Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WaZe - "социална" навигация с трафик инфо в реално време
#51

Премахнаха групите.
Сега има някаква зайгравка с световното по футбол. Обаче ако си мислят че ще харча гориво да гоня пътни лакомства не са познали Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

Waze version 3.8 brings new social and location sharing features.

Има нов ъпдейт на програмата.
Цитирай
#53

Позвах WAZE на iOS и бях доста впечатлен от нея в градски условия.
Веднъж реших да я изпробвам по път през който минавам за първи път и....ме закара в друго населено място на около 30 км от зададеното.След като стигнах центъра на селото ме накара да да направя обратен завой,защото съм сгрешил пътя.ОК,правя обратен и ми изписва,че имам 30 км до мястото?!?
След като минах по пътя,който ми беше оказала,ме накара да се завъртя по една детелина и пак в центъра на селото.
Ситуацията се разиграва в 1:00 АМ и ме спря патрулка,защото съм се бил въртял тук?!
Излезнаха читави и те ми обясниха пътя до крайната ми цел.
Препсувах,изстрих WAZE и вече нямам никакво намерение да и се доверявам..
Цитирай
#54

Принципно всяка една навигация може да те заведе на грешно място. Особено пък в нашата родина където има по 3-4 града или села с едно и също име.
Цитирай
#55

AntonGalabov написа:Принципно всяка една навигация може да те заведе на грешно място. Особено пък в нашата родина където има по 3-4 града или села с едно и също име.
С Навигон обиколих половин България и максимум е грешал в номера на адреса .. Примерно аз търся 79, то ме кара на 59 .. Писал съм десетки пъти към разработчиците и Навитек .., но нямат никакво намерение да си поправят грешките .. Отгоре на всичкото явно всички дърпат адресите от една база данни .. и OFRM + Гугъл мапс дават същите разминавания в номера на адреса .. Само ОРФМ си поправиха 2-3 грешни адреса .. Гугъл и Навитек .. никакъв мерак нямат за подобни дейсвия ..
Цитирай
#56

Е да но Навигон струва 120лв Smile
Цитирай
#57

То това и е хубавото на Waze, че може да се докладват нередности и да се чертаят нови пътища, които в последствие биват добавени в самата карта. Аз също преди около 4 години (като излезе) бях много силно разочарован, но като прецених, че ние сме хората, които можем да я направим по-добра, пак си я инсталирах. Те дори от фирмата направиха програма за бета тестване за да може потребителите да казва какви недостатъци са забелязали.
Цитирай
#58

другари ... някой има ли си представа като поначертаеш малко пътища кога се появяват на картата ... и ако някоя улица няма име виси с червено ... тя ще се появи ли или не?
Цитирай
#59

Аз лично не мога да кажа кога излизат "асфалтираните" пътища, но в рамките на 3-4 месеца се появяват с точки вътре. Това означава, че тези трасета са непотвърдени и колкото повече хора минават по тези улици и "ядат" точките в тях, толкова повече хора потвърждават тази улица.
Цитирай
#60

не знам дъли е миродавно но улиците които начертах в петък днес се появиха следобяд ... ама нямам точки за ядене Wink
Цитирай
#61

Те стоят в кешата и се очаква от Waze да ги добавят.
Цитирай
#62

В новата "бета" има добавена опция Places да си добавяме места.
Цитирай
#63

Нова версия на програмата от днес.
Цитирай
#64

Има нова версия колега, но в България почти никой не я ползва незнайно защо. Можем да си помагаме чрез това приложение, можем да коригираме картата, да добавяме маршрути, да поправим грешки при изчисление на маршрут, БЕЗПЛАТНО Е и т.н., да не говорим, че постоянно бива актуализирано от създателите си и пак не искаме да го ползваме.
Цитирай
#65

Ами защото е онлайн колега. Нали се сещаш че малко хора имат план на моб. си телефон с интернет. Програмата е мн. добра, но недай си боже да попаднеш на място където мрежата е само 2G и надолу или където няма обхват......

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#66

А освен това когато човек търси навигация, не го прави защото иска да чертае улиците и да слага обекти, а за да получи точно такава информация от картата. Разбира се, за всеки влак си има пътници.
Цитирай
#67

Ако я беше инсталирал и погледнал, щеше да знаеш, че навигацията има много актуална база данни с улици и обекти. Можеш да начертаеш път само там, където няма, а именно в някое малко селце или район, който много рядко се посещава. Другото, с което разполага навигацията е търсене в Google, което е едно бутонче, което натискаш ако не са ти харесали резултатите, които си получил от Waze. Другия момент е, че Google купиха Waze...

Когато връзката е "2G" също те навигира защото вече има създаден cache. Естествено не е offline, но огромна част от хората със умни телефони имат и интернет.
Цитирай
#68

sapiora написа:Ако я беше инсталирал и погледнал, щеше да знаеш, че навигацията има много актуална база данни с улици и обекти. Можеш да начертаеш път само там, където няма, а именно в някое малко селце или район, който много рядко се посещава. Другото, с което разполага навигацията е търсене в Google, което е едно бутонче, което натискаш ако не са ти харесали резултатите, които си получил от Waze. Другия момент е, че Google купиха Waze...

Когато връзката е "2G" също те навигира защото вече има създаден cache. Естествено не е offline, но огромна част от хората със умни телефони имат и интернет.

Инсталирах я и я погледнах преди доста време. Затова я махнах бързо. Явно е подобрена, щом го твърдиш, но кое ти гарантира, че няма да попаднеш на място, където няма да ти свърши работа? Мерси от такива навигации, разчитащи на някой, който е минал и начертал картата им. Това не трябва ли да се прави от други?

Както и да е, за всеки влак си има пътници. Един харесва едно, друг това. Просто отговорих защо според мен не се използва масово.
Цитирай
#69

Аз също, още като излезе, я бях инсталирал и после я махнах, но преди около година реших да й дам шанс още веднъж и се изненадах от това, което видях. От тогава я имам инсталирана, не като основна навигация, а като резервна и я ползвам основно като се движа из София, за да мога да виждам къде какви задръствания има, а и да помагам на други. Ако не се лъжа, трафика който Google Maps дава в приложението си също се взема от Waze.
Цитирай
#70

There's a new voice on Waze: Introducing Ichabod Crane from Sleepy Hollow
Цитирай
#71

Гласовите напътствия на Ichabod Crane ми харесват доста оставам с тях Smile
Цитирай
#72

Някой знае ли как мога да вляза в някаква група, защото на отбори ми пише "No teams found"?

D_coffee
Цитирай
#73

Вече няма групи.
Цитирай
#74

Аз знам че сме в Бг но това не е нормално. На Сливница праят кръгово и за да стигна от Гео Милев до Метро Люлин вижете от къде ме прекарва през Костинброд. А реално нямах проблем през минаването на ремонта 1-2 светофар чаках.
Цитирай
#75

Доколкото знам програмата има възможност да научи маршрута, по който се движиш и следващия път да ти предложи предпочитания от теб маршрут.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)