Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

svencho написа:FYI :

В БГ няма оторизиран сервиз на Sony. При техническа неизправност и връщане в магазина, от който сте го закупили ще почакате цял месец.
Апарата се изпраща в най-близкият сервиз на Sony в рамките на Европа.
Днес ми отговориха, че дори не са сигурни дали ще се вместят в 30-дневен период.

Работил съм в голяма верига магазини в България и Сони си имаха оторизирани сервизи. Само сони-ериксон телефоните и вайо серията лаптопи се пращаха до Румъния.
Но общо взето беше мъка да ти признаят гаранцията Smile .
Сега, 6 години по-късно не вярвам нещата да са тръгнали на зле и да нямат.

http://www.sony.bg/support/bg/repair/asc

HTC Desire, Pre-rooted Stock Froyo (2.10.405.2) with init.d modes
Цитирай
Аксесоари

За телефони Sony пак напускат страната. В опциите за търсене на сервис в посоченият линк, изобщо няма мобилни телефони или смарт-фони.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Германос и Мтел са оторозирани сервизи на Сони Мобайл за България. Не знам кой и какво ви говори, но са очевидни глупости. В Германос приемат телефони Сони и извън гаранционно или с международна гаранция от производителя.
Цитирай

globetrance написа:Така като гледам цветовете от прикачения файл, който си дал, не виждам никакви проблеми. Май те гони параноята.

Честно казано, това ми трябваше да чуя! Lol Благодаря! Smile
Цитирай

Bobdweller написа:Почвам да си мисля, че само си въобразявам, но пак имам леки съмнения. Телефона ще ми трябва до края на месеца, защото ще пътувам, но след това може да видя дали да го нося на сервиз или нещо от този сорт.

Въобразяваш си Smile и при мен така ми бият понякога много ярки цветове SmileSmile
Цитирай

И след два дни ползване идвам да се запиша в графата спроблемите...толкова скоро. Проблема е следния....когато играя на игра без значение коя е, дори и на енгри бърдс телефона забива, свети на определен кадър от играта ,картината е замръзнала и се чува звука. След малко дисплея изгасва, а звука продължава още 10 тина секунди.сСлед като спре и звука съм до там, телефона не реагира, единствения ми вариант е да го рестартирам чрез клавишната комбинация power button+ volume up button. За сега тозк проблем го имам само при игри, не знам дали ще забие при използване на гпс или друго но е явно че експирията забива при някакво натоварване... мисля днес след обяд да се отбия в глобул ида им направя демонстрация пък дано я сменят с нова...

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

mazy написа:Германос и Мтел са оторозирани сервизи на Сони Мобайл за България. Не знам кой и какво ви говори, но са очевидни глупости. В Германос приемат телефони Сони и извън гаранционно или с международна гаранция от производителя.

И Омнител т.е. сервиза на Vivacom.

Z3 Compact
Цитирай

Отидох в Глобул... с намерението да се прибера с нов телефон, ама явно телефона беше решил друго. Обясних на консултанта какъв е проблема и му намекнах за 3-те дни относно рекламацията съгласно ЗЗП и пича каза, покажи какъв е проблема и ти сменям телефона. Седнах аз играх, играх изтощих му батерията... тоя телефон не заби и не заби... какъв беше проблема не можах да разбера, дано не се появи пак, че вече ме очаква ходене с месеци по сервизите...

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Един хард ресет може да му оправи евентуалния проблем.
Цитирай

трябва ли ми някаква спецялна програма за да мога да гледам видео от телефона на тв. Опитах с 3.5-audio,video и нищо,писле през USB-не го прочита.т.в.не е супер нов и няма hdmi
Цитирай

Предполагам че продават преходници примерно HDMI to SCART.
Цитирай

Ok,мерси.ще купя един и дано да стане
Цитирай

GH0STFACE написа:Един хард ресет може да му оправи евентуалния проблем.

Ще следя нещата, ако се появи проблема му удрям хард ресет-а. Интересно е че като забие по този начин, когато ми звънят отсреща дава свободно а телефона не реагира, тоест мрежата е там...

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Да знаете случайно къде е това гласово набиране?Имам блутут хендсфри,и искам като шофирам да набирам абонатите ми със глас :capitulation: И още нещо да попитам Smile Ако си сложа сингапурския дженерик .73 ще има ли чалъм после да се върна на м-телския?

Sony Xperia XZ2
Цитирай

GH0STFACE написа:Предполагам че продават преходници примерно HDMI to SCART.
HDMI предава цифров сигнал, SCART аналогов. С преходник няма как да стане. Потърси с Гугльо двата интерфейса, аналогията с компактдиск и дискета е точно за случая...

SE X10i / SE Neo / SX'S / SX'Z1 / SX'Z3 / SX'XZ3P
Цитирай

Е та какво, няма да излезе картина на телевизора ли?
Цитирай

http://hdmitoscart.co.uk/

Z3 Compact
Цитирай

ахЪ, преди два месеца - новичко, но не е като да купиш цял телевизор. Навява ми спомени по вехтите pci-тунери и "дигитализирането" Tooth на vhs касети...

Някой да се е заиграл с рикавърито и ядрото на DooMLoRD?
Rel:v03a е бъгаво, още на първия старт, в момента на маунтване на "вътрешната памет" рестартира. Нестабилно с овърволт/даунклок, със/без мрежа...
Сега съм с тестовото S-DooMKernel-9007 ядро. За сега е стабилно с 0,25 намален волтаж smartassV2/cfq, но не съм очарован от батерията и се замислям да си спретна преруутнат стоков.

SE X10i / SE Neo / SX'S / SX'Z1 / SX'Z3 / SX'XZ3P
Цитирай

Мисля тази седмица да си зимам телефончето та ме валнува как мога да си прехвърля телефония указател с контактите на новия тел.В момента карам с sony ericson K700i за който нямам usb кабел.
някакви идеи Sad

Sony xperia Z3
Цитирай

Няма ли SD карта този телефон?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Няма SD карта. Телефона е от 2004 година все пак - беше рядкост такава екстра тогава, а и дори да имаше, щеше да е M2 карта, не SD. Варианта, за който се сещам е блутуут. След 2 минути, като се освести батерията на моя стар к700, ще пробвам дали ще стане. Но би трябвало да няма проблем.

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай

попринцип другия ми тел. беше sony ericson C905 един път си играх с него и някакси прехвърлих целия указател на компа имаше си такава функция телефончето.дали няма и такава ехтра и на К700 и да може новия да разпознае контактите.аз ако знаех че ще излязат тия micro sim щях да си прехварла номерата преди да го продам :wall:

Sony xperia Z3
Цитирай

Мобилният оператор ще ти прехвърли номерата от едната сим карта на другата

SAMSUNG Galaxy Note 20 ULTRA
Sony Xperia Z TABLET
Цитирай

Да, вярно - би трябвало да си копират всичко от оператора. Аз току що пробвах да изпратя контакт от к700 на xperia ray и не става. Стария телефон плюва 'sending failed'. Също ако имаш блутуут на компа myPhone explorer си спомням че навремето точно и с к700 съм го ползвал - той може да ти копира всичко(смс-и, контакти, календар и тн) на компа, откъдето си го хвърляш на новия телефон.

Offtopic
Сега докато си играх със старото СЕ, открих нещо интересно - на к700 има опция за блутуут дистанционно, което принципно се ползва, за да ти контролира мишката на PC-то. Когато обаче направя това върху екперията ми излиза едно миниатюрно, черно курсурче на дисплея и мога да го движа през стария телефон :rofl: супер забавно, въпреки че няма никакъв смисъл :rofl:

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай

Никой ли не се заигра с нещо по-различно от преруутед имидж?
Върнах стоково ядро, wifi модул и за сега се "лишавам" от DooMRecovery v04. DooMKernel (v03a), както и тестовото S-DooMKernel-9007 не са достатъчно читави за всекидневна употреба. Другите тестови ядра не съм пробвал. Овърклок не ми е нужен, няма да въртя заявки на БД, на бенчове не играя. Пробвах намаляване на волтаж, гледах логове на батерия, но уви - нищо, което да изкара няколко електрона повече батерия от стоковото ядро.
Спретнах един преруутнат имидж от system.sin на базата на "Глобулския" .73(би трябвало да е Central Europe 1 Generic, не търсих cust 1257-4614), но не ми се наложи да го тествам, защото от гимнастиките с ядрото на Дуум ми останаха руут правата, а това ми е достатъчно да си направя необходимите "корекции" на фабричния фърмуер.

SE X10i / SE Neo / SX'S / SX'Z1 / SX'Z3 / SX'XZ3P
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)