Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

Не е точно проблем, по-скоро чуденка, ако някой е имал подобна ситуация. Знаете как на Сонито едно тикче представлява отчета за доставено съобщение. Та...пращайки ММС на всички, си имам тикче. Но пращайки на iPhone...получава човека, но аз нямам тикче. И това е само на ММС-ите към този номер. На смс-ите си има. Не знам дали ме разбрахте Lol Lol Lol Ако някой има идея как да променя това...щото много ме дразни Smile
Цитирай
Аксесоари

Имам няколко въпроса и реших че ще е по-добре да ги задам наведнъж, вместо да пиша няколко отделни коментара:

1. Пак имам същия проблем с ъпдейта, т.е. не мога да махна иконата, която постоянно ме подсеща да обновя системата - http://store.picbg.net/pubpic/5F/64/7c2b...a55f64.jpg . Отидох в Updade Center и зададох следните настройки, но няма ефект - http://store.picbg.net/pubpic/0D/89/dba9...8e0d89.jpg
2. След като сложих новия фърмуер на Globul (LT26i_6.0.A.3.75 (GB 2.3.7) ), разбрах, че също така трябва да калибрирам батерията, за да се настрои според новата операционна система. Отваряйки сервизното меню -> Service tests -> Battery Health, ми показва следното сега http://store.picbg.net/pubpic/42/67/d32c...b54267.png , а преди ми показваше две различни стойности - 1715000 и по-късно 1350000. Това има ли нещо общо с калибрирането и значи ли, че вече няма проблем и батерията си работи нормално?
3. При излагане на телефона на определено количество светлина се вижда, че сензора за осветеност работи, т.е. регулира яркостта на дисплея в зависимост от осветлението. Предполагам, че това постоянно регулиране изтощава батерията, но в настройките няма нищо свързано с "автоматичен режим" и съответно не мога да го изключа. Пробвах с програми като Light Sensor, Android Sensor Box и някои други, но те дори не засичат сенсора - http://store.picbg.net/pubpic/B5/AB/9ffd...84b5ab.png . Има ли някакъв начин да се изключи опцията за автоматично регулиране на яркостта?

Благодаря предварително за помощта! Smile
Цитирай

1. Фърмуера който си сложил е стар - затова ти излиза иконата за ъпдейта, след като си забранил проверката, просто рестарт и повече няма да излиза.
2. Батерията ти е ок, няма какво да и калибрираш
3. Сензора не можеш да го изключиш, можеш само ръчно да регулираш основната яркост

Защо не си сложиш някой от актуалните фърмуери или държиш на 2.3.7?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

stenlius написа:1. Фърмуера който си сложил е стар - затова ти излиза иконата за ъпдейта, след като си забранил проверката, просто рестарт и повече няма да излиза.
2. Батерията ти е ок, няма какво да и калибрираш
3. Сензора не можеш да го изключиш, можеш само ръчно да регулираш основната яркост

Защо не си сложиш някой от актуалните фърмуери или държиш на 2.3.7?

Дори и след рестарт няма промяна. Забравих да напиша това в началото.

Използвам този фърмуер, защото при сандвича забелязах множество проблеми, като нефункционалността на камера бутона в заспал режим, бавното завъртане не екрана, губене на WiFi сигнал през 30 секунди и други. Предполагам че Xperia S е създаден за работа само с 2.3.7 и не е оптимизиран напълно за друга версия на Android. В началото обнових системата, за да махна тази икона за ъпдейт, но също така ми беше любопитно как ще се държи новата версия като цяло. Благодарение на потребители от форума, успях да върна GB, но иконата за ъпдейт си държи на своето..
Цитирай

Няма такова животно, като телефон, създаден да работи за една операционна систем. Едно е хардуера, друго е софтуера, който е оптимизиран за хард-а. Да сладоледа има много бъгове, но навсякъде сме го кометирали, че дойде ли желирания бонбон, май нещата ще се оправят. Иначе 98% от потребители на Сони са със сладоледа, нищо че понякога ни съдира кожите, просто е най-новия и оптимизиран за телефона. Иначе, за проблемите, за които говориш са явно индивидуални, не всички потребители ги имат. :cheers:
Цитирай

Сладоледа ми хареса като интерфейс и възможности, но бъговете при мен са достатъчни, за да ме накарат да се откажа от новото. Едно е да изчакам 1/2 секунди повече за завъртане на екрана и друго да не мога да задържа WiFi за повече от 30 секунди без прекъсване от 1 мин ++. Това са неща, с които обикновения потребител не иска да се сблъсква все пак, а и 2.3.7 не е никак лош. Това си е лично мнение базирано на моя смартфон, разбира се и дано не повлияе на никой с избора му на операционна система. Smile

Иначе, наистина ли няма друга алтернатива за премахването на ъпдейт иконата? Не че е някакъв супер проблем, но все пак..
Цитирай

Serpent написа:Сладоледа ми хареса като интерфейс и възможности, но бъговете при мен са достатъчни, за да ме накарат да се откажа от новото. Едно е да изчакам 1/2 секунди повече за завъртане на екрана и друго да не мога да задържа WiFi за повече от 30 секунди без прекъсване от 1 мин ++. Това са неща, с които обикновения потребител не иска да се сблъсква все пак, а и 2.3.7 не е никак лош. Това си е лично мнение базирано на моя смартфон, разбира се и дано не повлияе на никой с избора му на операционна система. Smile

Иначе, наистина ли няма друга алтернатива за премахването на ъпдейт иконата? Не че е някакъв супер проблем, но все пак..

Не съм сигурен,но мисля че с Root може да се премахне Wink

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Руутваш и премахваш updatecenter
Цитирай

А има ли информация как се рутва Xperia S с моя фърмуер? В тази тема прочетох за .63 и. 67, но няма нищо за. 75 - https://www.androidbg.com/forum/topic348...ria-s.html
Цитирай

Serpent написа:А има ли информация как се рутва Xperia S с моя фърмуер? В тази тема прочетох за .63 и. 67, но няма нищо за. 75 - https://www.androidbg.com/forum/topic348...ria-s.html

https://www.androidbg.com/forum/topic451...oader.html

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Здравейте, вчера ми се появи следния проблем на xperia s. Както си говорех по скайп изведнъж без да съм пипал абсолютно нищо ми изписа "skype has stopped working" и скайп-а се изключи. След това се опитах да го включа като ми изписа същия надпис още при опита ми да се включи. След още 4-5 опита успя да се включи но обажданията и съобщенията не стигаха до абонатите. Пробвах да спра и да пусна wifi-to, както и да изтрия настоящата и да сваля новата версия на скайп, но дори и с новата версия положението си остава същото. При опит да го пусна ми изписва "skype has stopped working". Някаква представа какво се случва ?
Цитирай

Изтрий кеша и данните на скайп. Нещо се е бъгнал.
Цитирай

от последната версия насам за Скайп се наблюдават доста такива проблеми...

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

изтрих ги отдавна но и това не помогна.
Цитирай

Както каза колегата, бъгаво приложение може би.
Цитирай

какво би могло да бъде евентуалното решение на проблема, така че да мога да използвам скайп ? или да ми препоръчате някоя дръга програма с която да мога да разговарям с човек с компютър ?
Цитирай

Аз бих ти препоръчал Talk.
Цитирай

Снощи ми се наложи за 1 път да правя клипчета с тел-а.Всичко беше добре,обаче на няколко пъти на места забелязах как като заснемам се замъглява образа(нещо като разфокусиране) и после се оправя,или не.И трябва да спра клипчето,и на ново да почна да снимам.Не знам дали да го определя като проблем ,или не.Но защо така се получава ,и може ли нещо да се оправи ?

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Може да смениш туипа на фокуса преди да пуснеш да снимаш - автофокуса не е много коректен на сонито и понякога не иска да фокусира, имаш вариант на безкрайност - всичко на 2 метра и назад ще ти е на фокус.

Кой ще извади от стоковия ром .2.45 apk-то на Google Talk и ще ми го даде? В рома с който съм го няма...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Здравейте,
Вече и аз съм собственик на тази красота и започвам да чета всичко тук, за да навляза по-навътре в нещата Smile
Имам само 2 въпроса, за които вероятно има и отговори из темата, но съм малко нетърпелив:
1. Телефона е взет от Мтел и андроид версията е 4.0.4. Всичко за сега върви мазно и приятно и се чудя има ли смисъл да свалям последната възможна версия или да си седя на тази?
2. Има ли нужда да слагам протектор на екрана или той си е достатъчно добре защитен. Купих си такъв, но хич не ми се иска да го слагам Smile
Цитирай

Първо, моля те не бъди толкова нетърпелив. Всичко става с търпение и упорство. Не само във форума (с телефоните) но и в живота.

1. Закачи телефона за PC companion, ако ти покаже че има по-нов ъпдейт го инсталирай. Ако не, стой си с тоя и не си нарушавай гаранцията да ъпдейтваш с други методи. (поне засега)

2. Ти имаш вече залепен заводски скрийн протектор. Не се притеснявай.
Цитирай

Моят съвет е да не буташ нищо по софтуера.А относно протектора ,си имаш фабрично залепен,няма нужда да лепиш друг Wink

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

Благодаря за отговорите, ще постъпя както казвате. Нормално е да съм на зор първите дни, все пак е нова придобивка Smile
Цитирай

Колеги имам следния проблем, отварянето на dialer ми отнема по няколко секунди, което е изключитрлно дразнещо и не би трябвало да е присъщо за телефон от този ценови клас. Също доста често ми се случва да не мога да набера контакт веднага, след натискането му минават няколко секунди и чак тогава телефона започва да набира. Третия изнервящ проблем е че често при разговор като дръпна телефона от ухото ми минават няколко секунди преди сензора за близост да включи дисплея. Крайно съм разочарован и даже обмислям смяна на телефона с one s примерно.Имате ли някакви идеи как мога да оправя тези проблеми?
Цитирай

идват следните въпроси. С оригинален софт ли си ? колко неща имаш пуснати в тези моменти/каква рам имаш свободна ?

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)