Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)

вземи го от момчето от сити, дори да не ти свали до 650 - в комплекта имаше тагове и ХДМИ кабел...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
Аксесоари

И в тоя комплект има кабел, handsfree и протектори. И мен ми се иска да го взема от City, ама тези от MobilWorld ако ми го дадат на 600 леа е голяма разликата, все пак това са си 80 лева. А ти като си купувал от MobilWorld телефон, беше ли отваряна кутията, защото не знам телефоните, които продават дали са за ЕС с фабрично БГ меню или те ги ръчкат? Питам защото като разговарях с тях, момчето ми каза, не знам дали има бг меню телефона, но може да му сложим и после каза, а той колегата отвори комплекта има бг меню.

Sony Xperia™S(LT26i) Black(Stock) 4.0.4
Asus Memo Pad 7 HD ME173X pink 4.2.2
Samsung GALAXY S7 Edge SM-G935F
Samsung Galaxy Note 8 64GB N950
Цитирай

Комп. спря да разпознава телефона. Опитах с друг кабел и ништо, махнах рс сомр. И сега даже не може да го инсталира от телефона. Някакви идей?
Цитирай

kingto написа:Как да синхронизирам контактите от телефона с контактите от Facebook, за да вземе само снимките на хората, които са ми в контакт листа на телефона, а не да копира всички приятели от FB. Всякакви настройки пробвах но не се получава...

Някой?

Sony Xperia S
Цитирай

kingto написа:
kingto написа:Как да синхронизирам контактите от телефона с контактите от Facebook, за да вземе само снимките на хората, които са ми в контакт листа на телефона, а не да копира всички приятели от FB. Всякакви настройки пробвах но не се получава...

Някой?

Да. В настройките на Фейса има точно тези опции за настройка.
синхронизирай само тези, които са с телефонен номер
без синхронизация

Също така, фонбука има опция за филтрация, която се изразява точно в това. Една от опциите е точно тази.
Показва само контакти с телефонен номер. Така контакти от фейса, които са прикачени към фоунбук контактите те, ще бъдат показвани с информация и от фейса. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Момчета и момичета, след дълга борба с глобул и прибягване до помощта на КЗП, устройството ми беше подменено с чисто ново такова! Благодаря на КЗП за съдействието. :bow:

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай

Здравейте, на вички и от мен. От днес най-верояно ще се присъеденя към притежателите на тази хубава машнка, та като за начинаещ имам няколко бързи въпросчета.
Прегледах тази тема, съответно много неща ми станаха ясни, но все още имам въпроси. Само да вметна- купувам телефон втора ръка на около 1 месец ползване, закупен от Германос. Идва с гаранция и т.н.
1. Как мога да разбера дали на телефона са му правили процедури, които да водят до премахване на гаранцията?
2. Да пускам ли целият сервизен тест на телефона или само на определени компоненти?
3. Сервизния тест натоварва ли достатъчно телефона, да се появят евентуални петна и има ли смисъл да гледам за тях след като телефона е произведен 36 седмица?
Мисля че е това. Благодаря предварително, и ако някой има желание и се сети за нещо допълнително, което да гледам да казва. Ще бъда благодарен. Rock Rock Rock
Цитирай

Здравейте, порачах си телефона и други ден трябва да ми пристигне. Комплекта е от англия, има такива екстри, които в България все още ги няма, ще Ви покажа снимки в последствие като пристигне. ИМЕИ : 351710054002745 - от Сони българия ми казаха, че е оригинален с дата на производство 15 Март 2012 година, произведен за Великобритания. Има ли някой със същата дата проблеми с жълтите петна? Също се интересувах, след като телефона е произведен за ЕС дали има международна гаранция, от Сони Сервиза ми потвърдиха, че има. Така, че който иска може спокоино да купува, важи гаранцията и в България. Само, че трябва да е с фабрично БГ меню и за да произведен за ЕС, дано да съм била полезна с тази информация. Само някои да каже за жълтите петна, има ли проблем с тази дата на производство?

Sony Xperia™S(LT26i) Black(Stock) 4.0.4
Asus Memo Pad 7 HD ME173X pink 4.2.2
Samsung GALAXY S7 Edge SM-G935F
Samsung Galaxy Note 8 64GB N950
Цитирай

Здравейте!
От скоро имам съответния смартфон и ми направи впечатление, че в notification bar-а ми постоянно виси иконата, според която мога да ъпдейтна андроид до най-новата версия. Аз предпочитам да си остана с 2.3.7, но не знам как да забраня опитите на смартфона да се ъпдейтне. Дори в самолетен режим се забелязва драстично падане на батерията и причина се оказва операционната ми система. Преди съм имал подобен проблем с определена игра, т.е. тя постоянно искаше да се ъпдейтва и ми "цедеше" батерията дори когато нямах интернет. Според мен сега е същият проблем, но с андроид - 15% за 4/5 часа в спящ режим. Някой може ли да ми подскаже как да го спра от тези опити за актуализация, за да престане да ми пада батерията толкова?
Цитирай

Root и изтриваш Update Center от /system/app. Другия вариант е просто да го качиш до ICS, но ти каза, че не искаш.
Цитирай

В настройките на обновяването имаш опция да се обновява ръчно и да не ти излизат известия за обновяване.

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Здравейте приятели,
Нов съм във форума и пиша за 1ви път извинявам се, ако съм объркал нещо.

Мисля тези дни да си вземам нов телефон и съм се спрял на Sony Xperia S. Проблемът е че изчетох доста коментари и най-много ме тревожи живота на батерията. Ако може да ми кажете реално колко издържа при нормално ползване (10 - 20 мин. разговори на ден + 20 - 30 мин. сърфиране из нета.) Ако можете и да ми кажете и при по сериозно натоварване колко издържа ще съм много благодарен. Иначе моделчето доста ме впечатлява, надявам се няма други сериозни забележки. Ще го вземам от Глобул ако се интересувате.
Също така искам да ни попитам какво мислите и за Sony Xperia P тъй като имат разлика около 200 лв в цената, а не е много по назад.
И последно - доста хора ми препоръчват да си взема изпитания Samsung Galaxy S2, но аз засега поне мисля да заложа на по-новото и да си взема Sony Xperia S.
Ще съм много благодарен ако помогнете! Smile
Цитирай

Тези, които ти препоръчват Самсунга го имат и те, нали? А за батерията, Слагаш го на хранилката всеки ден (ако си от големите циции, може да изкараш и два, но първите семица-две-три... надали ( Tooth голям съм поет, нали Tooth )). А за по-сериозното натоварване... Моооже и да издържи един ден, но все пак зависи колко сериозно е по-сериозното Wink.
П.П. Въобще не се замисляй, взимай си телефончето и дим да те няма (нямам предвид да го крадеш де... Tooth ).Просто си купи и някое китайско зарядно за автомобил за 10-ина лева (това в случай, че си шофьор де).
Цитирай

Това самсунг го отпиши като марка, няма нищо по-добро от японеца в момента на пазара. Всичките ми вещи в нас са японски (кола, мотор, техника и т.н) с изключение на другата ми кола, която е BMW, но много ме кефи и ще ти кажа, че до сега никога не съм брала ядове с тях. От днес и аз имам Sony xperia S и те първа ще ръчкам по него, дано и той да се окаже здрав и да нямам проблеми с жълтите петна Big Grin Само искам да ти кажа, че ако си разработиш много добре батерията, ще можеш пре спокойно да си караш по 2 дни. На всички андроиди, които съм срещала си има помощни упътвания, така да се кажа, където те съветват как да спестяваш енергия и от какво, за да може по-дълго да ти държи батерията, така че в последствие ще се запознаеш с тази информация. Много добре е първите няколко зареждания да са ти поне по 12 часа и след това андроид съветват никога да не оставяш батерията да пада до край (това също ще го прочетеш след като си закупиш телефона). Ако искаш да спестиш пари не си купувай от Глобул телефон, има 100 оферти в нета, за чисто нови телефони с по 2 години гаранция на цена от 650 лева.

Sony Xperia™S(LT26i) Black(Stock) 4.0.4
Asus Memo Pad 7 HD ME173X pink 4.2.2
Samsung GALAXY S7 Edge SM-G935F
Samsung Galaxy Note 8 64GB N950
Цитирай

BMW си е BMW и моята кола е такава! За мен това е марката Heart Иначе и аз имам опит с японците. Имам ендуро (мотор) Yamaha страшна машина! И телевизорът ми е SONY BRAVIA и съм доста доволен, иначе за Globul, там ми го дават като преподписвам договора и ще ми излезе доста по евтино! Мерси за информацията. Значи казвате да взимам Sony Xperia S. Ако може и някой който е притежател на телефона от по-дълго време да се изкаже - ще бъда много благодарен. :thumbup:
Цитирай

От няколко месеца използвам телефона,и за сега нямам оплаквания.Остави ги тези 'дървета' С.......г СОНИ-то си е СОНИ Wink !

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай

:pair: Това с батерията продължава дори след като ъпдейтнах системата, а именно - за 8 часа ми падат около 20% спящ+ самолетен режим. Това нормално ли е за този смартфон? Когато ползвах Arc S, за същото време падаше с 2%.
Ще възстановя заводските си настройки и пак ще ви помоля за помощ операционната система, тъй като знам че тя ми яде батерията. Има ли начин да разбера какво точно става с приложение или в настройките?
Цитирай

@Serpent в тази тема iridaki обяснява доста добре Какво, Как и Защо?.. Така може да хванеш приложението/сървиса виновни за източване на батерията...

SE X10i / SE Neo / SX'S / SX'Z1 / SX'Z3 / SX'XZ3P
Цитирай

Всички казват, че това с батерията е нормално, говорила съм с поне 10 човека. Специално на този модел е вградена батерията и няма как да държи по-дълго. Трябва да направят смартфоните по 2см дебели, за да имат по яки батерии, но тогава никой няма да купува такива "тухли". Брат ми има xperia neo по-цял ден е в нета и всяка вечер си го зарежда, няма как иначе. Утре ще мога да дам отговор, колко ще издържи и моята батерия, при нормално ръчкане, но имайте на предвид, че аз много говоря (такава ми е работата, поне по 1-2 часа, зависи може и повече). Иначе моето телефонче е от първите модели на Сони и е с 25 гб памет, но това не ме притеснява, защото стария ми беше с 1гб и пак си имах място Smile Много внимавайте как си лепите предпазното фолио (ако искате да сте с такова де), защото аз моя леко го прецаках, имам балончета към крайщата. То не беше лепене и отлепване, но за следващото поне ще имам опит.

П.С : Моето скутерче е YAMAHA JOG RR 50 кубика, на километража пише 80 и ги вдига без проблем, а ако си купиш китайски или италянски ще пише, примерно пак толкова, а ще може да всигне едва 50-60. Никога до сега не ме е разочаровало нищо японско. Имам PSP, уретба Sony, кола Honda, телефон Sony Ericsson K800i, мотора и много други дребни работи Tongue

Sony Xperia™S(LT26i) Black(Stock) 4.0.4
Asus Memo Pad 7 HD ME173X pink 4.2.2
Samsung GALAXY S7 Edge SM-G935F
Samsung Galaxy Note 8 64GB N950
Цитирай

Започни да го ползваш телефона - и ще видиш, че това което описва Serpent е крайно ненормално - за сравнение моята експерия губеше 4% за същото време нощем /с фърмуера в подписа/ - но без да е в самолетен режим, 2G мрежа и без Power Saver... сега с новият пада малко повече 5-6%.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

да, след няколко дни ще мога и аз да кажа някакво обективно мнение, но на всякъде пишат за тези батерии, даже в сайта на Сони, има форум и там хората са създали същите теми, специално за батерията.

Sony Xperia™S(LT26i) Black(Stock) 4.0.4
Asus Memo Pad 7 HD ME173X pink 4.2.2
Samsung GALAXY S7 Edge SM-G935F
Samsung Galaxy Note 8 64GB N950
Цитирай

Ще пробвам с приложението, което е описано в линка по-горе.

Сега имам друг еднакво смешен проблем - при опит да върна заводските настройки на телефона, Android 4.0.4 не мърда, т.е. не мога да се върна към 2.3.7. Маркирах и полето с което изтривам и вътрешната памет на телефона, т.е. личните данни, но нищо. Рестартира се и пак си остава новата версия на операционната система. Какво мога да направя?


ПП: Извинявам се, ако ви притеснявам с това, но всеки се учи в началото..
Цитирай

При заводски настройки ти не се връщаш назад във версиите, а просто изчистваш настройките и нещатата които си свалял

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай

Тогава по какъв начин бих могъл да върна 2.3.7? Новата версия не ми допада, а и ще изгубя гаранцията, ако остане така и се случи нещо.

Телефона сам по себе си е страхотен като цяло, но тези проблеми направо.. Има ли начин да се поправи?
Цитирай

C Flashtool си слагаш оригинален ftf. и си готов Wink Трябва да има из форума,потърси в раздела Wink

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)