Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Топографски карти
#51

kormoran
Теглиш Mobile Atlas Creator 1.8 (новите имат по-малко източници на карти и снимки). Първо избираш коя карта ти трябва и изчертаваш квадрат с левият бутон на мишката. Задаваш име на селекцията и я add-ваш, след което по-долу избираш формат - в твоят случай OruxMaps (но без sqllite, понеже може да нямаш нужните библиотеки), посочваш и кой zoom да се се изтегли (по-голямо число - по-добро качество). Когато си готов с това - create atlas Smile
На кратко и грубо казано Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

kormoran,
Не разбрах каква карта търсиш - топографска или сателитна. Топографските ги имам конвертирани, сателитни не ползвам, но не ми е проблем да си конвертирам.

Ако не можеш се справи с Орукса и си от Варна, драсни едно съобщение.
Цитирай
#53

Neilor, а какъв мащаб и колко актуални са топографските дето ги имаш?

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#54

Neilor написа:kormoran,
Не разбрах каква карта търсиш - топографска или сателитна. Топографските ги имам конвертирани, сателитни не ползвам, но не ми е проблем да си конвертирам.

Ако не можеш се справи с Орукса и си от Варна, драсни едно съобщение.
Топографска или каквото има. Блазнят ме сателитните, но от опит знам, че да се звериш някой слънчев ден в дисплейчето със сателитна снимка не е добра идея. Нямат контраст и е трудно да видиш ориентири, докато на топографските е наблегнато на тях и на друга важна информация.
Не съм от Варна, но пътувам често. Ще се обадя евентуално и ако даде господ свободно време може да се видим. Smile
Цитирай
#55

Han_Solo,
Естествено Генералщабните М 1:50000. То кой ли ги няма. Мислил съм да им изрежа белите краища и да конвертирам един цял район с размерите на 7-8 листа, че ми писна да премествам курсора от лист на лист. Ако някой го е правил да се обади Smile

От скоро търся и 1:25000 - имам на Варна, има и на някои други райони, примерно ето тук:
http://bgspeleo.info/others/Others/Rabot...II/ICPART/
Нуждаят се от привязки, но ако не се гони точност, това не е трудно.

Други топографски нямам, за сателитни ползвам САС Планет, но в полето не ми вършат много работа. По скоро като се планира маршрута.

Ако имаш нещо и можем да обединим усилия и данни, пиши на лични.
Цитирай
#56

Neilor написа:Han_Solo,
Естествено Генералщабните М 1:50000. То кой ли ги няма. .........
:thumbup: Защо обаче да е естествено, аз имам и едни Натовски, също от времето на студената война. За ориентиранетопо сателитни знам ли аз се оправям а топографските са ми малко ситни обаче... за това питах какви имаш, а ако ми изпадне нещо по-подробно ще свиркам

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#57

Han_Solo, естествено е, понеже са супер разпостранени и покриват цяла България.

Тези дни карах ХС из източна Стара Планина - ориентирането по руските топокарти е безпроблемно. Една част от черните пътища обаче ги няма, а ги има много точно означени на тези с мащаб 1:25000.
Общо взето, ако се планира маршрут, като се ползват сателитните изображения, допълнени с топографските карти става възможно човек да кръстосва непознати местности, все едно цял живот е пасял овците там. Smile

Още една полезна особеност на Орукса - като се кара по маршрут, измествайки курсора до следващия разклон, долу вдясно се появява разстоянието по права линия. Добавяш това разстояние към показанието на километража към момента и получаваш при какво показание ще го стигнеш. След това само внимаваш и като покаже съответното число почваш да се оглеждаш за разклона. Така не е необходимо непрекъснато да се гледа и мисли "къде трябва да завия".
Цитирай
#58

Орукса има нещо, което още не съм тествал - като заредиш трак да те известява с аларма ако се отклониш, има и аларма ако си близо до точка

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#59

jark написа:kormoran
Теглиш Mobile Atlas Creator 1.8 (новите имат по-малко източници на карти и снимки). Първо избираш коя карта ти трябва и изчертаваш квадрат с левият бутон на мишката. Задаваш име на селекцията и я add-ваш, след което по-долу избираш формат - в твоят случай OruxMaps (но без sqllite, понеже може да нямаш нужните библиотеки), посочваш и кой zoom да се се изтегли (по-голямо число - по-добро качество). Когато си готов с това - create atlas Smile
На кратко и грубо казано Smile
Правя го това за "Карадере" точно по инструкцията програмата си свършва работата, качвам файла на телефона и... той не отваря картата. Sad
Опитвам и с OruxMapsDecktop да конвертна съответната карта от Генщаба, но там не схващам как да задам координатите.
Цитирай
#60

Имай предвид че Атлас креатора прави една папка с датата и името на източника - както си го озаглавил.
В нея има друга папка която няма дата в името - трябва да качиш нея, без изменения, в папка mapfiles която ти е на sd картата на телефона.
Другото което трябва да внимаваш е да си избереш в атлас креатора формат на картите орукс мапс, нещо което вярвам че си направил

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#61

kormoran написа:
jark написа:kormoran
Теглиш Mobile Atlas Creator 1.8 (новите имат по-малко източници на карти и снимки). Първо избираш коя карта ти трябва и изчертаваш квадрат с левият бутон на мишката. Задаваш име на селекцията и я add-ваш, след което по-долу избираш формат - в твоят случай OruxMaps (но без sqllite, понеже може да нямаш нужните библиотеки), посочваш и кой zoom да се се изтегли (по-голямо число - по-добро качество). Когато си готов с това - create atlas Smile
На кратко и грубо казано Smile
Правя го това за "Карадере" точно по инструкцията програмата си свършва работата, качвам файла на телефона и... той не отваря картата. Sad
Опитвам и с OruxMapsDecktop да конвертна съответната карта от Генщаба, но там не схващам как да задам координатите.
В sdcard/oruxmaps/mapfiles ли копираш папката с файловете?
Цитирай
#62

Да. Sad
Цитирай
#63

Всъщност, възможно е да не са коректни настройките, защото още в началото на създаването на карта ми казва, че има някакво разминаване в изчислените настройки и зададените, и аз избирам да продължа dawnloud-a, защото намалявах zoom-a, участъка от картата на Гугъл-хибрид и нищо не се подобри. Последно, не знам как, се инсталира уж някаква карта, която ми показва на черен фон, големите пътища от картите на Гугъл и толкова. Опитвах с различни настройки и мащаби, но все се получаваше това, а накрая потърси ресетване и не намерих. Това е с версия 1.8. Да не би все пак да са забранили тегленето и в по-стари версии?
Цитирай
#64

Не - всичко си работи току що пробвах, само опън стриит са направили проблем при версия 1.8 но пък те работят при 1.9, явно бъркаш нещо, я опиши моля какво точно правиш

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#65

Ще помисля как да обясня подробно. Сега всичко е объркано вече, защото промених маса настройки, а не намирам начин да ресетна програмата. Чудя се дали да не я изтрия, за да получа пак първоначалните настройки с новото инсталиране. Това го правих вече веднъж и се получи само този напредък, че виждам на черен фон само слоя с главните пътища.
Цитирай
#66

защо да я триеш? в папката има един файл settings.xml пробвай ако го махнеш него какво ще стане. Другото което аз съм направил е да дам само една връзка за теглене на карти а не няколко паралелни - помислих си че ако теглиш прекалено много данни наведнъж дали не се усещат и да ти слагат автоматично ограничение или да ти блокират IP адреса за известно време

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#67

Това е идея. Ще пробвам по-късно и ще докладвам. Ще си сменя и IP-то. :thumbup:
И аз си помислих за големия обем информация, който носят сателитните снимки и пробвах с много малък маркиран "парцел". Резултатът беше същия. Иначе, участъкът който ми трябва е приблизително само 8 х 5 км. Тя, една топографска карта като генщабната би ми вършила по-добра работа и би носила по-малко мегабайти, но в ресурсите на Атл.криейтъра няма такива.
Цитирай
#68

кой е участъка който ти трябва? може да се опитам да ти го направя и да го кача в Dox.bg примерно

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#69

Този участък долу. Виждат се и настройките които съм направил и остава да се натисне "Направи атласа". Може би, грешката е в тях, защото на следващата картинка се вижда какво става:

[Изображение: 6kor.jpg]
:unknw:
[Изображение: 6korp.jpg]

:angry:

......
Изглежда трябваше да ги кача като прикачени файлове, че тук картинките май не могат да се увеличават.
Цитирай
#70

Май разбрах за какво става въпрос. Правя карта в произволен район и става, а по част от крайбрежието - не става. Ами това е граница. Освен това, тук са най-удобните места за десанти по крайбрежието. Вероятно има някакво ограничение по споразумение за границите и секретните обекти. Не съм 100% сигурен, но това поне е логично.
Остава вариантът с топографска карта, но за OruxMapsDecktop даже не намирам ясни уроци.
Цитирай
#71

не е от това - току що направих карта на онзи район с ниво на зум16 17 и 18 - сателитните снимки са доста подробни до ниво на приближение 50-70 метра... ама не ще да се качи в Dox.bg

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#72

Че защо ли няма да иска? Архивира ли файла преди да опиташ?
Цитирай
#73

естествено че архивирах Wink то е папка с няколко файла, ама ей на не ще мамка му - май са сложили някакво ограничение за големината на файловете

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#74

Аз гугълските карти не ги обичам. Правя от време на време, имам пълен комплект на Варна, но са трудни за използване на телефон. На компа изглеждат добре, но на телефона, особено на слънце нищо се не вижда.

Корморан, заповядай топографските, които покриват този район - Галата и Бяла. Готови, конвертирани за Орукс, само ги разархивираш и качваш така както са на папки в директорията sdcard/oruxmaps/mapfiles.

http://dox.bg/files/dw?a=f79435e6e8
http://dox.bg/files/dw?a=5991d249c9

Между другото, последната версия на Орукса гледа за карти и в поддиректориите, но изведнъж ми отказа да ги индексира. И то точно в гората, като ми трябват! Смених името на поддиректорията, индексира ги наново и ги подкара.
Цитирай
#75

Много благодаря! :bow:
Точно това ми трябва! Ще почерпя. :cheers:
Neilor, виж си личните съобщения! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)