Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF и ROOT Android 4.0.х :)

S-OFF си направи, или ако толкова не можеш, намери си човек да ти го направи за пари, отнема време нацелването на времената, или се концентрирай или ...
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, имам следния проблем направих всичко до 9 стъпка без проблем, но след като сер рестартира, се включва и само черен екран и отгоре показва батерията и часа нищо друго.

ОПРАВИХ СЕ Wink

 Samsung Galaxy S6 
Цитирай

Здравейте,
Да споделя малко от моите мъки с "трика с жичката".
Два дни опити безуспешни да постигна времената, като почти всеки път ми излизаше проблема "не е намерено устройството" и отброяването до 45 започва. След хиляди рестарти на телефона, няколко километра скъсани нерви, се отчаях че съм най-смотания noob във вселената и загубих интерес към живота. Но както казват надеждата умира последна, и след няколкочасово четене на чужди форуми, намерих момента, че вида на жичката е важен. Описваха, че най-удачен е варианта с жичка от кабел за LAN, а аз бях пробвал с някакво многожилно кабелче от PC вентилатор. Точно на втория опит се получи S-OFF с кабелчето от LAN.
Моля, ако не предвтавлява затруднение на автора, да допълни в темата вида на кабела, защото явно проводимостта му е от изключителна важност също.
Другото затруднение, което имах е че двата файла от Стъпка 16 не сработиха, и използвах един от файловете на Vickfred (в папка SuperUser: http://htc.vi8.info/SuperUser/CWM-SuperSU-v0.92.zip ), за което му благодаря сърдечно.

| hTC Sensation | Rom: InsertCoin 5.5.0 | Android: 4.0.3 | Sense: 3.6
| Kernel: Bricked 3.0... @1566 MHz | Recovery: 4Ext | Anker 1900 mAh |
Цитирай

ОК, аз го направих от раз с парче от коаксиален кабел, дали пък не е това верният проводник?

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Браво за успешния S-OFF :thumbup: По-същество всяко кабелче с почистен меден проводник е идеално. Уви, многожилните са често покрити с изолиращ лак, сигурно оттам е дошла цялата трудност.
Цитирай

Явно и коаксилания е ОК, както и всяко едножилно медно кабелче, както казва Vickfred.

След S-OFF, root и IncertCoin 5.5.0 вече са налице при мен :thumbup:
Сега събирам впеатления от първия си ROM.... всичко е ок за момента, малко височко ми се вижда max:1566Mhz и повечко топли, ама иначе лети..

| hTC Sensation | Rom: InsertCoin 5.5.0 | Android: 4.0.3 | Sense: 3.6
| Kernel: Bricked 3.0... @1566 MHz | Recovery: 4Ext | Anker 1900 mAh |
Цитирай

Някой би ли могъл да ми помогне понеже опитах и през HTCdev.com и по описания в темата начин и то не един път да си бутна защитата и да root-на сенсейшъна обаче не се дава не ще и не ще .. :capitulation: :capitulation: :capitulation:
Цитирай

Като напишеш по този начин "не ще" - няма как някой от нас да ти помогне.

Дават се примери, какви грешки ти се получават и на базата на тях да ти предложим разрешение на проблема. Другия вариант е да го дадеш на някой приятел или познат да го преинсталира.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Пробвам по описания в тази тема начин, но не става когато отворя temp_root.bat ми изписва davice offline и още един текст за който не мога да се сетя в момента и до там с този начин. Влизам в HTCdev.com избирам си модела следвам стъпките и когато въведа текста "fastboot oem get_identifier_token" в comand prompt-а ми изписва, че fastboot не е намерена като програма файл и т.н. това са примерите които мога да ви дам дано да помогнат Smile
Цитирай

Smile fastboot командата се изпълнява в конзола. Стартираш си Command Prompt с десен клавиш и Run As Administrator...
После скачаш в директорията, където си копирал ADB и fastboot, т.е. C:\ADB с командата cd C:\adb
Цитирай

Хора предавам се, сам няма да успея, ако има някой от Пловдив да му закарам телефона да ми го направи ще съм благодарен. :capitulation:
Цитирай

mosho написа:Хора предавам се, сам няма да успея, ако има някой от Пловдив да му закарам телефона да ми го направи ще съм благодарен. :capitulation:
Имаш ЛС.

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай

С помощта на темата успях да S-OFF-на моя Sensation и стигнах до стъпка 9 (за рековерито) качвам файла на SD-картата но когато вляза в Bootloader започва да ми зарежда файла но ми изписва:

CID incorrect!
Update Fail!
Press <POWER> to reboot.

МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

| Phone: HTC ONE X
Цитирай

Стъпка 11.Recovery

Изключвате телефона и го включвате в bootloader (задържате VOL Down и Power buton) и ще почне автоматично да ви търси файл-а PG58IMG.zip след като го намери ще го зареди и ще ви каже,че е recovery и ще ви пита дали искате да го инсталирате.С Vol Up казвате Yes,след като сте го инсталирали ще изпише да натиснете power (power buron) за да се рестартира.

не иска да инсталира файл-а PG58IMG.zip не ме пита за инсталация а ми казва
''CID incorrect!
Ubdate Fail!
press ''POWER'' to reboot

От http://htc.vi8.info/ гледам че има и др. версия на файл-а PG58IMG.zip моята е HBOOT-1.27 i radio-11.23.3504.07_M2
мога ли да сложа другия файл PG58IMG.zip който е 19,8 MБ а този който свалям от темата е 5,94 MБ
каква е разликата от 2-та

при мен е същия проблем като на горния пост

HTC Wildfire S android 4.0.4 Sense 4.0 WFS Alpha 1; PocketBook SURFpad 2
Цитирай

Пасков, освен по Skype да се обадиш. Файла, който трябва да се инсталира е:
PG58IMG.zip Firmware from 3.33.401.106 for ICS ROM's (HBOOT-1.29, Radio 11.24A, 4Ext 1.0.0.5-RC9, ADSP)
От 16-Feb-2013 10:00 с големина точно 20,814,763 bytes
Трябва да се смени вътрешния CID на телефона с такъв за Европа, или по-добре за Източна Европа - HTC__032

На Милен, от по-горния пост, се оказа някакъв от UK - H3G 001 и въпреки, че е европейски не се инсталираше. Сменихме го с този за Източна Европа - HTC__032 и всичко заспа, инсталира се перфектно.
Цитирай

Vickfred написа:Пасков, освен по Skype да се обадиш. Файла, който трябва да се инсталира е:
PG58IMG.zip Firmware from 3.33.401.106 for ICS ROM's (HBOOT-1.29, Radio 11.24A, 4Ext 1.0.0.5-RC9, ADSP)
От 16-Feb-2013 10:00 с големина точно 20,814,763 bytes
Трябва да се смени вътрешния CID на телефона с такъв за Европа, или по-добре за Източна Европа - HTC__032

На Милен, от по-горния пост, се оказа някакъв от UK - H3G 001 и въпреки, че е европейски не се инсталираше. Сменихме го с този за Източна Европа - HTC__032 и всичко заспа, инсталира се перфектно.

по същия начин ли се слага просто да го сложа в СД-то и старт на bootloader-а?
HTC__032 това мисля че е във файла ''android-info.txt'' или трябва да се редактира ако не се лъжа

HTC Wildfire S android 4.0.4 Sense 4.0 WFS Alpha 1; PocketBook SURFpad 2
Цитирай

Да, има връзка между двете, но за съжаление не се знае дали ще успееш сам да си смениш CID.
Полезни команди за ADB Tools и fastboot. - погледни командите, написано е ясно как се стартира Command Prompt, и как се сменя CID.
Винаги RUU и Command Prompt се стартират с десен клавиш и "Run As Administrator..."!

Може да се подходи и по друг начин, вместо това да се редактира ''android-info.txt'' обаче това е порочния път. Понеже той ще остави вътре в телефона да си стои някакъв чужд, враждебен и неизвестен CID, който е коварен дори само с това, че не се знае кой е. Докато хубавия път е да се смени на HTC__032 и да се знае, че е български.
Цитирай

Благодарение на Г-н Vickfred при мен всичко мина идеално, сега остана само да видим защо WIFI не работи, и пише ерор Sad Почти 100% сигурен съм че проблема е предизвикан от това което правихме с телефона и е софтуерен защото преди това нямаше никакви проблеми! Дано да оправим и него и всичко е 6+ :cheers: :tease: Dance

| Phone: HTC ONE X
Цитирай

Може да се пробват няколко неща - първо бих влязъл в Recovery и бих почистил (Wipe) двете части Cache & Dalvik.
После пак от 4Ext Recovery бих изпълнил Fix Permissions (трябва да беше в Tools или Advanced).
Ако пак не се пуска, бих запазил ценните неща, и бих инсталирал RUU, което да сложи чист стоков ROM.
Тогава вече трябва да работи, защото всичко по софтуера ще е оригинално от hTC. Това е последният тест.
Но междувременно може да се инсталират всякакви други ROM-ове, като винаги се чисти и трие с Wipe-Script-a.
Цитирай

При Sensation това е не често, но - срещан проблем. Пробвай което ти каза vickfred, но може да е hardware проблем - да знаеш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Vickfred написа:Може да се пробват няколко неща - първо бих влязъл в Recovery и бих почистил (Wipe) двете части Cache & Dalvik.
После пак от 4Ext Recovery бих изпълнил Fix Permissions (трябва да беше в Tools или Advanced).
Ако пак не се пуска, бих запазил ценните неща, и бих инсталирал RUU, което да сложи чист стоков ROM.
Тогава вече трябва да работи, защото всичко по софтуера ще е оригинално от hTC. Това е последният тест.
Но междувременно може да се инсталират всякакви други ROM-ове, като винаги се чисти и трие с Wipe-Script-a.

пробвах да сменя CID-то както си написал но не вижда тела имам драйверите в диспечъра пише ''My HTC''
ресвах и тела и компа но пак не го вижда, когато напиша в команд промп ''adb devices'' ми дава

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
© 2009 Microsoft Corporation. Всички права запазени.

C:\Users\pAsKoV>adb devices
'adb' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

пробвах и в cmd.exe

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
© 2009 Microsoft Corporation. Всички права запазени.

C:\Windows\System32>adb devices
'adb' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

пробвах и да вляза в рековерито на тела но като се стартира ми дава черен екран с икона на телефон и червен знак !
след което се ресва сам и се включва нормално, но нямам 4Ext Recovery понеже стигнах до Стъпка 11.Recovery
как да сложа стоков РОМ като нямам рековери и не го вижда в ЦМД.ехе

с кой файл от твоя сайт се прави и изобщо ще стане ли и има ли значение че не съм направил Стъпка 11.Recovery
а за да се смени CID не трябва ли да си сваля ADB Tools или нещо тодобно за да имам команда ''adb'' в ''cmd.exe''?

Готов е!!!

HTC Wildfire S android 4.0.4 Sense 4.0 WFS Alpha 1; PocketBook SURFpad 2
Цитирай

Ако на някой на иска да му се инсталира файл-а ''PG58IMG.zip'' и му дава грешка

CID incorrect!
Update Fail!
Press <POWER> to reboot.

трябва да се смени CID-to ( номер за различни региони)

драйвери за HTC, които трябва да имате от тема https://www.androidbg.com/forum/topic366...-40kh.html

следвайте точките от 1 до 7 ----- http://scmobile.ru/proshivki/20-sensation2.html

и пробвайте отново да инсталирате файл-а ''PG58IMG.zip'' от Стъпка 11.Recovery
при мен се получи

това действие е пуснато на края на темата и казват че е хубаво да се сложи SuperCID с тези 7 стъпки правим
нещо подобно но нищо не пишем и е много бързо

Vickfred, ако искаш го добави в главната тена става и на андроид 4.0.3

HTC Wildfire S android 4.0.4 Sense 4.0 WFS Alpha 1; PocketBook SURFpad 2
Цитирай

Стъпка 11.Recovery

пише Parsing...[PG58IMG.zip] и нищо до там? защо така се получава?
Цитирай

Защото има много важни детайли, като например, кой е вътрешният CID. А може да е друго - ти ще кажеш! Smile
Цитирай

Искам да попитам нещо. Значи едни приятели ми казаха, че руут/а бил по опасен да си разваля телефона.? По-бързо с времето щял да умре? Това вярно ли е? Тъй като искам да го руут, обаче в моя град няма никои които прави тази процедура.

Asus Memo Pad HD7 син - Android v4.2.2  - 24 ГБ
Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)