Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] Elegancia-Sense-4 [2013-09-29]
#76

vickfred написа:Advanced Task Killer или другия популярен Advanced Task Manager - имат настройки какво да убиват, какво да оставят да си работи. Такива програми има поне 10, тези двете са изпробвани, добре си вършат работата. Защо не ги използваш?! Нали са направени за твое улеснение, ако имаш нужда да си контролираш програмите...
А ти недей разсъждава пасивно, все едно някой нещо ще ти направи или предвиди. Smile Търси начините, Google е твоя първи съветник.
Да знам, че с програма мога да ги контролирам, но на insert coin този проблем го няма, а за мен е проблем щом трябва да използвам допълнителна програм за нещо, за което при сенс 3,6 не ми е трябвала.Не ме разбирай погрешно, рома е страхотен, сенс 4 също, но това определено дразни.Благодаря ти за помощта.Smile

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#77

Smile Мерси за добрите думи, казваш го на истински фен на InsertCoin 5.5.0, който е наистина най-доброто!
Цитирай
#78

Според мен от такива неща няма нужда. Аз дори и от Task Maneger-a не спирам приложения. Може и да ми се струва, но при мен сякаш се подобрява живота на батерията. Също и не съм оставал без рам и до рестар на сенса. Каквото правя, върша след това с Home(къщичката), освен ако не правя някакви настройки и трябва да се върна 1 стъпка назад.
Може и да ми се струва, може и не, но ме удоволетворява Smile
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#79

За таск мениджъра си прав, че повече пречи, отколкото помага Smile Иначе играл ли си някоя тежка игра на телефона ?
Цитирай
#80

Да асфалт 6. Имаше една на gameloft - brothers in arms 2май така беше. Никакви проблеми

от мобилното приложение Smile

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#81

Колеги, има ли начин падащата щора да се раздели на 2 подменюната, защото при мен всичко е на едно? Единствено само това ме дразни в тоя ром Smile

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#82

Ми че тя си е с 2 менюта. Меню за notifications, а другото е quick settings Tongue
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#83

При мен, като я дръпна ми излиза направо quicksettings Huh

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#84

Предполагам знаеш ,че можеш да скриеш quick settings и ти остава само notifications .Ако това имаш в предвид.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#85

Значи в момента "щората" ми е такава:
[Изображение: images?q=tbn:ANd9GcTqbUMdqaXKOsGPiH1NXJi...GzDi7E&t=1]
а искам да е такава с двете бутончета отдолу:
[Изображение: 6361e0d3-0026-889d.jpg]

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#86

radeonpro, ами да, нали точно това е настройката от LeeDroid Tweaks...
LeeDroid Tweaks => табче SystemUI => Quick-quick settings
махаш отметчицата на това. Отдолу има ясно пояснение на английски "Automatically show quick settings when there are no notifications to clear." Тоест, включено е нарочно да ти показва само Quick-Settings когато липсват Нотификации от системата (notifications които да почистите, след прочитане).

И при мен е както е при теб. Когато няма нотификации за изтриване, просто липсва този таб отдолу. И така е винаги, не съм намерил начин да го поставя, когато няма никакви нотификации. Освен да си оставиш някоя нотификацийка неизтрита, за да ти стои в това буферче, и да имаш този таб, ако е толкова важно за теб. Успех!

Едит: Както написа вече по-горе losh1, имаш само две алтернативи - или слагаш отметката и при липса на нотификации ще ти се показва само Quick Settings. Или махаш отметката, и тогава няма да имаш този достъп до Quick Settings, защото това ще бъде поле само на Нотификациите. Поне от LeeDroid Tweaks има само толкова предвидено.
Цитирай
#87

radeonpro написа:Едит: Цитирането на пост с големи картинки, точно след него е напълно безсмислено, защото няма с нищо да допринесе за по-добро разбиране. Напротив, ще направи темата по-трудна за разглеждане.
Влез в"Leedroid Tweaks" най отгоре на щората после SystemUI махаш отметката от Quick-quick settings

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#88

Значи да разбирам, че няма начин да се поставят тия двете табчета отдолу на щората... иначе ми е пределно ясно как се борави с tweaks на рома Wink

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#89

radeonpro като тапнеш върху оператора ти излизат туиксовете! Просто щората не е разделена на 2! А един вид 2 рия прозорец не е долу в дясно а горе в ляво на щората!

samsung galaxy s7 edge 
Цитирай
#90

hausofpine написа:radeonpro като тапнеш върху оператора ти излизат туиксовете! Просто щората не е разделена на 2! А един вид 2 рия прозорец не е долу в дясно а горе в ляво на щората!
Благодаря, това не го знаех :cheers:

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#91

Здравейте, вече от 1,5 седмица с Elegancia 2.7 и съм много доволен, не забива, много малък лаг и супер стабилен! Така че ако някой се чуди направо да го слага. Аз съм с SENSE 4, & Sebastian tm kenel. Само дето все още нямам гласово търсене на български. Но не е болка за умиране. :cheers:

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай
#92

При мен се появи Бъг,
Докато говоря с някой и ми звънне друг човек, картинката с избор за приемане или отказване на новопрозвънилия остава на екрана и ако не дай си боже реша да натисна нещо, телефона увисва и иска изкарване на батерията, за да тръгне отново
Същото нещо става, когато докато говориш с някой, повече от един човек решат да ти звънят едновременно
Нещо като пинг атака Wink
Цитирай
#93

radeonpro написа:Значи да разбирам, че няма начин да се поставят тия двете табчета отдолу на щората... иначе ми е пределно ясно как се борави с tweaks на рома Wink

Има има Wink Теглиш ето това Venom All In One Mod Това е zip файл и се пуска да се инсталира през recovery. Може да инсталираш каквото искаш от нещата в пакета, но за да ти се появи quick settings в щората трябва да инсталирате една от възможностите за status bar. Преди да правите каквото и да е ви препоръчвам да си направите един back up, защото стадартния status bar, който идва след инсталирането на Рома не е стоков. Така ако инсталирате status bar от този мод, който ви давам, то после няма как да се върнете на същия статус бар като от Рома без да възстановите back up. Аз понеже исках да си запазя иконите от status bar-a oт самия Ром си играх и преправях малко zip файла за един от вариантите на иконите на този мод, така че да не ми ги промени реално и да си останат същите.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#94

Boby13 написа:Ето тук има модове, като повечето са за Сенс 3.6, но има и за 4 :
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1558736
Преобладават повече за 3.6, а ми се искаше да си поиграя повече, но ще се задоволим с това което има за 4.0. Можеше и да няма за това да се радваме на което има Smile
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#95

nmnikolov написа:
radeonpro написа:Значи да разбирам, че няма начин да се поставят тия двете табчета отдолу на щората... иначе ми е пределно ясно как се борави с tweaks на рома Wink

Има има Wink Теглиш ето това Venom All In One Mod Това е zip файл и се пуска да се инсталира през recovery. Може да инсталираш каквото искаш от нещата в пакета, но за да ти се появи quick settings в щората трябва да инсталирате една от възможностите за status bar. Преди да правите каквото и да е ви препоръчвам да си направите един back up, защото стадартния status bar, който идва след инсталирането на Рома не е стоков. Така ако инсталирате status bar от този мод, който ви давам, то после няма как да се върнете на същия статус бар като от Рома без да възстановите back up. Аз понеже исках да си запазя иконите от status bar-a oт самия Ром си играх и преправях малко zip файла за един от вариантите на иконите на този мод, така че да не ми ги промени реално и да си останат същите.



Много внимавайте с този МОД ,ако го инсталирате върху други РОМ-ове ,защото не е тестван на други РОМ-ове освен змията и 50% от слъчайте прецаква РОМ-ът и никога не може да зареди Сенса Smile

[box] Device: HTC Sensation | Rom: ViperS 200a_test_10032013 | Kernel: SebastianFM 1.5.2
Device: Samsung Galaxy Tab | Rom: CyanogenMod 9.1.1 | Kernel: CM9 stock
[/box]
Цитирай
#96

Е как да не е пробван... доста хора с различни ромове са го пробвали. А и при самата инсталация си има версии и за Non Vipers Roms. Аз от вчера толкова експерименти си направих и нито един път нямах проблем.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#97

Аз ти го казвам от личен опит и не те карам да вярваш.

[box] Device: HTC Sensation | Rom: ViperS 200a_test_10032013 | Kernel: SebastianFM 1.5.2
Device: Samsung Galaxy Tab | Rom: CyanogenMod 9.1.1 | Kernel: CM9 stock
[/box]
Цитирай
#98

steeclaw написа:
nmnikolov написа:
radeonpro написа:Значи да разбирам, че няма начин да се поставят тия двете табчета отдолу на щората... иначе ми е пределно ясно как се борави с tweaks на рома Wink

Има има Wink Теглиш ето това Venom All In One Mod Това е zip файл и се пуска да се инсталира през recovery. Може да инсталираш каквото искаш от нещата в пакета, но за да ти се появи quick settings в щората трябва да инсталирате една от възможностите за status bar. Преди да правите каквото и да е ви препоръчвам да си направите един back up, защото стадартния status bar, който идва след инсталирането на Рома не е стоков. Така ако инсталирате status bar от този мод, който ви давам, то после няма как да се върнете на същия статус бар като от Рома без да възстановите back up. Аз понеже исках да си запазя иконите от status bar-a oт самия Ром си играх и преправях малко zip файла за един от вариантите на иконите на този мод, така че да не ми ги промени реално и да си останат същите.



Много внимавайте с този МОД ,ако го инсталирате върху други РОМ-ове ,защото не е тестван на други РОМ-ове освен змията и 50% от слъчайте прецаква РОМ-ът и никога не може да зареди Сенса Smile

Хубаво, че предупреждаваш за възможност да се прецака сенса, ама това, че не е пробван на други ромове не е така. И това се опитах да ти кажа, защото това е подвеждане на останалите потребители. Който иска най-достоверна информация да прочете мненията от самата тема и така ще разбере аджеба има ли проблеми, няма ли и ако има то какви са. Ми то може да е имало описания от теб проблем, ама не се знае в коя версия е било това. Ти говориш, че си имал проблем ама не казваш нито кога е било това, нито с коя версия на Mod-a, нито с какъв Rom си бил. А факта, че всички сме със сготвени Rom-ове значи, че вече сме направили най-голямата крачка в експериментирането. Всеки може да си направи backup преди да пробва каквото и да било. От опит глава не боли в случая...

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#99

Здравейте колеги,тот вчера съм с един хак който дръпнах от xda developers... Две думи това поддържа рама на мин
. 150 МВ,ато същевременно увеличава живота на батерията.
Мога да кажа че съм много доволен от това, усещането е за по - бърза работа на сенса. Така че препоръчвам който иска да пробва. Има версия за 3.6 сенс както и за сенс 4. :cheers:

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

Ако става дума за RAM Hack, то той е от 2-3 месеца и на повечето е известен Smile Казвам го, защото не си написал нищо за името му или не си дал адрес ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)