wipe направи ли ?
Цитирай
#83

Не просто инсталирах.

HTC Sensation
Цитирай
#84

При мен проработи моментално, по принцип няма сложни настройки за Wi-Fi.
Може, ако има парола, да не е успял да ти излезе екрана за въвеждането на паролата.

Влез в настройките, "Settings", намери Wi-Fi и натисни върху него, задръж го по-дълго, за да изскочи меню с мрежите, които вижда. Избираш твоя предпочитан Wi-Fi и натискаш продължително върху него, излиза "Forget Network" и под него "Modify Network", избираш "Modify Network".
Тук вече можеш да модифицираш пароли и други настройки, пробвай! Smile
Цитирай
#85

Я дайте малко разяснения при качването на Insert Coin, Благодаря предварително Wink (какво трябва да направя, аз съм в момента с .. виш подписа)

hTC One М9
Цитирай
#86

Не става задържам го около 20 сек. но нищо не се появява.В настройки на wi-fi под него ми изписва грешка,на Bluetooth изписва изкл.

HTC Sensation
Цитирай
#87

Boby13 написа:Пълен Wipe направи ли ?
Това, което казва Bobby13 може да го направиш и след инсталацията, за да не я правиш наново.
Влизаш в Recovery, и оттам избираш Wipe Data. Smile
Това ще изтрие само настройките с данни на програмите.
Няма да изтрие /system (800 MB) където е цялата система и програми.
При първото влизане си като след Factory Reset-нат телефон, но с новата система, настройваш всичко отначало.
Може и с програма да постигнеш сходен ефект, например ROM Manager има възможности да трие Cache-тата на програми и система.

Но ако наистина не се спрaвиш, инсталирай наново, за 15 мин става всичко, като преди това в Recovery изтрий - Wipe Data/Factory Reset
Цитирай
#88

mexes5 написа:Не става задържам го около 20 сек. но нищо не се появява.В настройки на wi-fi под него ми изписва грешка,на Bluetooth изписва изкл.

Значи изобщо не успява да си ПУСНЕ Wi-Fi, затова няма настройки, които да ти предложи, той трябва да вижда поне 1 мрежа, за да може да покаже евентуални настройки.

Значи минаваш към план Б - изтриване на /Data през Recovery
или направо план C - наново инсталация с изтриване Full Wipe/Factory Wipe

Защото това значи, че не само Wi-Fi ще има проблеми с по-стари боклучета, но и всякакви др. неща като Bluetooth и неизвестно колко още.
Цитирай
#89

Пробвах с Wipe data но нестава пак ми изписва грешка.Ще пробвам да го инсталирам на ново,но сега нямам време защото съм на работа.

HTC Sensation
Цитирай
#90

Firmware файла PG58IMG.zip трябва да е изтрит от картата, за да не пречи. Успя ли той да се инсталира ОК?
Ако въпреки това се рестартира, значи има друг проблем, бих започнал начисто инсталацията.
Цитирай
#91

mexes5, и аз имах този проблем. Иди на първия пост.. свали kernel-а, който е даден (най-отдолу на 1-ви пост) инсталирай го (предполагам знаеш как) и си готов Wink)
П.П. ето още наблюдения..
-за сега не знам дали ми показва грешно заряда на батерията или е толкова издръжлива, но от 3am до 2pm - мобилен включен и аларма която звъни през половин час от 8am. Батерията е на 95% о,,0 обикновено със стоковия ром или virtuous Inquisition е на някъде около 60-70% ...... забравих и трите разговора в просъница... по около 30 секунди но все пак Smile
-направих една две снимки... големината им е 1.8мб и на двете ? /edit: махнах отметката на auto enchance и размера на снимките се увеличи двойно. Довечера ще кача някви снимки Smile
Цитирай
#92

Мога да кажа само едно: "Перфектен ROM!!!" ARHD може само да го гони отдалеч!!! Първите ми впечатления са страхотни!!!

P.S. Обачееееее, сложих си едно custom ring-че и отказва да се unlock-не - изобщо не отчита, че докосвам екрана...

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#93

И аз съм със същите впечатления, много мо допада как се държи ROM-a.
Само една забележка имам, сега видях, че човека е оставил в инсталацията един колосален файл, от 16 MB:
data\app\com.android.chrome.apk - Chrome Beta се оказа това, която при инсталация е 48,8 MB
Големичък файл, добре, че преглеждам с Android Assistant какво къде колко място отнема.
Чудя се сега дали да не го махна от инсталацията изобщо. Ама хайде, няма, който иска да си го деинсталира след това. Просто знайте, в Applications има един много голям Chrome Beta за махане. Smile

AMON написа:Мога да кажа само едно: "Перфектен ROM!!!"
ARHD може само да го гони отдалеч!!! Първите ми впечатления са страхотни!!!
Цитирай
#94

Е защо пък да е за махане??? Мен страшно много ме радва хром. Даже супер много се зарадвах като го видях инсталиран, шото пак трябваше да ровя из форума за apk.
Цитирай
#95

Просто мен ме плаши апликация с размер 48 MB, даже едни "Angry Birds" са само 18 MB. :-)
Смеличък си значи да я използваш. Гарантирано, обаче, една толкова тлъста апликация хаби в пъти повече ток от един Dolphin Mini (чудесен като възможности, не подържа само Flash Movie), или вървящия със системата браузер на hTC - WebKit/534.30

Adobe confirms: no Flash for Chrome on Android! Smile Значи, не е толкова тлъст за да ни даде Flash, ами просто е много недовършена Beta, закъсняла и все още недовършена, според мен. Огромна! :capitulation:
Цитирай
#96

Колеги, ако ще слагате custom unlock ring-ове - проверявайте за кой Sense са... Разбрах защо е станало така на машинката ми - ring-а ми е за 3.0. Иначе ромчето е божествено!!!

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#97

Chrome beta е по-бърз от стоковия и единствения недостатък е липсата на флаш Smile Не виждам причини за страх,нито пък от приложението и неговата големина Smile По-всяка вероятност това ще е за в бъдеще новият браузер за Андроид Smile
Цитирай
#98

Реши се моя проблем с wi-fi след като инсталираx kernel-a от първи пост! Rock

HTC Sensation
Цитирай
#99

Аз още веднага след инсталацията на Rom-а го сложих. Определено е върховен целия Rom, засега няма видими бъгове, въпреки че е beta.

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай

Не е като да няма съвсем никакви, но човека много се старае, работи по тях, и се решават.
Имаше преди, във версия 4.5.0 не му работеше Bluetooth, сега в 4.5.3 e чудесен, няма проблем.
Във 4.5.3 няколко човека са му се оплакали от Wi-Fi проблеми - четох съвета на baadnewz да се пробва друг kernel, че го решавал често този проблем. Ето и колегите kike09 и mexes5 са го имали, и така им се е оправил.

На мен проблем ми беше прекалено бедното меню QuickSettings, но с 2 часа четене и пробване си го реших, писах ви на всички, ако и вас ви дразни. Изобщо браво на baadnewz! Rock Rullzz, засега!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)