Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Топографски карти
#26

Wink аз помагам когато мога, случва се да съм зает ,случва се и да не ми се обяснява вече нещо, което съм писал поне 3-4 пъти Има хора, които бързат да пишат преди да са проверили какво вече е писано и обяснявано... и тук и на доста други места, ще се радвам да не си от тях и с интерес ще видя тракове които ти си минал, аз за съжаление не се сетих да пиша трак когато катерих връх Ботев а тук около София повечето маршрути които минавам вече са тракнати.
Ако се загледаш аз не съм задавал много въпроси, всичко което знам съм го прочел или изпробвал дали и как се получава. Ама аз си обичам да ровичкам, и в повечето случаи успявам да намеря за не повече от половин час необходимото ми инфо

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
Аксесоари
#27

Соло не мисли, че се заяждам но когато търся търся не само на бг. , за съжаление и аз често не обяснявам много подробно-виж по горните ми постове. За подробно и полезно обяснение да посочим поста на Неилор, важно то е , че го има форума и доста от въпросите и проблемите намират отговор тук.
:power: :power: :power: :cheers:
Цитирай
#28

Neilor написа:Да допълня SuperUser
Топографските карти ги тегля оттук:
http://poehali.org/maps
Тегли се един gif и map файлове.
Как ги теглиш? Никъде не виждам Даунлоуд или нещо подобно. Има Download на вече готови карти, а не на каквато си посочиш...

П.С. А готова сглобена на цяла България няма ли?

Забранени са подписи и аватари с рекламно съдържание !
Цитирай
#29

за Орукса картите понякога стават големички, топографски могат да се теглят както вече бях споменал оттук - http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/#section2 - избираш си участък от картата примерно http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/details...060-2.html и теглиш
За обяснения - малко е разхвърляна информацията но пак се намира ето какво съм писал в една друга тема преди два месеца :whistle: открих го с търсачката на форума
Цитат: ......нали написах - Орукс мапс, можеш да я дръпнеш от маркета. След което на десктоп компютър си качваш Atlas Creator - http://mobac.dnsalias.org/ и през него си компилираш карта на нужния ти участък, като можеш да избираш от кой източник да ти е картата вартиантите са много - погледни в линка. След това можеш и да зареждаш тракове - примерно аз ползвам оттук http://bgmountains.org - примерно този : http://bgmountains.org/images/stories/A … linski.rar а може и сам да си правиш.
RMaps също е вариант, както и Трекбъди .....

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#30

Има ли желаещи да помогнат?Свалих на телефона/ Wildfire / OruxMaps,сложих на компютъра Atlas creator,но не мога да сложа карта от сателитна снимка...та въпроса ми е как се работи с Atlas creator?
Цитирай
#31

Просто.... отваряш програмата, избираш източника на картите, в твоя случай гугъл ърт, аз обаче предпочитам гугъл хибрид, за да имам и насложени имена на населени места и пътища. правиш клик с левия бутон на мишката и едно квадратче от картата ти става розово-червеникаво. Задържайки бутона на мишката очертаваш района който ти трябва. после избираш зуум левъл - различните словеве са с различен мащаб, цъкаш отдолу където ти пише адд селекшън като преди това си кръстил картата по подходящ начин и си избрал къде да ти я запази избираш формата - в този случай Орукс мапс и най накрая криейт атласс... и както казват другарите французи "вУаля"... сядаш , облягаш се назад и докато се създава атласа който после трябва да качиш на телефона си изчиташ ръководството за употреба на атлас криейтър :cheers: да предупредя само че може картата да се окаже големичка.... район с големина 50х50 км достатъчно подробен за да се ориентираш при разходки пеш и с колело е с размер горе долу - 400-500 МВ
А ако имаш проблеми приготвяш домашна ракия и овчарска салата и ме каниш на гости Angel обичам и тия зеленчуци дето са "на кокал расли" :whistle:

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#32

Първо благодаря за бързата намеса,оказа се че с малки пропуски съм се ориентирал в програмата.Явно проблема ми е друг.След като направя карта на местноста и я сложа в телефона, OruxMaps не ми я намира.Или не я слагам на правилното място или не знам...отваря ми само world.Продължавам борбата.
Цитирай
#33

Мисля,че стана.Излизам да се разходя малко и да проверя. :cheers: черпенето не се губи само малко съм далечко...
Цитирай
#34

това което може да се окаже проблем - за да не ти ги открива - Атлас криейтъра си прави папка с името на картата и датата в която слага самия атлас. Трябва да се копира папката която се намира вътре в нея и е само име на картата без цифри

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#35

Аз имам питане отностно http://www.topomapper.com/
Точно от този тип топографски карти ми трябват,но zoom-а е прекалено малък,а ще ми върши перфектна работа на телефона. Да знаете,дали и на други места предлагат подобно карти,като на сайта? Искам да я конвертирам за OruxMaps чрез Mobile Map Creator.

А има ли начин да конвертирам от .png или .tif файл да станат за OruxMaps или друга подобна програма за Android?
Благодаря предварително!

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Цитирай
#36

Има... програмата за конвертиране на файлове с растерни изображения в карти се казва OruxMapsDesktop ама картите трябва да се калибрират - тоест да знаеш координатите на няколко точки - за предпочитане по диагонал на картния лист и да ги въведеш в програмата точно нанасяйки ги на картата - файла ... апрпо чете и jpg. виж на уебсраницата на програмата

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#37

Han_Solo- дръпнах OruxMapsDesktop,но не мога да разбера,как да направя *.map is the Calibration file*.Имама картата в .jpg формат. Примерно искам да използвам тази карта:
http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/details...044-4.html

Как точно да въведа координатните точки в OruxMapDesktop? .map файла автоматично ли въвежда тези точки?

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Цитирай
#38

Windowmaker написа:Han_Solo- дръпнах OruxMapsDesktop,но не мога да разбера,как да направя *.map is the Calibration file*.Имама картата в .jpg формат. Примерно искам да използвам тази карта:
http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/details...044-4.html

Как точно да въведа координатните точки в OruxMapDesktop? .map файла автоматично ли въвежда тези точки?
--------------------------

Не съм се занимавал детайлно с тази програма, но доколкото схващам от прочетеното качваш файла в програмата, маркираш точки които са горе долу по диагонал и им въвеждаш координатите. Трябва да се хвана да изчета подробно нещата, но тези карти - руските не те съветвам да ги ползваш освен ако нямаш друг вариант - доста са стари и нивото на детайлност не е чак толкова високо, виж какво има онлайн и чрез атлас креатора си го направи, Гугъл например имат сателитни снимки на района и резолюцията е до 50-100 метра, а на топокартата която даваш е 500, ако ти трябват хоризонталите ползвай Гугъл терен или cyclemap
а гледам че има и други варианти - http://forum.offroad-bulgaria.com/showth...bebaa85fd5това разглеждал ли си го?

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#39

С Atlas Creator-a се оправям. Но не намирх в "Map Source" да предлагат топографска карта за България,а за топокартата zoom-a е прекалено малък и от любопитство искам да пробрам с преснимани карти.
А относно линка- това не е ли само за Garmin навигацията? Доколкото знам,все още няма Garmin за андроид. Възможно ли е да се конвертират готови карти на Gargmin към друго разширение?

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Цитирай
#40

Windowmaker написа:..... Възможно ли е да се конвертират готови карти на Gargmin към друго разширение?

Могат, програмата се казва GPS Map Edit и е разработена от руснаци за конвертиране на гармински карти основно в Навител формат ама може и в още няколко включително и Ози експлорър

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#41

При мен OruxMapsDesktop не тръгва. Не можах да разбера защо. Има ли някой случайно карта на Шуменското плато за Орукс? :capitulation:
Цитирай
#42

geolog написа:При мен OruxMapsDesktop не тръгва. Не можах да разбера защо. Има ли някой случайно карта на Шуменското плато за Орукс? :capitulation:
Пробвай тази: http://dox.bg/files/dw?a=7e27ec190f
Цитирай
#43

Супееер! Dance
Че е и много точно калибрирана! Имах няколко засечени точки и съвпадат идеално!
Благодаря! :bow:
Къде си де те почерпя?
Цитирай
#44

Някой ако може да качи Map sources за OruxMaps по точно на google.
Цитирай
#45

За съжаленив вижте какво прави корпоративния интерес - доста компании са се свързали с автора на Атлас креатора и резултата е налице:
Цитат:2011-04-06 09:22:29 UTC
Hi MOBAC users, I am sorry but I had to make a again a big change regarding MOBAC: During the last weeks more and more map source provider and other related "geo data agencies" (as I would call them) demand to remove this or that map source and/or region from MOBAC. As I am not in a mood to answer and process their (sometimes very friendly and sometimes a bit harsh) mails on a daily basis I decided to remove all map sources that are not basing on OpenStreetMap data. Those changes apply to all versions starting with v1.9 beta 2. Older versions has been removed However I will re-add them if I get a positive response (acceptance) from the map provider - but I will not actively ask the map provider myself because there are too many of them. I will keep on focus my self on the programming part of MOBAC. If you are missing your favorite map source it is up to you to get into contact with the map provider and get the required acceptance. The only alternative from my point of view would be to remove all versions and and end the MOBAC project which would be not a good alternative from my point of view. Robert - author of MOBAC

старите версии на атлас креатора обаче за момента отварят част от източниците, през телефона, май също става... по-късно ще си кача някъде стара версия на атлас креатора

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#46

Ето предишната версия на Атлас Креатора която отваря доста повече източници:

http://dox.bg/files/dw?a=1af124e589

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#47

Ако не ви се занимава с конвертиране, създаване на атласи и т.н., пробвайте ANDROZIC. Само трябва да му сложите карти за OziExplorer в папка maps.
Цитирай
#48

Han_Solo написа:
Windowmaker написа:..... Възможно ли е да се конвертират готови карти на Gargmin към друго разширение?

Могат, програмата се казва GPS Map Edit и е разработена от руснаци за конвертиране на гармински карти основно в Навител формат ама може и в още няколко включително и Ози експлорър
Това всъщност означава ли,че ако си инстална навигация Навител и ще мога да си конвертирам Гарминската карта на БГ и да я използвам???
Ако е така...друго не ми трябва и ще е супер... Dance

Samsung Galaxy Note3
Цитирай
#49

lubashki написа:Това всъщност означава ли,че ако си инстална навигация Навител и ще мога да си конвертирам Гарминската карта на БГ и да я използвам???
Ако е така...друго не ми трябва и ще е супер... Dance

Ами конвертира ги, ама трябва да са по-стария гармински формат и трябва да са незаключени... така че трябва си известна гимнастика а мен не ми се занимаваше да търся допълнителните програми.

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#50

Здравейте!
Интересна тема. Изчетох я, но въпреки многото опити и аз не успявам засега да подкарам OuxMapsDecktop. Та има ли някой готова карта за района на Карадере и Шкорпиловци? Ще му бъда много благодарен!
Няма ли някъде база данни, където хората си помагат с направени топографски или други карти? Би било много полезно. Иначе всеки ще трябва да си прави сам за всяко място което посещава, а това виждам е трудно, а за някои и непосилно. Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)