Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM]InsertCoin-Evolution-Sense-4-&-InsertCoin-5.5.0-Sense-3.6

AntoanStankov написа:Нещо не можах да се справя, но не ми пречи постоянно да опитвам, накрая може и да стане Big Grin Иначе мерси!! :thumbup:
Rock
При мен стана така на Elegancia Sense 4 " @losh1, сложих ти пакетиран ZIP с Walpapers за hTC Sensation. Сложи си ги в някаква директория. При смяната, използвай Gallery, за да ги видиш на sdcard."

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
Аксесоари

"ако си направил system да бъде read-write" e възловата част.
Не се знае кой файлов мениджър използваш, иначе се влиза в Settings на който и да е от тях. Там скролваш докато видиш "Root Explorer" в настройката, отмяташ я да има чекмарк. По същия начин да има чекмарк и на "Mount System Folders - Writeable". Ако използваш ES File Explorer => Settings => Root Settings => слагат се маркери на всичките 4.
И после следва играта как да си копира човек файла там, аз с ES File Explorer успях да го копирам. Но преди това си сложих картинката в папка на картата и преименувах файла на scene_wallpaper_htc_default.jpg
Цитирай

Всичко бях направил, но едни дребни детайли са разваляли работата - самата картина е била със "тирета" а е трябвало да ги сменя с долни черти. Huh Confusedtupid:
Вече всичко е ОК!! :thumbup:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

С insert coin 5.5.0 съм, сложих рам хака, но нещо хич не ме кефи как работи, с какво да го махна?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Преинсталираш ром-а наново...
Цитирай

blazed написа:Преинсталираш ром-а наново...
Питам дали има конкретна програма за махане, защото по принцип и мода за себастиан кърнела го премахва.Но не знам дали така не остава нещо.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Няма Sad Нищо не остава по посочения от тебе начин или с преинсталирането на рома Smile
Цитирай

Мерси.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

При Evolution Sense 4 версия 2.4 когато приключвам разговор бутона за затваряне ми е наполовина скрит и не мога да го активирам с докосване - при вас така ли е??? Не е калибриран този ROM за чистата "сензация" седи си като на големия телевизор One X. ;-))

Цитирай

ButcheR666 написа:При Evolution Sense 4 версия 2.4 когато приключвам разговор бутона за затваряне ми е наполовина скрит и не мога да го активирам с докосване - при вас така ли е??? Не е калибриран този ROM за чистата "сензация" седи си като на големия телевизор One X. ;-))
При мен си е целия бутон и си затваря нормално. Направи ли full wipe преди да го инсталираш?

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай

Здравейте.
Връщам се на 5.5.0
(Заради батерията, бързината(3.6) и HDMI-то)
Единственото, което ми липсва от змията е, че в настройките няма програмиране на бутоните.
:/
Някакви идеи?
Поне search бутона Smile

mi11
Цитирай

LeeDroid Tweaks каквото предлагат, там е. Нещо подобно има и в 5.5.0, прегледай го, InsertCoin Tweaks.
Цитирай

radeonpro написа:
ButcheR666 написа:При Evolution Sense 4 версия 2.4 когато приключвам разговор бутона за затваряне ми е наполовина скрит и не мога да го активирам с докосване - при вас така ли е??? Не е калибриран този ROM за чистата "сензация" седи си като на големия телевизор One X. ;-))
При мен си е целия бутон и си затваря нормално. Направи ли full wipe преди да го инсталираш?

Изтрил съм 'де що имаше да се трие и wipe-ва. Явно проблема си е в моя телевизор! ;-))

Готово, проблема fix-нат с четене от тук и много 10х на колегата max_3d_3 ;-))

Цитирай

max_3d_3 много полезни нагласяния направи с тези Phone.apk и HTC_IME.apk :thumbup:
Заради AMON (да пробваме нещо), инсталирах отново InsertCoin Evolution 2.40 Sense 4 след като бях с Elegancia 3.1
Впечатлението ми е точно такова, каквато е версията на Sense в About.
При Elegancia 3.1 версията е Sense 4.1, и цялостно усещането е за леко предимство, спрямо InsertCoin Evolution 2.4
Цитирай

Само заради разменените места на бутончетата при повикване се връщам на 5.5.0... Иначе - най-доброто ромче за мен е Evo 2.4.

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай

AMON написа:Само заради разменените места на бутончетата при повикване се връщам на 5.5.0... Иначе - най-доброто ромче за мен е Evo 2.4.
В началото е само трудно, докато се свикне. След време не прави впечатление Smile
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

От около 2-3 дни съм със софтуерната супа от подписа ми.

Със стандартните настройки (Default-натите от инсталацията) и със стоковата батерия на Sensation-a съм, но батерията ми върви по-бързичко отколкото със Sense 4/4.1 .. (3-4 часа браузване и малко Facebook) и пада на 50%)

И все пак c 5.5.0 .. телефона лети като лястовичка и въпреки осезаемото смучене на батерията (при мен) май ще си стоя на Sense 3.6 за сега Smile

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай

Тук много пъти вече го споменаваме, погледни дали си сложил чекмарк на важна Wi-Fi настройка:
Settings => Wi-Fi => бутона Menu => Advanced => Best Wi-Fi Performance (изключено)
Това когато е изключено - ще намали консумацията на ток.
Цитирай

Изключена е опцията (нея проверих първо)

Преди малко го заредих на 100% и му Wipe-нах Battery Stats да видим как ще се държи Smile

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай

Току що го инсталирах (с хиляди благодарности на vickfred и AMON за търпението и бързите съвети :cheers: ), но проблема с Wi-fi-то си остава. Пише, wi-fi се включва за 10-15 сек. и после изписва грешка.
Някакви идеи от къде може да идва проблема? :wall:

| Phone: hTC Sensation | ROM: ViperS 5.0.0 | JellyBean; Sense 5 Port | kernel: SebastianFM 1.0.3 @1296 MHz |
| hTC Sensation Wi-Fi back after heating Wi-Fi chip
Цитирай

Аз имах този проблем - причината (при мен) беше липсата на пълен S-OFF (Имах руут + S-ON) Christmas

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай

Брееееее, изчетох постовете и гледах подписите. Само аз ли останах верен фен на Insert Coin 5.5.0? :tease:

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай

Sense-3.6 е малко ретро. Всеки, който изобщо е S-OFF, предпочита Sense 4 и нагоре. Малко по-приятен е. Smile
Цитирай

Аз лично ще се върна (дори да е за няколко дни)

Носталгията ..

Flashing InsertCoin 5.5.0 ...

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай

Аз от доста време съм с ARHD 7.3. Да, вярно е старият софтуер, но поне е по-нова версия на ROM-a с някоя друга нова добавка спрямо IC 5.5.0, който е със спряна поддръжка. Все пак всичко е въпрос на избор. Също така тия дни мисля да пробвам Elegancia Sense 3.6 от чисто любопитство. Това май са последните Sense3.6, които имат поне минимална поддръжка или се лъжа ?
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)