Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

Не мога повече, този телефон вече достигна колуминацията си, след гадните и постоянни забивания, с които се примирих , сега се появи нов проблем... Тази сутрин видях, че има четири изгорели пиксела, които се виждат на тест скриина само на черен екран или когато пусна приложение и екрана е черен. И ако този път от глобул му кажат, че това не е проблем на телефона а на приложенията в него и няма причина да ходи на сервиз, камоли да ми го сменят с нов, ще се хвърля от мост! Опитах се да снимам екрана с изгорелите пискели, но не ми се получава със сапунерката ми, понеже са много дребни заради HD резолюцията на дисплея.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
Аксесоари

Като свалиш задния капак, прочети третия ред от горе в дясната част на белия стикер. Трябва да е нещо от рода на 12WХХ, където хиксовете са число (седмицата на производство). Ако е по-малко от 13, върни го за смяна на дисплея. Кажи им, че от време на време жълтее.
Успех!

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Занесох телефона в Глобул показах им проблемите със забиването и изгорелите пискели, те ги описаха и го пратиха в Оторизирания сервиз на Сони в София. Там вече хората ще решат дисплей ли ще сменят, телефон ли ще сменят какво ще правят. Ако ми го върнат по същия начин, ще пусна една жалба в КЗП...

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Оторизиран сервиз на Сони в БГ няма. Телефонът ти ще отпътува извън страната. Ако имаш късмет, може след месец да си го получиш (поне месец) . Казвам ти го от собствен опит.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Германос са оторизиран сервиз на Сони мобайл за България. Сервизите на Мтел също. Имаше и още едни, но така и не ги запомних Smile
Цитирай

Успех с оторезираните сервизи в България. globetrance, дръж ме в течениезащото ми стана интересно.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

@svencho би ли споделил опита, който те е направил толкова скептичен?
Цитирай

Между другото и аз съм скептично настроен, даже ми се струва, че ще ми го върнат в същото състояние и ще ми кажат готов е. Ще е някакво чудо да ми го сменят или да го оправят. Но, поживьом увидим.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

"Оторизираните сервизи на Sony за България сервизират аудио и видео техниката, Playstation и компютри VAIO. Предполагам, че Вашият телефон е изпратен в сервиз в Гърция, тъй като тази фирма внася продуктите си оттам.

Поздрави:
Марина Нинова
Сони Юръп Лимитид, клон България
Сони Информационен Център

Тел: 0700 1-SONY (0700 1 7669)
Понеделник - Петък: 9.00 до 19.00 "

От Плесио ми заявиха същото и ми обясниха,че е извън страната.

Modedit:

Телефон на Sony Xperia за България
0800 18 778

Официални сервизи на Сони/Ериксон за България:
  • „Космо България Мобайл“ ЕАД
    София, ул. Димитър Моллов 8, Младост 1
    тел. 0895600284
    Георги Ненчев[/*]
  • "Булграм" ЕOOД
    София, Перла парк, "Околовръстен път" 36, ет.3
    тел. 024452230, 0882100003
    [/*]
  • „Омнител“ ООД
    София, бул. Цариградско шосе 125, бл. 2, ст. 330
    тел. 0878235790, 0878235785
    Александър Кожухаров[/*]

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Това вероятно е избор на Плесио Smile
От Сони мобайл България официално ме насочиха към сервиз на Германос в София за ползване на международната гаранция като местен риселър и телефоните ни са там, не в Гърция или друга съседна държава.
Цитирай

A защо телефоните са ви в сервиз?

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Защото са първите бройки на пазара Lol Lol
Цитирай

Жълтъци? :unknw:

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

По-скоро облаци Lol Lol
Не, жълтеещи места не сме забелязали на нито един от двата телефона, но се появиха мъглявините в долната част на дисплея и затова ги дадохме, за да ги сменят докато е време и преди горещото лято.
Цитирай

И аз чакам сменен дисплей (преден, заден панел и лентов кабел)

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

svencho написа:И аз чакам сменен дисплей (преден, заден панел и лентов кабел)

Нещо да не е минавало отгоре? :facepalm:
Цитирай

Жълтъци разни... Smile

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Здравейте,
При свързване на смартфона с телевизор посредством HDMI кабел, чрез дистанционното управление на ТV-то се поема пълен контрол върху телефона. Картината, обаче, е клонирана от видеокартата и на дисплея. Интересува ме възможно ли е по някакъв начин в този случай да се изключва дисплея на смартфона с цел икономия на ток и ако да, от къде става?
Версията на андроида е 2.3.7.

:confused:

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Колеги възможно ли ви е да проверите дали имате изгорели пискели със сервизните тестове за дисплея (*#*#7378423#*#*). Днес един колега си купи, черна Xperia, същата като моята и и след като пуснах сервизните тестове открих 3 изгорели пиксела. А точно изгорели пиксели беше едната причина, поради която пратих моя телефон на ремонт. Търся обективни мнения, за да знам дали това е често срещан проблем.


P.S. Търсете пикселите на черен фон в сервизните тестове.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Току що направих теста на моят няма изгорели пиксели .Телефона е черният модел закупен от Англия преди месец.Дано и занапред е така....:-)
Цитирай

имам странен проблем : от време на време дисплея светва за 2-3 секунди и гаснее.Натиснах няколко пъти копчетто за отклучване да се раздвижи също и рестартирах но без резултат.Забелязвам че го прави през няколко дена =(

Sony xperia Z3
Цитирай

picantino_ написа:имам странен проблем : от време на време дисплея светва за 2-3 секунди и гаснее.Натиснах няколко пъти копчетто за отклучване да се раздвижи също и рестартирах но без резултат.Забелязвам че го прави през няколко дена =(
Чудя се дали имаш същият "проблем", който аз посочих преди известно време. Докато ползвам телефона виждам и аз, че дисплея ми светлее и тъмнее за много кратки интервали от време. Това се случва постоянно при мен. По едно време си мислех, че е нормално, но въпреки това ме дразни... Интересното е, че го забелязвам най-вече като браузвам в нета. :confused:
Цитирай

Bobdweller написа:
picantino_ написа:имам странен проблем : от време на време дисплея светва за 2-3 секунди и гаснее.Натиснах няколко пъти копчетто за отклучване да се раздвижи също и рестартирах но без резултат.Забелязвам че го прави през няколко дена =(
Чудя се дали имаш същият "проблем", който аз посочих преди известно време. Докато ползвам телефона виждам и аз, че дисплея ми светлее и тъмнее за много кратки интервали от време. Това се случва постоянно при мен. По едно време си мислех, че е нормално, но въпреки това ме дразни... Интересното е, че го забелязвам най-вече като браузвам в нета. :confused:

И аз го имам същия проблем като теб, но си мисля че това е от новия firmwares. Това го забелязах след като си го качих. Чакам да излезне нов за да видя дали ще се оправи или ще го нося на сервиз. Също и батерията ми кара по малко с този firmware и в интерес на истината проблема с обхвата е значително по малък със сравнение на прединия,
Цитирай

picantino_ написа:имам странен проблем : от време на време дисплея светва за 2-3 секунди и гаснее.Натиснах няколко пъти копчетто за отклучване да се раздвижи също и рестартирах но без резултат.Забелязвам че го прави през няколко дена =(
За този проблем в този форум е писано, писано, писано.........
Причините са няколко - жив тапет, непрочетен мейл/смс или наскоро инсталирана програма. Ти лично трябва да установиш кое от трите е при теб, но не е проблем с телефона, спокойно.
Цитирай

Ако е същото, което и при мен, значи не мисля, че е от жив тапет (не ползвам такъв), непрочетен мейл/смс. Остава наскоро инсталирана програма. Ако е от това какво да правя, моля? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)