Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Root] Galaxy Note 10.1
#1

Всичко което правите е на ваша отговорност. Не отговарям за повредени устройства!

ROOT:

1. Свалете прикаченият към тази тема файл RootGalaxyNote10.1.zip Разархивирайте го и копирайте на SD картата CWM-SuperSU-v0.94.zip
2. Изключете таблета и задръжте Vol. Down + Power бутона докато влезете в Download Mode. От там изберете YES, за да потвърдите Vol. Down.
3. Kaто се появи иконката за Download - свържете таблета и стартирайте ODin. САМО АКО СВЕТНЕ в жълто - тогава продължавате напред (ако не светне, означава че Odin не е разпознал таблета ви и нямате драйвери (изтеглете от тук))
4. Ако Odin е светнал в жълто под ID:COM (както във видеото) - на PDA изберете HighOnAndroidCWMRecoveryGTN8000.tar
и натиснете старт.
5. Ще светне PASS в зелено и ще се рестартира таблета.
6. Спрете таблета. След като е изгасен задръжте Vol. Up + Power бутона. Когато видите Samsung Galaxy Note 10.1, пуснете Power бутона, но дръжте все още Vol. Up.
7. Touch Menu-то не работи добре, така че изпозлвайте Vol Up и Vol Down за да навигирате между менютата. Изберете Install zip from SD card и изберете RootGalaxyNote10.1.zip и рестартирайте таблета. (touch-a работи доста добре вече)
8. Вече имате Root.

Ето и едно видео с инструкции на Английски:

[video]http://youtu.be/nIYiXzcW7xs[/video]

Темата е взета от тук

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Понеже начините за рут са 2 ето оригиналната тема където са описани
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1831152, По късно може да преведа за тези които не знаят Английски.

Phone: Samsung Galaxy S4  ROM: Омега v.42.1
Цитирай
#3

Ако беше прочел статията, за която даваш линк, щеше да видиш, че в нея има линк към същия сайт, който съм посочил за източник. Така, че тази в xda е след другата. Не съм описал другия начин, защото е повече играчка. Но ще го добавя по-късно в темата.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Be6i4 написа:Ако беше прочел статията, за която даваш линк, щеше да видиш, че в нея има линк към същия сайт, който съм посочил за източник. Така, че тази в xda е след другата. Не съм описал другия начин, защото е повече играчка. Но ще го добавя по-късно в темата.
Да не спорим за кокошката и яйцето, тук сме за да си помагаме взаимно!
Прочел съм всичко в ХДА за този модел защото ми пристигна 2 седмици след официалната му премиера, а тук още го нямаше за продажба.
Темата в ХДА е на човека който е правил метода и съответно се отразяват всякакви промени и проблеми при рутването. За съжаление просто не ми остава време да се занимавам и да превеждам.

Phone: Samsung Galaxy S4  ROM: Омега v.42.1
Цитирай
#5

Още един метод за руут
[2012.12.04][GT-N80xx/SHW-M480x] CF-Auto-Root
Copy/paste без превод
Следвайте стриктно инструкциите и не пипайте(слагайки или махайки отметни на) нищо което не е описано в инструкцията!
- Разархивирайте Odin3-vX.X.zip
- Смъкнете и разахрхивирайте CF-Auto-Root-....zip който е подходящ за вашето устройство
- Ако след разархивирането имате файлове recovery.img и cache.img, то сте разархивирали архива 2 пъти. След разархивирането трябва да присъства *****.tar.md5
- Разкачете устройството ви от USB на компютъра ако е закачено
- Стартирайте Odin3-vX.X.exe
- Натиснете PDA button, и изберете CF-Auto-Root-....tar.md5
- Стартирайте таблета в DOWNLOAD mode (при угасено устройство hold VolDown+Power, или с run adb reboot download)
- Закачете таблета към компютъра през USB
- Уверете се че Repartition НЕ Е маркирано
- Натиснете СТАРТ
- Изчакайте да се рестартира
- Готово

- NOTE: При проблем с влизането в recovery mode. Опитайте процедурата още веднъж. Ако все още не се получава проверете дали в Odin "Auto Reboot" случайно не е включено. След флашването задръжте VolUp+Power за да заредите в recovery ръчно. Това би трябвало да стартира инсталацията.


You may now optionally want to install and run Triangle Away to reset the flash counter.
Odin3-v1.85.zip
Default Download
2012.12.04 --- CF-Auto-Root

SuperSU: v0.99

Download:

GT-N8000: CF-Auto-Root-p4noterf-p4noterfxx-gtn8000.zip
GT-N8010: CF-Auto-Root-p4notewifiww-p4notewifixx-gtn8010.zip
GT-N8013: CF-Auto-Root-p4notewifi-p4notewifiue-gtn8013.zip
GT-N8020: CF-Auto-Root-p4notelte-p4noteltexx-gtn8020.zip
SHW-M480K: CF-Auto-Root-p4noterfktt-p4noterfktt-shwm480k.zip
SHW-M480S: CF-Auto-Root-p4noterfskt-p4noterfskt-shwm480s.zip
SHW-M480W: CF-Auto-Root-p4notewifiany-p4notewifiany-shwm480w.zip


--- History ---
2012.12.02: SuperSU v0.98
2012.10.26: SuperSU v0.96
..___________________________________________________________________________..
||МЕТОДА НЕ СЪМ ГО ИЗПРОБВАЛ ЛИЧНО ПОНЕЖЕ МОЕТО УСТРОЙСТВО ВЕЧЕ Е С ROOT ||
||__________________________________________________________________________||
EDIT: Ще го преведа на Български при първа възможност

Phone: Samsung Galaxy S4  ROM: Омега v.42.1
Цитирай
#6

Все пак сме българси форум, адмирации за написаното, но моля те преведи го на български.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Здравей те аз искам да ви попитам със samsung galaxy note 10.1 може ли да се преинсталира андройд на телефон? Може ли да си правим така да го кажа неща които може да си правим с лаптопа Smile ? Кажете ми че аз съм бос Big Grin ще ме извините, ако не е проблем от скоро съм в форума. Отварям гледам и се зачитам в теми които ми харесват и вълнуват .. Аз имам лаптоп dell vostro a860 , но искам да си купя нов лаптоп и мисля да е сони вайо ... Но вчера се зачетох в една тема "колко държи батерията на samusng galaxy note 10,1" ... и честно казано бях много впечетлен Smile))))))))))))))) 26 27 часа издръжала батерията каза едно момче от фирума супер Smile кога ще стигна тези часове на работа с лаптоп, а било то и 10,1 малък лаптоп Big Grin. Затова реших да Ви попитам да ви попитам. Вие да ми кажете дали мога да заместя да кажа лаптоп с таблета Samsunga galaxy note 10.1 и да си го използвам ежедневно Smile Благодаря Ви много
Цитирай
#8

Здравей,

Не знам от къде си, но нищо не се разбира от поста ти. Изполвай препинателни знаци, че иначе само ти си се разбираш!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

naidenov написа:Здравей те аз искам да ви попитам със samsung galaxy note 10.1 може ли да се преинсталира андройд на телефон? Може ли да си правим така да го кажа неща които може да си правим с лаптопа Smile ? Кажете ми че аз съм бос Big Grin ще ме извините, ако не е проблем от скоро съм в форума. Отварям гледам и се зачитам в теми които ми харесват и вълнуват .. Аз имам лаптоп dell vostro a860 , но искам да си купя нов лаптоп и мисля да е сони вайо ... Но вчера се зачетох в една тема "колко държи батерията на samusng galaxy note 10,1" ... и честно казано бях много впечетлен Smile))))))))))))))) 26 27 часа издръжала батерията каза едно момче от фирума супер Smile кога ще стигна тези часове на работа с лаптоп, а било то и 10,1 малък лаптоп Big Grin. Затова реших да Ви попитам да ви попитам. Вие да ми кажете дали мога да заместя да кажа лаптоп с таблета Samsunga galaxy note 10.1 и да си го използвам ежедневно Smile Благодаря Ви много

Въпросът със заместването на лаптоп с таблет е много субективен. Всичко опира за какво най- вече ползваш лаптопа. Примерно аз вкъщи имам - два лаптопа Асус и Футжицу, таблет Галакси Ноут 10.1 с 3г, фаблети Самсунг Галакси Ноут и Ноут 2 и не бих могъл да кажа, че което и да е устройство може да замести другите, изключвам фаблетите, където разликата между двата е минимална. Ако ползваш лаптопа за интернет, фейсбук, скайп, мултимедия, гледане на филми, слушане на музика, игри и т.н. няма да имаш проблем ако ползваш таблета, за всичко друго няма да е равностоен заместител на един лаптоп.

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45


Цитирай
#10

gog написа:
naidenov написа:Здравей те аз искам да ви попитам със samsung galaxy note 10.1 може ли да се преинсталира андройд на телефон? Може ли да си правим така да го кажа неща които може да си правим с лаптопа Smile ? Кажете ми че аз съм бос Big Grin ще ме извините, ако не е проблем от скоро съм в форума. Отварям гледам и се зачитам в теми които ми харесват и вълнуват .. Аз имам лаптоп dell vostro a860 , но искам да си купя нов лаптоп и мисля да е сони вайо ... Но вчера се зачетох в една тема "колко държи батерията на samusng galaxy note 10,1" ... и честно казано бях много впечетлен Smile))))))))))))))) 26 27 часа издръжала батерията каза едно момче от фирума супер Smile кога ще стигна тези часове на работа с лаптоп, а било то и 10,1 малък лаптоп Big Grin. Затова реших да Ви попитам да ви попитам. Вие да ми кажете дали мога да заместя да кажа лаптоп с таблета Samsunga galaxy note 10.1 и да си го използвам ежедневно Smile Благодаря Ви много

Въпросът със заместването на лаптоп с таблет е много субективен. Всичко опира за какво най- вече ползваш лаптопа. Примерно аз вкъщи имам - два лаптопа Асус и Футжицу, таблет Галакси Ноут 10.1 с 3г, фаблети Самсунг Галакси Ноут и Ноут 2 и не бих могъл да кажа, че което и да е устройство може да замести другите, изключвам фаблетите, където разликата между двата е минимална. Ако ползваш лаптопа за интернет, фейсбук, скайп, мултимедия, гледане на филми, слушане на музика, игри и т.н. няма да имаш проблем ако ползваш таблета, за всичко друго няма да е равностоен заместител на един лаптоп.
Абсолютно съм съгласен с мнението от този пост!
Цитирай
#11

Бих искал да попитам като го руутна, ще загуба ли информацията и приложенията до момента? И ако поискам след време да му върна заводския ром та все едно не е пипан? Питам защото преди две седмици си взех галски ноте 10.1 и има гаранция.

Не губи днешното щастие, заради неизвестното бъдеще..
Цитирай
#12

Няма да загубиш нищо. Можеш после да го unroot-неш, но щом ти е на 2 седмици - не мисля че имаш нужда от root.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

Be6i4 написа:Няма да загубиш нищо. Можеш после да го unroot-неш, но щом ти е на 2 седмици - не мисля че имаш нужда от root.
Целта на руута при мен е да мога да свържа подвижен хдд и мишка, но иначе Благодаря за информацията.

Не губи днешното щастие, заради неизвестното бъдеще..
Цитирай
#14

Здравейте, имам таблет Samsung Galaxy Note 8000 - 10.1, Android 4.1.2 на който изтече гаранцията и вчера го руутнах по метода който Be6i4 е изложил тук, за което му благодаря. Получи се успешно, но не мога да намеря програма с която да преместя приложения(игри) в extcdcard, програма от сорта на "App2CD и т.н.", или устройството ми не е съвместимо или искат extcdcard да има партишън, което ще ми бъде проблем. Молбата ми е за съвет, или препоръка от някой, който има таблет като моя и е намерил начин да прехвърли апс на външната памет, на ме ориентира коя програма и от къде да дръпна, за да се получи. Благодаря предварително.
Цитирай
#15

Опитай с тази тема Smile


https://www.androidbg.com/forum/topic848...dostp.html

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

Много благодаря на rado__8 за съвета! Опитах и се получи и с двете програми Smile
:bow:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)