Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★ FAQ ★ Samsung Galaxy S [Въпроси § Отговори] - ъп 17.01.2010

Mondiso написа:Днес пробвах да стартирам Samsung Apps и греда:

Грешка. Услугата не е налична (Код на грешка:10)

Някой друг има ли подобен проблем и как може да се реши?
Можеш да видиш в настрйките дали не е настроено само на wifi,също така можеш да опиташ да изтриеш кеша и данните от управление на приложенията.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
Аксесоари

здравейте и аз взех едно галакси и съм много доволен след 2 месеца ползване ....само няколко неща като за комютърен инвалид....тези навигации който имам са си карти и позиция ...за навигация в колата коя програма е най добре да дръпна или какви настройки да сложа ...също така мернах някъде че тревало да се правят настроики на киес...понеже като вържа телефона немога да дръпна нищо през нея ..затова тегля от телефона директо ....а да тъй като през интернет иконата много саитове не ги отваряше дръпнах 4тата лисица ....има ли нещо леко и по вървежно за достъп до интернет Smile Smile

S.....galaxy S !!!
Цитирай

pipo написа:здравейте и аз взех едно галакси и съм много доволен след 2 месеца ползване ....само няколко неща като за комютърен инвалид....тези навигации който имам са си карти и позиция ...за навигация в колата коя програма е най добре да дръпна или какви настройки да сложа ...също така мернах някъде че тревало да се правят настроики на киес...понеже като вържа телефона немога да дръпна нищо през нея ..затова тегля от телефона директо ....а да тъй като през интернет иконата много саитове не ги отваряше дръпнах 4тата лисица ....има ли нещо леко и по вървежно за достъп до интернет Smile Smile

за програма за навигация опции бол. най-често използваните са iGo и Sygic. повече информация и упътване тук - https://www.androidbg.com/forum/forum33-gps.html

Аз лично предпочитам iGo пред Sygic, но това си е лично мнение Smile

Браузери също много - Opera, Dolphin HD, Miren Browser, Skyfire .... Тук бе започната тема за различните варианти https://www.androidbg.com/forum/topic112...auzri.html

По скоро сподели какво точно не можеш да направиш и какви сайтове не ти отваря, какви са грешките и т.н.

Samsung Galaxy S i9000 / ROM: Alliance Base Rom JW6 / Kernel: DarkCore_4.6.1_JW4 / Baseband: XXJW4 / Lagfix: enabled
скоро iPhone за разнообразие Smile
Цитирай

ами с мозилата вече отваря всичко но мисълта ми беше че поне на компютрите има по леки програми и се чудех ако има и за телефона ...а програмата с която го взех телефона не ми отваряше няколко онлаин игри .....а да попитам защо през киес ми изписва че приложението което искам да сложа на телефона неможе да бъде инсталирано поради несъгласие на гоогле ....

S.....galaxy S !!!
Цитирай

Menu\Settings\Applications\Manage Applications сложи checkbox на Unknown Sources.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

като го сложа трява да мога да качвам през киес така ли ??понеже като влязох то си беше ссложено

S.....galaxy S !!!
Цитирай

С 2.2.1 JPY съм. Да, в настройките ми е активирано само през Wi-Fi.
С най-новия ъпдейт ми дава тази грешка. Като деинстална ъпдейта и стартирам Самсунг Аппс тръгва, но предлага да ъпдейтне с по-новата версия. Ако откажа ме изхвърля. Ако ъпдейтна после, след рестарта, пак същата грешка 10


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Промени настройката-да не е само през wifi,естествено,ако имаш пакет данни де.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай

Нямам пакет данни. До сега бях през Wi-Fi и не съм имал ядове.
Явно ще трябва да "прежаля" това приложение. Не че много го ползвам де


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Mondiso написа:С 2.2.1 JPY съм. Да, в настройките ми е активирано само през Wi-Fi.
С най-новия ъпдейт ми дава тази грешка. Като деинстална ъпдейта и стартирам Самсунг Аппс тръгва, но предлага да ъпдейтне с по-новата версия. Ако откажа ме изхвърля. Ако ъпдейтна после, след рестарта, пак същата грешка 10

И на мен ми се беше случило точно това, което описваш. Пробвай няколко пъти да го ъпдейтнеш, изтрий кеша, както ти е казала колежката. Трябва да стане. Върнах се на 2.2.1(JS2), след кратък престой на 2.3.3 и си работи самсунг апс през уай фай. А и преди си работеше, но си спомням, че единия път точно така трябваще да се мъча малко докато го ъпдейтна и тръгне, точно през уай фай.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

petyo.tsanov написа:3. Как да Root-нем JPx firmwares(JPH/K/6/M/A/O/U/X/Y) и да получим +busybox+2e, CWM compat!

Отговор:
Първо влизате в about phone и на Baseband version трябва да се уверите, че пише I9000XXJP"x".
Второ теглите от http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108 подходящия за вас CF-Root-JPx-vX.X.zip
Разархивирате го до CF-Root-JPx-vX.X.tar
Трето Сваляте програмата ОДИН има я във форума или от http://kernel.1ug.org/odin.rar
Четвърто зареждате телефона над >50%
-Изключвате го от usb ако сте го вкл.
-Затваряте Keis ако е вкл.
-Стартирате ОДИН 3 v 1.3
-Кликвате на PDA button и избирате вече разархивирания CF-Root-JPx-vX.X.tar
-Стартирате телефона в Download mode
-Свързвате телефона към компютъра посредством usb
-Изчакайте докато ID:COM светне в жълто и в massage получите съобщение, че телефона е добавен (added)
-Уверете се, че опцията "re-partition" НЕ Е чекната !
-Натиснете Старт бутона
-Изчакайте докато телефона се рестартира
-Готово
А няма ли по-лесен начин за руут? Аз съм с 2.2.1 XXJPY , кой CF-Root-JPx-vX.X.zip , трябва да изтегля?
2-ро Пичове вчера пробвах да ли ми бачка 3-бутон-комбо-то (донлоад мод) и да бачка си, но вече половината апп$-ове ги няма? Всичко което беше на СД картата, преместено чрез апп$2СД, го няма, + някой игри, които нe бяха мувъбъл? И сега постоянно г-маил ми дава force close? :confused: :unknw: :unknw: :huh2:
Цитирай

Този начин е супер лесен. Виж в About коя версия ти е телефона и си изтегли съответният файл.
Рестартирай телефона и кажи дали още имаш проблеми.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Ами 1-во мисля да си изчистя телефона от абсолютно всичко, лаунчъри игри и тнт... Но как да стане тук? На старата галактика (СГ5) имаше нещо цлийн еди кво си и т'ка го върнах до момента в кото съм го купил, а тук как ще стане това? Защото тел.-а е купуван 2-ра ръка и не знам предишния собственик с какви буклуци го е набутал... А после мисля да руутна с з4роот защото компютъра не разпознава телефона...
Цитирай

Инсталирай си USB drivers:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728929

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Azey написа:Ами 1-во мисля да си изчистя телефона от абсолютно всичко, лаунчъри игри и тнт... Но как да стане тук? На старата галактика (СГ5) имаше нещо цлийн еди кво си и т'ка го върнах до момента в кото съм го купил, а тук как ще стане това? Защото тел.-а е купуван 2-ра ръка и не знам предишния собственик с какви буклуци го е набутал... А после мисля да руутна с з4роот защото компютъра не разпознава телефона...

по първия ти въпрос:

From the main home screen, tap menu
Tap Settings, then Privacy
Tap Factory data reset
Tap Reset phone
Enter your password, then tap Yes to confirm

Samsung Galaxy S i9000 / ROM: Alliance Base Rom JW6 / Kernel: DarkCore_4.6.1_JW4 / Baseband: XXJW4 / Lagfix: enabled
скоро iPhone за разнообразие Smile
Цитирай

nixx написа:
Azey написа:Ами 1-во мисля да си изчистя телефона от абсолютно всичко, лаунчъри игри и тнт... Но как да стане тук? На старата галактика (СГ5) имаше нещо цлийн еди кво си и т'ка го върнах до момента в кото съм го купил, а тук как ще стане това? Защото тел.-а е купуван 2-ра ръка и не знам предишния собственик с какви буклуци го е набутал... А после мисля да руутна с з4роот защото компютъра не разпознава телефона...

по първия ти въпрос:

From the main home screen, tap menu
Tap Settings, then Privacy
Tap Factory data reset
Tap Reset phone
Enter your password, then tap Yes to confirm
Оправих се, просто на стария ми тел беше на английски, а тук на БГ... :thumbup: :cheers:
Цитирай

Bæ6i4 написа:Инсталирай си USB drivers:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728929
Готово, но още не мога да разбера Аз съм с 2.2.1 XXJPY , кой CF-Root-JPx-vX.X.zip , трябва да изтегля? :capitulation: :unknw:

ЕДИТ: Вече г-мейл ми работи... Dance Dance Rock
Цитирай

CF-Root-XX_XEU_JPY-v1.3-BusyBox-1.17.1.zip (5.93 MB, 29080 views)

Това е за теб. На ПДА с Один.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Baseband version
I9000 XXJPP
Kernel version
2.6.32.9 root@SE-S608 #1
Build Number FROYO.XFJP9
Това ми е инфото на тела , плс кажете какво да свалям , че гледам хората с JP9 имат проблем с руутването.

Samsung SM-N960F Galaxy Note 9  Android 10
Цитирай

JVH или JVO

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

Мерси за отговора , само да питам , понеже не искам да сменям вградения ром с друг , ако ползвам едно от двете JVH или JVO , ще мога да направя само руут нали така ?
Сори за тъпия въпрос , ама не съм много наясно с нещата Big Grin

Samsung SM-N960F Galaxy Note 9  Android 10
Цитирай

Amarice написа:Мерси за отговора , само да питам , понеже не искам да сменям вградения ром с друг , ако ползвам едно от двете JVH или JVO , ще мога да направя само руут нали така ?
Сори за тъпия въпрос , ама не съм много наясно с нещата Big Grin
Чакай малко нещо не те разбрах - ти искаш само да си рутнеш телефона ли? Защо просто не флашнеш един фройо 2.2.1, ако не искаш да слагаш 2.3.3. Странно ми е защо искаш да седиш на 2.2. Иначе лесно ще го рутнеш твоето JP9, ама защо да седиш с РОМ от миналата година??

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

Да не си зададох въпроса както трябва Big Grin Искам само да си руутна телефона , бе за сменям стоковия РОМ , което става само с Один и въпросите бяха излишни до сега Big Grin Мерси за инфото.

Samsung SM-N960F Galaxy Note 9  Android 10
Цитирай

http://www.multiupload.com/R2AUPAHT21 Инсталираш си z4root и кликваш на root, ако само това искаш

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

Мерси много Big Grin Току що флашнах тела , сега ще го видя руута :thumbup:

Samsung SM-N960F Galaxy Note 9  Android 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)