Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

svinqvmraka написа:Да, вярно - би трябвало да си копират всичко от оператора. Аз току що пробвах да изпратя контакт от к700 на xperia ray и не става. Стария телефон плюва 'sending failed'. Също ако имаш блутуут на компа myPhone explorer си спомням че навремето точно и с к700 съм го ползвал - той може да ти копира всичко(смс-и, контакти, календар и тн) на компа, откъдето си го хвърляш на новия телефон.

Offtopic
Сега докато си играх със старото СЕ, открих нещо интересно - на к700 има опция за блутуут дистанционно, което принципно се ползва, за да ти контролира мишката на PC-то. Когато обаче направя това върху екперията ми излиза едно миниатюрно, черно курсурче на дисплея и мога да го движа през стария телефон :rofl: супер забавно, въпреки че няма никакъв смисъл :rofl:

ще питам дали могат да прехвърлят от едната на другата сим карта но ме съмнява те даже не знаеха че съществува такъв телефон се ми изкарваха sony ericsson xperia arc s :facepalm: апък за тази програмка ще пробвам какво може само дано новия да разчете файла с контактите Smile

Sony xperia Z3
Цитирай
Аксесоари

picantino_ написа:Мисля тази седмица да си зимам телефончето та ме валнува как мога да си прехвърля телефония указател с контактите на новия тел.В момента карам с sony ericson K700i за който нямам usb кабел.
някакви идеи Sad
Има софтуер за този телефон, с помоща на който можеш да го синхронизираш с MS Outlook на някое PC, посредством bluetooth. После от компа прехвърляш само контактите (от MS Outlook) или всичко на новия.
Успех! Smile

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Абе PCC нямаше ли възможност за бекъп на контакти, а той трябва да работи както с XPS така и К700.
Цитирай

на К700 имаше опция изпрати всички контакти чрез блутут и се свалиха на компа в тоя формат Whole Phonebook.vcf като докарат сонито ще си каже дали ще станат Tooth

Sony xperia Z3
Цитирай

с myphone explorer няма да има проблем. Правиш един бекъп на контактите от стария, след това връзваш новия и импортваш файла с бекъпа. PCC не съм убеден че ще се разбере с к700. Довечера като се прибера ще пробвам. Иначе директно аз поне не успях да изпратя контакт от к700 на Рей. Казва sending failed.

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай

picantino_ написа:на К700 имаше опция изпрати всички контакти чрез блутут и се свалиха на компа в тоя формат Whole Phonebook.vcf като докарат сонито ще си каже дали ще станат Tooth

Сега този вцф файл го импортни директно в gmail контактите и после като ти дойде телефона си го синхронизирай с гмейл акаунта и номерата ще се даунлоуднат директно в телефонната книга.
Цитирай

Да искаш да си купиш телефон и в цялата страна в търговската мрежа на Мтел да го нямат си е направо късметче.
Някой да има информация кога скоро ще го имат.Техния отговор е -ами съжаляваме не знаем кога ще го имаме и кога скоро ще се достави проверявайте за наличност.

Sony Ericsson Xperia™ X8 -> Xperia Neo V -> Huawei U9200 Ascend P1
Цитирай

te40 написа:Да искаш да си купиш телефон и в цялата страна в търговската мрежа на Мтел да го нямат си е направо късметче.
Някой да има информация кога скоро ще го имат.Техния отговор е -ами съжаляваме не знаем кога ще го имаме и кога скоро ще се достави проверявайте за наличност.

Оо, знам какво е! Януари месец се потроших да се разхождам из магазините им и да звъня на оператори, в търсене на Nexus S, само за да ми кажат след седмица и половина че го няма в нито един от магазините им в цяла България. Приключение си е. Та благодарение на това сега съм с рей, който много повече ми харесва от нексус С. Всяко зло за добро Smile

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай

С тази разлика, че Nexus S са го нямали, защото е стар модел и е изчерпан. Докато Xperia S e нов модел и просто Мтел не са си поръчали явно достатъчно количество и сега са Аут. Не че пък Глобул много го имат в наличност, ама при тях е май малко по-розово положението.

ПС. Някой да знае Германос/Глобул дали предлагат белия цвят или само черен продават?
Цитирай

Най накрая сонито е вече в моите ръце :bow: :cheers: сега само остана да ида до глобула че нещо машинката за прехварлянето на контактите не иска да разпознае тела и сега чакат друга да им докарат иначе всичко е 6+ ще му дам зор за да видя дали няма бяло петно.бях поръчал и htc one x да го разгледам но като прочетох колко дефекти има и ме достраша Sad

Sony xperia Z3
Цитирай

picantino_ написа:...бях поръчал и htc one x да го разгледам но като прочетох колко дефекти има и ме достраша Sad

Направил си правилният избор! :thumbup: За мен Xperia S e по-добър от ONE X :thumbup:

It's a Sony :thumbup:

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

До скоро бях и с двата телефона (върнах 1Х заради жълти петна) и въпреки, че съм фен на Сони, 1Х е по-добрият телефон за мен, най-малкото заради дизайна и ICS out of the box. Да не говорим, че проблемът с жълтите линии и петна го има също и при Експирията.
Цитирай

само че на черния лентата е със бели диодчета апък на белия е със неонови аз ако знаех че е така щях да поръчам белия.този син оттенък ме кефи повече ама уви :unknw:

Sony xperia Z3
Цитирай

Диодчетата са едни и същи. Просто до различната по цвят пластмаса, отенъка е различен

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

може и така да е но до колкото съм чел пример диод с цветна температура 2700 К свети в жълто(това е температура 2700 по абсолютната скала на Келвин), а колкото по-висока е цветната температура, толкова по-„студено” е светлината му(6000К) от там се вижда дали "бял" диод ще свети топло бяло студено бяло или вече преминава кам неоново или синьо.

Sony xperia Z3
Цитирай

Здравейте!
Мисля да си купувам Сонито, но като прочетох коментарите във форума и малко почвам да се колебая. Тези жълти петна много ме притесняват, а и освен това от друго място чух, че не бил добре изработен, пластмасовият капак много се мърдал... Камерата съшо ме притеснява малко зашото скоро гледах едно клипче в youtube, което беше правено с Експерията и качеството не ми хареса... Та искам да ви попитам, тези които притежавате Сонито, наистина ли капакат отзад е зле, как е самата изработка на телефона, как е камерата (при снимки и видео през деня и нощта) и заслужава ли си парите?
Благодаря! Smile
Цитирай

За да оцениш камерата трябва да изгледаш клипчето във висока резолюция. Или направи сам такова в няко магазин. Задният капак има съвсем лек луфт, който изобщо не е от някакво значение. Цялата изработка на телефона е много прецизна. Бих те посъветвал да си го купиш, НО СЛЕД НЯКОЛКО СЕДМИЦИ !
Все още се продават бройки с проблемен дисплей и вероятно ще се продават още дълго.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

picantino_ ,така е. Но по отношение да светлината на диодите между черният и белият модел, според мен отенъка идва от пластмасата. И като се замисля е нормално. Черното "поглъща" част от спектъра.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

svencho написа:За да оцениш камерата трябва да изгледаш клипчето във висока резолюция. Или направи сам такова в няко магазин. Задният капак има съвсем лек луфт, който изобщо не е от някакво значение. Цялата изработка на телефона е много прецизна. Бих те посъветвал да си го купиш, НО СЛЕД НЯКОЛКО СЕДМИЦИ !
Все още се продават бройки с проблемен дисплей и вероятно ще се продават още дълго.

Клипчето го гледах на 1080p и не ми хареса, но ти си прав, че най-добре ще е да направя клипче в магазин на Глобул примерно. Този лек луфт много не ми харесва, а за дисплея - аз и без това изчаквам да излезе Xperia P, за да си поиграя и с него. Колебая се кой от двата телефона да избера.
Благодаря ти за информацията! Ще следя какво споделяте тук, ще си поиграя и с двата и ще реша. Smile
Цитирай

има ли друг начин да се натовари тела освен с играенето на игри за да видя дали няма петно.не съм много по игрите и не ми се занимава с тях Wink

Sony xperia Z3
Цитирай

Аз моето петно го открих по следният начин. Пуснах един бенчмарк, който товари апарата, и сложих телефонът на зарядното на компа ми ( което грее леко). След 5 мин. петната бяха налице и тела беше загрял. За втори път успях да ги извадя на показ, когато тела ми беше на стойка в колата ( ползвам го за GPS Navi). Печеше го слънце и пак беше позагрял.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

svencho написа:За да оцениш камерата трябва да изгледаш клипчето във висока резолюция. Или направи сам такова в няко магазин. Задният капак има съвсем лек луфт, който изобщо не е от някакво значение. Цялата изработка на телефона е много прецизна. Бих те посъветвал да си го купиш, НО СЛЕД НЯКОЛКО СЕДМИЦИ !
Все още се продават бройки с проблемен дисплей и вероятно ще се продават още дълго.


В Мтел още го нямат следователно са поръчали и чакат нова партида и тя евентуално не трябва да е с толкова дефекти.

ПС: някой да знае кога се очаква телефона в мтел отново......

Sony Ericsson Xperia™ X8 -> Xperia Neo V -> Huawei U9200 Ascend P1
Цитирай

Нали имаше новина преди време, че Сони подменят дефектните апарати? :unknw:

http://www.kaldata.com/68964/Sony-%D0%BF...ria-S.html

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

svencho написа:Аз моето петно го открих по следният начин. Пуснах един бенчмарк, който товари апарата, и сложих телефонът на зарядното на компа ми ( което грее леко). След 5 мин. петната бяха налице и тела беше загрял. За втори път успях да ги извадя на показ, когато тела ми беше на стойка в колата ( ползвам го за GPS Navi). Печеше го слънце и пак беше позагрял.

тоя benchmark test от маркета ли го свали.много съм бос все още с тоя андроид има да уча да уча :unknw:

Sony xperia Z3
Цитирай

От маркета беше. Antutu.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)