Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF и ROOT Android 4.0.х :)

Vick написа:Няма ново радио. Това е от друг телефон, съвместимо радио. Ъпдейтва се като Firmware.
Хмм. Има ли смисъл да слагам 1.29 или да си остана със сегашното?

ONEPLUS 6 
Цитирай
Аксесоари

Пробвах го, не видях смисъл и го махнах, върнах стандартното 11.24А. Хаби малко повече ток, до 10%, но подобрява сигнала, ако човек се намира в села с лош или слаб сигнал. Това е цената, малко по-добра връзка, за сметка на леко по-голям разход на ток. Намирам се в града София, и няма смисъл при мен.
Цитирай

Здравейте, направих всичко описано имам S-OFF сложих нов ром /Вайпър/ но нямам Няобхват. Предполагам, че е SIM Lock. Някой знае ли как да го оправя? :wall:

Lubuntu 13.04
SGSIII IPBGHD Rom 4.2.2
Цитирай

Виж това.
Цитирай

Евала за темата :thumbup:
Всичко мина гладко освен номера с жицата :rofl: ......успях от тртия опит.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай

Герчев написа:
0gg1 написа:
BateRay написа:Я пробвай това http://vi8.info/HTC-Sensation/SuperUser/...signed.zip

Всъшност бях намерил друг такъв файл, за който пишеше, че е за Android 4.0.3 и с него стана.
Не с бях на компа и за това неможах да го споделя веднага Smile
Лошото е, че не съм запазил линка от където съм го смъкнал, но като гледам този линк който си дал, би трябвало да стане и с него.

Таааааа...... честито ми. Smile


Едит: Всъшност намерих линка отново: http://downloads.androidsu.com/superuser...signed.zip
ако някой го интересува Smile
При мен също се получи с този файл,а със другия не ставаше!

И при мене също не ставаше с файловете от първия пост, но с този стана.

По време на трика със жицата след като нацелих времената в последствие инсталирах "JuopunutBear modified hboot", макар, че пишеше, че не е задължително. Та, въпроса ми е, прецаках ли се или не е проблем? В момента в bootloader-а ми пише отгоре вместо "LOCKED" - "JuopunutBear" Smile ?

Samsung Galaxy Note10+ 5G (SM-N976B) 512GB Black
Samsung Galaxy A40 (SM-A405FN) 64GB Black
Цитирай

Я да забия аз едно питане. Дай Боже телефончето ми да се прибере живо и здраво от сервиза, както е със стоков Android 4.0.3 + S-ON, има ли начин пак с RUU да се върне до Android 2.3.4 и да си направя лесния S-OFF? Или трябва да само жицата да ползвам?

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай

Ако имаше такъв начин мислиш ли, че някой щеше да го прави по трудния с жицата...? Или от спортна злоба го правят, да им е по-интересно...? Devil

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай

AMON написа:Я да забия аз едно питане. Дай Боже телефончето ми да се прибере живо и здраво от сервиза, както е със стоков Android 4.0.3 + S-ON, има ли начин пак с RUU да се върне до Android 2.3.4 и да си направя лесния S-OFF? Или трябва да само жицата да ползвам?
Даже ще го обновят колкото може повече в сервиза. Те друго не правят особено. Намираш си жичка от сега и чакаш си дойде телефона :/
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Добре де, някой може ли да ми отговори и на моя въпрос...?! Huh

Samsung Galaxy Note10+ 5G (SM-N976B) 512GB Black
Samsung Galaxy A40 (SM-A405FN) 64GB Black
Цитирай

Въпроса ти е напълно излишен, в него няма никакъв смисъл - предполагам затова никой не отговаря на него. Само дали имаш S-OFF е важно! Smile Абсолютно нищо друго няма значение, както пеят Metallica! :thumbup:
Цитирай

Kmn написа:Добре де, някой може ли да ми отговори и на моя въпрос...?! Huh

Kmn написа:Та, въпроса ми е, прецаках ли се или не е проблем? В момента в bootloader-а ми пише отгоре вместо "LOCKED" - "JuopunutBear" Smile ?
Прецакал си се, край! Game over! Вече можеш да изхвърлиш телефона в коша, защото за нищо не става! Devil

П.С. Сори, Вик, не се сдържах просто... Ако искаш ми изтрий поста.

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай

Готово, изхвърлих го... :-D

Samsung Galaxy Note10+ 5G (SM-N976B) 512GB Black
Samsung Galaxy A40 (SM-A405FN) 64GB Black
Цитирай

В неделя се наложи да ес-оффна отново машинката, всичко стана от РАЗ!
Offtopic
Причината е, че уай-фая спря да включва със стоковия Айс и реших да инстолна препоръчния от Вик Инспирейшън. За съжаление и с него не отлепва вече. Съвет за нов РОМ с който да пробвам?
Визирам Сенсейшън ХЕ. :capitulation:

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Владо Бошнаков имаше подобен проблем, ето каквото писахме с него и тук друга тема WiFi и Bluetooth проблем

Накрая с Владо сложихме в неговия подпис неговото решение - hTC Sensation Wi-Fi back after heating Wi-Fi chip
Цитирай

Вик, извинявай че не ползвам правилната тема, ако искаш премести коментарите при тези по проблема конкретно... Онзи ден четох, това което ми предлагаш, просто не се виждам със сешоара да си убия телефончето заради несръчност. Питам за подходящ фърм по съвет и препоръка на Пейо, може би за него замяната на мм платката е крайна мярка и е оставил сам да се преборя с проблема. Иначе казано телефонът върви по разходи вече към бутиков. Иначе всички други ефирни комуникации работят. Безжичната спря от раз, нямам обяснение... :confused: Остава да пробвам още един РОМ най-много и се отказвам... :|

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

При този проблем не мисля, че смяната на рома ще помогне. Вариантите според мене са два:
1. Препратените линкове от Виктор.
2. Смяна на платката, както са ти препоръчали.
Успех ! Smile

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай

Успешно получен със сменен дисплей! S-OFF стана безотказно с жицата (ползвах кабелче от UTP кабел) от 2-рия път, сега слагам ромчеееееее...

P.S. После ще си сменя подписа! Smile

Dance Dance Dance Dance Dance Dance Dance Dance Dance Dance Dance Dance Dance

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай

Здравейте, ще мога ли да руутна с unlock root програмата? Искам само руут и да си остана със стоков ром. След такъв руут имах значително подобрение в живота на батерията на wildfire,дали при сензацията ще се получи добър ефект?
Цитирай

Един съвет: Направи си цялостен S-OFF, за да нямаш ядове после. S-OFF не ти сменя рома, можеш да си останеш пак със стоковия, но вече ще имаш поле за експерименти, без да се притесняваш. Повярвай ми, връщането на S-ON е по-лесно, отколкото си мислиш. Просто следвай темата, аз се справих с жичката на втория опит. И като си направиш SuperCID, няма да имаш прегради пред който и да е ром. Не си играй с половинчати работи, по-опасно е. Smile

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай

след като стигнах до с-офф направих wire-trick няколко пъти след което телефона ми спря да се рестартира и седи черен екран не мога да го пусна моля ви помогнете брикнал ли сам го ?
Цитирай

Вадиш батерията - и се рестартира, какъв е проблема?! Правиш ли нещо - опиши го! Държиш ли двата бутона? Кога "стои черен екран"? Защо не го отключиш на htcdev.com, и после да флашнеш с ADB-Tools през кабел отключен boot.img, който можеш да вземеш от този файл.
После можеш да си продължиш с опитите за S-OFF спокойно, може би за момента си повредил boot-ването.
Цитирай

Vickfred написа:Вадиш батерията - и се рестартира, какъв е проблема?! Правиш ли нещо - опиши го! Държиш ли двата бутона? Кога "стои черен екран"? Защо не го отключиш на htcdev.com, и после да флашнеш с ADB-Tools през кабел отключен boot.img, който можеш да вземеш от този файл.
После можеш да си продължиш с опитите за S-OFF спокойно, може би за момента си повредил boot-ването.
Вече го роотнах и направих S-OFF благодаря за отговора все пак.
Цитирай

Имам още няколко въпроса как се слага ROM кой е подходящ за моя sens какво представлява ако може някой да ми обясни ще съм му много благодарен !
Цитирай

Аз избрах Revolution HD. Току що го флашнах и чакам да зареди.
По въпроса с процедурата. Направих всичко описано, заиграх се с жичката, но все пак успях да го направя. Надявам се всичко да е наред за напред. Благодаря много за темата!

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)