Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Bootloader unlock и още.
#1

Ръководство за работа с Flashtool съвместим с Xperia P/U/Sola/Go

С Flashtool можете:
  • да инсталирате фърмуер
  • да сваляте официални фърмуери и компилирането им в ftf файл за флашване
  • да руутнете телефона
  • да инсталирате Recovery - не работи за сега
  • да отключите Bootloader
  • да триете и инсталирате приложения на телефона
  • и още други полезни неща
Цитирай
Аксесоари
#2

Значи почнах да го флашвам всичко беше ок и стигнах до тука 1. Извадете кабела от телефона (оставете го включен в компютъра)
2. Изключете телефона
3. Натиснете бутон Назад/Back на телефона (за телефони със софтуерен Back бутон, моля вместо това задръжте бутон "Volume Down")
4. Вкарайте USB кабела в телефона
5. Освободете бутона, след като изчезне картинката

до 4 вкарам УСб и освободете бутоно след като изчезне картината не излиза картина а седи само на сону




29/025/2013 20:25:17 - INFO - Opening device for R/W
29/025/2013 20:25:17 - INFO - Start Flashing
29/025/2013 20:25:17 - INFO - Processing loader
29/025/2013 20:25:17 - INFO - Checking header
29/025/2013 20:25:17 - INFO - Ending flash session
29/025/2013 20:25:17 - ERROR -
29/025/2013 20:25:17 - ERROR - Error flashing. Aborted
29/025/2013 20:25:17 - INFO - Device connected in flash mode
29/025/2013 20:25:27 - INFO - Device disconnected

това ми пише
Цитирай
#3

Както ти казах, нямаш инсталирани драйвери. Прескочил си май част от инструкциите в темата ми.
Цитирай
#4

Защо флаштуул не ми разпознава .10 фирмуера ? Сони Експирия У ???
А разпознава .54 ?
Някаква идея ?

Iphone
Цитирай
#5

mi6096 написа:Защо флаштуул не ми разпознава .10 фирмуера ? Сони Експирия У ???
А разпознава .54 ?
Някаква идея ?
Предполагам ,че това е версия на GB.Пробвай с по-стара версия на Flashtool.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#6

ICS е версията Smile само че е по - старата. И сега съм с стар флаштуул и в момента тегля по нов да видя и с него как е Big Grin Всичко което знам съм пробвал така че ...

Iphone
Цитирай
#7

mi6096 написа:ICS е версията Smile само че е по - старата. И сега съм с стар флаштуул и в момента тегля по нов да видя и с него как е Big Grin Всичко което знам съм пробвал така че ...
Питах те защото с версиите на андроид не тази телефони не съм запознат Big Grin .А,аз преди имах проблем с флашването на GB с новите версии на Flashtool,който проблем вече е отстранен в най-новата версия 9.10.x.Така,че обнови програмата и би трябвало да стане Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#8

И най - новата версия не го разчита .. Пфф значи има два начина да търся от някъде кернели .10 и .54 или 2.3.7 да руутна ама няя да стане :Д Не искам стар андроид, а и рома не искам да сменям стоковия ми харесва.

Iphone
Цитирай
#9

Здравейте колеги. Досега ползвах телефон на Самсунг и все още нещата със Сони са ми трудни. Да попитам, начина за рут чрез флаштул ще стане ли за Go, ако вече е с ICS? Че нещо не ми стана ясно като четох темата. Smile

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#10

Да, става, но не трябва да си най-последния ICS фърмуер.
Цитирай
#11

Ми май съм с най-последния. Ъпдейтнах телефона преди няколко дни. Сега трябва да чакам решението на проблема ли? А и доколко разбрах от Сони България, края на март ще има JB. Ще се намери ли начин за рутване?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#12

Все пак погледни коя ти е версията и кажи.

Ако си с последната има 3 варианта:
Вариант 1: Слагаш по-стара версия ICS с флаштуул и руутваш
Вариант 2: Отключваш буутлоудъра и сменяш кернела с някой ауторуут кернел
Вариант 3: Не правиш нищо
Цитирай
#13

Версия на компилация 6.1.1.B.1.10 версия на ядрото 3.0.8+. Май ще се спра на точка 3, че още не са ми ясни нещата с тези сонита. Другия въпрос дето ме вълнува, с флаштул мога ли да изтрия някой системни приложения? Някой пробвал ли е?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#14

За функцията почистване на системни приложения трябва руут.
Хубавата новина е, че не си с последния ICS, а твоята версия се руутва много лесно с Flashtool.
Цитирай
#15

Ако го рутна, после ще получи ли ъпдейта до JB? Smile

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#16

Не Smile Ще трябва да си го намериш някъде и да го флашнеш през флаштуула. Да ти кажа честно почти всички, които имаме тези телефони така ще направим.

Iphone
Цитирай
#17

Ако само го руутнеш, нямаш никакви проблеми с официалните ъпдейти.
Друг е въпросът, ако отклчиш буутлоудъра. Тогава забравяш за тях.
Цитирай
#18

Благодаря колеги и се извинявам за глупавите въпроси. Но минах от самсунг на сони и тези неща с заключени/отключени буутлоудъри все още са ми тъмна Индия и навлизам в тематиката.

П.С. На стария ми телефон Самсунг Айс, след като го рутнах и му махнах някой ненужни приложения, трябваше да му направя ресет. Иначе заетата памет от инсталираните приложения не се променяше. Тук трябва ли да се прави такова нещо?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#19

Не трябва.
Цитирай
#20

Когато стартирах флаштуулс за да рутна телефона, ми изписа, че имам 60 секунди да направя резервно копия. Нищо не се получи, но не пишеше това което е показано тук в темата.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#21

Не ти е писало че ги имаш тези секунди за да направиш резервно копие ами да си видиш телефона. Там ти се отваря автоматично една програмка и трябва да натиснеш Restore или на бг: Възстанови. Намира се най-долу.

Iphone
Цитирай
#22

Да ама какво да възстановя? Не съм правил резервни копия. Извинявай за глупавите въпроси ама .....

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#23

Такъв е методът.
Цитирай
#24

Стискайте палци да стане. Ще ви черпя колеги и колежки :cheers:

П.С. Я кажете кога искате да пием бири :cheers: Стана ми Tooth

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#25

Не икам да разбиарам какво ти е станало Albert
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)