Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Да тестваме силата на сигнала на GPS
#1

Здравейте, интересува ме силата на сигнала на различните Андроид устройства. Може да се провери чрез програмката GPS Test. Има я безплатна тук -> https://play.google.com/store/apps/detai...rch_result.
Понеже моя Nexus S определно е с много слаб сигнал и редовно си губи спътниците, искам да проверя други Nexus S, а и останалите Android телефони какви стойности им показва програмката.
За хората със 4.х.х можете да направите снимка на екрана като задържите бутона за включване + бутона за намаляне на звука, останалите може просто да снимате с фотоапарат. Ето тук съм направил снимка на екрана какви ми са стойностите. Пишете каква ви е видимоста към небето. Моята снимка е на отлична видимост към небето от около 270 градуса с чисто небе.

Ето тук ще направя нещо като класиране със среден резултат

1. HTC One X - 42 (Tegra 3)
2. Sony Ericsson XPERIA X8 - 39,7 (Qualcomm MSM7227)
3. Samsung Galaxy S2+ - 37,91 (Broadcom BC28155)
4. LG Optimus One P500 - 36,8 (Qualcomm MSM7227)
5. Samsung Galaxy S - 35,3 (Exynos 3)
6. Prestigio pap5000 duo - 34,67 (MediaTek MT6577T)
7. Samsung Galaxy S2 - 33,9 (Exynos 4)
8. Sony Xperia V - 33,89 (Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960)
9. Sony Xperia J - 33,73 (Qualcomm MSM7227A Snapdragon)
10. Samsung Galaxy Tab 2 GT5100 - 33,58 (TI OMAP4430)
11. Samsung Galaxy S3 mini - 33,25 (NovaThor U8500)
12. Motorola Defy - 32,88 (TI OMAP3610-800)
13. Samsung Galaxy S4 mini - 30,37 (Qualcomm Snapdragon 400 (8230AB))
14. Samsung Galaxy S+ - 30.33 - (Qualcomm Snapdragon S2 MSM8255T)
15. HTC Explorer - 30,3 (Qualcomm MSM7225A)
16. Prestigio PAP4055 Duo - 30 (MediaTek MT6577T)
17. Sony Ericsson Xperia Neo - 29,86 (Qualcomm MSM8255)
18. HTC Sensation - 29,7 (Qualcomm Snapdragon S3 MSM8260)
19. Samsung Galaxy S3 - 28,33 (Samsung Exynos 4)
20. Diva 7 / Samsung Galaxy Ace 2 - 27 (NovaThor U8500)
21. Samsung Nexus S - 25,6 (Samsung Exynos 3)
22. Globul Move - 25,37
23. Sony Xperia S(на закрито) - 22,63 (Qualcomm Snapdragon S3 MSM8260)

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
Аксесоари
#2

Доста стара снимка ама положението не се е променило при мен, но варират от 6-12(един път само съм го виждал с 12 за секунди) като най - вече си стои на 8-9 закачени(много, много, ама много рядко над 10). Телефона е SGSII:

[Изображение: 598613.png]
Цитирай
#3

Личи си по-силния сигнал. Почти всички стойности ти са над 30 и държиш средно около 35. Мойте средно са 20 и с тази сила на сигнала е почти невъзможно да се ползва GPS функция в градовете, прекъсва ми през минута и после за 10-15 секунди докато се свърже.....

Хайде други телефони и някой друг Nexus S да постне да видим идентични ли са резултатите и кой телефон хваща най силен сигнал.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#4

При 7 свързани сателита, средна сила на сигнала 36.8
LG Optimus One P500
Цитирай
#5

bobywm написа:При 7 свързани сателита, средна сила на сигнала 36.8
LG Optimus One P500

Как ги изчисли? Можеш ли да постнеш снимка?
ПС: Имам чувството, че Nexus S винаги ще е най-отдолу в класацията, толкова скапан GPS на телефон не ми е попадал досега.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#6

Нали се сещате, че тези стойности са доста относителни, защото влияние оказват редица фактори.
Цитирай
#7

myankov написа:Нали се сещате, че тези стойности са доста относителни, защото влияние оказват редица фактори.
Изключително си прав, аз изчаках около 3 минути да фиксне ( в заден двор съм на 3 осеметажни блока и е тегаво фиксването), след което записах показанията на седемте сателита и разделих на 7. Не се се сетих да направя скрийншот, но мисля, че сметката ми е точна.

П.п. Колкото до GPS на Nexus S, може би и на Galaxy S, доколкото знам, е слаб по принцип (GPS, Wi-Fi и BlueThooth са в един чип и то не от най-добрите....)
Цитирай
#8

myankov написа:Нали се сещате, че тези стойности са доста относителни, защото влияние оказват редица фактори.

Така е, но при хубава видимост при ясно време средните стойности ще са почти еднакви при еднакви модели.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#9

И аз да постна една Tongue

[Изображение: misc.php?item=17898&download=1]

Samsung Galaxy Note IV
Цитирай
#10

Аз да споделя опит с LG Optimus Black. Докато вървеше с Froyo (2.2), голям го ядох с GPS-а. Постоянно се разкачаше и не един път съм си казвал, баси, за какво си го вземах тоя боклук. Проблемът обаче напълно изчезна с Gingerbread (2.3). Всичкото му върви на телефончето много по-добре.

Та мисля, че не толкова важен hardware-ът, колкото software-ът. Хората с Nexus може би трябва да се поогледат в някой (английски) форум за решение.
Цитирай
#11

saint056a написа:
myankov написа:Нали се сещате, че тези стойности са доста относителни, защото влияние оказват редица фактори.

Така е, но при хубава видимост при ясно време средните стойности ще са почти еднакви при еднакви модели.

Пак не си прав. Ето няколко от многото фактори които оказват влияние: РОМ-сток или къстъм, кернел, дали е включен А-ГПС, дали скоро е ползван ГПС-а и къде................
Цитирай
#12

myankov написа:
saint056a написа:
myankov написа:Нали се сещате, че тези стойности са доста относителни, защото влияние оказват редица фактори.

Така е, но при хубава видимост при ясно време средните стойности ще са почти еднакви при еднакви модели.

Пак не си прав. Ето няколко от многото фактори които оказват влияние: РОМ-сток или къстъм, кернел, дали е включен А-ГПС, дали скоро е ползван ГПС-а и къде................

Аз не знам дали има разлика от различните firmware-s, тъкмо ще се провери. А А-GPS дали е включен или не и кога е ползван последно GPS не би трябвало да оказва влияние, все пак говорим за стойности след като се локализира телефона, а не колко бързо ще се закачи. А който даде средна стойност по-голяма от предишната на същия модел телефон ще я запиша като актуална. Сигурен съм, че средните стойности на еднакви модели ще варират максимално с +-5 единици, все пак говорим за свързване на открито и широк хоризонт отпред.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#13

Aми при SII зависи от настройките(A-GPS), къде си(нормално и най - вече), програмки като тази - https://play.google.com/store/apps/detai...xzMmFkIl0., кернела, модема, кога се е свързвал за последно и май много станаха Smile..............
Цитирай
#14

По принцип това показание не е сила на сигнала , а отношението " сигнал-шум" , което в повечето случаи е по-показателно от силата на сигнала. Шумове в ефира ( и в космоса) колкото искаш , освен това електрониката( УВЧ и т.н.) също "шуми".
Според мен този експеримент би бил най-показателен , ако телефоните са един до друг на едно място, по едно и също време.
Цитирай
#15

milstan написа:По принцип това показание не е сила на сигнала , а отношението " сигнал-шум" , което в повечето случаи е по-показателно от силата на сигнала. Шумове в ефира ( и в космоса) колкото искаш , освен това електрониката( УВЧ и т.н.) също "шуми".
Според мен този експеримент би бил най-показателен , ако телефоните са един до друг на едно място, по едно и също време.

Е ти ако можеш да събереш няколко смартфона на едно място - заповядай, аз не мога. Затова пращайте снимки с най-откритото място на което можете да пуснете програмката. Така ще можете да сравните вашата стойност със най добрата постигната със същия телефон.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#16

saint056a написа:Е ти ако можеш да събереш няколко смартфона на едно място - заповядай, аз не мога. Затова пращайте снимки с най-откритото място на което можете да пуснете програмката. Така ще можете да сравните вашата стойност със най добрата постигната със същия телефон.
Като идея - добре, ама аз примерно като живея точно на линията между телевизонната кула и тази във Вакарел и не мога половината радиостанции в София да уловя без смущения си представи какво е нивото на сигнала :whistle: ама се закачат и двата ми телефона... подобни проблеми съм виждал и близо до GSM клетки...

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#17

Galaxy S3 с поддръжката на GLONASS

[Изображение: 92b9ab31740e5123.png]
Цитирай
#18

Galaxy S версия 2.3.6 (JW6):

[Изображение: 9ebb40aadeb606f52ed2f9a35c0d5e5f_480x800.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#19

От тоя шот се вижда, че в момента не хващаш сателити на Глонас, а само ГПС т.е Глонас не ти помага в момента
Цитирай
#20

vaso22 написа:От тоя шот се вижда, че в момента не хващаш сателити на Глонас, а само ГПС т.е Глонас не ти помага в момента

Ако отговора е за мен Smile малко трудно ще се докарат сателитите до 17 броя само с американските.
Цитирай
#21

Да до теб е. Не е проблем да се докарат. Сателитите на Глонас са помощни и се използват само ако има нужда от тях и са с номера от 65 до 88 Wink
Цитирай
#22

vaso22 написа:Да до теб е. Не е проблем да се докарат. Сателитите на Глонас са помощни и се използват само ако има нужда от тях и са с номера от 65 до 88 Wink

До колкото поне съм запознат с американските, от една точка на земята, само в границите на 30мин до към 1 час през денонощието можеш да имаш "видимост" към 11-12бр. при положение че има повече от тази бройки би следвало да ползва и други.
Цитирай
#23

Погледни това:

http://developer.sonymobile.com/wp/2012/...ia-phones/

:cheers:
Цитирай
#24

Благодаря за линка, интересна информация, единствено само че на шота се виждат графично 12бр. останалите 5 как да ги видя кои номера са? Smile
Цитирай
#25

Пробвай да скролнеш в ГПС тест-а илииииии......... де да знам Huh
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)