Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

Забиваше постоянно при играене на каквито и да е игри и има 4 изгорели пиксела на дисплея. Забиването не знам дали е оправено, ще тествам, но дисплея не е сменен, написали са в сервизния протокол, че изгорелите пиксели трябва да са поне 4 на квадратен сантиметър. Е, като им го пратих бях общо четери на целия дисплей, сега са 6 и има общо 4 на 1 кв. см. Другата седмица ще търся съдействия от КЗП, изобщо няма да се занимавам с Глобули, сервизи на СОнита... Нормално е като дам 1000 лева за телефона да искам всичко да ми нормално, не да ми смучат факти от пръстите си и да ми казват ползвай си го така, нали не те дразни, те не се вижда при нормална употреба, ма*ицата им...

dodo_pv написа:Като свалиш задния капак, прочети третия ред от горе в дясната част на белия стикер. Трябва да е нещо от рода на 12WХХ, където хиксовете са число (седмицата на производство). Ако е по-малко от 13, върни го за смяна на дисплея. Кажи им, че от време на време жълтее.
Успех!

12W14 ми пише, не става и този довод...

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
Аксесоари

globetrance написа:Някаква разлика в цифричките във settings>about phone?

Е, ако това го броиш за разлика-да, има! Smile И разни "китайски" боклуци, които разкарах! Smile

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

globetrance написа:Забиваше постоянно при играене на каквито и да е игри и има 4 изгорели пиксела на дисплея. Забиването не знам дали е оправено, ще тествам, но дисплея не е сменен, написали са в сервизния протокол, че изгорелите пиксели трябва да са поне 4 на квадратен сантиметър. Е, като им го пратих бях общо четери на целия дисплей, сега са 6 и има общо 4 на 1 кв. см. Другата седмица ще търся съдействия от КЗП, изобщо няма да се занимавам с Глобули, сервизи на СОнита... Нормално е като дам 1000 лева за телефона да искам всичко да ми нормално, не да ми смучат факти от пръстите си и да ми казват ползвай си го така, нали не те дразни, те не се вижда при нормална употреба, ма*ицата им...
Изтегли формуляра от страницата на КЗП и там пиши, че не са преброили пикселите коректно; били са 6 изгорели, от които 4 в рамките на квадратен сантиметър. Направи им копие на фактурата, касовата бележка и гаранционната карта със становището. Ако на нея не е отразен сервизния престой и липсва становище, добави го към жалбата. Не пиши нищо друго (лагване и т.н.), текстът трябва да е колкото може по-стегнат. Пази си сервизния протокол, ако в него не е отразено, че телефона е мокрен или руутван.
До 1 месец ще те извикат на "разпит" и ако телефонът ти е бил руутван, задължително им казваш, че си го правил, след като са ти го върнали от сервиза, отказвайки ти гаранционен ремонт. Много е важно, що се отнася до Сони.
Успех в борбата!

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

В сградата на общината съм виждал едни баби със сини коси, който мисля, че точно с това се занимават. Другата седмица, някой ден, след работа ще ги навестя да поговоря с тях относно потребителските ми права.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

http://www.multiupload.nl/Y07364GS3S

Това е новия фърм за Централна Европа.

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Интересува ме какви са подобренията между стандартното .73 и този фърм?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

И за Централна Европа ли фърмуерите нямат нужда от сертифициране?
Цитирай

mazy написа:И за Централна Европа ли фърмуерите нямат нужда от сертифициране?

По молба на Sony, тези фърм-ове няма да се сертифицират! Smile

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Здравейте,
Новият фълмуер дава ли възможност за регулиране на мощността на мрежовата карта? Позволява ли вече настройка на вътрешната памет 32GB при свързване към РС като флашка или пак е само режима за пренос на мултимедия? Пробвал ли е някой?

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

dodo_pv написа:Здравейте,
Новият фълмуер дава ли възможност за регулиране на мощността на мрежовата карта? Позволява ли вече настройка на вътрешната памет 32GB при свързване към РС като флашка или пак е само режима за пренос на мултимедия? Пробвал ли е някой?

Пак е само режим за пренос за мултимедия, за жалост... Чува се, че като излезе 4.0, ще имаме възможност за Mass storage mode.

Някой ползвал ли е такъв твърд гръб - [Изображение: MESH-LT26I-WHITE-04_0.jpg]

Приляга ли добре, има ли луфтове, изглежда ли добре телефона. Купих си един черен силиконов калъф и телефона прилича на грозна тухла, сега искам да го сменя, затова се интересувам от нещо по стилно и практично. Този гръб ми изглежда такъв. А въпроса със защитата как е, гледам отгоре и отдолу няма пластмаса?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Няколко души ползваме гръбчета на Nilkin - доволни сме, всичко е точно
Цитирай

От къде мога да купя такъв калъф?
Цитирай

от Интернет Smile
Цитирай

И ebay като частност.
Цитирай

sentropeee написа:От къде мога да купя такъв калъф?

имам такъв червен:

http://www.ioomobile.com/shopbybrand/121...ector.html

и такъв бял:

http://www.ioomobile.com/shopbybrand/121...ector.html

и сега съм си поръчал такъв бял:

http://www.ioomobile.com/shopbybrand/124...ector.html

Много съм доволен Nillkin!

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

А някакъв хубав кожен от къде мога да си намеря,че този от Глобул ми е неудобен ,някой сайт в БГ има ли който да предлага или все чуждите ги имат ?

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Днес след като ъпдейтнах до .75 фирма ми се появиха проблеми с обхвата има ли начин да се върна пак на .73?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

globetrance написа:Днес след като ъпдейтнах до .75 фирма ми се появиха проблеми с обхвата има ли начин да се върна пак на .73?

Има: https://www.androidbg.com/forum/post543863.html#p543863
Цитирай

Здравейте, от днес съм притежател на този телефон и съм много доволен. Бих искал да ви попитам, за някои неща. Първо откъде се сменя цвета на лентата долу, защото видях на някой снимки че свети зелено, а моета е бяло.
Второ искам да си изкарам календара на голяма икона, трябва ли да тегля aps или може с този които е вътре.
Трето телефона ми иска да се ъпгрейдне до следващия софтуер, проблем ли е ако не го направа и грешка ли е ако го направа?

Ще бъда благодарен да ми разясните Smile

Бау
Цитирай

Krokii написа:Здравейте, от днес съм притежател на този телефон и съм много доволен. Бих искал да ви попитам, за някои неща. Първо откъде се сменя цвета на лентата долу, защото видях на някой снимки че свети зелено, а моета е бяло.
Второ искам да си изкарам календара на голяма икона, трябва ли да тегля aps или може със този които е вътре.
Трето телефона ми иска да се ъпгрейдне до следващия софтуер, проблем ли е ако не го направа и грешка ли е ако го направа?

Ще бъда благодарен да ми разясните Smile

За лентата не е по подразбиране вградено като фунцкия в телефона, като в Sony Xperia U, P да кажем, така че не се опитвай. Календара, за да ти е на голяма икона (widget/уиджет/ се нарича) ще трябва да си свалиш от маркета съответен https://play.google.com/store/search?q=calendar&c=apps избери си. Не е грешка да инсталираш новата версия на софтуера, това почти винаги подобрява работата на телефона. От компанията производител по този начин изчистват бъгове, оптимизират работата на приложения и друг софтуер и т.н.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

При опит за ъпдейтна телефона ми излезе това

[Изображение: 4862191D.png]

Бау
Цитирай

dbitzepsa написа:А някакъв хубав кожен от къде мога да си намеря,че този от Глобул ми е неудобен ,някой сайт в БГ има ли който да предлага или все чуждите ги имат ?

http://dice.bg/krusell-luna-pouch-3xl-ko...em7467?r=1

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Здравейте, от скоро и аз притежавам този модел и имам едно въпросче. Как мога да записвам нови номера в сим картата а не в телефона?

Sony Xperia S White & Samsung Galaxy S4 Black
Цитирай

Смятам, че всички абонати се записват в картата.. Аз все още се бора да си махна контактите от скайп.... При опит да премахна самото приложение което ми записва контактите, ми иска да си връщам към заводските настройки...

Бау
Цитирай

Указател - Десен бутон - Филтриране - Показване на контакти и махаш тикчетата на тези, което не искаш да виждаш - в твоя случай скайп Smile
За записване на контактите ще трябва програма от Маркета за това Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)