Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

1. На отключен екран с два пръста приплъзни като при зуум аут и ще се появят плаващите уиджети
2. В апп драуъра натисни има една стрелкичка отдолу в ляво и там ще ти се появят опции за подреждане Smile
Цитирай
Аксесоари

mazy написа:1. На отключен екран с два пръста приплъзни като при зуум аут и ще се появят плаващите уиджети
2. В апп драуъра натисни има една стрелкичка отдолу в ляво и там ще ти се появят опции за подреждане Smile
Благодаря Smile за бързия отговор.Най-накрая да го науча това с плаващите иконки. А за апп драуъра пробвах от там,но пак не ми ги подрежда както аз искам.Подрежда ги както трябва в последователност,но сменя им местата,а аз искам без да ми ги сменя Wink Например като дам да ги подреди "Последно инсталирани" Иконката за Настройки отива почти най-накрая,а последно инсталираните приложени идват в началото.Аз искам да си стоят както са в сегашната последователност,но без празните полета Wink Незнам дали ме разбра ?

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Тогава натискаш квадратчето вдясно. Иконките ти стават плаващи. Задържаш си пръста на тях и ги местиш където ти харесва. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Всичко стана както искам ,благодаря Smile

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Някой от Плевен да помогне да ъпгрейдна версията на fimware на телефона ? Smile Че явно не мога да се справя сам :wall:

Бау
Цитирай

Хайде на жълтите петна!!! :thumbup: Най -после! Тъкмо взех да си мисля, че моят нещо е "дефектен" и няма да ми покаже жълтурчо никога.
Повече от два месеца изкара дисплея без пролеми... ... тц, тц, тц!
Цитирай

BlueStorm написа:Хайде на жълтите петна!!! :thumbup: Най -после! Тъкмо взех да си мисля, че моят нещо е "дефектен" и няма да ми покаже жълтурчо никога.
Повече от два месеца изкара дисплея без пролеми... ... тц, тц, тц!

Седмица на производство??

Samsung Galaxy Note II ™
Цитирай

И на моя се показаха - 11-та седмица производство. Гадното е, че трябва да го изпратя до София и така ще остана без този телефон доста време, пък го купих предната седмица.. Мисля да го оправа есента, когато ще съм в София.
Също така да ви попитам изтеглих си едно приложение Battery Info. и си следа батерията и т.н. Направи ми впечатление, че в началото го зареждах от усб-то на компа и Efficiency първо беше 16.0 min/ % и падна до около 15.4 мин/5. Наложи ми се няколко дена да го зареждам от зарядното и първоначално пак се качи на 16.0 и сега падна до 14.8 / % което ме притеснява. Зареждам телефона във всеки един възможен момент, защото мога да излеза и да ми потрябва доста за работата. Грешно ли е, да чакам да падне под 20% заряда и тогава или не го бърка така ? Гледам че и волтажа е различен при зареждането - от компа 3,957, от зарядното - 4,045. Времето за зареждане от контакта е много по-малко отколкото от компютъра. Кое е по-добре?

Бау
Цитирай

Здравейте! Обмислям да си взема този телефон и исках да ви питам дали някой е забелязвал проблеми със свързването към интернет чрез wifi? Изчетох цялата тема, но никъде не намерих отговор на въпроса ми. Със сегашния ми Arc S доста прекъсва връзката и понякога дори не може да зареди една страница (а от както го ъпдейтнах до Android 4 по-зле стана), та по тоя повод не ми се иска да се прецаквам за пореден път.

Xperia P + K610im
Цитирай

Не съм забелязъл подобно нещо на моя,като се има в предвид ,че и на работа и вкъщи все ми е на Wi-Fi Wink Android

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Има ли някой който си е купил телефона от мтел и са му избили жълти петна по екрана и го е върнал за ремонт?интересуваме дали мтел ще ми смени гаранционно дисплея?

Sony Xperia XZ2
Цитирай

Абсолютно! Без проблеми става смяната. Запознати са с проблема. Android
Цитирай

wallche написа:Здравейте! Обмислям да си взема този телефон и исках да ви питам дали някой е забелязвал проблеми със свързването към интернет чрез wifi? Изчетох цялата тема, но никъде не намерих отговор на въпроса ми. Със сегашния ми Arc S доста прекъсва връзката и понякога дори не може да зареди една страница (а от както го ъпдейтнах до Android 4 по-зле стана), та по тоя повод не ми се иска да се прецаквам за пореден път.
Не съществува такъв проблем нито с арк, нито със S. За това не се и пише. Смени си рутера или доставчика на нета, за да си решиш проблема.
Успех!

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Някой може ли да препоръча кои неща (не нужни ) да се махнат от тел-а за повече РАМ и свободна памет на тел-а ?Че производителите все наблъскват с излишни за повечето потребители приложения Wink Не че нямам достатъчно рам и памет ,просто не обичат да съхранявам ненужни работи по системите си.Аз махнах някои неща,но все пак искам и мнението на другите от форума Wink

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Някой колега, който скоро е купил телефона или му предстои да го купи, да знае къде е най-евтин? Нямам никакво време да търся и сравнявам цени, та ако някой е проучил пазара... Също ме интересува в Мтел дали мога да го взема срещу клубни точки + пари. Ако е от сайт, ще е най-добре да предлагат лизингови схеми, подобни на джет кредит или други подобни, мисълта ми е да го купя на 3 вноски. Имам парите, но някак си не ми се изсипват на куп. :cheers:

| Sony Xperia S |
Цитирай

Само не го взимай от Мтел че ще имаш проблеми с обхвата и може и е заключен..

Бау
Цитирай

Някой търсеше калъф- може да фърли едно око на "дигитален център" на бул. "Княз Ал.Дондуков"38. Аз си купих кейс на KRUSSEL- малко е скъп 30лв. но е супер. Иначе односно телефона писледните няколко дена без видима причина спирам да чувам от слушалката и когато го ресетирам се оправя. Също понякога слагам слушалките и не тръгват.
Цитирай

didkoslawow написа:Някой колега, който скоро е купил телефона или му предстои да го купи, да знае къде е най-евтин? Нямам никакво време да търся и сравнявам цени, та ако някой е проучил пазара... Също ме интересува в Мтел дали мога да го взема срещу клубни точки + пари. Ако е от сайт, ще е най-добре да предлагат лизингови схеми, подобни на джет кредит или други подобни, мисълта ми е да го купя на 3 вноски. Имам парите, но някак си не ми се изсипват на куп. :cheers:

В get.bg кеш е 855 лв, а на 3 вноски с TBI e 306 лв (или 302, ако си им клиент). Но така или иначе, ако ги имаш в кеш ги изсипи на един път, ще си спестиш 50-ина лева.

http://get.bg/product_info.php?products_id=83814
Цитирай

didkoslawow написа:Някой колега, който скоро е купил телефона или му предстои да го купи, да знае къде е най-евтин? Нямам никакво време да търся и сравнявам цени, та ако някой е проучил пазара... Също ме интересува в Мтел дали мога да го взема срещу клубни точки + пари. Ако е от сайт, ще е най-добре да предлагат лизингови схеми, подобни на джет кредит или други подобни, мисълта ми е да го купя на 3 вноски. Имам парите, но някак си не ми се изсипват на куп. :cheers:

В bulmobile.com го предлагат за 820 лв, но не предлагат лизингови схеми.
http://bulmobile.com/page6/1187
Цитирай

Сега се връщам от обиколка по родните оператори. На този етап Глобул, не го предлагат изобщо; Мтел искат да ми сменят номера, за което съм потресен, аз отивам и им бутам едни 8 стотака в лицата, а те ми викат не можем да ги вземем, щот' аджеба този телефон не върви с преподписване на договор, а само и единствено с нов такъв... Единствено Вивакомци благоволиха да ми вземат паричките, като дори ми прехвърлят номера от Глобул към тях. Момичето пусна запитване за телефона и когато разбера кога пристига при нея, дори ще ми звънне. :coffee: Само изключих да и кажа, че искам да е бял. :unknw: Както и да е, мисля да го взема с този план, с 2 години договор, апарата идва на 589лв., което за мен си е доста добре, за справка в Мтел ми искаха минимум 729лв.

П.п. Някой ако има запознат с покупката на телефони за фирми, може да сподели как стоят нещата и дали в моя случай може да се вземе чрез фирма, за да извадя още някой лев от общата сума. :proud:

П.п.2 (Много послеписи станаха, но ми хрумват в движение..)
Мацката във Виваком, се опита да ме убеди, че е по-добре да ми прехвърли номера от Глобул, поне месец преди да изтече. Казах и че неустойки не ми се плащат, макар и да е само 1. Посъветвайте ме, добре ли е 1 месец предварително да извърша процедурата или да я направя тази работа 10 дни преди да ми изтече договора с Глобул. Момичето ми каза, че всичко на всичко 5 дни трае прехвърлянето и аз не се занимавам с нищо. :whistle:

| Sony Xperia S |
Цитирай

няма значение - неустойката е равна на колкото време ти остава до края на договора и дали ще го прехвърлиш 10 дена преди края му или 1 месец пак ще трябва да си платиш защото трябва да си платиш и последния месец от договора с глобул
Цитирай

Някой ако го е купувал от виваком, кеш, би ли споделил как е положението с Буут лоудъра. НФЦ тагове разбрах, че няма в комплектите от оператори, а как стоят нещата с ейчдиемай кабела? Също ме интересува тези тагове могат ли да се купят свободно и горе-долу на каква цена? Smile

| Sony Xperia S |
Цитирай

^ на 99% съм сигурен, че Bl ще може да се отключва.

За nfc...продават се, оригинални и неоригинални.

Виж тази тема как да си направиш сам: https://www.androidbg.com/forum/topic365...agove.html
Цитирай

Моя е от Глобул и има ХДМИ кабел,за Мтел знам че няма...За Виваком не мога да кажа кво има или няма Wink

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Здравейте колеги, оказа се че най-изгодната оферта на Виваком е 740 лв. + 15 лв. на месец за 1година, проблема е че не ми се мести от глобул към виваком при положение, че из интернет го има и за по 770 лв. Във виваком има само черен, а аз искам бял. Та ако може да дадете сигурен сайт, от който мога да си поръчам белия вариант за под 800 лв. Мерси. Smile

| Sony Xperia S |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)